Ειρηνη, forum και επικοινωνια

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Ειρηνη, forum και επικοινωνια

Δημοσίευση από Nick »

Δεν ξερω καλα καλα πως να ξεκινισω να γραψω κατι που να εχει σχεσει με την προσφατη 'παρεξηγησει' που εγινε απο μενα και απο αλλους συμετεχοντες σε ενα thread.

Ναι, θυμωσα, ναι παρεξηγηθηκα, ναι θα ηθελα να μην συνεχιση καποιο 'μπλοκαρισμα' αναμεσα μας οσο γινεται.

Αυτο το 'τρυπιο' μεσο οπος το εξηγησα και με την Βασω, δεν μας επιτρεπει να επικοινονουμε σωστα πολλες φορες. Οχι οτι το Ιντερνετ ειναι 'κακο', δεν θα ηθελα να μπω σε μια τετια συζητιση. Βεβαια μας δινει πολλες ευκαιριες να φερει κοσμο και πιο κοντα.
το λεεο τρυπιο, επιδη δεν βλεπουμε τον αλλον με ολες τις αισθησεις μας. Για να γνωριζουμε πιο καλα τι θελει να πει.
Δεν δικαιλογο τον εαυτο μου σε κατι, απλα δεν μπορει ο καθενας να καλαταβαινει το προσωπικο στηλ του καθενος, το χιουμορ του, τα ορια του, το υφος του κτλ...
Εδω δεν καταλαβαινομαστε απο κοντα πολλες φορες! λολ!

θα ηθελα να πω ενα συγγνωμη σε οσους εθηξα. Οχι για αυτα που ειπα αλλα για τον τροπο που βγηκαν.
Εχω προβλημα απο το παρελθον με το 'απολυτο'. Ολοι εχουμε γνωμες και εμπιρειες και ειναι σεβαστες. Απλα δεν μου αρεση να μου λενε με απολυτο τροπο για κατι. ειδικα αν δεν με ξερουνε καλα.

Σιγουρα δεν σας ξερο και γω καλα και ελπιζω να νας 'μαθω' καλυτερα με το περασμα του χρονου.

να ειμαστε καλα και να μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλον.

φιλια πολλα!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Για πέρνα απο τις συναντήσεις μια βόλτα λοιπον και δήλωσε παρόν και εσύ... :wink: :wink: για να γνωριστούμε.
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Νικ το μονο που εχω να σου πω εγω απο την καρδια μου κι ας μην την βλεπεις ειναι οτι χαιρομαι που ειμαστε ολοι εδω!Ολα εινα μαθηματα για να διευρυνουμε την αυτογνωσία μας,ολοι μας.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Nick καλώς ένιωσες όπως ένιωσες , να ξέρεις πολύ χαίρομαι που είσαι εδώ και πάλι. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Nik, τα είπαμε και στο τηλέφωνο, αλλά το λέω και στο φόρουμ...

Δεν έχουμε λόγο εδώ ούτε για επιβολές, ουτε καν για παρατηρήσεις...
Αντε το πολυ πολύ να μας βγάλουν κόκκινη κάρτα ο Νίκος και ο Ηλίας...και ενίοτε κι εγώ (σπάνια) :D, για αναφορές σε λάθος τοπικ...

Εχεις δίκιο ότι μπορεί να συμβούν και παρεξηγήσεις, αλλά εδώ είμαστε για να τις λύνουμε...

Με συγκινείς πάντως με το μήνυμά σου αυτό!!! :D :D

΄Ότι μοιραζόμαστε είναι για καλό...Μπορεί στην αρχή να φαίνεται "αντιπαράθεση", αλλά πιστεύω ότι με αγάπη βρίσκονται και τα όρια του καθένός μας, και ο σεβασμός, και η κατανόηση...

:D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Χαίρομαι που σαι και πάλι μαζί μας Nick Δεν υπάρχει λόγος για συγνώμη καταλαβαίνω πως ένιωσες και λυπάμαι εαν αυτα που έλεγα ή τον τρόπο που εκφραζόμουν το εξέλαβες ως απόλυτο...Δεν είχα τέτοια πρόθεση..
Μακάρι να βρείς αυτό που ψάχνεις στη δουλειά σου και στην ζωή σου γενικότερα..
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλώς ήρθες Νίκ και πάλι στην παρέα μας!χαίρομαι που είσαι και πάλι εδώ να ανταλλάξουμε και κανένα ρεϊκακι! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

σας ευχαριστω ρε παιδια.

αυτο που ενδιαφερη ειναι η αγαπη και μονο. Μπορει να ακουγεται υπερ-ανω αλλα το ρεικι για μενα ηταν αυτο που με συγκινισε.
Παντα πιστευα οτι υπαρχει μια πηγη, μια πηγη οπου υπαρχει μονο αγαπη. Ουτε δικαιοσυνη ουτε τιποτε αλλο, μονο αγαπη. μερικες φορες ισως το λεμε 'φως', αλλα αυτη η αγαπη ειναι το παν και τα παντα. ειναι η ιδια η ευφυΐα , η σοφια, τα παντα πηγαζουν απο αυτην την πηγη. Αυτο πιστευα οτι βρηκα με το ρεικι.

Μου εμαθε πως δεν χανεις ποτε να εκφραζεις την αγαπη παντα. Μετα καπιοι μεσα απο αυτο με πληγωσαν πολυ. Και συνεχιζεται να υπαρχει αυτη η πληγη. Πρεπει να βρω την δυναμη, τη ωριμοτιτα να συγχωρεσω αυτον τον ανθρωπο και να συνεχισω. Την εχω συνχωρεση αλλα η αληθεια ειναι οτι μου λεπει παρα πολυ. Τα πρωτα μου βηματα στο ρεικι ηταν τοσο ομορφα που ηθελα να ειμαι με αυτον τον ανθρωπο για παντα. Αλλα νοιωθω οτι αυτος ο ανθρωπος εχασε αυτην την αγνη συνδεση με την αγαπη.

Γιαυτο οταν βλεπω καποια πραγματα που νομιζω οτι μου θυμιζουν συμπεριφορες εκεινης της πεσμενης συνδεσης συνχιζομαι. Αυτο το 'κανω ρεικι και ξερω τα παντα και δεν κανω λαθη' με τρελενει.
Ξερω οτι ισος δεν το ειπαν μερικοι ετσι αλλα οταν νομιζω πως το βλεπω θελω να το σταματησω.

ξερω οτι ολοι μας κανουμε λαθη και αυτο που νομιζω οτι μας ενωνει ειναι αυτη η γευση της αγαπης και του ρεικι και οτι μας δινει την δυναμη να μην μας μενει πικρια μετα.

τελος παντων , απο ολα τα μονοπατια μας και ολα τα μερη, και απο ολους τους ανθρωπους που περναμε στην καθημερινοτητα μας θα ηθελα να μπορω να ειμαι σε ειρινη και αγαπη με τους ανθρωπους μεσα απο το ρεικι.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νικ μου ξέρω τι και πως ακριβώς αισθάνεσαι.
Ξέρω για την αγνότητα και την αγάπη που αισθάνεσαι μέσα από το ρέικι και πως αυτήν νιώθεις ότι την οφείλεις στον άνθρωπο που στο μετέδωσε...

΄Ομως να ξέρεις...Το ρέικι σε βρήκε, δεν το βρήκες εσύ..
Κάποιος θα βρισκόταν και θα στο έδινε...Σημασία έχει ότι δέχθηκες να σε βρει...

Και εκεί να μεινεις. Αυτήν την "συνάντηση" κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να την προσβάλλει, ούτε να την πληγώσει...
΄Ετσι είναι η συμφωνία με το ρέικι...Για να το ξέρεις. :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Ναι Βασω μου το ξερω οτι εχεις δικιο. ετσι ειναι.

Αυτα ομως τα πρωτα βηματα ηταν τοσο υπεροχα.. Αγαπησα πολυ αυτον τον ανθρωπο . Ανοιξα την καρδια μου τοσο διαπλατα και μπηκε βαθεια μεσα μου. Ειναι ακομη στην καρδια μου αλλα δεν θελει να τις μιλισει και αυτο πληγωνει την καρια μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nick την 05 Δεκ 2007 11:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αφού είναι μέσα στην καρδιά σου, εκεί θα μείνει αιώνια...
Δεν μπορεί να πληγώνεται η καρδιά αφου έχει αγάπη...

Αυτό που σε πληγώνει είναι μόνο εγωισμός...Αστον, Νικ μου, να πάει στο καλό... :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Nick κι εγω με τη σειρά μου χαίρομαι που είσαι πάλι εδώ..και απο μια παρεξήγηση δεν σε χάσαμε...

Αντε να τα πούμε κι απο κοντά...
Πολλά φιλάκια.... :D
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Re: Ειρηνη, forum και επικοινωνια

Δημοσίευση από Qisan »

Nick έγραψε: Αυτο το 'τρυπιο' μεσο οπος το εξηγησα και με την Βασω, δεν μας επιτρεπει να επικοινονουμε σωστα πολλες φορες. Οχι οτι το Ιντερνετ ειναι 'κακο', δεν θα ηθελα να μπω σε μια τετια συζητιση. Βεβαια μας δινει πολλες ευκαιριες να φερει κοσμο και πιο κοντα.
το λεεο τρυπιο, επιδη δεν βλεπουμε τον αλλον με ολες τις αισθησεις μας. Για να γνωριζουμε πιο καλα τι θελει να πει.
Δεν δικαιλογο τον εαυτο μου σε κατι, απλα δεν μπορει ο καθενας να καλαταβαινει το προσωπικο στηλ του καθενος, το χιουμορ του, τα ορια του, το υφος του κτλ...
Εδω δεν καταλαβαινομαστε απο κοντα πολλες φορες! λολ!
φιλια πολλα!
Καλως Ωρισες Nick ... αν και δεν εχουμε μιλησει μαζι αρα δεχουμε παρεξηγηθει Λολ ΧΑΙΡΟΜΑΙ που επανηλθες ... βλεπεις αυτο το γεγονος επιπεβαιωνει αυτο πολλοι εχουμε πει εδω μεσα ... ...
Ειμαστε ΟΛΟΙ , και ο καθενας σε μεταβλητο ποσοστο , Δισλεκτικοι.
Οχι γιατι δεν ξερουμε να μιλαμε αλλα καπου κατι μεσα μας ειναι πιο δυκινητο απο τα λογια μας , και αυτο μας κανει να Στου κουφου την βραντα οσο θελεις Πορτα .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NamasTe
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

NamasTe
Βρε Qisan μου....
Θέλω πολύ καιρό να σε ρωτήσω...
Αυτο το NamasTe τι είναι??????????????
:?: :?:

:roll:
:roll:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αριστερό χερι στο ηλιακο πλεγμα ,δεξί στην καρδια.........και λογια συγκεκριμενα...........νομιζω!
Ε Qisan?
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 4”