Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Μια άλλη ζωή...
Μυρτω παο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012 10:27 am

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Μυρτω παο »

?????????? :bounce: :bounce:
Άβαταρ μέλους
AmethystFairy
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 19 Μαρ 2012 1:18 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από AmethystFairy »

Καλησπέρα!Θα ήθελα να κάνω μία χαζούλα ερώτηση.Εγώ που δεν έχω καμία μύηση στο ρέικι (παρότι θα ήθελα πολύ...) μπορώ να επιφορτίσω τους κρύσταλλους με ενέργεια;Μου είπαν ότι γίνεται απλά με οραματισμό.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

και εγώ πρίν το ρέικι με οραματισμό τους φόρτιζα
τα κρατούσα στα χέρια μου και τα οραματιζόμουνα να λούζονται από φώς για 5 λεπτά.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
AmethystFairy
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 19 Μαρ 2012 1:18 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από AmethystFairy »

Υπέροχα!!Ευχαριστώ πολύ Ιωάννα! :x Είμαστε και συνονόματες!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Alexandros »

AmethystFairy έγραψε:Καλησπέρα!Θα ήθελα να κάνω μία χαζούλα ερώτηση.Εγώ που δεν έχω καμία μύηση στο ρέικι (παρότι θα ήθελα πολύ...) μπορώ να επιφορτίσω τους κρύσταλλους με ενέργεια;Μου είπαν ότι γίνεται απλά με οραματισμό.
Οραματισμός Πίστη και Αγάπη και έγινε super!!! :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Δωρουλα »

καλως ηρθες και απο δω AmethystFairy, στο συγκεκριμενο ποστ στην αρχη, θα διαβασεις διαφορους τροπους φορτισης και καθαρισμου των κρυσταλλων!!καλη περιηγηση!!

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Μυρτω παο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012 10:27 am

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Μυρτω παο »

ξερει κανεις τιποτα για την λιθομαντεια????? :bounce: :bounce: :)
krommida
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22 Απρ 2014 3:45 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από krommida »

@};- @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Alexandros »

Μυρτω παο έγραψε:ξερει κανεις τιποτα για την λιθομαντεια????? :bounce: :bounce: :)
Παει καιρός από τότε που τέθηκε αυτή η ερώτηση και δεν υπήρξε απάντηση…
Γνωρίζοντας καλά την ποιότητα του φόρουμ καταλαβαίνω και γιατί δεν υπήρξε απάντηση.
Θα γράψω όμως δυο λόγια πάνω σε αυτό για να μην μένουν ανοιχτά θέματα…

Κάθε είδους μαντεία έχει να κάνει με το ίδιο το άτομο που επιδιώκει να προβλέψει το μέλλον και όχι με το μέσο το οποίο προσπαθεί να δει το μέλλον.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε τους λίθους ως μέσο οι οποίοι υπερτερούν κατά κάποιο τρόπο έναντι των άλλων μέσων όπως για παράδειγμα των τραπουλόχαρτων.
Το πιο βασικό σημείο που υπερτερούν είναι στο ότι με την ενέργεια τους βοηθούν στην διαύγεια του ανθρώπου έτσι ώστε να έχει διορατικότητα.
Αυτό που δεν μπορούν όμως να κάνουν οι κρύσταλλοι είναι να ανοίξουν την διορατικότητα ενός ανθρώπου που δεν είναι έχει αναπτύξει ποιότητες.
Με την προσωπική προσπάθεια για εξέλιξη έρχεται και η βοήθεια από τους λίθους.

Είναι κατανοητό πως και να αγοράσει κανείς ένα αεροπλάνο δεν σημαίνει ότι μπορεί να το πετάξει κιόλας.
Για να τα καταφέρει πρέπει πρώτα να αποκτήσει όλα τα εφόδια που απαιτούνται…

Για να μπορέσει κανείς να δει το μέλλον μέσο της διορατικότητας, της διαίσθησης ή της διττότητας του χρόνου πρέπει να αποκτήσει ποιότητες όπως η Αγνότητα και η Σοφία.
Όταν αποκτήσει αυτές τις ποιότητες τότε μπορεί να δει ή να διαισθανθεί…
Πρέπει να σημειώσουμε όμως ότι όταν κάποιος φτάσει σε αυτό το επίπεδο, το να βλέπει το μέλλον έχει άλλη χρησιμότητα (αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αυτό τον όρο).
Σε σχέση με κάποιον μη αφυπνισμένο η πληροφορία παίρνει άλλες διαστάσεις και αποκτά άλλο ενδιαφέρον.

Και ίσως να αναρωτηθεί κανείς… τελικά όσοι βλέπουν το μέλλον έχουν όλοι τους αγνότητα?
Όχι, δεν έχουν όλοι τους και αυτό θέλει πολύ προσοχή…
Υπάρχουν άτομα που πετυχαίνουν γρήγορα πολλά μέσα από σκοτεινά μονοπάτια πληρώνοντας βαρύ αντίτιμο που έχει να κάνει με την ίδια τους την Ψυχή.
Σε ένα τέτοιο σκοτεινό δρόμο δεν θα συναντήσει κάνεις ένα Σοφό άνθρωπο αλλά εγωιστές, φιλάργυρους, υλιστές και γενικότερα άτομα που έχουν χάσει κάθε επαφή με την Ψυχή τους.

Όσοι έχουν Σοφία και Αγνότητα βλέπουν αλλά δεν μιλούν, και δεν μιλούν γιατί σέβονται…
Και αν κάποια στιγμή πουν κάτι ξέρουν το τι θα πουν, σε ποιόν, και πότε.

Οσοι βλέπουν και μιλούν απερίσκεπτα, δεν σέβονται… και αυτό είναι πολύ επικίνδυνο…

Μια ακόμη περίπτωση ξέχωρη είναι και αυτοί που δημιουργούν ψεύτικες εικόνες για το μέλλον και μετά παλεύουν για να δημιουργήσουν ότι είδαν έτσι ώστε να επιβεβαιώσουν την «πρόβλεψη»…

Αρκετά έγραψα όμως που στην ουσία είναι απειροελάχιστα για ένα θέμα σαν αυτό και φαντάζομαι πως ίσως στενοχωρήσω κάποιον αναγνώστη μη δίδοντας λύση μέσω κάποιας μυστικής συνταγής για γρήγορα και εύκολα αποτελέσματα.

Ναι… ο δρόμος είναι δύσκολος αλλά τα οφέλη είναι αμέτρητα και αρχίζει να τα λαμβάνει κανείς από την πρώτη στιγμή…
…όσοι προσπάθησαν και τόλμησαν γνωρίζουν…

@};- @};- @};-
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Vasoula »

πολλά θα μπορούσαμε να συζητήσουμε για το θέμα της μαντείας και της προφητείας, αλλά αυτά που έγραψες, Αλεξ μου, είναι αρκετά και ζουμερά...

Λυπάμαι πολύ όταν πληρώνουν οι άνθρωποι για να μάθουν κάτι για το μέλλον τους...
Δεν λυπάμαι αυτούς που πληρώνουν μόνο...λυπάμαι περισσότερο αυτούς που πληρώνονται...

κανείς δεν μπορεί να προφητέψει το μέλλον και να είναι Σοφός...Ο Σοφός βλέπει μόνο τις τάσεις και αν θα πει το οτιδήποτε είναι για να προετοιμάσει τις Συνειδήσεις να αλλάξουν αυτές τις τάσεις, που θα τους οδηγήσουν με μαθηματική ακρίβεια σε δυσάρεστα γεγονότα...
Ο προφήτης δεν έχει ιδιαίτερο χάρισμα ενόρασης, απλά έχει μάθει να χρησιμοποιεί την χαρισματική ενορατική αντίληψη του Ανθρώπου, που του δίνει η πνευματική λογική...Κοινώς έχει γίνει ένα με την Φύση του, κάτι που στους υπόλοιπους που ζουν μέσα στην διαστρέβλωση της, φαίνεται εξωπραγματικό και ανώτερο...

Ευχαριστούμε Άλεξ >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Annoula »

@};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

:x :x :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x @};- >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”