Μου ράγισε το κρίσταλλο

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:-D @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

MARIA.Α έγραψε:ΣΕ ΕΝΑ ΠΥΛΙΝΟ ΜΠΟΛ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΚΑΙ ΦΑΣΚΟΜΥΛΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΤΕΙ Ο ΚΡΥΣΤΑΛΟΣ.
ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΗΛΙΟ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.
ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕΙΚΙ.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΣΟΚ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΣΤΕΙ!
ΚΑΛΙΤΕΡΗ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ!(ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ!!)
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ ΜΠΡΑΤΗ.
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Διαβάζοντας αυτό το θέμα, ήθελα να μοιραστώ μια μικρή εμπειρία μου με τους κρυστάλλους:

Κάπωτε είχα αγοράσει μία μικρή μαύρη τουρμαλίνη, για προστασία από τις ανρητικές ενέργειες. Μπορώ να πω ότι με βοήθισε αρκετά (αν και τελικά προτειμώ τον σταυρόληθο). Μία βραδιά λοιπόν, πήγα σε ένα μέρος με αρκετή αρνητική ενέργεια, φορόντας την τουρμαλίνη. Το λοιπόν, την μία στιγμή ήταν εκεί... και την άλλη εξαφανίστηκε! Μαζί με την αλυσίδα! Έφαγα τον κόσμο να την βρω, αλλά πουθενά! Και τότε κατάλαβα ότι ή την έβαλα στα δύσκολα ή εν γένη της ζήτισα πάρα πολλά...

Θέλω να καταλήξω στο εξίς: πιστεύω ότι τους κρυστάλλους δεν πρέπει να τους βλέπουμε ως "εργαλεία", αλλά ως φίλους, συνεργάτες. Πιστεύω ότι άμα αλλάξουμε αντιμετώπιση και νοοτροποία, αμέσως θα λυθούν όλες οι απορίες.

Όσο για τις διάφορες συνταγές, πιστεύω (χωρίς να έχω όμως εμπειρία) ότι άμα τους δώσεις πολλή αγάπη και φροντίδα, θα γιατρευτούνε.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Συμφωνώ πάρα πολύ μαζί σου Θοδωρή και σχετικά με την εμπειρία σου να αναφέρω ότι υπάρχει και μια ιδιότητα των κρυστάλλων που είναι η αποϋλοποίηση και επαναϋλοποίηση των κρυστάλλων. Είναι η πέμπτη φορά που ακούω για παρόμοιο περιστατικό. Επίσης και η Κατριν Ραφαελ σε κάποιο από τα βιβλία της αναφέρει το συγκεκριμένο θέμα.

Η συνταγή που περιέγραψαν πιο πάνω τα παιδιά είναι και η συνταγή που έχουν πει και σε μένα.
Αυτό που είναι συμπληρωμένο στην δικιά μου συνταγή είναι ότι τον κρύσταλλο πριν τον βάλεις στο κουτί τον τυλίγεις με ένα μεταξωτό πανάκι ή με ένα βαμβακερό.

Ποιος μπορεί όμως να μιλήσει πραγματικά για το τι θέλει ένας κρύσταλλος?

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό που θέλει γενικός ένας κρύσταλλος για να είναι χαρούμενος είναι να βρίσκετε (τουλάχιστον κατά περιόδους) κοντά σε στοιχεία της φύσης όπως λουλούδια φυτά, σπόρους, δέντρα κ.α. Σημαντικός πάρα πολύ είναι και ο ήλιος που είναι μια πολύ δυνατή πηγή ενέργειας (προσοχή στον αμέθυστο όμως που χάνει το χρώμα του στον ήλιο). Κάποιοι από αυτούς που η σκληρότητα τους το επιτρέπει νιώθουν ωραία να βρίσκονται και σε ροή νερού από ποτάμι ή στη βροχή. Ακόμα και κοντά σε κάποιο ρυάκι της εξοχής ειδικά τώρα την άνοιξη που η φύση βρίσκετε σε έξαρση.
’ντε να βρεις όμως καθαρό τρεχούμενο νερό!
Η επαφή με την φύση τους δίνει δύναμη, χαρά και τους αποφορτίζει από τυχόν αρνητικές ενέργειες.

Ένας άλλος τρόπος όπως είπε και ο Θοδωρής πιστεύω και εγώ οτι είναι η πραγματική αγάπη που μπορεί να τους δώσει ο άνθρωπος άλλα όχι η εγωιστική. Με την πραγματική αγάπη μπορούν να θεραπευτούν ακόμα και από ένα μεγάλο σοκ και θα μας ανταποδώσουν στο μέγιστο δυνατό την αγάπη που έλαβαν.
Να φέρω και ένα παράδειγμα τι εννοώ πραγματική αγάπη. Αν ένας κρύσταλλος θέλουμε να γιατρευτεί από ένα σπάσιμο πρέπει να του δώσουμε αγάπη γιατί πραγματικά ενδιαφερόμαστε για αυτόν και όχι γιατί μας ενδιαφέρει να θεραπευτεί επειδή χάλασε η εμφάνιση του ή επειδή έπεσε η δόνηση του και δεν είναι τόσο αποτελεσματικός πια για εμάς.
Όταν νιώθουμε πραγματική αγάπη και πραγματικό ενδιαφέρον το συναίσθημα μας παίρνει τέτοιας συχνότητας δόνηση που κάνει τους κρυστάλλους χαρούμενους, αναζωογονούνται και αυτό το συναίσθημα με την σειρά τους το ανταποδίδουν. :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :x :x O:-) O:-) O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αλέξανδρε! :-D :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Αλέξανδρε.....Θοδωρή :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Εαν εισαι ανοιχτος και εχεις τακτικη επαφη με τους κρυσταλλους σου ερχεται φυσικα αυτη η επικοινωνια, συναισθανεσαι τι θελουν..χωρις τρικ και τεχνικες. :x
Πολέμα και Οραματίσου
drita
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2010 9:17 pm

Δημοσίευση από drita »

Αndrea,eγω ξερω οτι και οταν το κρυσταλο αλλαζει χερια, και οταν το εχουμε πολυ καιρο, παντα το καθαριζουμε βαζοντας το 24ωρες σε θαλασσηνο αλατι ,μετα το ξεπλενουμε με τρεχουμενο νερο και το αφηνουμε στον ηλιο να φορτιστει με ενεργεια Καλο ειναι τις ημερες με μεγαλη ηλιοφανια.Σε περιπτωση που δεν κανουμε αυτο και το επιβαρηνουμε,το κρυσταλο η σπαει η φευγει
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από andreask »

Μου ραγισε χωρις λογω ενας κρυσταλλος ομως δεν θελω να τον θαψω..νοιωθω οτι με χρειαζεται οπως και εγω @};-
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Κάνε αυτό που νιώθεις Ανδρέα! :x @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από andreask »

Εχεις δικιο ARTYADIS..νοιωθω πως αν την θαψω θα σκασω απο την στεναχωρια @};-
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

andreask έγραψε:Μου ραγισε χωρις λογω ενας κρυσταλλος ομως δεν θελω να τον θαψω..νοιωθω οτι με χρειαζεται οπως και εγω @};-
Αντρέα, δεν χρειάζεται να την θάψεις μόνιμα.

Έχεις σκεφτεί να την αφήσεις λίγο να ξεκουραστεί στο χωματάκι και μετά να ξανακάνετε παρέα? :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: Μου ράγισε το κρίσταλλο

Δημοσίευση από andreask »

Ελενη δεν τον ειχα ουτε καν ακουμπησει..τον αγορασα και τον εβαλα πανω σε ενα τραπεζακι..μια μερα ειδα και ειχε ραγησει..εσκασα απο στεναχωρια..να τον βαλω οπως ειναι η σε κατι μεσα και ποσο καιρο >:d< >:d< >:d<
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”