Συνδιασμοί κρυστάλων

Μια άλλη ζωή...
StarChild
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 10:35 am

Συνδιασμοί κρυστάλων

Δημοσίευση από StarChild »

Επειδη τωρα εχω αρχισει να ασχολουμαι με τους κρυσταλους μπορει να μου πει καποιος καποιους καλους συνδιασμους κρυσταλων για ευημερια κ αυθονια στην ζωη (πνευματικη κ υλικη) και αν καποιοι συνδιασμοι κρυσταλων ειναι απαγορευτικοι (δλδ υπαρχουν καποιοι κρυσταλοι που αν τους τοποθετησεις τον ενα κοντα στον αλλο θα υπαρκσουν παρενεργειες οποιουδηποτε τυπου);
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

StarChild γεια, απο αυτα τα λιγα που ξερω μπορω να σου πω μερικα πραγματα, ενας καλος συνδιασμος κρυσταλλων για αφθονια ειναι πρασινος μαλαχιτης , κιτρινης και ματι της τιγρης.
Απαγορευτικοι συνδιασμοι για το συγκεκριμενο θεμα? Δεν νομιζω οτι υπαρχει απαγορευση απλος θα ειναι εκει και θα κοιταει τους υπολοιπους που δουλευουν για την κατασταση δηλ. δεν μπορεις να προγραμματισεις κατα τα γραφόμενα μια μαυρη τουρμαλινη να φερει
αγαπη στη ζωη σου, γιατι εχει αλλες ποιοτητες δεν το ξερει αυτο που της ζητας.

Και κατι αλλο δεν ξερω εαν εχεις κατανοησει πως δουλευουν οι κρυσταλλοι, θελω να πω αντε και τους βαλαμε και τα κονομισαμε το λεω χοντρα για να καταλαβεις περιπου.
(δλδ υπαρχουν καποιοι κρυσταλοι που αν τους τοποθετησεις τον ενα κοντα στον αλλο θα υπαρκσουν παρενεργειες οποιουδηποτε τυπου);
Ολοι οι κρυσταλλοι που ειναι μεσα σε ενα χωρο ανταλασουν πληροφοριες τι παρενεργειες να υπαρχουν ειναι σαν μια παρεα. Επισης εχουμε ενα βραχο χαλαζια και τον σπαμε σε 10 κομματια και τα χωριζουμε σε 10 διαφορετικα σημεια στον πλανητη, αυτα λοιπον επικοινωνούν μεταξυ τους μεσο του πρωταρχικου αιθερικου βραχου χαλαζια.
Και αυτος ειναι ο σημαντικοτερος λογος που τους καθαριζουμε και τους βαζουμε μανδια φωτός, λεγοντας τους οτι δουλευουν μονο για το φως και την αγαπη, τα συμβολακια και ολα μια χαρα
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Εγώ τους έχω όλους μαζί πάνω σε ένα τραπεζάκι, και μια μέρα πήρα τον πυρίτη και τον έβαλα χωριστά στο γραφείο μου.. μετά από 2-3 μέρες έπεσε το βλέμμα μου πάνω του και ένιωσα ότι έπρεπε να τον ξαναβάλω μαζί με τους άλλους..δεν ξέρω και πολλά για τους κρυστάλλους, ή εγώ άρχισα και το χάνω ή με κάποιο τρόπο επικοινωνούν με τους ανθρώπους..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

είναι ωραίο Βασίλη να αρχίσεις να το χάνεις... ;)
έτσι αναπτύσσονται οι σωστές επικοινωνίες ΄με όλα τα όντα! :x
όταν πέσουν οι άμυνες της λογικής από τον νου και του επιτρέψουν να συμπράξει με την καρδιά... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ναι είναι ωραίο, καταπληκτικό θα έλεγα :x αλλά υπάρχει μια κακιά λέξη που δηλητηριάζει το νου με σκέψεις.. το όνομα αυτής; Αυθυποβολή.. (αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα..)
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

ή με κάποιο τρόπο επικοινωνούν με τους ανθρώπους..
Ναι Βασίλη μου με κάποιο τρόπο επικοινωνούν με τους ανθρώπους :x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

zefira έγραψε:Ναι Βασίλη μου με κάποιο τρόπο επικοινωνούν με τους ανθρώπους :x :x
Το ελπίζω! χαχαχα :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

Aπο τον Αναστ. θεολογο ερευνητη της ελληνικης γλωσσας

ΛΙΘΟΣ σημαινει ΄Λ=ηλιακο φως Ι=μικρη ποσοτητα ΘΟΣ=Θεωμενον = Ο λιθος προηλθε απο τον ηλιο και διατηρει εντος του την ποιοτητα του φωτος εστω και σε μικρη ποσοτητα
:x @};- @};- @};-
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
StarChild
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 10:35 am

Δημοσίευση από StarChild »

Μαιρη έγραψε:Aπο τον Αναστ. θεολογο ερευνητη της ελληνικης γλωσσας

ΛΙΘΟΣ σημαινει ΄Λ=ηλιακο φως Ι=μικρη ποσοτητα ΘΟΣ=Θεωμενον = Ο λιθος προηλθε απο τον ηλιο και διατηρει εντος του την ποιοτητα του φωτος εστω και σε μικρη ποσοτητα
:x @};- @};- @};-
Πολύ ενδιαφέρον. Μηπως το ονομα του ερευνητη ειναι Σημαιοφορος Θεολογος; Αν οχι, συμφωνα με την αποκωδικοποιηση του Ελλην Λογου ο Σημαιοφορος Θεολογος εχει αποδωσει τις εξης εννοιες στα γραμματα που απαρτιζουν την λεξη Λ Ι Θ Ο Σ.
Λ = Ηλιακο φως, Ι = Καθοδος ενεργειας, Επικοινωνια, Θ = Θεωμενον, Ο = Καποιος συγκεκριμενος χωρος, Σ = Εσωτερικα.

Η καθοδος του Ηλιακου Φωτος θεωμενη σε ενα συγκεκριμενο εσωτερικο χωρο. δλδ μεσα στον κρυσταλλο.

Απο τα παραπανω μπορουμε να συμπερανουμε οτι: οι κρυσταλλοι ειναι εξελιγμενη υλη η οποια μπορει και κραδενεται σε υψηλη συχνοτητα, ο Ηλιος εχει υψηλοτερη συχνοτητα απο την υλη της γης, οι κρυσταλλοι ως εξελιγμενη μορφη υλης κραδενονται σε υψηλοτερη συχνοτητα απ οτι η πετρα πχ η το τσιμεντο και παει λεγοντας. Καποιοι λενε οτι ο κρυσταλλος ειναι ενα ΟΝ, Ο = Συγκεκριμενος χωρος στον οποιο δραστιριοποιηται ο Νους (Ν = Νους, Νομος). Η συχνοτητα η οποια κραδενονται οι Κρυσταλλοι ειναι κοντυτερα στην συχνοτητα εκπομπης της Κοσμικης συνειδησης ~ = Ηλιακο φως, (και γραφω περιπου ισον γιατι ο Ηλιος μας εκφραζει τοση κοσμικη συνειδηση οσο του επιτρεπει το Συγκεκριμενο σταδιο εξελιξης το οποιο βρισκεται αυτη τη στιγμη, γιατι οι πλανητες και οι Αστερες εχουν σταδια εξελιξης, οπως και οι Ανθρωποι) οποτε οι Κρυσταλοι συντονιζονται με την κοσμικη συνειδηση και εκφραζουν καποια ποιοτητα της, αναλογα με την δομη του καθε Κρυσταλλου. Το περιβαλλον των πολεων φτιαχνει εναν φρακτη (της κοσμικης συνειδησης) απο <<αρνητικη>> Ενεργεια, οταν ο Ανθρωπος ερχεται σε επαφη με εναν κρυσταλλο λογο των ευεργετικων του επιρροων του επιτρεπει να βιωσει ενα κομματι απο την Αληθινη του φυση.
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

:x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

:x :x :x :x O:-) O:-) O:-)
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

:x :x :x :x O:-) O:-) O:-)

εχεις δικιο ειναι του Σημαιοφορου Αναστ. Θεολογου :D
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:είναι ωραίο Βασίλη να αρχίσεις να το χάνεις... ;)
έτσι αναπτύσσονται οι σωστές επικοινωνίες ΄με όλα τα όντα! :x
όταν πέσουν οι άμυνες της λογικής από τον νου και του επιτρέψουν να συμπράξει με την καρδιά... @};-
συμφωνω απολυτα!!! >:d< >:d< >:d< @};- :x @};- :x @};- :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

VasilisM έγραψε:Ναι είναι ωραίο, καταπληκτικό θα έλεγα :x αλλά υπάρχει μια κακιά λέξη που δηλητηριάζει το νου με σκέψεις.. το όνομα αυτής; Αυθυποβολή.. (αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα..)
Xμ...αυθυποβολή ε?

το ξέρεις όμως οτι με την αυθυποβολή επί του πρακτικού δεν έχεις μακράς διάρκειας αποτελέσματα ε?

Οπότε παρατηρείς...Κανείς δεν μπορεί μακροπρόθεσμα θα "θεραπεύσει" τον εαυτό του μέσω της αυθυποβολής. Το συναίσθημα κάποια στιγμή (και όχι μακριά) θα τον προδώσει, οπότε θα αναγκαστεί να το πάρει αλλιώς το τιμόνι... ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Αυτό έλειπε να θεραπευόμασταν με την αυθυποβολή.. Ποτέ δεν μου άρεσε και ποτέ δεν την χρησιμοποίησα, είναι κάτι που δεν συμπαθώ καθόλου, οτιδήποτε δηλαδή έχει να κάνει με πλάνη του νου.
Αυτό φυσικά δεν έχει σχέση με τις πνευματικές εμπειρίες, οι οποίες είναι αμφισβητήσιμες από τρίτους, έχει σχέση με το πείθουμε τον εαυτό μας ότι όλα πάνε καλά, ενώ δεν είναι έτσι.. και όπως λες..
Το συναίσθημα κάποια στιγμή (και όχι μακριά) θα τον προδώσει, οπότε θα αναγκαστεί να το πάρει αλλιώς το τιμόνι...
και συμφωνώ απόλυτα! :-D
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”