Συλλογικη Συνειδητοτητα: Κλιματικές αλλαγές & συνειδητότ

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Συλλογικη Συνειδητοτητα: Κλιματικές αλλαγές & συνειδητότ

Δημοσίευση από toxotis »

Ακούγεται πολύ επιστημονικό, αλλά έχει απόλυτη σχέση με την άνοδο της συνειδητότητας μας ως είδος αλλά και ως εξέλιξη μας...
Τίποτε δεν είναι τυχαίο....

Αγαπητοί μου φίλοι

κάποιοι από εσάς γνωρίζεται ήδη, πως εδώ και χρόνια κάνω έρευνες σχετικά με τα θέματα των chemtrails (χημικές ουρές) και το HAARP.
Επίσης κάποιοι από εσάς γνωρίζουν, πως ασχολούμε ενεργά με θέματα που αφορούν το περιβάλλον.

Το ζήτημα των κλιματικών αλλαγών απασχολεί ήδη τον κάθε έναν από εμάς, αλλά οι περισσότεροι -δυστυχώς- μένουμε στις επίσημες ανακοινώσεις των ΜΜΕ, τις οποιες κια υιοθετούμε...

’λλοι πάλι -μη έχοντας το χρόνο να κάνουμε κάτι ουσιαστικότερο- συνεισφέρουμε τον οβολό μας σε οργανώσεις που υπάρχουν ήδη και αφήνουμε αυτούς τους "ειδικούς" να "δρουν" για μας...

Όμως πως θα σας φαινόταν αν μαθαίνατε σήμερα, πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το "φαινόμενο του Θερμοκηπίου" με την έννοια που όλοι μας το γνωρίζουμε?
πως θα αντιδρούσατε αν μαθαίνατε, πως δεν υπάρχει πρόβλημα με το CO2 (διοξείδιο του άνθρακα) όπως μας "βομβαρδίζουν" ειδικοί και μη?
πως θα αντιδρούσατε αν μαθαίνατε πως οι κλιματικές αλλαγές είναι ένα άκρως φυσικό φαινόμενο και κάθε άλλο παρά ανθρωπογενές?

Και επιπλέον, πως θα αντιδρούσατε αν μαθαίνατε, πως εδώ και χρόνια έχει στηθεί χορός εκατομμυρίων, με επιχειρήσεις να πωλούν -στην κυριολεξία "αέρα κοπανιστό"- όταν έχει ήδη δημιουργηθεί "χρηματηστήριο εκπομπών ρύπων", που χρηματοδοτείται από δικά σας χρήματα?


Αυτό που διαπίστωσα μέχρι τώρα είναι πως:
- οι κλιματικές αλλαγές είναι μία φυσιολογική διαδικασία
- η υπερθέρμανση αφορά ολόκληρο το ηλιακό μας σύστημα και όχι μόνο τον πλανήτη μας
-το CO2 δεν παίζει κανένα ουσιαστικό -για να μην πω καθόλου- ρόλο στην άνοδο της θερμοκρασίας
-οι "έξυπνοι εγκέφαλοι" είχαν από δεκαετιών την πρόθεση να δεσμεύσουν όλες τις κυβερνήσεις του κόσμου με ένα συμφωνητικό τύπου ΚΥΟΤΟ "ακόμη και αν υπάρχει κανένας πραγματικός λόγος γι' αυτό
-ο Αλ Γκορ είναι επιχηρηματίας που κερδίζει εκατομμύρια από το εμπόριο εκπομπών ρύπων
-ο καιρός ελέγχεται και χειραγωγείται εδώ και χρόνια από ιονοσφαιρικές θερμάστρες τύπου HAARP και στο παιχνίδι αυτό παίζουν ουσιαστικό ρόλο οι χημικές ουρές

Τέλος, για να πιάσω το "μεταφυσικό" κομμάτι της υπόθεσης- σύμφωνα με εσωτερικές παραδόσεις βρισκόμαστε στο κατώφλι μιας πολύ σημαντικής αλλαγής τόσο για τον πλανήτη μας όσο και για την ανθρώπινη συνείδηση:
οι κοσμικές αλλαγές και η άνοδος της θερμοκρασίας έχουν ως απώτερο σκοπό να μας φέρουν σταδιακά σε ένα νέο επίπεδο δόνησης και άνοδο της συνείδητότητας μας.

Γνωρίζοντας αυτό, όπως και τα επιστημονικά δεδομένα, ποιό σκοπό άραγε εξυπηρετεί η διατήρηση της θερμοκρασίας ή ακόμη και η επιχειρούμενη, μέσω της Γεωμηχανικής, ψύξη του πλανήτη μας?


Τα στοιχεία που έχω να σας δώσω είναι πολλά, όμως επιθυμώ να αρχίσουμε από εδώ ένα διάλογο, κι έτσι θα περιοριστώ προς το παρόν στα παραπάνω.


αναμένω τις απόψεις και τις σκέψεις σας...
:idea: :?: :!:
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Εξυπηρετουν αυτους που θελουν να ελεγχουν την ανθρωποτητα και να την εχουν υποχειριο τους...

Και μαλλον κατα τα λεγομενα σου πρεπει να ειναι πολλοι...

Ομως δε λες λιγα πραγματα παραπανω για τις χημικες ουρες;
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Καλησπερα!

πρέπει να πω πως το θέμα αλλά και οι πληροφορίες που αναφέρεις είναι τρομερά ενδιαφέρουσες.
Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε πολλά από αυτά που πραγματικά συμβαίνουν!

Θα ειχες να μου προτείνεις κάτι να διαβάσω ώστε να διαφωτιστώ περισσότερο!

Σε ευχαριστώ πάντως που ανέφερες αυτό το θέμα.
Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικό.

:)
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Τι είναι οι chemtrails (χημικές ουρές) ;;;;
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

Φίλοι μου, δεν θα ήθελα να επεκταθώ ιδιαίτερα στις χημικές ουρές "chemtrails" μιας και γράφω σχετικά για αυτές εδώ και τέσσερα χρόνια... (βλέπε "χημικές ουρές" sto εσωτέρικα, chemtrails στο περιοδικό ΑΒΑΤΟΝ, όπως και στο βιβλίο "ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ" εκδ. ΑΡΧΕΤΥΠΟ- επειδή κάποιος φίλος ρώτησε πιο πάνω) και είναι πράγμ,ατι πολύ σοβαρό θέμα, άσχετα αν κάποιοι πάνε να βαφτίσουν συνωμοσιολογικό το θέμα για να ξεμπερδεύουν..

Σχετικές ερωτήσεις βουλευτών μας (τρείς μέχρι τώρα ρώτησαν) δεν απαντήθηκαν...

εντελώς γενικά, να πω όμως πως είναι οι πολύ παχιές ουρές που αφήνουν πίσω τους τα αεροσκάφη καθώς ψεκάζουν και που δεν σβήνουν καθώς απομακρίνονται, -δεν πρόκειτε για την κλασική λευκή γραμμή από καυσαέρια- αλλά σχηματίζουν αρχικά σχήματα "χ" παράλληλες και κάθετες γραμμές στον ουρανό με αποτέλεσμα μέσα σε μερικές ώρες να αλλάζει δραματικά ο ουρανός και από μία ηλιόλουστη μέρα να μεταβάλλεται σταδιακά σε συννεφιασμένος ο ουρανός.

Από ότι δείχνει η μέχρι σήμερα έρευνα μου, προφανώς παίζουν ιδιαίτερο ρόλο για το σύστημα HAARP, και μάλλον δεν έχει να κάνει ιδιαίτερα με την γεωμηχανική θεωρία, που τα ήθελε για να μειώνουν την ηλιακή ακτινοβολία...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

το σύστημα HAARP
Πολύ ενδιαφέρον θέμα!!!Τι είναι αυτό το σύστημα που αναφέρεις???
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

πράγματι και εγώ έχω την ίδια απορία για το σύστημα Haarp, επίσης ήθελα να σε ρωτήσω μιας και βλέπω ότι είσαι ενήμερη, με το θέμα της ανακύκλωσης παίζεται κάποιο παιχνίδι? γιατί εγώ προσωπικά ανακυκλώνω αλλά έχω ακούσει διάφορες φημολογίες :roll:

σε εκείνο που θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου toxotis είναι στο ότι οι υποτηθέμενοι ¨ειδικοί¨ , οι γνωστες εταιρίες διάσωσης του πλανήτη έχουν στήσει χωρό εκατομμυρίων.........και ποιός ξέρει και τι είδους σχέσεις έχουν με τα ¨έξυπνα μυαλά¨
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

fotini έγραψε:πράγματι και εγώ έχω την ίδια απορία για το σύστημα Haarp
Εχω την εντυπωση οτι ειναι ενα μηχανημα ή συστημα καλυτερα, με το οποιο ελεγχουν τον καιρο ( τουλαχιστον )...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τέλος, για να πιάσω το "μεταφυσικό" κομμάτι της υπόθεσης
Βικούλα, δεν ξέρω αν "χαλάω" το θέμα σου, όμως θέλω να στηρίξω κι εγώ αυτό το κομμάτι, με την προσωπική μου εμπειρία που είναι η δυνατή συνεργασία μου με όλα τα επίπεδα του πλανήτη...

Πάντα έλεγα, ότι το να "φροντίζουμε" το "σώμα" της γης μόνο, είναι δώρον άδωρον!!! Το περιβάλλον, η ανακύκλωση, είναι ένα μόνο μέρος της φροντιδας που οφείλουμε στον πλανήτη μας.
Και οι περισσότεροι από εμάς, το κάνουν προς ιδίον όφελος, που σημαίνει ότι σ' αυτήν όλη την προσπάθεια να "προστατεύσουμε" το περιβάλλον μας, υπάρχει "ιδιοτέλεια", που βασίζεται στον "τρόμο"...
Ο φόβος που μας προκαλούν για τον "θάνατο" του πλανήτη, μας βγάζει από τον δρόμο της ανιδιοτελούς αγάπης και της προσφοράς και μας κάνει να επικεντρωνόμαστε στο "σώμα" της, άρα και στο σώμα μας, που το θεωρούμε βάση για την ζωή μας!!!

Ο Πλανήτης μας χρειάζεται σαν "μετασχηματιστές" του φωτός, γιατί η "διάστασή" του είναι η τρίτη...Ο φυσικός κόσμος!
Για να μετασχηματίσει την ολότητά του χρειάζεται και το πνευματικό φως, που μόνο από εμάς μπορεί να το πάρει...

Η συνεργασία μας με τον πλανήτη λοιπόν σε όλα τα επίπεδα, μας δίνει όλα τα απαραίτητα "εφόδια" για την ζωή μας εδώ, και μας τοποθετεί στην προσφορά της πνευματικής ενέργειας, που μετασχηματίζει οτιδήποτε "αρνητικο" έχει εγλωβιστεί στην ατμόσφαιρα της.
΄Ετσι η "βλάβη" (που δημιουργείται από τον φόβο) δεν μπορεί να συνεχιστεί, αφού αντικρούει στην αγάπη...

Η συνεργασία μου με τον πλανήτη σε βαθύτερο επίπεδο, έγινε στο πλαίσιο μιας δυναμικής αλληλουποστήριξης και κατανόησης, που είχε σαν επακόλουθο το "χτίσιμο" ενός υγιούς σωματικού φορέα, χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια...

΄Ολα αυτά που μας λες, και για τα οποία, εκτός του ότι είμαι ιδιαίτερα ευγνώμων που τα αναπτύσσεις σ' αυτόν τον χώρο, έχω και προσωπική άποψη (ίσως οχι τόσο επιστημονικά στηριζόμενη), είναι η επιβεβαίωσή μου, για όσα έχω αισθανθεί και δουλέψει...

Σ' ευχαριστώ πολύ για αυτό σου το μοίρασμα...
Νιώθω ότι θα βγω "σοφότερη" από ότι ακόμα μας πεις...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

Βασούλα μου μια χαρα μου το στρώνεις το θέμα! Το ζήτημα είναι να λύσουμε τις επιστημονικές ανακρίβιες που εσκεμμένα συντηρούν το φόβο και εξυπηρετούν κέρδη και συμφέροντα. Πριν απο όλα να σας ενημερώσω επίσης πως οι λαμπτήρες 'εξοικονόμισης' ενέργειας, ειναι ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΕΣ για την υγεια λόγω ακτινοβολίας, αλλα και για το περιβάλλον, λογω τοξικων βαρέων μετάλλων
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χα!!!
Είδες που μας σπρώχνουν?
Αλλά πως να τα ξέρουμε αυτά...?????

Είμαστε "έρμαια" της επιστημονικής έρευνας, μέχρι να βρεθεί μία Βίκη...!!

Για συνέχισε κοριτσάκι... :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

Επειδή αρκετοί ρωτήσατε τι είναι το σύστημα HAARP να πω εν συντομία, πως είναι ένα από τα πολλά συστήματα κεραιών που βρίσκονται κυρίως στο βορρά κοντά στους πόλους.
Το ΗΑΑRP βρίσκετε στην Αλάσκα, αλλά υπάρχουν και άλλα στη Νορβηγία, στη Ρωσία αλλά και στην Κύπρο...

Τα συστήματα αυτά έχουν τη δυνατότητα:
*να σκανάρουν το υπέδαφος της Γης
*να διευκολίνουν ή να μπλοκάρουν τις επικοινωνίες
*να διευκολίνουν επικοινωνίες με υποβρήχια
*να προκαλούν ή να μειώνουν την ένταση σεισμών
*να αλλάζουν τοπικά τις καιρικές συνθήκες
*να κάνουν "mind controll" σε συγκεκριμένες περιοχές
*να λειτουργούν σαν ραντάρ "πέρα από τον ορίζοντα" κτλ

όλα αυτά επιτυγχάνονται καθώς εκπέμπουν συγκεκριμένα ηλεκτρομαγνητικά κύματα στην ιονόσφαιρα (εξ ου και "ιονοσφαιρικές θερμάστρες,όπως ονομάζονται)-την οποία χειρίζονται σαν γιγαντιαίο κάτοπτρο- και να τα ανακλούν πίσω στη Γη στη συγκεκριμένη περιοχή που επιθυμούν οπουδήποτε στον κόσμο.

Η επιστήμονας Grazyna Fosar, έχει αποδείξει πως έγινε χρήση του HAARP στις μεγάλες πλυμμήρες που είχαν πλήξει την Ευρώπη πριν λίγα χρόνια. Η ίδια επισημένει πως ο χηρισμός του ανθρώπινου εγκεφάλου είναι αυτονόητος και εύκολος καθώς αυτό το σύστημα εκπέμπει ηλεκτρομαγνητικά κύματα, τα οποία συμπίπτουν με αυτά που χρησιμοποιεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος.
Επίσης το Στρασβούργο είχε επισημάνει την επικυνδηνότητα του και το χαρακτήριζε "όπλο".
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

Επιπλέον επειδή αυτοί οι ιονοσφαιρικοί θερμαστές τύπου HAARP, έχουν προκαλέσει ρωγμές και τρύπες στην ιονόσφαιρα μας ΄(στα 60.000χλμ περίπου) βρήκαν ένα τρόπο να τα χειρίζονται με "μεγαλύτερη ασφάλεια".

Ψεκάζουν με αεροπλάνα τόνους μικροσωματιδίων μετάλλων, τα οποία δημιουργούν τεχνητά νέφη με ηλεκτρική αγωγιμότητα.
(τα γνωστά chemtrails) Έτσι αντί να χτυπάνε στην ιονόσφαιρα χτυπούν σε μικρότερο ύψος και γίνονται και πιο ακριβής στο σημείο που στοχεύουν.

Αν θέλουν να προκαλέσουν σεισμό π.χ. χτυπάνε με τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα ανάμεσα στις τεκτονικές πλάκες..
Η Fosar αλλά και μία άλλη επιστήμονας από την Αμερική έδειξαν πως πολλοί σεισμοί των περασμένων δεκαετιών προκλήθηκαν κατ' αυτό τον τρόπο. ανάμεσα σε άλλα ο σεισμός της Κωνσταντινούπολης και το γνωστό τσουνάμι της Σουμάτρας...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αν θέλουν να προκαλέσουν σεισμό π.χ. χτυπάνε με τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα ανάμεσα στις τεκτονικές πλάκες..
:shock: :shock: :shock:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

Αλλά για να επανέλθω στο θέμα των κλιματικών αλλαγών:

οι κλιματικές αλλαγές συμβαίνουν, όπως συνέβησαν και πολλές φορές στο παρελθόν.

Ο ήλιος μας έγινε πιο δραστήριος και αυτό προκαλείάνοδο της θερμοκρασίας.

Δεν πρόκειτε για ανθρώπινο προϊόν.
Όπως έλεγα και αλλού:
το διοξείδιο του άνθρακα στο σύνολο του αποτελεί το 0,0035% της ατμόσφαιρας μας (δηλαδή ένα μόριο CO2 στα 3000 μόρια αέρα)
Από αυτά μόνο το 5% προέρχετε από ανθρώπινες δραστηριότητες, ενώ το 95% προέρχετε από ενεργά ή μη ηφαίστεια, από τους ωκεανούς και άλλες φυσικές δραστηριότητες, μεταξύ άλλων από την αναπνοή όλων των έμβιων όντων...

’ρα τι προσδωκούν να "μειώσουν" με τις καμπάνιες τους τύποι σαν τον Αλ Γκορ, την Greenpeace και τους πολιτικούς που στηρίζουν την Συνθήκη του Κιότο? Το 5% του 0,0035%?
Όχι βέβαια δεν τους ενδιαφέρει να "σώσουν" κανένα πλανήτη. -Η διάσωση των δασών μας και η δεντροφύτευση θα είχε καλύτερα αποτελέσματα-.Εξάλλου δεν υπάρχει και κανένας λόγος για κάτι τέτοιο, αφού ο πλανήτης μας έχει ήδη επιβιώσει από παρόμοιες κλιματικές αλλαγές και θα το κάνει και πάλι -με ή χωρίς εμάς.
Αυτό που προσδωκούν και το έχουν καταφέρει, είναι να γεμίσουν τις τσέπες τους πουλώντας δικαιώματα εκπομπής ρύπων.

Τι σημαίνει αυτό? όποιος έχει χρήματα αποκτά το δικαίωμα να συνεχίσει να ρυπαίνει...

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”