ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ

Μια άλλη ζωή...
akaliakoukou
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 31 Μάιος 2011 2:10 am

Δημοσίευση από akaliakoukou »

Σχετικά με την ενεργοποίηση των κρυστάλλων, αυτό που κάνω σχεδόν πάντα είναι να κάψω φασκόμηλο.
Θέλω να σας πω κάτι που μου συνέβη τις τελευταίες μέρες. Ξέρετε τα Lucky Baboo??? Είχα μια σύνθεση, δώρο από τη μαμά μου, τα οποία είχαν αρχίσει να μαραίνονται. Τα έβγαλα λοιπόν από το βαζάκι το οποίο μου τα είχε προσφέρει και τα έβαλα σε γυάλινα ποτηράκια, δύο ή τρία μαζί. Είχα κάποιους ακατέργαστους κρύσταλους του οποίους μου τους είχε στείλει μια φίλη μου από την Αυστρία και ξέρω σίγουρα ότι μπαίνουν στο νερό, διότι τους συγκεκριμένους τους έχεις σε μια γυάλινη κανάτα και πίνεις κανονικά από αυτό το νερό.
Έβαλα λοιπόν σε κάθε ποτηράκι έναν κρύσταλλο και δυο-τρία μπαμπού. ΠΡΙΝ όμως τους τοποθετήσω στα ποτηράκια, τους είχα κάτω από τρεχούμενο νερό και ζήτησα να μου προστατέψουν τα μπαμπού μου και να τα βοηθήσουν να ζωντανέψουν. Δεν έκανα καμμία άλλη διαδικασία καθαρισμού ή προγραμματισμού των κρυστάλλων.
Το αποτέλεσμα, και αυτό δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, όμως μέσα σε μία εβδομάδα, όλα τα μπαμπού ζωντάνεψαν, ακόμη και ένα το οποίο ήταν εντελώς κίτρινο και φοβόμουν ότι αυτό δεν θα τα καταφέρει, έχει γίνει καταπράσινο και μάλιστα σκάει τώρα και ένα φυλλαράκι! Έχω καταχαρεί, είναι κι αυτά ζωντανοί οργανισμοί!...
Δεν ξέρω γιατί, αλλά είμαι σίγουρη ότι οι πετρούλες τα βοήθησαν.
Και το μόνο που τους έκανα ήταν να τις αφήσω για λίγο κάτω από τρεχούμενο νερό και απλώς να ζητήσω να βοηθήσουν τα μπαμπού μου...
Μήπως δεν υπάρχουν στάνταρ για την φόρτιση και απλώς μεταφέρουμε κι εμείς την ενέργειά μας και τις σκέψεις μας στους κρυστάλλους?
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μήπως δεν υπάρχουν στάνταρ για την φόρτιση και απλώς μεταφέρουμε κι εμείς την ενέργειά μας και τις σκέψεις μας στους κρυστάλλους?
α αυτό είναι το μόνο σίγουρο! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Έχω καταχαρεί, είναι κι αυτά ζωντανοί οργανισμοί!...
Δεν ξέρω γιατί, αλλά είμαι σίγουρη ότι οι πετρούλες τα βοήθησαν.
Εκτός από την αλληλοεπίδραση που έχουν οι κρύσταλλοι με τα φυτά να ξέρεις ότι με το που έβαλες τους κρυστάλλους κοντά στο νερό άλλαξες τη δομή του νερού και αυτό βόηθησε πολύ.
Μα πάνω από όλα όπως σε διαβάζω αυτό που τα έσωσε είναι η αγάπη που είχε η πρόθεση σου και επίδρασε σε λουλούδια, κρυστάλλους και νερό… :x
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:-D :-D :-D
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Alexandros έγραψε:
Εκτός από την αλληλοεπίδραση που έχουν οι κρύσταλλοι με τα φυτά να ξέρεις ότι με το που έβαλες τους κρυστάλλους κοντά στο νερό άλλαξες τη δομή του νερού και αυτό βόηθησε πολύ.
Μα πάνω από όλα όπως σε διαβάζω αυτό που τα έσωσε είναι η αγάπη που είχε η πρόθεση σου και επίδρασε σε λουλούδια, κρυστάλλους και νερό… :x
:x :x :x :x >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”