Αμέθυστος

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ελενάκι έχω κάνει και εγώ τα πειράματα μου ,δεν σου λέω ότι είναι κακό ,αλλά το συγκεκριμένο που έκανες ....ευχαριστώ δεν θα πάρω :D
κάποιοι εδώ μέσα ξέρουν και τους δικούς μου πειραματισμούς και ακόμα γελάνε μαζί μου :oops:

και για να σοβαρευτώ και λίγο ,οι εξηκοίωση με τους κρυστάλλους θέλει λίγο χρόνο ,και μένα μου πήρε χρόνο να συντονιστώ μαζί τους ,και να καταλάβω τον τρόπο που με βοηθούσαν ,δεν έγεινε μέσα σε μιά μέρα ;)

>:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Σεβαστό! :x >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αυτό που σου συνέβη Ελενάκι είναι ότι με τα σύμβολα του ρέικι συνδέθηκες πέρα από τον χρόνο και τον χώρο με την ομαδική οντότητα του κρυστάλλου, κάτι που ίσως δεν σου είναι οικείο ακόμα...

Ο πειραματισμός ποτέ δεν έβλαψε κανέναν, αρκεί να γνωρίζει για ποιόν σκοπό πειραματίζεται και τι θέλει να τεκμηριώσει μέσα από τον πειραματισμό του...

Η υγιής περιέργεια είναι ίδια κατάσταση με την υγιή δημιουργική φαντασία...

Υπάρχει όμως και η "ιδιοτελής" περιέργεια, όπως και η "ιδιοτελής" φαντασία και αυτό είναι το επικίνδυνο σε κάθε πειραματισμό...

Με το "ιδιοτελής" αναφέρομαι σε κάθε είδους πειραματισμό που γίνεται για να κορεσθεί ένα βαθύτερο συναίσθημα αμφιβολίας και έλλειψης θάρρους, ενώ η ουσία του πειραματισμού είναι να μας γνωρίσει την εσωτερική σοφία και να αναπτύξει την διαίσθησή μας προς την Ενόραση...

Ο πειραματισμός, αν είναι "υγιής", ποτέ δεν θα μας βάλει στην διαδικασία να διακινδυνέψουμε τον ψυχισμό μας! Ο νους μπορεί να διευρυνθεί τόσο κάθε φορά που δεν θα βλάψει σε τίποτα το φυσικό μας σώμα και τα ψυχικά μας πεδία!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Η επιθυμία να νιώσω, να γνωρίσω, να διευρίνω την αντίληψή μου, μπορεί και να είναι λες εγωιστική? Η βιασύνη μου να μάθω να τροφοδοτεί το εγώ μου και μόνο (και το 'χω μεγάλο γμτ... :-( ) και αντί για εμπρός να πηγαίνω πίσω? :oops:
Διόλου απίθανο όντως! #-o
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ελενίτσα την 16 Οκτ 2010 11:02 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μου δωσες ιδεα για πειραματισμο ελενακι :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:-D >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ελενάκι αν κατάλαβα καλά από αυτά που έγραψε η Βασούλα παίζει ρόλο η πρόθεση ,γιατί η πρόθεση παίζει πολύ σημαντικό ρόλο σε ότιδήποτε ζητάμε ,ειδικά όταν χρησιμοποιούμε τα σύμβολα και γενικά την ενέργεια του ρέκι.
Βασούλα διόρθωσε με αν κατάλαβα λάθος.

:x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Με το "ιδιοτελής" αναφέρομαι σε κάθε είδους πειραματισμό που γίνεται για να κορεσθεί ένα βαθύτερο συναίσθημα αμφιβολίας και έλλειψης θάρρους, ενώ η ουσία του πειραματισμού είναι να μας γνωρίσει την εσωτερική σοφία και να αναπτύξει την διαίσθησή μας προς την Ενόραση...
:D :D :D
Κατι μου θυμίζει αυτο.... :-~
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

ELEN M έγραψε:Η επιθυμία να νιώσω, να γνωρίσω, να διευρίνω την αντίληψή μου, μπορεί και να είναι λες εγωιστική? Η βιασύνη μου να μάθω να τροφοδοτεί το εγώ μου και μόνο (και το 'χω μεγάλο γμτ... :-( ) και αντί για εμπρός να πηγαίνω πίσω? :oops:
Διόλου απίθανο όντως! #-o
Όχι, νομίζω πως αυτό δεν είναι καθόλου εγωιστικό (με την αρνητική σημασία της λέξης). Ο πειραματισμός είναι κάτι φυσιολογικό, όπως να τρως και να αναπνέεις. Δεν μπορείς πάντα να προσδιορίσεις που, πως και πότε θα πειραματιστείς.

Απλά αν έχεις μέσα σου ανασφάλειες, αμφιβολίες για τον εαυτό σου, φοβάσαι να προσεγγίσεις το Ανώτερο (ή ότι σου είναι ξένο) και πειραματίζεσαι μόνο και μόνο για να "πεισθείς" πως δεν είσαι έτσι, χάνεις σχεδόν ολόκληρο το όφελος του πειραματισμού γιατί ξεκινάς με διαφορετικές ανάγκες (αναγνώριση αυτών των στοιχείων σου) και όχι την δική σου διερεύνηση. ^_^
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Κι όμως Σοφία μου, το να φοβάμαι ή να νιώθω ξένο το Ανώτερο το ξεπέρασα σχετικά πρόσφατα. Μέχρι πριν κανα δίμηνο όμως...#:-s

Με τον άνθρωπο κάθεσαι και μιλάς, με έναν λίθο όμως?
Το μόνο που ήθελα ήταν να γνωρίσω καλύτερα έναν φίλο νιώθοντάς τον. Αφού δεν μιλάει την γλώσσα μου είπα να δοκιμάσω να νιώσω τη δική του :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ELEN M έγραψε:Κι όμως Σοφία μου, το να φοβάμαι ή να νιώθω ξένο το Ανώτερο το ξεπέρασα σχετικά πρόσφατα. Μέχρι πριν κανα δίμηνο όμως...#:-s

Με τον άνθρωπο κάθεσαι και μιλάς, με έναν λίθο όμως?
Το μόνο που ήθελα ήταν να γνωρίσω καλύτερα έναν φίλο νιώθοντάς τον. Αφού δεν μιλάει την γλώσσα μου είπα να δοκιμάσω να νιώσω τη δική του :x
Ελενάκι και οι λίθοι μιλάνε με τον δικό τους τρόπο φυσικά ,απλά χρειάζεται εξηκοίωση ;) @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Ελενάκι και οι λίθοι μιλάνε με τον δικό τους τρόπο φυσικά ,απλά χρειάζεται εξηκοίωση ;) @};-
Που θα πάει, θα 'ρθει κι αυτή κάποτε! :-D
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ω ναι θα έρθει να είσαι σίγουρη ;) :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Ω ναι θα έρθει να είσαι σίγουρη ;) :x @};-
>:d< >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Εικόνα

Veracruz Αμέθυστος

Πολύ υψηλή δόνηση. Πολύ πιστεύουν ότι σε ελάχιστο χρόνο σε φέρνει σε κατάσταση διαλογισμού.

Παρόλο το μικρό μέγεθος τους είναι από τους πιο δυνατούς κρυστάλλους για το τρίτο μάτι.

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”