Αμέθυστος

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ε! όχι και Μπαμπινιώτης! :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ARTYADIS έγραψε:Ιωάννα μου αυτή η ορθογραφία σου με έχει ξετρελλάνει! :)) =)) :))
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

ναι μετά το πρόσεξα οτι το έγραψα λάθος,με ητα γράφεται η σπηλιά :D :D :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

:)) :)) :)) :)) :))
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Αν αναρωτιέστε για το πόσο χαλάρωσα την παρουσία μου τελευταία, σας έχω την απάντηση. Ήρθα ανανεωμένη με ερωτήσεις 8) Χα! Όποιος δεν πήγε διακοπές δεν τη γλίτωσε. Ξεκινώ λοιπόν.

Ο φίλος μου έχει ένα μικρό εκκρεμές εδώ και περίπου 3 χρόνια. Είναι αμέθυστος σε πολύ απαλό μωβ χρώμα (νομίζω είναι το λιλά), κατεργασμένος με μια μυτούλα στο κάτω μέρος. Δεν τον έχει για διαλογισμό, νομίζω ότι τον πήρε για να βλέπει ..τη δόνηση σε διάφορα μέρη που πηγαίνει. Κάτι τέτοιο. Εγώ το ανακάλυψα πρόσφατα. Θέλω να ρωτήσω κάμποσα πράγματα γι' αυτό, γιατί το έχει στην μπανάνα πορτοφολάκι που φοράει σχεδόν πάντα όταν βγαίνει έξω.

Ο αμέθυστος αυτός δεν είναι παντού καθαρό χρώμα, κάνει νερά προς το άσπρο, μέσα. Για κάποιον ημιμαθή σαν και μένα, αυτό μπορεί να είναι από φυσιολογικό, μέχρι ένδειξη εσωτερικού ραγίσματος. Τί συμβαίνει; Νομίζω ότι εξωτερικά έχει κάποιες ρωγμούλες. Πιστεύετε ότι το αγόρασε έτσι, ή ότι έγινε στην πορεία; Θα έπρεπε να είναι λείο σαν υφή και σαν χρώμα; Αν όχι, χρειάζεται καθάρισμα; Είναι κάτι που μπορώ να κάνω εγώ; Πώς;

Είναι μια το γεγονός ότι δεν ασχολείται με καθαρισμούς, μια ότι δεν ξέρω τί ενέργεια κουβαλάει μέσα του (αν είναι ενεργοποιημένος και καθαρισμένος που λέτε κι εσείς...μάλλον), μια ότι το έχει στοιβαγμένο με διάφορα άλλα μικρά αντικείμενα (πυξίδες κα) που φοβάμαι μην εισπράττει κάτι αρνητικό και το μεταδίδει στο φίλο μου.

Κάτι ίσως λιγότερο σημαντικό. Το νήμα από το οποίο κρεμόταν έχει μπερδευτεί και σπάσει. Σκέφτομαι να βάλω ένα λίγο διαφορετικό εγώ, πιο γερό, από αυτά που χρησιμοποιώ για τα κοσμήματα. Δε μας νοιάζει το υλικό, έτσι;
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο αμέθυστος αυτός δεν είναι παντού καθαρό χρώμα, κάνει νερά προς το άσπρο, μέσα. Για κάποιον ημιμαθή σαν και μένα, αυτό μπορεί να είναι από φυσιολογικό, μέχρι ένδειξη εσωτερικού ραγίσματος. Τί συμβαίνει; Νομίζω ότι εξωτερικά έχει κάποιες ρωγμούλες. Πιστεύετε ότι το αγόρασε έτσι, ή ότι έγινε στην πορεία; Θα έπρεπε να είναι λείο σαν υφή και σαν χρώμα; Αν όχι, χρειάζεται καθάρισμα; Είναι κάτι που μπορώ να κάνω εγώ; Πώς;
Μαρία είναι πολύ φυσιολογικό το πέτρωμα να κάνει νερά αλλού σκουρότερα και αλλού πιο ανοιχτού χρώματος!! τώρα για το ράγισμα ή τις ρωγμούλες τα πετρώματα πριν κατεργαστούν έχουν πολλές διαφοροποιήσεις στην επιφάνειά τους και ίσως να παρέμεινε κάτι απο το φυσικό αυτού του πετρώματος!!μπορεί όμως και κάπου να χτυπήθηκε κατα τη διάρκεια της χρήσης ή της μεταφοράς του!!όλα τα πετρώματα χρειάζονται καθάρισμα πριν τη χρήση τους και σε περίπετωση που κάποιος δεν έχει Ρέικι μπορεί με νερό τρεχούμενο να κάνει κάποιο καθαρισμό!!

αν μελετήσεις και άλλα πόστ αυτού του θέματος έχουν αναφερθεί πολλά σχετικά με τους κρυστάλλους και τον καθαρισμό τους!!
φοβάμαι μην εισπράττει κάτι αρνητικό και το μεταδίδει στο φίλο μου.
Μαράκι οτιδήποτε ''αρνητικό" και να έχει ο κρύσταλλος δεν μπορεί να βλάψει έναν άνθρωπο ακόμα κι άν τον τοποθετήσει πάνω στο σώμα του!!ο μόνος που μπορεί να μας "βλάψει"τελικά είναι ο ίδιος μας ο εαυτός!!απλά οι κρύσταλλοι, ή ότι άλλο βρεθεί στα χέρια μας για να βοηθήσει στο δρόμο της εξελιξης , ίσως μας το υπενθυμίσει!! ;) :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οκ, οπότε δεν το σκέφτομαι άλλο.

’σχετο, κάποια στιγμή θα πάρω κι εγώ κάτι. Σκέφτομαι για κρεμαστό, αλλά θα δείξει. Όταν θα το αποφασίσω θα πάω σε κάποιο απ' τα μαγαζιά που ανακάλυψα και θα δω τότε. Όπως έχω μάθει, 'θα με διαλέξει αυτό' ;)
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

:x @};-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΙΩΑΝΝΑ την 24 Σεπ 2010 6:18 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

είναι πολύ όμορφοι :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Εχθές μου ήρθε η ιδέα να "συνδεθώ" με τον κρύσταλλο του αμέθυστου που κρατώ κοντά μου τελευταία, χρησιμοποιώντας τα σύμβολα, προκειμένου τον νιώσω καλύτερα.... Χα! Χα! Χα! Την επόμενη φορά θα σκεφτώ διπλά :)) :)) :)) ή θα αλλάξω την πρόθεσή μου :)) :)) :))
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιατί βρέ Ελενάκι το λές αυτό τι σου συνέβει :-? :-? :-? :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Γιατί βρέ Ελενάκι το λές αυτό τι σου συνέβει :-? :-? :-? :-?
Καλά, τώρα ξύπνησα! Sorry για την καθυστέρηση....
Δεν μπορούσα να θυμηθώ με τίποτα ούτε καν το σύμβολο απόστασης, στο τέλος έκανα σχονάκι. Μετά δεν θυμώμουν την ονομασία του, έκανα ξανά σχονάκι. Τα υπόλοιπα 2 σύμβολα τα 'χα μεν, αλλά σκεφτόμουν την μία συλλαβή, χανόμουν και κάποια στιγμή σκεφτόμουν την επόμενη. Ούτε ξέρω πόσα λεπτά χρειάστηκα για αυτή την πρώτη φάση των συμβόλων.
Αφού τα κατάφερα κάποτε με τα σύμβολα, ήρθε ο μωβ σίφουνας...
Πολύ έντονη ενέργεια με ζαλάδα, το στομάχι άστα, το κεφάλι 10 τόνοι... Έμεινα έτσι αρκετή ώρα από πείσμα και περιέργεια. Ενώ λοιπόν εγώ ήθελα να συνεχίσω κι άλλο, το στομάχι μου είχε διαφορετική γνώμη και ποιο....... ισχυρή....:D
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αυτά δηλαδή πώς τα έπαθες? Έκανες αυτοθεραπεία ή απλώς συνδέθηκες με τον κρύσταλλο?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Απλώς συνδέθηκα με τον κρύσταλλο!
Δεν το περίμενα, προφανώς δεν ήμουν έτοιμη για τέτοια ενέργεια, τί να πω...
Θα το ξανακάνω για να δω αν υπάρχει διαφορά. :D
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:-o συνδέθηκες με τον αμέθυστο μέσω των συμβόλων δηλ :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ναι! Σου φαίνεται περίεργο,ε? Ούτε εγώ ήμουν σίγουρη για το αν θα γινόταν κάτι. Επειδή όμως δεν ένιωθα τις δονήσεις των λίθων, ενώ άλλοι μπορούν, είπα να δοκιμάσω μήπως νιώσω κατι απ'αυτόν συνδεόμενη μαζί του. Μπας καταλάβω δηλαδή τί οι άλλοι αντιλαμβάνονται ενώ εγώ όχι.
Πάντως, ενώ δυσκολευόμουν έντονα με τα σύμβολα σκέφτηκα μήπως πρέπει να εγκαταλέιψω το πείραμα, αλλά η περιέργειά μου ήταν μεγάλη και στο κάτω-κάτω τί θα μπορούσα να πάθω? Δοκίμασέ το αν θες, πλάκα θα 'χει :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”