Μου ράγισε το κρίσταλλο

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Τώρα το είδα για τα αιθέρια έλαια!! :D :D τα βότανα Δήμητρα στην μορφή αιθέριων ελαιων, ειδικά αν μιλάμε για φασκόμηλο είναι πολύ δυνατά!!δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!!το ανθόνερο ίσως να έκανε δουλειά αλλά ούτε αυτό το έχω δοκιμάσει!! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Σχετικά με τα αιθέρια έλαια, Δώρα μου, είμαι εντελώς βέβαιη ότι είναι ιδανικά για καθαρισμό και εξαγνισμό. Και γι' αυτό το λόγο είναι υπέροχα όταν τα συνδυάζεις με θεραπείες! Όταν είναι δυνατά, και θες να τα ψεκάσεις, τα αναμειγνύεις με νερό ή λάδι βάσης, δεν τα βάζεις αδιάλυτα!

Για το μόνο που δεν είμαι σίγουρη σε σχέση με τους κρυστάλλους είναι μήπως κάποια απ' αυτά (αν και υπάρχουν αιθέρια έλαια, τα οποία τα βάζεις αδιάλυτα ακόμα και στο δέρμα σου) αλλοιώσουν κατά κάποιο τρόπο τα συστατικά του κρυστάλλου. Κι αυτό το λέω γιατί σίγουρα δεν πρέπει να τα χρησιμοποιείς πάνω σε ξύλινα έπιπλα για καθαρισμό γιατί χαλάνε :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Εχει ακούσει κανείς σας για τους δίσκους ενθαλπίας; Λένε ότι μπορείς να τοποθετήσεις απάνω τους ευαίσθητους κρύσταλους και εκρεμή και να καθάριστούν αυτόματα σε λίγα μόνο λεπτά!! Εγώ βασικά τους καθαρίζω με σέραπις και με ρέικι αλλά είναι μπόλικοι κιόλας!! Αν τους δίνω ρέικι ανά τρεις τέσσερεις κάνει ή πρεπει έναν έναν; Είναι καμιά τριανταριά κρύσταλοι μαζί με αυτούς που κληρονόμησα από τον μπαμπα μου!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Εχει ακούσει κανείς σας για τους δίσκους ενθαλπίας;
Δεν ξέρω τι είναι αυτό!! :-? :D

[/quote]Αν τους δίνω ρέικι ανά τρεις τέσσερεις κάνει ή πρεπει έναν έναν; Είναι καμιά τριανταριά κρύσταλοι μαζί με αυτούς που κληρονόμησα από τον μπαμπα μου!!!

Δεν υπάρχει πρόβλημα Ναταλί μου, όσους θέλεις μαζί μπορείς!!απλά ένας ένας είναι για άμεση χρήση μετά το καθάρισμα και τον προγραμματίζεις και κατάλληλα με ό,τι θες να δουλέψεις μαζί του!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

παιδια μου φαινετε πολυ περιεργο που οι κρυσταλλοι σασ εχουν αλλαξει χρωμα.εγω εχω παρα πολλουσ στο σπιτι και με τουσ περισσοτερουσ εχω δουλεψει και εχουν εισπραξει κατα καιρουσ και πολυ πονο και πολυ θλιψη αλλα κανενα δεν αλλαξε χρωμα μονο κατι μικρα ραγισματα εχουν παθει,για τον αμεθυστο ξερω οτι δεν θελει να εκτιθεται πολυ στον ηλιο γιατι χανει το χρωμα του οπωσ και ο κιτρινησ.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Στην προκειμένη περίπτωση, απότι λένε τα παιδιά, ήταν από την αλλαγή πεδίου..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ισωσ να εχεισ δικιο βασιλακι μου. @};- @};- @};-
koninja
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2010 3:03 pm
Τοποθεσία: salonika

Δημοσίευση από koninja »

πριν απο 3 μινες ειχα αγορασει ενα εκρεμες αμεθυστο αλλα τελικως το φορουσα σαν μενταγιον απο τοτε που το πηρα. πολλες φορες ξεκολουσε απο το ασιμι και το ξανακολουσα αλλα την τελευταια φορα (πριν 1 βδομαδα) ξεκολισε και εσπασε η μυτη του και το ιδιο βραδυ τον δωρισα σε μια κοπελα που τον ειδε και της αρεσε.. μηπως εκανα βλακεια και τελικα επρεπε να τον θαψω;
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Θα σου πω την άποψη μου μέσα από αυτά που έχω μάθει.
Ο κρύσταλλος σου σίγουρα έχει πάθει ζημιά. Αν το σπάσιμο είναι μικρό μονό εμπρός στη μύτη μπορεί να παίρνει και γιατρειά, αν είναι μεγάλο τότε πρέπει να τον επιστρέψεις στη γη.
Καλύτερα θα ήταν όμως να τον δει κάποιος ειδικός.

Όταν παίρνεις μηνύματα από ένα κρύσταλλο που ξεκολλά από την θέση του μη το αφήνεις έτσι!

Ή κατασκευαστικά το κόσμημα δεν είναι σωστό ή ο κρύσταλλος κάτι δεν αντέχει εκεί που βρίσκετε.
Από προσωπική εμπειρία το λέω και αφού με είχαν προειδοποιήσει εγω από ξεροκεφαλιά μου δεν τους άκουσα και έκανα ανεπανόρθωτη ζημιά σε ένα μικρό αμέθυστο. :-(
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Ο κρύσταλλος σου σίγουρα έχει πάθει ζημιά. Αν το σπάσιμο είναι μικρό μονό εμπρός στη μύτη μπορεί να παίρνει και γιατρειά, αν είναι μεγάλο τότε πρέπει να τον επιστρέψεις στη γη.
Αλεξανδρε, θυμασαι που σου ειχα δειξει τον διαφανη κρυσταλλο σε σχημα πυραμιδας στη Θεσσαλονικη που ειχε σπασει λιγο? μου ειχες πει οτι δεν πειραζει γιατι ηταν μικρο το σπασιμο, αλλα θα μπορουσε να γιατρευτει με καποιον τροπο?
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Μου έχουν πει για ένα τρόπο Έλενα που μπορεί να γιατρευτεί όταν είναι μικρό το σπάσιμο αλλά μου απέκρυψαν μερικά στοιχεία. Θα προσπαθήσω να σου βρω περισσότερες πληροφορίες και θα σε ενημερώσω… :x
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Alexandros έγραψε:Θα προσπαθήσω να σου βρω περισσότερες πληροφορίες και θα σε ενημερώσω… :x
Αλέξανδρε, αν αυτό το ''σε'' το έκανες ''σας'', νομιζω θα χαιρόταν πολύς κόσμος....

Οκ, κι εγώ.... :x :x :x :x :-D
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Περιμενω :x >:d<
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

Ελενα Κ. έγραψε:
Ο κρύσταλλος σου σίγουρα έχει πάθει ζημιά. Αν το σπάσιμο είναι μικρό μονό εμπρός στη μύτη μπορεί να παίρνει και γιατρειά, αν είναι μεγάλο τότε πρέπει να τον επιστρέψεις στη γη.
Αλεξανδρε, θυμασαι που σου ειχα δειξει τον διαφανη κρυσταλλο σε σχημα πυραμιδας στη Θεσσαλονικη που ειχε σπασει λιγο? μου ειχες πει οτι δεν πειραζει γιατι ηταν μικρο το σπασιμο, αλλα θα μπορουσε να γιατρευτει με καποιον τροπο?
ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΙΩΑΝΝΑΣ ΜΠΡΑΤΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.
ΕΚΕΙ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΥΣ.
ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΕΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΣΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ!
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΗΜΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

και βεβαια θα περιμενω Μαρια! σ ευχαριστω :-D :-D
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”