Συλλογικη Συνειδητοτητα: Reiki Γαμος

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...

Να κλειδώσει το θέμα "Ρέικι γάμος";;;

Ναί
11
92%
Όχι
1
8%
 
Σύνολο ψήφων: 12

Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

silver29 έγραψε: ..................................................................................................
Θέλεις όμως σου πω τη γνώμη μου για το τοπικ?
Μπούρδες και αηδίες.
Δεν χρειάζονται να στο αναλύσω γιατί έχουν αραδιάσει ολόκληρα κατεβατά οι προηγούμενοι...
..................................................................................................
Ξέρεις όμως κάτι άλλο?
Πάντα στις ταινίες μου άρεσε να παίρνω το μέρος των κακών!
Ενώ όλοι είναι υπέρ του αστυνομικού εγώ προσπαθώ να μπω στην ψυχολογία του κλέφτη που πασχίζει και αγωνιά να μη τον πιάσουν.
Και όταν στο τέλος τον πιάνουν τον λυπάμαι και συμπονώ μαζί του.
:D
silver29 να εισαι καλα για την ειλικρινεια σου... :)

Και πιο πολυ απο ολα που με βαζεις μαζι με τους "κακους"... 8)

Γιατι οι "κακοι" ειναι που κανουν τις ανατροπες μεσα στο κοινωνικο κατεστημενο...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skapaneas την 21 Αύγ 2008 8:05 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

είπα κι εγώ ότι θα είχες λίγο συναίσθηση..

αλλά ποιός την έχασε για να την βρεις εσύ...


μμμ...πάω στις νεραϊδούλες για να αναπνεύσω!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Μετά απο πολλλλήηηηη σκέψηη μου ήρθε το εξής...

Η δική μου άποψη για το θέμα αυτό είναι γνωστή...
θεωρώ ότι δεν επιτελεί κανένα σκοπο μέσα στο φόρουμ πλεον.. το συζητήσαμε τα είπαμε μία .. δύο τρείς... εεε σώνννει που λένε και στο χωριό μου...

αποφάσισα λοιπόν και συμφ΄ωνησε και η Βάσω να μπεί σαν δημοψήφισμα το αν θέλουμε να κλειδώσει το θέμα ή όχι...

Υπενθημίζω ότι κάθε ψήφος είναι μυστική.. ούτε οι admin μπορούν να δούν τι ψηφίζει ο καθένας.. μόνο τα αποτελέσματα βλέπουν όπως όλοι.. και φυσικά δεν μπορουν να επηρεάσουν την ψηφοφορία..
ο κάθε χρήστης μπορεί να ψηφίζει μόνο μία φορά.. το σύστημα δεν επιτρεπει για δεύτερη ψήφο...

παρακαλώ όσοι θέλουν να ψηφίσουν.....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εγώ ψηφίζω επωνύμως ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ...δεν μυρίζει όμορφα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Skapaneas έγραψε: Γιατι οι "κακοι" ειναι που κανουν τις ανατροπες μεσα στο κοινωνικο κατεστημενο...
Σκαπανεα σε λατρευω!!

εισαι ο ηρωας μου!!

στειλε μου την φωτογραφια σου σε παρακαλω να βαλω κι εσενα στο πανθεο των ηρωων

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο τελευταίος είναι αυτός που βίασε το παιδάκι του? :shock:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Κι εγω ψηφισα να κλειδωθει και το εχω αναλυσει σε προηγουμενο ποστ το γιατι, αλλα θα ανοιξω αλλο με τον ιδιο τιτλο στο νηπιαγωγειο σας το λεω..
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μήπως το πήραμε πολύ στα σοβαρα....δεν αξίζει τον

κόπο...Δώσαμε πολύ ενέργεια και στα θέμα και

στα πρόσωπα...

Η ταπεινή μου γνώμη....
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:Ο τελευταίος είναι αυτός που βίασε το παιδάκι του? :shock:
ναι ο δουρης!!! μεγαλη ανατροπη στο κοινωνικο κατεστημενο
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

fab1612 έγραψε:Εάν πιστεύεις ότι το ρέικι δηλ. η ενέργεια είναι η αλήθεια καλώς κάνεις. Αυτό το «είτε το πιστεύεις είτε όχι» δεν το κατάλαβα. Φαντάζομαι ότι το εκφράζεις έτσι για λόγους έμφασης και όχι ως αυθεντία.
Η προσωπικη μου αποψη για το Reiki σχετικα με αυτο που λες, ειναι οτι εκφραζει μια προχωρημενη και συνθετικη Οψη της Αληθειας την οποια οι μεγαλες θρησκειες του κοσμου, αλλά και οποιοδηποτε αλλο συστημα δεν ειναι σε θεση να δωσουν στον κοσμο !

Οι μεγαλες θρησκειες εκαναν τον κυκλο τους, οπως σημειωσα και αλλου και εμφανιζεται δειλα-δειλα αυτο που θα παρει τη θεση τους μεσα στη συνειδηση των ανθρωπων.

Οπως συμβαινει με ολα τα συστηματα φιλοσοφιας, για να αρχιζεις να αντιλαμβανεσαι το περιεχομενο αυτης της αληθειας του Reiki, θα πρεπει να "μπεις" μεσα σε αυτο, αν θεωρεις οτι εχει κατι να σου προσφερει.

Ο μεγαλος πανικος δημιουργειται σε αυτους που εχουν υποφερει με καποιο ή καποιους τροπους απο τη θρησκεια, [ ειτε απο την "ανικανοτητα" των ιερατειων ( δεν εξαιρω καμια απο τις θρησκειες ) να δωσουν πειστικες απαντησεις σε ερωτηματα που δημιουργουνται σε ανυπομονους αναζητητες, ειτε απο προσωπικα τους βιωματα μεσα στην Εκκλησια ( μιλωντας για μας, αλλά προφανως το ιδιο συμβαινει και με τις αλλες θρησκειες ) ], οταν επιχειρεις να τους οτι τιποτα δεν χαμενο στον κοσμο και ειδικα απο τις θρησκειες και οτι το Reiki αποτελει την απαντηση του Ουρανου σε ολα αυτα τα αναπαντητα που υπαρχουν στους ανθρωπους.

Γιατι δεν απευθυνεται βεβαιως μονο σε "θρησκευομενους" απογοητευμενους ανθρωπους.

Αυτο δε το οποιο ειναι ιδιατερα σημαντικο στο Reiki και οφειλω να το σημειωσω οτι δινει τη δυνατοτητα εξισου και σε αντρες και γυναικες να λειτουργουν μυητικα ( μυστηριακα ) στη μεταδοση του, κατι που απαγορευεται ρητα οχι μονο στο χριστιανισμο αλλά και σε ολες τις υπολοιπες θρησκειες, αν δεν κανω λαθος !

Δηλαδη εισαγει την ολοκληρωτικη-λειτουργικη ισοτητα μεταξυ των φυλων, η οποια δεν ισχυει στις συμβατικες θρησκειες !
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιαννάκη, έμεινε άλλο κοκκορέτσι???

:roll: :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

εμεινε αρκετο!!!

προλαβαινουμε ομως???

γιατι βλεπω τον Ηλια να ερχεται με ενα τεραστιο κλειδι στο χερι!!!
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ΣΚΑΠΑΝΕΑ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....


ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑ....


Δεν είναι θρησκεια ούτε και θα γίνει ποτε....

Αν ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ θρησκεια θα είναι επειδή άνθρωποι σαν εσένα το επιδίωξαν επειδή είδαν τους εαυτούς τους σωτήρες των ανθρωπων...

Ξεκαβάλα λοιπόν το καλάμι σου γιατί αν νομίζεις ότι μπήκες στο ρέικι... με το 3α ... πλανάσαι πλάνην οικτρα...

έχεις επιμονή αλλα αυτό δεν θα συνεχιστεί για πολύ...

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΩ

το φόρουμ θα αποφασίσει για το αν αυτό το θέμα θα μείνει ανοιχτό... Το Σάββατο το βράδυ θα πέσει η αυλαία σκαπανέα...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Προλαβαίνουμε.. βάλε και σε μένα μια μερίδα...

Το Σάββατο θα λήξει η ψηφοφορία....
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Εδώ - εδώ το κοντοσούβλι !!!!! :!:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”