ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ

Μια άλλη ζωή...
mery_1
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 26 Ιαν 2010 4:55 pm

Δημοσίευση από mery_1 »

Καλημέρα σας!

Διάβασα κάποια πράγματα για την ενεργοποίηση των κρυστάλλων και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις αν είναι εύκολο.
θέλω να ενεργοποιήσω ένα κομμάτι αμέθυστου στη σελήνη.
θα ήθελα βασικά να καταλάβω τη σειρά με την οποία θα πρέπει να διαχειριστώ τον κρύσταλλο.

1. θα πρέπει να τον ενεργοποιήσω πρώτα ανάμεσα στις παλάμες μου και μετά να το βγάλω στο φως του φεγγαριού?
2. πόσες μέρες πριν και μετά την πανσέληνο να το αφήσω έξω?
3. ο προγραμματισμός γίνεται μαζί με την ενεργοποίηση?
4. κάποια επιπλέον συμβουλή για την ενεργοποίηση?

Ευχαριστώ όλους**
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γεια σου airam
Λοιπον πρωτα τον καθαριζεις (αφου διαβασες ξερεις πως) μετα τον αφιερωνεις για θεραπεια η για διαλογισμο και μετα τον προγραμματίζεις.
Τωρα οσο για το πως θα τα φορτισεις στο φεγγαρι μετα δεν ξερω να σου πω γιατι δεν το εχω κανει ποτε.
Νομιζω ομως αν θυμαμαι καλα ειναι τρεις μερες πριν ή τρεις μερες μετα απο την πανσεληνο, ολο το βραδυ και τον μαζευεις το πρωι.
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Δημήτρη :thumbsup:

Από τρεις με τέσσερες μέρες πριν την γέμιση του φεγγαριού μέχρι τρεις μετά.
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
mery_1
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 26 Ιαν 2010 4:55 pm

Δημοσίευση από mery_1 »

Σας ευχαριστώ και τους δύο!

Διάβασα πως ένας καλός τρόπος για να να καθαριστεί ο Αμέθυστος είναι να τον βάλω κάτω από τρεχούμενο νερό και αφού τον σκουπίσω να τον βάλω πάνω από θυμίαμα φασκόμηλου, το οποίο το χρησιμοποιώ έτσι κι αλλιώς για τον καθαρισμό του χώρου μου.
Ισχύει κάτι τέτοιο?

Επίσης, κατά τη γνώμη σας είναι καλύτερα να τον ενεργοποιήσω και να τον προγραμματίσω πριν ή αφού τον αφήσω στην πανσέληνο?
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Nαι ισχύει αυτό για το φασκόμηλο ,και είναι και πολύ καλός τρόπος καθαρίσματος τόσο για τους κρυστάλλους όσο και τον χώρο του σπιτιού.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδια να σας πω κατι που εχω αντιληφθει ,οσον αφορα το καθαρισμο των χωρων και των κρυσταλλων και οχι μονο.
Τροποι υπαρχουν παρα πολλοι , μα με καυση βοτανων, με ειδικα σπρει, ηχους και πολλα αλλα, ας μην τα αναφερω τωρα , ολα δουλευουν μια χαρα.
Ομως ενας ειναι ο τροπος που κανει την διαφορα και αυτος ειναι η παρεμβαση η δικη μας, κανοντας την παραπανω εργασια χωρις τιποτα απο ολα αυτα παρα μονο με την προθεση μας.
Με αυτον τον τροπο πετυχαίνουμε μια αναπτυξη πανω σε αυτο το κομματι και τα αποτελεσματα θα φανουν αργα η γρηγορα.
Και για αυτο λεμε καμια φορα οτι οσοι εχουν Ρεικι και συμβολα ας δουλευουν με αυτα γιατι σου ανοιγουν καινουριους οριζοντες και το κυριοτερο οτι αρχιζεις και νιωθεις αυτο που πραγματικα εισαι .... Πνευματικο ον!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 21 Οκτ 2010 12:10 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Προτείνω πρώτα να φορτίσεις και μετά προγραμματίσεις τον κρύσταλλο.
Επίσης να μην ασχοληθείς με ένα προγραμματισμό που θα εξυπηρετούσε κάποιο εγωιστικό θέλω αλλά αντίθετος προγραμμάτισε αυτή την υπέροχη οντότητα να δουλεύει για τον σκοπό του… Αυτοί ξέρουν καλύτερα τι πρέπει να κάνουν…

Bρίσκονται εδώ και για να μας βοηθήσουν οπότε συντονίσου όσο περισσότερο μπορείς μαζί του με αγνή πρόθεση και αγάπη και θα έχεις από αυτόν ότι περισσότερο μπορεί να σου δώσει!
@};- :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Δημήτρη μαζί γράφαμε!!!
Συμφωνώ για ακόμη μια φορά μαζί σου! :thumbsup:
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναι μαζι!!!!!! :-D :-D
Να εισαι καλα >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
mery_1
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 26 Ιαν 2010 4:55 pm

Δημοσίευση από mery_1 »

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! :x >:d<
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δημήτρη πόσο θα συμφωνήσω μαζί σου!! :-D :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Σχετικά με την φόρτιση των κρυστάλλων να πω ότι είχα βάλει στο γκαζόν κάποια από τα κρυσταλλάκια μου σε σημείο που να τα χτυπά και ο ήλιος.
Όταν τα πήρα μετά από λίγες ώρες μούδιασαν τα χέρια μου από την ενέργεια.
Η ταυτόχρονη επαφή με την γη, τα φοιτά και τον ήλιο, δυναμώνει τους κρυστάλλους πάρα πολύ.:x

Και ενώ ήθελα να γράψω αυτή την εμπειρία μου διάβασα και τα προηγούμενα ποστ…
Αλήθεια τι να έγινε με την κατασκευή φυλαχτών??? :-?
ποφάσισα, μόλις τελειώσω από την δουλειά μου, να κατασκευάζω πάλι φυλαχτά...
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Σ΄ευχαριστούμε Αλέξανδρε!!!! :x :x :x

Θα το κάνω κι εγώ για κάποια κρυσταλλάκια, να πάρουν λίγη χαρά...
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Ναι… Ναι!! και μόλις το δοκιμάσεις θα ήθελα να ακούσω και την δική σου εκτίμηση… :x @};- @};- @};-

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”