Μου ράγισε το κρίσταλλο

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Το έχω το βιβλίο αλλα θέλει πολλά πράγματα από ότι βλέπω :-?

Σε περίπτωση που κάποιο ορυκτό σας τραυματιστεί,έχει αφυδατωθεί η έχει κουραστεί ενεργειακά μπορείτε να ακολουθησετε την παρακάτω διαδικασία.

Σε ένα πήλινο μπόλ βάλτε μία στρώση κόκκων καλαμποκιού και εναποθέστε το ορυκτό σας.
Χτυπήστε στο μπλέντερ - 1κουταλιά της σούπας μέλι,1 κουταλιά της σούπας γύρη, 1 φρέσκο φύλλο αλόης βέρα,αποξυραμένα φύλλα φασκόμηλου,δενδρολίβανο,5 σταγόνες βάμμα κιτρίνη ,5 σταγόνες βάμμα κρυστάλλου χαλαζία ,3 σταγόνες resque remedy.
με το μίγμα αυτό περιχύστε το ορυκτό σας και στην συνέχεια καλύψτε το με φύλλα φασκομηλου.

Σκεπάστε το πήλινο σκέυος και αφήστε το για 3 μέρες έξω.
Εάν νιώσετε ότι χρειάζεται παραπάνω ,τοποθετήστε το σκέυος στο ψυγείο για όσο εσείς αισθάνεστε ότι είναι αρκετό.

Υστερα από αυτό το διάστημα ρωτήστε με το εκκρεμές σας αν το ορυκτό αυτό θέλει να συνεχίσει να εργάζεται μαζί σας ,έστω και με κάποιον άλλον τρόπο,η αν έχει έρθει η ώρα να το αποχωριστείτε.
Σε αυτήν την περίπτωση το καλύτερο είναι να το ρίξετε στν θάλασσα η να το θάψετε στην γή.
Το ιδεατό θα ήταν να το θάψετε σε ένα δάσος εκτός πόλης.

Από το βιβλό < κρύσταλλοι οι δάσκαλοι του φωτός >
Ιωάννα Μπράτη.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Kαι θα φαμε κρυσταλλο αλλα κρεμ Εικόνα
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Το έχω το βιβλίο αλλα θέλει πολλά πράγματα από ότι βλέπω :-?

Σε περίπτωση που κάποιο ορυκτό σας τραυματιστεί,έχει αφυδατωθεί η έχει κουραστεί ενεργειακά μπορείτε να ακολουθησετε την παρακάτω διαδικασία.

Σε ένα πήλινο μπόλ βάλτε μία στρώση κόκκων καλαμποκιού και εναποθέστε το ορυκτό σας.
Χτυπήστε στο μπλέντερ - 1κουταλιά της σούπας μέλι,1 κουταλιά της σούπας γύρη, 1 φρέσκο φύλλο αλόης βέρα,αποξυραμένα φύλλα φασκόμηλου,δενδρολίβανο,5 σταγόνες βάμμα κιτρίνη ,5 σταγόνες βάμμα κρυστάλλου χαλαζία ,3 σταγόνες resque remedy.
με το μίγμα αυτό περιχύστε το ορυκτό σας και στην συνέχεια καλύψτε το με φύλλα φασκομηλου.

Σκεπάστε το πήλινο σκέυος και αφήστε το για 3 μέρες έξω.
Εάν νιώσετε ότι χρειάζεται παραπάνω ,τοποθετήστε το σκέυος στο ψυγείο για όσο εσείς αισθάνεστε ότι είναι αρκετό.

Υστερα από αυτό το διάστημα ρωτήστε με το εκκρεμές σας αν το ορυκτό αυτό θέλει να συνεχίσει να εργάζεται μαζί σας ,έστω και με κάποιον άλλον τρόπο,η αν έχει έρθει η ώρα να το αποχωριστείτε.
Σε αυτήν την περίπτωση το καλύτερο είναι να το ρίξετε στν θάλασσα η να το θάψετε στην γή.
Το ιδεατό θα ήταν να το θάψετε σε ένα δάσος εκτός πόλης.

Από το βιβλό < κρύσταλλοι οι δάσκαλοι του φωτός >
Ιωάννα Μπράτη.
OTAN ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ!ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?
ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ?Υστερα από αυτό το διάστημα ρωτήστε με το εκκρεμές σας αν το ορυκτό αυτό θέλει να συνεχίσει να εργάζεται μαζί σας ,έστω και με κάποιον άλλον τρόπο,η αν έχει έρθει η ώρα να το αποχωριστείτε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MARIA.Α την 06 Μάιος 2011 3:32 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

^tasoulis^ έγραψε:Kαι θα φαμε κρυσταλλο αλλα κρεμ Εικόνα
=)) =)) =)) =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

κατι πιο απλο???????

κρυσταλλο αλα κρεμ δεν θα μπορεσω να φτιαξω Ιωαννακι μου... δεν το χω..... Τασουλη εισαι ολα τα λεφτα =)) =)) =)) =))
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Eλενακιιιι :D Εικόνα

Και συγνωμη η μπρατι που εβγαλε ολη την συνταγη αυτη,ρωτησε τον κρυσταλλο? :-?
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

[quote="Ελενα Κ."]κατι πιο απλο???????

κρυσταλλο αλα κρεμ δεν θα μπορεσω να φτιαξω Ιωαννακι μου... δεν το χω..... Τασουλη εισαι ολα τα λεφτα =)) =)) =)) =))[/quote
ELENA ΣΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Μαρακι το ειδα και σου απαντησα >:d<

Τασουληηηηηη
:D :D :D :D
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαράκι όταν λέω πολλά εννοώ τα υλικά που χρειάζεται ....ε είναι πολλά.

Ελενάκι αυτα που έγραφε αυτά ακριβώς έγραψα και εγώ ,εγώ προσωπικά δεν ξέρω άλλον τρόπο,
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Ιωαννακι σ' ευχαριστω >:d< >:d< >:d<
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Μαράκι όταν λέω πολλά εννοώ τα υλικά που χρειάζεται ....ε είναι πολλά.

Ελενάκι αυτα που έγραφε αυτά ακριβώς έγραψα και εγώ ,εγώ προσωπικά δεν ξέρω άλλον τρόπο,
ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ,ΣΥΓΝΩΜΗ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ,5 ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ,ΠΑΡΕ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!
ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΑ ΤΑ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΘΕΝΩ ΚΑΤΙ!!!!!
ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ! ΣΥΓΝΩΜΗ!
ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΑΒΙΞΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΣ?????
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

^tasoulis^ έγραψε:
Και συγνωμη η μπρατι που εβγαλε ολη την συνταγη αυτη,ρωτησε τον κρυσταλλο? :-?
Ποτέ δεν ξέρεις... :D

Εσύ? Δοκίμασες ποτέ να ρωτήσεις κάποιον κρύσταλλο? ^_^
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

ΣΕ ΕΝΑ ΠΥΛΙΝΟ ΜΠΟΛ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΚΑΙ ΦΑΣΚΟΜΥΛΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΤΕΙ Ο ΚΡΥΣΤΑΛΟΣ.
ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΗΛΙΟ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.
ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕΙΚΙ.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΣΟΚ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΣΤΕΙ!
ΚΑΛΙΤΕΡΗ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ!(ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ!!)
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Kοίτα Μαρία οι πληροφοριές που παρέθεσα δεν είναι ούτε από δική μου γνώση αλλά ούτε από δική μου εμπειρία ,έγραψα απλά ότι γράφει και στο βιβλίο.
για την συγκεκριμένη συγγραφέα έχω ακούσει ότι είναι από τους καλύτερους κρυσταλλοθεραπυτές στην ελλάδα...από κεί και πέρα ο καθένας πράτει όπως νομίζει καλύτερα @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Kοίτα Μαρία οι πληροφοριές που παρέθεσα δεν είναι ούτε από δική μου γνώση αλλά ούτε από δική μου εμπειρία ,έγραψα απλά ότι γράφει και στο βιβλίο.
για την συγκεκριμένη συγγραφέα έχω ακούσει ότι είναι από τους καλύτερους κρυσταλλοθεραπυτές στην ελλάδα...από κεί και πέρα ο καθένας πράτει όπως νομίζει καλύτερα @};-
TO ΞΕΡΩ ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ?ΣΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ :x :x

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”