Μου ράγισε το κρίσταλλο

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Andreas
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 1:06 am

Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από Andreas »

Καλημέρα,

κάνω copy/paste απο μια ζιζίτιση με την Βάσω δία Π.Μ. :


έχω μια ερώτισει... κ' δεν θελω να την θέτω στο φόρουμ διότι τελικά μπορεί να είναι λιγο τρελό....

Έκανα διαλογισμό στης πέντε αρχές του Ρεϊκι να με βοιθήσει να οφεληθώ στο μέγιστο βαθμό.

Έιχα βάλει τον αμεθήστα που μου έδωσες μπροστά μου να με καθοδιγίσει με της δυνάμεις του....

Μετά του διαλογισμού οποιος μου έφερε μια απίστευτη εσωτερική γαλίνη κ' μεγάλη χαρά με αιθσηματα αγάπης για όλο το κόσμο, ο αμεθηστας είχε πάρει σχεδόν το χρόμα λευκού.

Πώς είναι δυνατόν να αλλάξει χρόμα? Και τι συμαίνει αυτό?

---------------------------------------------------------------------------------

τώρα το πρωή έχει το χρόμα του εκτός απο μία γονεία.

Αυτή η γονεία είναι διαφανές χορείς χρόμα.
Έχει ραγίσει απο την πίσο μεριά της γονείας κ' εκεί έχει έντονο ρός χόρισμα.

Θα την φέρω την άλλη φορα που θα συνανδιόμαστε να την δείς.

Εχω κάνει κ' φώτο...
Να ζής ν' αγαπάς και να μαθαίνεις...

http://www.youtube.com/watch?v=CRC9IReiuxc
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

χάρισα στον Ανδρέα μια μικρή πυραμίδα αμέθυστου, την οποία είχα πολλά χρόνια, χωρίς να έχει αλλοιωθεί το χρώμα της ποτέ...

Μου είπε ότι έκανε έναν διαλογισμό και ο αμέθυστος άλλαξε χρώμα από βιολετί σε λευκό και επίσης είχε ένα ράγισμα!!

θεωρώ ότι οι κρύσταλοι αλλάζουν χρώμα από τις συναισθηματικές επιδράσεις μαζί μας και ραγίζουν όταν μαζεύουν δυσμενή συναισθήματα που δεν αντέχουν με μιας...

΄Εχει κάποιος κάποια αντίληψη γι' αυτό?

Θα με ενδιέφερε να ακούσω και άλλες απόψεις σχετικά με τις αλλαγές στην υφή ενός κρυστάλλου, καθώς και με τις βαθιές τομές στην μάζα τους.

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

θεωρώ ότι οι κρύσταλοι αλλάζουν χρώμα από τις συναισθηματικές επιδράσεις μαζί μας και ραγίζουν όταν μαζεύουν δυσμενή συναισθήματα που δεν αντέχουν με μιας...
Και εγώ το ίδιο γνωρίζω Βάσω!!ο δικός μου Αμέθυστος απο τη θλίψη που έχει ρουφήξει έχει γίνει καφέ και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τον θεραπέυσω...... :-( , απλά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ξανά, τουλάχιστον μέχρι να θεραπευτεί, γιατί όποτε τον αγγίζω μου επιστρέφει τη θλίψη!!! @};- το ίδιο θεωρώ ότι ισχύει γαι όλους τους κρυστάλλους!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Andreas
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 1:06 am

Δημοσίευση από Andreas »

hmmm εγώ στον διαλογισμό μου όμος είχα αισθήματα χαράς. Δέν ένιοθα θλύψη.

Αισθάνθηκα δυνατά σε κάθε απο της πέντε αρχές το τί συμβαίνη αισθηματικά αν ΔΕΝ το παρακολουθώ κ' αισθάνθηκα μετα την μεγάλη γαλίνη που οραματίστικα την σωστή αντίδραση στην κάθε απο της πέντε αρχές.
Μετά "λούστικα" και "πεταγα" μεσα σε μία μεγάλη ηρεμία και γαλίνι γεμάτι χαρά, αγάπης, συμπόνιας και κατανόισεις.

Μπορεί να με βοίθησε το κρίσταλλο στην απαλαγή τον αρνιτικων αντίδρασιων για να είμαι στην διάθεσει οραματισμού τον θετικών και σοστών αντιδράσεων?

Πώς τον καθαρίζω τον καιμένο τόρα? :-( ειμαι μονο πρώτο βαθμό Ρεϊκι και δεν έχω σύμβουλα

Το ράγισμα... δέν θα διορθοθή όμος διότι είναι πλέον φυσικό? Θα χάσει τόρα για πάντα την καλή του ενέργεια?

Παί η δύναμη του ανάλογα με το μεγενθό του κρύσταλλου?


:x πολλές ερωτίσεις... αλλα θελω να μάθω πολλά
Να ζής ν' αγαπάς και να μαθαίνεις...

http://www.youtube.com/watch?v=CRC9IReiuxc
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Ανδρέα μην ανυσηχείς και εγώ τις ίδιες ερωτήσεις έχω.......
και τις έκανες εσύ......

εμένα η μία πλευρά του ρόζ χαλαζία μου έγινε σχεδόν καφέ......
δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό και μου προκαλεί πλέον αρνητικά συναισθήματα ακόμα και που τον κοιτάζω .....
και δεν το θέλω.... :oops:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

hmmm εγώ στον διαλογισμό μου όμος είχα αισθήματα χαράς. Δέν ένιοθα θλύψη.
Αντρέα μου, η χαρά και η ανακούφιση την ώρα του διαλογισμού είναι πολύ γνώριμα συναισθήματα σε όλους μας!!

Πίσω όμως απο όλο αυτό υπάρχει και μια γκάμα άλλων συναισθημάτων που δεν τα αναγνωρίζουμε ακόμα στον εαυτό μας γιατί αυτό έρχεται σταδιακά!!! @};- αυτά λαμβάνονται ως δόνηση απο τους κρυστάλλους με τους οποίους δουλέυουμε μαζί και βγαίνουν στην επιφάνειά τους!!εγώ προσωπικά έχω βιώσει να μου σπάνε οι κρύσταλλοι και μετά απο καιρό να κατανοώ γιατί συνέβη αυτό τότε!!είχα έναν Ρωδοχρωσίτη τον οποίο τον τοποθετούσα στην καρδιά, αλλά δεν άντεξε και έσπασε η μύτη του, όταν τον είχα πάνω μου ένιωθα πολύ καλά γαιτί μου ρουφούσε έστω και προσωρινά όλα τα της καρδιάς μου, που ήταν πολλά απο ότι διαπιστώνω στην πορεία της εξιχνίασης του εαυτού μου!!! @};- >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μπορεί να με βοίθησε το κρίσταλλο στην απαλαγή τον αρνιτικων αντίδρασιων για να είμαι στην διάθεσει οραματισμού τον θετικών και σοστών αντιδράσεων?
Μόνο να σε βοηθήσει μπορεί Αντρέα μου!!!προσωρινά!!.......την κατάκτηση των στόχων που εσύ θέτεις στη ζωή σου μόνο εσύ μπορείς να τη φέρεις!! @};-

Για τον οραματισμό είναι το δεξί μου χέρι, σε διαβεβαιώ!!! O:-) :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Το ράγισμα... δέν θα διορθοθή όμος διότι είναι πλέον φυσικό? Θα χάσει τόρα για πάντα την καλή του ενέργεια?
Το ράγισμα δεν ξέρω αν μπορεί να θεραπευτεί πια!!δεν νομίζω!!! :? κράτα τον λίγο στον χώρο σου να νιώσεις τι θέλει και ίσως χρειαστεί να τον επιστρέψεις στη Γη, θάβοντάς τον!! @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Παί η δύναμη του ανάλογα με το μεγενθό του κρύσταλλου?
όσο πιο μεγάλος είναι τόσο και η δύναμη του αναλογικά αυξάνεται!! :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Εγω εχω να πω οτι τον δικο μου αμεθυστο ,τον ειχα χρησιμοποιησει στο 2ο ενω συνηθως τον εβαζα στην καρδια .........και ειχε εκεινη την ιδια μερα γεμισει ο μισος καφε στιγματα.......και μετα εσπασε καθολου τυχαιο.......... :? :? :-? :-(
Στην αρχη ειχα μια υποψια οτι μπορει και να ζηλεψε ..... :? :? γιατι την θεση του πηρα ενας διοπτασιος ............ :P
Τωρα βεβαια που τα συνδεω και εχω δει και νιωσει τι στο περιπου ηταν θαμμενο εκει κατω .....κατανοω το γιατι και ευχαριστω για την θεραπεια στην οποια βοηθησε........... O:-) O:-)

Χτες εβαλα εναν αμεθυστο στον λαιμο μου κρεμαστο .....και εφυγε απο το πουθενα απο το λουρακι του και επεσε κατω ......ευτυχως δεν εσπασε ..αλλα :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ο κρύσταλλος έχει μια δυναμική να συνδέεται με τα βαθύτερα συναισθήματα...
Αυτά που δεν μπορούν να έρθουν στην συνείδηση και πιέζουν από το υποσυνείδητο. Αυτή είναι η δομη του, έτσι εργάζεται μαζί μας!

Παίρνει την δόνηση από το υποσυνείδητο και όχι από το συνειδητό...
Επηρεάζεται από το αστρικό μας πεδίο και τις βαρύτερες δονήσεις των συναισθηματικών μας εμπλοκών...

Τώρα που το σκέφτομαι, Ανδρέα...

οι κρύσταλλοι που έχω στο σπίτι έχουν εξαγνιστεί και η σύνδεσή μου μαζι τους έχει επεκταθεί και στο πνευματικό πεδίο...΄Ετσι γίνονται πολύ ευάλωτοι στις συναισθηματικές δονήσεις, μια και μαζι μου δεν έχουν πια τέτοιου είδους εργασία...

ίσως θα έπρεπε να κάνεις γνωριμία πρώτα μαζί του, προτού του "βάλεις δύσκολα"...Σε έναν διαλογισμό δουλεύονται όλα τα επίπεδά μας, ακόμα και αν η αρχική μας απόφαση είναι να πάμε στα πνευματικά ιδεώδη...Τα συναισθήματα, ακόμα και αν εμείς δεν είμαστε αρχικά σε θέση να τα αντιληφθούμε, εκείνος λόγω της ευαισθησίας του, τα συλλαμβάνει και αντιδρά αναλόγως...
΄Ετσι μας δίνει μια αρχική ένδειξη, για το τι παίζει στο υποσυνείδητό μας...

Αυτή ειναι η προσωπικη μου γνώση για τους κρυστάλλους, μέσα από την δικη μου εμπειρία...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

οι κρύσταλλοι που έχω στο σπίτι έχουν εξαγνιστεί και η σύνδεσή μου μαζι τους έχει επεκταθεί και στο πνευματικό πεδίο...΄Ετσι γίνονται πολύ ευάλωτοι στις συναισθηματικές δονήσεις, μια και μαζι μου δεν έχουν πια τέτοιου είδους εργασία...
Το κλειδι ειναι στην παραπανω φραση , ο συγκεκριμενος κρυσταλλος αλιωθηκε απο την αλλαγη πεδιου εργασιας και ειδικα ο αμεθυστος ειναι πολυ ευαλωτος για τετοια σκαπανεβασματα, περιεχει περισσοτερο σιδηρο και απο τον χαλαζια , συνχα πρεπει να τον καθαριζουμε απο καθε τι που μαζευει και να του υπενθυμιζουμε οτι δουλευει μονο για το φως.
Ειναι ενα απο τα πνευματικοτερα ορυκτα και πρεπει να εφαγε μεγαλη ηττα που εργαστηκε ξανα στο αστρικο :D
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

dimitrios έγραψε: Ειναι ενα απο τα πνευματικοτερα ορυκτα και πρεπει να εφαγε μεγαλη ηττα που εργαστηκε ξανα στο αστρικο :D
Δημητρη :-o :-o αυτο μου κανει κλικ στο γιατι δεν με θελουν ......οι αμεθυστοι :? :? :? :-?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ελα τωρα !!!!!!!! δεν εχει να κανει αυτο που λες.
Τι δηλαδη δεν σε θελουν γιατι εισαι ποιο χαμηλα αυτο εννοεις?
Αναφερομουν στον συγκεκριμενο κρυσταλλο της Βασως αλλα και εκεινος απο εκει περασε.
Άβαταρ μέλους
Andreas
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 1:06 am

Δημοσίευση από Andreas »

>:d< σας ευχαριστώ όλλους για της απαντίσεις.

Ξέρετε τι είναι το πιο καλλίτερο δώρο που έλαβα σήμερα???

Το ότι έμαθα καινούρια πράγματα κ' πάνο απ' όλλα οτι υπάρχουν ακομα πάαααρα πολα νέα θέματα να μάθω.

Ότι αφορά τον κρύσταλλο μου... είταν η πρώτη φορα που χρησημοποιούσα έναν κρύσταλλο στον διαλογισμό.
Πρίν τον διαλογισμό τον είχα βάλη (πιραματίζομαι) στο μέτοπο στην διάρκια της αυτοθεραπείας. (συγγνόμη ξέχασα να το πώ αυτό)

Μάλλον ο συνδιασμός ήταν το "πολύ" για τον κρύσταλλο.

Πώς μπορώ με το Ρεϊκι να καθαρίζω νέους κρύσταλλους που θα προμιθευτώ? Γίνετε με τον πρώτο βαθμό?

Φιλιά πολλά σε όλλους
Να ζής ν' αγαπάς και να μαθαίνεις...

http://www.youtube.com/watch?v=CRC9IReiuxc

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”