Συλλογικη Συνειδητοτητα: Καθαρση, Αγαπη, Φως... : Ομαδα !

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ρε παιδιά τι άσπρο τι μαύρο, την δουλειά μας να κάνουμε :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ααα και για να μην πέσει καμια κόκκινη πιο μετα...

Θεωρώ ότι οι απαντησεις εδω δεν βγήκαν off topic αφου ακολουθούν το πνεύμα της απάντησης του σκαπανέα.....
αλλα φτάνει μην το κάνουμ εεντελώς μπάχαλο...

μήπως να το μεταφέραμε το θέμα στο νηπιαγωγείο;;;;;;;; :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Δηλαδή ..........εσύ Σκαπανέα που οσα γραφεις είναι δοκιμασμενα,
.........με εσωτερικό οδηγό την "Βάσω" (ερήμην της ερήμην της )τα γραφεις ολα τουτα :shock:
Δηλαδή ο Ενδεκάλογος του Σκαπανέα ειναι προϊον της συνομιλίας με την "Βάσω";
Οχι για να ξέρω :idea:

Και για να πιασουμε οσα "πιανονται"........
Εχεις την εντύπωσή ότι ο λαβύρινθος,το υπογειο,τα τάρταρα είναι για να βρείς λύσεις;;;;;;;
Κι άντε σου προτεινε "λύσεις" κι ένα "κλικ" πριν την πραγματοποίηση,ερχεται ο ΑΝώτερος Εαυτός και ............αντι αυτος ,ο δικος σου ανώτερος Εαυτος να σε καθοοδηγήσει ,να σου μιλησει,σου δινει συμβουλη να για το προσωπο που ΙΔΕΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΑΘΗΤΙΚΑ το προσωπο που θα εχεις επιλεξει για να συζητησει μαζι σου αυτο που προτεινει ο εαυτος σου ως λυση στο αδιεξοδο που τον εχεις φτασει και στο οποιο θα φτασεις πραγματικα και αναποφευκτα, συμφωνα με τη λογικη εκβαση των πραγματων.

Κάτι σα σπασμενο τηλεφωνο μου ακουγεται............

ΑΥτο το τηλεπαθητικά............καπου με παραπέμπει αλλά άστο......

Ο λαβύρινθος ειναι μόνο γαι να γνωρισεις ΕΣΕΝΑ και ΕΣυ να δωσεςι λυσεις.
Οσο για τον ανώτερο Εαυτο που ερηνην της Βασως στου στελενει την Βασω...........
Βρε Χριστιανέ μου έλα στα σύγκαλα σου!

Εγω βεβαια με τετοια αποτελεσματα το σκεπτομαι απο δω το σκεπτομαι απο κει..........να μου λειπει το βυσσινο.

Βάσω να μου λειπεις πουλακι μου ,δεν θα παρω ευχαριστω.


:drunk:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Εικόνα
galazia_sfaira έγραψε:Βρε Χριστιανέ μου έλα στα σύγκαλα σου!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μα γιατί βρε σφαιρούλα μου?

θα σου κάνω και καλύτερη τιμή...
άντε θα σου δώσω και πάρκινγκ δωρεάν... :lol:

άντε και μία αποθήκη...

Τι άλλο θέλεις πια! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Βάσω κοίτα εχουμε στο φόρουμ εικονιδιάκι σου!!!!!

:queen:

ή προτιμάς αυτό;;;

:king: :farao:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το πάνω προτιμώ

ταιριάζει με τις αφέλειες μου! Δεν λες?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ναι ναι ταιριάζει!!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ασε την παροχολογία ........είμαι αδεκαστη.
Ουφ.........
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

ειπαμε σιγα σιγα μην καψουμε και τον δισκο......

λοιπον ψηφιζω συνταγμα για την προτομη σου Βασω....
βλεπεις ειναι πιο ευκολο για μας τους επαρχιωτες....
να σε προσκυναμε αλλα μην τρεχουμε κιολας...
και μπορεις να πας με πολλους τροπους (λεωφ.ταξι,μετρο κτλ...)

ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ!!!
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

προτομή?

Θα με βάλεις σε έξοδα τώρα...

Δεν σου αρέσει ολόσωμο άγαλμα?

το έχουμε και έτοιμο από το προηγούμενο προσκύνημα...!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ο Σκαπανέας πότε θα ξαναμπει;;; :?: :?: :?:
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Ilias έγραψε:ο Σκαπανέας πότε θα ξαναμπει;;; :?: :?: :?:
Διασκεδασατε καλά ;

Μπραβο σας...

Μονο που ως συνηθως δεν καταλαβατε καν, οσοι βεβαια διασκεδαζετε...

Η σημειωση μου ηταν οτι γινεται επικληση του Ανωτερου Εαυτου του ανθρωπου που ενεργει, πριν κληθη απο αυτον ο καλουμενος για να δωσει τη γνωμη του πανω στη λυση αδιεξοδου...

Αυτο σημαινει οτι ο καλων εχει προσβαση μονο στις δικες του πληροφοριες...

Αυτες δηλαδη που ειναι καταχωρημενες στο δικο του "σκληρο" δισκο.

Αυτες οι πληροφορες εχουν παρα πολλες μορφες...

Πολλες απο τις μορφες αυτες ειναι μορφες ανθρωπων, οι οποιες συμπυκνωνουν επανω τους και μεσα τους τεραστια ποσα πληροφοριας προερχομενα απο την εμπειρια του με τον κοσμο.

Ολα οσα γνωριζουμε για καθε ανθρωπο που εχουμε συναντησει και συναναστρεφομαστε ή επικοινωνουμε μαζι του, βρισκονται κωδικοποιημενα στη μορφη του, η οποια εχει δημιουργηθει στη μνημη μας.

Κατα συνεπεια αυτες οι πληροφοριες ειναι δικες μας για να τις διαχειριστουμε οπως εμεις κρινουμε καλυτερα, οπως και ολες τις αλλες πληροφοριες που αποκομιζουμε απο την εργασια μας μεσα στον κοσμο...

Οι πληροφοριες που ειναι καταχωρημενες σε μορφη προσωπων, μπορουν αν αξιοποιηθουν μεσω εσωτερικης συζητησης με το "προσωπο" αυτο, ανασυροντας το απο τη μνημη μας σε καποια δεδομενη περισταση που κρινουμε σκοπιμο, με ή χωρις τη βοηθεια του Ανωτερου Εαυτο μας, ωστε να επωφεληθουμε απο τη γνωση που εχουμε συσσωρευσει απο αυτο και η οποια βρισκεται στο "προσωπο" του.

Η μεσολαβηση εδω του Ανωτερου Εαυτου μας κρινεται αναγκαια ωστε να εχουμε το αριστο αποτελεσμα !

Επαναλαμβανω οτι τα "προσωπα" που βρισκονται στη μνημη μας, αποτελουν αποθηκες πληροφοριων τις οποιες μπορουμε να επικαλεστουμε οποιαδηποτε στιγμη για λογους δικους μας...

Αυτο δεν σημαινει οτι το αντιστοιχο προσωπο στην πραγματικοτητα εχει επιγνωση αυτης της διαδικασιας, αφου προκειται για δικη μας εσωτερικη δραστηριοτητα.

Και γιατι σας σοκαρει η εκφραση τηλεπαθητικη επικοινωνια ;

Τηλεπαθητικα δεν επικοινωνουμε με τον εαυτο μας ;

Ειναι ο γνωστος και ο συνηθης τροπος επικοινωνιας, αυτος με τον οποιο μιλαμε μαζι του ;

Χρειαζεται μηπως να παρουμε την αδεια απο καποιον για να μιλησουμε με τον εαυτο μας ;

Χρειαζεται να παρω την αδεια απο καποιον, για να χρησιμοποιησω τη συσσωρευμενη γνωση που εχω αποκομισει απο καποιο ατομο και την εχω καταχωρησει με τη μορφη του στη μνημη μου ;

Να γιατι ειπα οτι δεν χρειαζεται να παρει καποιος τη γνωμη της Βασως ή οποιουδηποτε αλλου, για να καταφυγει στις δικες του εσωτερικα ευρισκομενες πληροφοριες !

Εαν σας σοκαρει η προταση μου για την επιλογη των πληροφοριων που βρισκονται μεσα στον καθενα απο μας κωδικοποιημενες στο προσωπο της Βασως, αυτο ειναι προβλημα σας...

Η προταση μου αυτη εχει σα βαση το οτι η Βασω ειναι η πλεον εμπειρη σε αυτα τα ζητηματα της υπερβατικης πληροφορησης και αρα μεσα στον καθενα μας και με τη μορφη του προσωπου της βρισκεται τεραστιος ογκος πληροφοριας ανωτερης προελευσης, ο οποιος μπορει ανα πασα στιγμη να ανακληθει στη συνειδηση μας απο μας και να μας δωσει λυση σε ζητηματα που μας απασχολουν, σαν αυτο στο οποιο αναφερθηκα.

Αλλωστε η Βασω παρα πολλες φορες εχει δωσει αμεσα ή εμμεσα με την "απλη" διατυπωση της γνωμης της, συμβουλες προς ολους μας...

Γιατι λοιπον σας φαινεται παραξενο, αν και προσωπικα ο καθενας μας ανασυρει απο τις καταχωρημενες εντος του συμβουλες αλλά και οσα υποκρυπτονται επισης σε αυτες τις συμβουλες με τη μορφη των ανωτερων δονησεων και τα οποια μεχρι τη στιγμη την εκαστοτε αναγκης δεν ειναι προσιτα, ενα μερος τους αναξιοποιητο μεχρι τη στιγμη της κλησης του "προσωπου" της, ωστε να φωτισει ενα μερος του σκοταδιου του ;

Τοσο κακο ειναι να ανοιγεις το εσωτερικο βιβλιο των γνωσεων σου, αυτο που εχεις δημιουργησει με το μοχθο της εμπειριας σου και της επικοινωνιας σου με τα προσωπα που εχεις γνωρισει και γνωριζεις και να διδασκεις τον εαυτο σου ;

Τοτε γιατι υπαρχει η επικοινωνια μεσα στον κοσμο, αν οχι για να συσσωρευω γνωση και να την αξιοποιω όποτε την χρειαζομαι για το Ανωτερο Καλο μου, οπως το κρινω και το επιλεγω εγω ;

Θα πρεπει να δεχτω ή να επιβαλω λογοκρισια στα εσωτερικα μου κεκτημενα ;

Ποια συμπαντικη ενεργεια το παραγγελει αυτο ;

Ποιος Ανωτερος Εαυτος θα πει οχι στην πληρη, απολυτη και ελευθερη αξιοποιηση της ανθρωπινης εμπειριας που εχει αποκτησει η προσωπικοτητα με την οποια προβαλλεται στη γη ;

Για αυτο δεν ενσαρκωνεται ο Ανωτερος Εαυτος καθε φορα ;

Αν αγνοησει τη γνωση που συλλεγει και καταχωρει εντος του, τοτε ποιος ο λογος της ενσαρκωσης του ;

Αν πρεπει να γειωσει τις ανωτερες ενεργειες, αλλά δεν μπορει να χρησιμοποιησει για λογαριασμο του σε αυτο το εργο την καταλληλη στιγμη που χρειαζεται να ανοιξει ενα δρομο, αυτα που εχουν πετυχει οι αλλοι και τα οποια γνωριζει και εχει μεσα του, τοτε γιατι να υπαρχουν οι επικοινωνιες με τους αλλους ;

Ελπιζω να αντιλαμβανεστε οτι τα ερωτηματα αυτα δεν ειναι για μενα αλλά για σας...

Και εσεις πρεπει να τα απαντησετε στον εαυτο σας και να κρατησετε τις απαντησεις σας για σας...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skapaneas την 06 Μαρ 2008 12:06 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”