Μου ράγισε το κρίσταλλο

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ειδική δεν είμαι, στην φύση όμως έρχεται σε επαφή με το χώμα...

Όσο για το πόσο καιρό... Αν την αναζητούσες όταν νιώσεις έντονα την έλλειψή της??? Ίσως αυτό να σημαίνει πως είναι ώρα να γυρίσει κοντά σου... :x :x :x

Ότι κι αν κάνεις, μην το σκεφτείς πολύ. Ή μην το θάψεις καθόλου χωρίς να το βλέπεις 'χαλασμένο' ή θάψετο και άστο να σε φωνάξει... :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από andreask »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-
escape
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 21 Απρ 2013 6:17 pm

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από escape »

Γεια χαρά κι απο μένα.
Αγόρασα σήμερα μια μαύρη τουρμαλίνη, την είχα συνέχεια στο χέρι μου η στην τσέπη και κάποια στιγμή εκανα μια ασυναίσθητη κινηση (οπως σπαμε κομμάτι απο τη σοκολατα) και έσπασα την πέτρα σε τρια κομμάτια. Να υποθέσω ότι την κατέστρεψα; Μου συνέστησαν να την θάψω και να πάρω μια άλλη, αλλά δεν μου παει.
Πρέπει να συμπεράνω κάτι από αυτό που συνέβη;
Θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη σας. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από Δωρουλα »

γεια σου escape!για να σπασει ετσι ευκολα μια πετρα μαλλον δεν ηταν καλης ποιοτητας εκτος αν το κομματι ηταν πολυ λεπτο σε μορφη ραβδου δλδ οπως πουλιεται η ακατεργαστη!μαλλον θα χρειαστει ετσι κι αλλιως να παρεις καινουργια και ισως απο αλλον προμηθευτη :D και πιο μεγαλο κομματι αν θες να το εχεις μαζι σου για να μην ειναι τοσο ευαισθητο ! :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
escape
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 21 Απρ 2013 6:17 pm

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από escape »

ευχαριστώ, ήσουν σαφέστατη! ^:)^
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:) :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
kali
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μάιος 2013 1:38 am

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από kali »

Καλησπερα, ειχα γραψει και σε ενα παλαιοτερο post για ροζ χαλαζια με περιεργα ονειρα κλπ οπου τοτε δεν τον ειχα ακομη ενεργοποιησει. Τελικα ενεργοποιησα τον λιθο με διαλογισμο (η ενεργεια που αισθανθηκα κατα τη διαρκεια ηταν πολυ μεγαλη) και τον τοποθετησα σε ενα ασφαλες σημειο. Μετα απο καποιο διαστημα πηρα να κανω καθαρισμο στο χαλαζια μου και ελειπε ολοκληρο κομματι, σαν να ειχε φαγωθει απο κατι σε εκεινο το σημειο :-s . Τι μου προτεινετε να κανω? Να το καθαρισω με αλατι ή να το επιστρεψω στη γη;
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από marianna »

kali έγραψε:Καλησπερα, ειχα γραψει και σε ενα παλαιοτερο post για ροζ χαλαζια με περιεργα ονειρα κλπ οπου τοτε δεν τον ειχα ακομη ενεργοποιησει. Τελικα ενεργοποιησα τον λιθο με διαλογισμο (η ενεργεια που αισθανθηκα κατα τη διαρκεια ηταν πολυ μεγαλη) και τον τοποθετησα σε ενα ασφαλες σημειο. Μετα απο καποιο διαστημα πηρα να κανω καθαρισμο στο χαλαζια μου και ελειπε ολοκληρο κομματι, σαν να ειχε φαγωθει απο κατι σε εκεινο το σημειο :-s . Τι μου προτεινετε να κανω? Να το καθαρισω με αλατι ή να το επιστρεψω στη γη;
Γεια σου και εγώ το είχα παλιά αυτό με τα όνειρα που λες.
Και έχει ενδιαφέρον η ερώτηση σου. Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται όταν χάνεις έναν κρύσταλλο. Αν μπορεί να απαντήσει κάποιος και σε εμένα.
Ευχαριστώ.

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”