Συλλογικη Συνειδητοτητα: Reiki Γαμος

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...

Να κλειδώσει το θέμα "Ρέικι γάμος";;;

Ναί
11
92%
Όχι
1
8%
 
Σύνολο ψήφων: 12

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά, χωρίς αστεία, ίσως πρέπει να κλείσει νωρίτερα.΄Εχω αρχίσει και τα παίρνω....οι θέσεις του σκαπανέα μόνο κακό κάνουν στο ρέικι...εδώ μπαίνουν και ανθρωποι απλά από περιέργεια, θα μας πάρουν με τις ντομάτες, αλλά επειδή είναι ακριβές, μπορεί και να στείλουν τον Ανθιμο να μας κάνει εξορκισμό!!

Για να μαζευόμαστε λιγάκι καλή η ελευθερία του λόγου....αλλά ο εισηγητής του θέματος ας κάνει διάλεξη αλλού γιατί υπάρχει κινδυνος να χαρακτηριστεί κάπως όλο το φόρουμ..με καταλαβαίνεται πιστεύω...
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Μιλάς για τον φόβο έτσι αόριστα
Ο φόβος για τι πράγμα? Ξέρεις για ποιο λόγο δημιουργήθηκαν οι θρησκείες και μετά οι φιλοσοφίες και μετά τα διάφορα new age συστήματα? Ο άνθρωπος προσπαθεί να έχει συνέχεια μέσα στο χρόνο, προσπαθεί να αποφύγει το θάνατο, την εξαφάνιση, την διάλυση.
fab1612 και σε αυτο το σημαντικοτατο ζητημα κατα τη γνωμη μου παλι δινει απαντηση το Reiki μια και ο κεντρικος φυσικος του σκοπος ειναι η θεραπεια.

Ο Θανατος θεωρω οτι ειναι η μεγαλυτερη ασθενεια της ανθρωποτητας και οτι ο ανθρωπος δια μεσου των αιωνων παλευει για να τον αντιμετωπισει.

Ο θανατος λοιπον αποτελει τον κορυφαιο "αντιπαλο" του Reiki με την εννοια οτι θα πρεπει τελικα να θεραπευτει και αυτος οριστικα απο τους θεραπευτες Reiki.

Αλλιως δεν υπαρχει κανεις απολυτως λογος να θεραπευεις το σωμα για να το παραδωσεις στο Θανατο υγιες !

Αυτο βεβαιως δεν σημαινει οτι ο ανθρωπος θα μενει για παντα εδω !

Αλλά οτι οταν το αποφασιζει θα αποχωρει μαζι με το σωμα του το απολυτα υγιες πλεον για οπου επιελεγει !

Το πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο ( η θεραπεια του Θανατου ), την απαντηση την δινει η επιστημη, που διαπιστωνει μεν οτι ο Θανατος βρισκεται γραμμενος σαν πληροφορια στα κυτταρα του ανθρωπου, αλλά δεν εχει ανακαλυψει τον τροπο να τον θεραπευει γενετικα.

Το Reiki με τις ενεργειακες τεχνικες που μπορει να αναπτυξει, θεωρω οτι ειναι σε θεση να λυσει οριστικα το προβλημα του Θανατου, αλλιως δεν εχει νοημα υπαρξης ως απλο εναλλακτικο συστημα θεραπειας οπως τα δεκαδες αλλα που υπαρχουν και υποσχονται θαυματα τα οποια και δεν μπορουν φυσικα να πραγματοποιησουν !
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τζιλντάκι μήπως έμεινε κρασάκι??

:roll: :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ε ρε μανουλα μου θα το καψουμε μεχρι το σαββατο!!!

http://www.youtube.com/watch?v=AXcyTfQypC8

Εικόνα

http://www.youtube.com/watch?v=9WovGZhSu98

Εικόνα
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Σε καταλαβαίνουμε απολύτως gilda πόσο λέτε να βάλουμε όριο στην ψηφοφορία?

Είπα μέχρι το Σάββατο για να μπουν και οι άλλοι χρήστες να υπάρχει μια πιο δίκαιη αντιμετώπιση...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Skapaneas έγραψε:
Μιλάς για τον φόβο έτσι αόριστα
Ο φόβος για τι πράγμα? Ξέρεις για ποιο λόγο δημιουργήθηκαν οι θρησκείες και μετά οι φιλοσοφίες και μετά τα διάφορα new age συστήματα? Ο άνθρωπος προσπαθεί να έχει συνέχεια μέσα στο χρόνο, προσπαθεί να αποφύγει το θάνατο, την εξαφάνιση, την διάλυση.
fab1612 και σε αυτο το σημαντικοτατο ζητημα κατα τη γνωμη μου παλι δινει απαντηση το Reiki μια και ο κεντρικος φυσικος του σκοπος ειναι η θεραπεια.

Ο Θανατος θεωρω οτι ειναι η μεγαλυτερη ασθενεια της ανθρωποτητας και οτι ο ανθρωπος δια μεσου των αιωνων παλευει για να τον αντιμετωπισει.

Ο θανατος λοιπον αποτελει τον κορυφαιο "αντιπαλο" του Reiki με την εννοια οτι θα πρεπει τελικα να θεραπευτει και αυτος οριστικα απο τους θεραπευτες Reiki.

Αλλιως δεν υπαρχει κανεις απολυτως λογος να θεραπευεις το σωμα για να το παραδωσεις στο Θανατο υγιες !

Αυτο βεβαιως δεν σημαινει οτι ο ανθρωπος θα μενει για παντα εδω !

Αλλά οτι οταν το αποφασιζει θα αποχωρει μαζι με το σωμα του το απολυτα υγιες πλεον για οπου επιελεγει !

Το πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο ( η θεραπεια του Θανατου ), την απαντηση την δινει η επιστημη, που διαπιστωνει μεν οτι ο Θανατος βρισκεται γραμμενος σαν πληροφορια στα κυτταρα του ανθρωπου, αλλά δεν εχει ανακαλυψει τον τροπο να τον θεραπευει γενετικα.

Το Reiki με τις ενεργειακες τεχνικες που μπορει να αναπτυξει, θεωρω οτι ειναι σε θεση να λυσει οριστικα το προβλημα του Θανατου, αλλιως δεν εχει νοημα υπαρξης ως απλο εναλλακτικο συστημα θεραπειας οπως τα δεκαδες αλλα που υπαρχουν και υποσχονται θαυματα τα οποια και δεν μπορουν φυσικα να πραγματοποιησουν !
Αυτά που έγραψες ταιριάζουν με το νέο μου εικονιδιάκι... κοίτααααααα

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

και φυσικα ακουμε παπαλαμπραινα

http://www.youtube.com/watch?v=EbetRtDc ... re=related
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Ilias έγραψε:
το φόρουμ θα αποφασίσει για το αν αυτό το θέμα θα μείνει ανοιχτό... Το Σάββατο το βράδυ θα πέσει η αυλαία σκαπανέα...
Να εισαι καλά Ηλια ! :D

Το λαβαινω σοβαρα υποψη μου ! :!:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

άσε βρε Ηλία μου τις παραθέσεις και κοίτα να σερβίρεις γρήγορα την τούρτα

Η Ντάννυ φεύγει αύριο και δεν θα προλάβει ούτε μπουκιά

Ο άλλος έχει μπει και τα τρώει όλα μόνος του!!! :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ΘΑ παραδώσω τουρτα κλειδί εγώ σε λίγο....αν δεν σταματήσει ο σκαπανέας το βιολί του.. και δεν με νοιάζει ας είναι και η πιο σύντομη ψηφοφορία.. προς το παρών 7-0 ..
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ελα ωρε να χορεψουμε και μαλεβιζιωτη

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 21 Αύγ 2008 12:13 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Φέρτε μου και για το δρόμο !!!

Εσας σας βλέπω και αύριο, να τρώτε , να πίνετε ..... :lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

silverako βγάλε την εικόνα είναι πολύ μεγάλη για το φόρουμ..
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σώπατε βρε παιδιά

διάβασε το τόπικ...


άρα σημαίνει ότι διαβάζει...δεν γράφει μόνο!!!


Σκαπανέα ξέρεις τι θα πει ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ?????


ξέρεις τι θα πει ΣΥΓΓΝΩΜΗ????




άντε βρε Ηλία, φέρε την τούρτα....
μην φύγει το παλλικάρι μας χωρίς γλυκό!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι κρασί να μείνει Βασούλα μου, έχω πιει και μια Chanel No 5...τώρα

ανοίγω και μια escape της κόρης μου-eau de toilette- για νάρθω

στα ίσα μου...

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”