ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ

Από NOZOMI New Age Shop Newsletter #29

Οι κρύσταλλοι πέρα από τον καθαρισμό τους χρειάζονται κατά καιρούς και επαναφόρτιση. Σας δίνουμε λοιπόν κάποιους τρόπους ενεργειακής φόρτισης, για να επιλέξετε τον κατάλληλο ανάλογα με αυτό που θέλετε να πετύχετε. Διαβάστε λοιπόν προσεκτικά!

Ο πιο γνωστός ίσως τρόπος ενεργειακής φόρτισης των κρυστάλλων και ταυτόχρονα και ο πιο ισχυρός, είναι η έκθεσή τους στον Ήλιο. Η φόρτισή τους δηλ. κατά τη διάρκεια της ημέρας. Χρησιμοποιούμε τον τρόπο αυτόν όταν θέλουμε να πετύχουμε «αύξηση», στα επίπεδα που έχουμε επιλέξει, όπως π.χ. ζωτικότητα, έσοδα, αγάπη. Επιλέξτε λοιπόν πρώτα να αφήσετε τους κρυστάλλους σας σε δυνατό, λαμπερό ήλιο για αρκετές ώρες, ή 1-2 μέρες και μετά να τους προγραμματίσετε.

Οι κρύσταλλοι όμως μπορούν να φορτιστούν και κατά τη διάρκεια της νύχτας. Είναι σημαντικό σε αυτήν την περίπτωση να προσέξουμε όλες τις φά­σεις της Σελήνης, το «γέμισμα», το «άδειασμα», την Πανσέληνο και την έκλειψη. Το «γέμισμα» της Σελήνης συνδέεται με τα νέα ξεκινήματα. Η Πανσέληνος ενισχύει την αφθονία σε όλα τα επίπεδα. Το «άδειασμα» της Σελήνης συνδέεται με τη μείωση, την υποχώρηση (π.χ. ασθένειας, αρνητικότητας, κτλ). Τέλος, οι κρύσταλλοι που φορτίζονται κατά τη διάρκεια της έκλειψης είναι εξαιρετικοί για διαλογισμό.

Να θυμάστε ότι κάθε εποχή φέρει τη δική της ιδιαίτερη ενέργεια και καλό είναι να συσχετίζουμε την ενέργεια της εποχής με τον τρόπο φόρτισης των κρυστάλλων. Έτσι, το Φθινόπωρο που συνδέεται με τη συγκομιδή, είναι καλό να φορτίζουμε κρυστάλλους που θα τους χρησιμοποιήσουμε για την εκπλήρωση των επιθυμιών, των προσδοκιών και των ονείρων μας. Η ’νοιξη συνδέεται με την ανάπτυξη και είναι καλό να ενεργοποιήσουμε κρυστάλλους που θα τους χρησιμοποιήσουμε για την ανάπτυξη εκείνων των στόχων και των προ­σπαθειών μας που θα φέρουν την αφθονία. Το Καλοκαίρι προτιμήστε την ενέργεια του νερού (οπωσδήποτε όχι για όλους τους κρυστάλλους) και φορτίστε (σε θάλασσα, πηγές, ποτάμια), κρυστάλλους που συνδέεται με τα αισθήματα και τη δυνατότητα να υπάρξουμε μέσα σε αυτά, να τα ξεδιαλύνουμε, να τα εκφράσουμε. Το Χειμώνα επιλέξτε ίσως τη φόρτιση μέσα από τη γη. Πρόκειται για έναν τρόπο που δε χρησιμοποιείται συχνά, αλλά είναι εξαιρετικός, κυρίως για την ενεργειακή φόρτιση των κρυστάλλων γείωσης. Θάψετε λοιπόν τους κρυστάλλους σας για λίγο στη γη (αρκεί βέβαια να μη τους ξεχάσετε εκεί!). Ένα πολύ καλό μέρος θα ήταν κάποιος κήπος, ή δίπλα σε μια πηγή. Εξαιρετικό σημείο επίσης θα ήταν κοντά σε ένα δέντρο. Επιλέξτε το αγαπημένο σας ή κάποιο που να σας δημιουργεί ένα θετικό συναίσθημα, ή μια έλξη. Αν δεν υπάρχει ένα τέτοιο δέντρο θυμηθείτε ότι η βελανιδιά συνδέεται με τη δύναμη και τα πεύκα σε πάρα πολλούς πολιτισμούς συνδέονται με τη θεραπεία. Προγραμματίσετε έναν κρύσταλλό σας πριν τον θάψετε. Αν δεν υπάρχει καμία τέτοια δυνατότητα θάψτε τον απλώς στην αγαπημένη σας γλάστρα. Αποφύγετε αυτόν τον τρόπο ενεργειακής φόρτισης σε περιόδους παγετών, ή χαμηλών θερμοκρασιών.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δωρουλα την 06 Ιουν 2009 6:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:shock: α, ρε Δωρούλα...

έτσι φόρτιζε τα φυλαχτά του η προηγούμενη μου ένσάρκωση, στην Γαλιλαία...

έχω γράψει γι' αυτό στο βιβλίο μου... :-(

Αποφάσισα, μόλις τελειώσω από την δουλειά μου, να κατασκευάζω πάλι φυλαχτά... :-D :-D :-D

ψάχνω να βρω εθελοντές! :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Αποφάσισα, μόλις τελειώσω από την δουλειά μου, να κατασκευάζω πάλι φυλαχτά... :-D :-D :-D

ψάχνω να βρω εθελοντές! :)) :))
Που να στειλω βιογραφικό?? :-? O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

κι εγω μπορω να σε βοηθησω Βάσω...μου αρεσει να κατασκευάζω πραγματα με τα χέρια..
Πήγα και αγορασα σημερα κατι μικρά κρυσταλλάκια πανεμορφα απο Περικλέους... το πιο γλυκό μου ειναι ενα μικρουλι τυρκουαζ...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ψάχνω να βρω εθελοντές!
Είμαι μέσα!!! O:-) O:-) O:-) :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

τι θα κανουν οι εθελοντες? :-?
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

silver29 έγραψε:τι θα κανουν οι εθελοντες? :-?
:-? Σωστα ,γιατι για αγοραστες θα ειμαστε σιγουρα ;) :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Δε κατάλαβα γριιιι

Πέστε μου σας παρακαλω της ξανθιας τι θα κάνουν οι εθελοντριες?? ^:)^
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εθελοντές για δοκιμή... :D :D

θα δώσω και οδηγίες χρήσης... O:-) O:-)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

α αυτο θέλεις ....και εμεις καταλαβαμε οτι θα καναμε μαζικη παραγωγή φυλακτων.....χι χι χι....
:))
ενταξει...
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

α! και εγώ νόμιζα ότι θα ήθελες εθελοντές για να φτιάξουμε τα φυλαχτά!!!

και στις 2 περιπτώσεις όμως δηλώνω εθελόντρια!!!

;)

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”