Μου ράγισε το κρίσταλλο

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Μιας και συζητάμε για τον αμέθυστο.. θέλω να ρωτήσω κάτι. Όταν πρωτοπήρα τον αμέθυστο μου, είδα ότι είχε κάποια στίγματα μέσα, μαύρα. Μετά από καιρό έφυγαν, και εχθές είδα ότι επανήλθαν. Αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται καθάρισμα;
Εμένα με βοηθάει στο διάβασμα ο αμέθυστος μαζί με τον σελεστίτη..
Επίσης όταν τους μιλάς και τους ευχαριστείς για το έργο τους, δονούν πιο έντονα.. είναι απίστευτο( ή είναι η ιδέα μου..)
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

dimitrios έγραψε:ελα τωρα !!!!!!!! δεν εχει να κανει αυτο που λες.
Τι δηλαδη δεν σε θελουν γιατι εισαι ποιο χαμηλα αυτο εννοεις?
Αναφερομουν στον συγκεκριμενο κρυσταλλο της Βασως αλλα και εκεινος απο εκει περασε.
Οχι ακριβως ετσι :D ....
Ισως οτι θα επρεπε να δουλεψω με καποιους αλλους κρυσταλλους πρωτα που θα ειναι πιο δυεισδητικοι......ωστε ν ανοιξω περισσοτερο ......και ν ανεβω οκταβα........
Αν δεν διερευνησεις και δεν ανακαλυψεις ακριβως ...το οτι .....
Τοτε τι να θεραπευσεις ακριβως......?και τρωει το στραπατσο ο κρυσταλλος .........γιατι αφου τον διαλεξες αναλαμβανει ολη την βρωμικη δουλεια :? :? ;)
Και γεμιζεις και ενοχες που με τοσα που κουβαλας ........επιβαρυνεις και τον κρυσταλλο .........
Απ την αλλη αυτη δεν ειναι και η εργασια που ερχεται και εκεινος να ολκληρωσει μαζι σου .......? :-?
Καλα μονη μου παραμιλαω.............. :D 8)
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πώς μπορώ με το Ρεϊκι να καθαρίζω νέους κρύσταλλους που θα προμιθευτώ? Γίνετε με τον πρώτο βαθμό?
Ναι Ανδρέα, νομίζω σας έδειξα...

αν δεν το θυμάσαι, θα στο δείξω όταν συναντηθούμε, γιατί είναι δύσκολο από εδώ να σου δείξω την κίνηση...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται καθάρισμα;
Βασίλη καθάρισέ τον για καλό και για κακό, και έχε τον απο κοντά λίγες μέρες!!! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ναι Ανδρέα, νομίζω σας έδειξα...

αν δεν το θυμάσαι, θα στο δείξω όταν συναντηθούμε, γιατί είναι δύσκολο από εδώ να σου δείξω την κίνηση...
Βάσω μου, στον πρώτο βαθμό δεν αρκεί να κρατήσεις τους κρυστάλλους στα χέρια σου με την πρόθεση να δώσεις ρέικι?

Υπάρχει και κάποια άλλη κίνηση?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

υπάρχει κάποια κίνηση που κόβει την παλιά ενέργεια, για να φορτιστεί ξανά από εσένα, Δήμητρα! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μμμ :-? Σα να θυμάμαι ότι κάπου στο βιβλίο του για το REIKI II, ο Γιάννης Μυλωνάς είχε αναφέρει κάτι σχετικό για μια τέτοια κίνηση αλλά θα πρέπει να ψάξω να βρώ για ποιο πράγμα μιλούσε.. :-D

Ευχαριστώ Βάσω μου, αν όμως δεν βρώ κάτι, βάζοντας τους κρυστάλλους κάτω από αλάτι στην αρχή και μετά κάτω από τρεχούμενο νερό, δεν φεύγει η παλιά ενέργεια? Πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, ε?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δημητρούλα εγώ δεν το κάνω ποτέ...

Δεν ξέρω ποιοί κρύσταλλοι δέχονται ευχαρίστως το νερό...

Τους καθαρίζω με ρέικι ή με σέραπις του αύρα-σώμα και τους φορτίζω με ρέικι και την πρόθεσή μου!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Τους καθαρίζω με ρέικι ή με σέραπις του αύρα-σώμα και τους φορτίζω με ρέικι και την πρόθεσή μου
Ω, ναί! Αυτό σίγουρα είναι το καλύτερο! Βέβαια από αύρα-σώμα ακόμα δεν έχω ιδέα :-D αλλά σιγά, σιγά! Τώρα ακόμα ανακαλύπτω τον θαυμάσιο κόσμο των κρυστάλλων.. :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

την πεμπτουσία του αύρα-σώμα Σέραπις δεν χρειάζεται να έχεις γνώση για να την χρησιμοποιήσεις...Απλά βάζεις μια σταγόνα πάνω σε κάθε κρύσταλλο που θέλεις να καθαρίσεις...Μετά φορτίζεις με ρέικι και πρόθεση...

Αν δεν έχεις πολλούς κρυστάλλους σε συμφέρει...
Αν έχεις πολλούς τότε ναι, είναι λίγο ασύμφορο, δεδομένου ότι το πλαστικό μπουκάλι πεμπτουσίας Σέραπις, αν δεν κάνω λάθος, έχει γύρω στα 18 ευρώ...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Σ' ευχαριστώ Βασούλα μου! Το serapis είναι μόνο για καθαρισμό ή κάνει και άλλες εργασίες?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Α! Να ρωτήσω και κάτι άλλο? Επειδή ασχολούμαι πολύ με τα αιθέρια έλαια. Αν φτιάξω ένα μείγμα με νερό, φασκόμηλο, λεβάντα και ίσως κάποια άλλα "καθαριστικά" όπως το λιβάνι και τα ψεκάσω με αυτό, δεν καθαρίζουν?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δήμητρα, όλοι οι Δάσκαλοι σε πεμπτουσία της αύρα σώμα χρησιμεύουν για τον καθαρισμό των λεπτοφυών μας σωμάτων, του αιθερικού και του αστρικού κυρίως!!αν θες περισσότερες πληροφορίες μπες στο σάιτ και δες το θέμα που αναφέρεται στην αύρα σόμα καθώς και στο αντίστοιχο πόστ εδώ μέσα στο φόρουμ!! :x :x

να ξέρεις σε γενικές γραμμές πως οι ιδιότητες του Σέραπι σαν δόνηση έχουν να κάνουν με κάθαρση και εξαγνισμό κατ'εξοχήν, γιαυτό και χρησιμοποιούμε την αντίστοιχη πεμπτουσία του δασκάλου αυτού για τον καθαρισμό των κρυστάλλων!! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

H πεμπτουσία Σέραπις καθαρίζει/τρέφει την αύρα, Δήμητρα, εκτός από το ότι καθαρίζει τους κρυστάλλους. Στον άνθρωπο όμως μπαίνει με τελετουργία και γι' αυτό το άφησα απ' έξω... ;) ;)

Για την δεύτερη ερώτηση δεν έχω απάντηση, γιατί δεν ξέρω... :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!
Θα ξαναδιαβάσω το ανάλογο ποστ και το σάιτ και θα επανέλθω ...δριμύτερη !! :-D :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”