Mια συγκινητική ιστορία

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Katerina
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 12:43 am

Δημοσίευση από Katerina »

ΜΑ ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Α!ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ...ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΑ ΦΙΔΙ ΓΙΑ ΔΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΡΕΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΦΑΡΣΕΣ....

ΑΚΟΥΣ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ, ΒΑΣΩ ΚΛΠ???????ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

:twisted: Μα εννοείται πως δεν θα σου κάνω δώρο ένα φιδάκι...... Το φιδι θέλει πολύ περιποιήση, να το εκπαιδεύσεις, αλλάζει δέρμα, λερώνει το σπίτι... πρακτικά θα σου πάρω όμως μια ωραιότατη ταραντούλα... ξέρεις απο εκείνες τις μικρούλες που ούτε φροντίδα θέλει, ούτε τίποτα!!!!! :shock:
:D
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ταραντούλααα χμμμ.. δε μ'αρέσει.. θα την δώσω πίσω σε εσένα που φαινεται να σου αρέσει τόσο να κοιμάστε μαζι αγκαλιτσα!!!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Όχι εγώ στο σπίτι μου έχω πολλά ζωάκια.. μοσχάρια, γαιδούρια, γουρουνάκια... η ταραντούλα θα μου αναστατώσει τα ζωντανά!!!!!!!!! :D
Άβαταρ μέλους
Katerina
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 12:43 am

Δημοσίευση από Katerina »

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙΑ Η ΚΑΤΣΙΚΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΟΤΟΥΛΕΣ?ΙΣΑ-ΙΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΤΟΥΛΕΣ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΦΡΕΣΚΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙΑ Η ΤΙΣ ΚΑΤΣΙΚΟΥΛΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ...ΑΣΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ...ΓΙΑ ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΡΑΝΤΟΥΛΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΟΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΙΣ ΑΓΕΛΑΔΕΣ ΑΝ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ...ΦΡΙΚΗ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Μου έδωσες τρελλή ιδέα!!!!! Θα σου πάρω μια κατσίκα... αφού την κατέχεις τη γλώσσα!!!!!Τι μου θύμισες τώρα;;; :)
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Δεν χρειάζεται να της πάρεις.. θα της φέρω μια από το χωριό αν θέλει... χεχεχεχε πλάκα θα έχει... εεε καρδιά μου;; χεχεχχε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Πόσο όμορφο ...βρήκα μια τέλεια φωτογραφία αλλά δε μπορώ νας τη δείξω...είναι ενα σκυλάκι golden reitriven!!μήπως σας βρίσκεται κανένα!;;;;; :lol:
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

τα σκυλιά golden retriever είναι απο τα πιο καλα σκυλιά.. αγαπάνε τα παιδιά είναι προστατευτικα.. όχι επιθετικα και καλοι φύλακες θέλουν όμως αρκετό χώρο στην αυλη και καθημερινα βόλτα για να γυμνάζονται αλλιώς μαραζόνουν..
Παρεπιπτώντος είναι και απο τα πιο ακριβά σκυλιά για να αγοράσεις!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Το ξέρω αλλά δεν είναι τέλεια;;;;;;;;;;;;;;Τα λατρεύω!!! :P
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Τα σκυλιά αγαπάνε τα παιδιά.. δεν θα τους κάνουνε κακό.. θα τα προστατεύσουν..
δυστυχώς έχω άλλη εμπειρία πάνω σε αυτό το θέμα.......
και τον ξαδελφούλη μου με μια τρύπα στην πλάτη, από το λυκόσκυλο που είχε ο θείος μου στο κτήμα τους.
Πήγε ο μικρός να το ταϊσει, σε ηλικία περίπου 3 χρονών και μόλις γύρισε να φύγει τον άρπαξε από την πλάτη με αποτέλεσμα η τρύπα από το δόντι του να φαίνεται και σήμερα που είναι περίπου 22 χρόνων......!


Προσωπικά δεν δηλώνω "φιλόζωη".

Έχω φροντίσει βέβαια τα αμέτρητα αδέσποτα σκυλάκια που έχουν μαζέψει οι μικρές στο σπίτι.
Τα μάζευαν, τα πηγαίναμε στο γιατρό, τους κάναμε τα εμβόλιά τους, κάποια χρειάστηκαν και αντιβίωση, ειδικά ένα λαμπραντόρ πρέπει να ήταν και σε μεγάλη ηλικία και κούτσαινε και ήταν εξαντλημένο.... (ήταν βέβαια τέλειος ο γοριλάκος σκύλος που μόλις ξάπλωνε στο σαλόνι, δεν χωράγαμε να περάσουμε.... και ο τρόπος που με κοίταζε, γιατί βέβαια εγώ του έδινα τα φάρμακά του...)

όμως μετά αφού ανάρρωναν τα αφήναμε πάλι στο περιβάλλον τους.

Τα δε γατάκια???? Πάναγιά μου...... Είχαν τα κέφια τους το πρωι που ετοιμαζόμασταν για σχολείο και δουλειά...... μας ακολουθούσαν μπλέκονταν στα πόδια μας......... τα πατούσαμε,..... δεν το άντεχα....!

Ήταν αδύνατη και η συνύπαρξη και η φροντίδα τους .....!

Δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχα μονοκατοικία...... ή κτήμα.
Πάντως στο διαμέρισμα αισθάνομαι άβολα να έχω κατοικίδιο εκτός από τα ψαράκια μας.

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα έδινα χρήματα να αγοράσω ένα σκυλάκι για τον καναπέ μου. Προτιμώ τα ριχτάρια....! :)

Όσο για το κτήμα.....? Αν έχει άλογα και κατσικάκια, .....πολύ ευχαρίστως......! Θά ρθω και γω να κάνω τη μουλάρα....χαχαχαχαχ
:) :) :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Τα σκυλάκια αντιδρούν περίεργα όταν πρόκειται για το φαγητό τους.. αλλα εξαρτάται και από το σκυλί (Ράτσα) και από το τί έχει ζήσει μεχρι εκείνη τη στιγμή..
Όταν πάμε σε σκυλάκι το φαγητό το πάει πάντα ενήλικας γιατί τα μικρά παιδιά θα θέλουν να το χαιδέψουν κι όλας την ώρα που του δίνουν το κόκαλο ή την ώρα που το ζώο τρώει.. αυτό είναι μέγα λάθος.. το σκυλί νομίζει ότι είσαι εκεί για να πάρεις το φαγητο πίσω.. και νευριάζει.. και αν δεν σε γνωρίζει καλά και κάνεις εστω και μια μικρή απότομη κίνηση ναι μπορεί να δαγκώσει.. αλλιώς θα γρυλίσει για να προειδοποιείσει..
τα σκυλιά μας ειδοποιούν για τη διάθεσή τους με το σώμα τους..
όταν τους πάε φαγητό γίνονται προστατευτικά.. προστατεύουν την περιοχή τους και το φαγητό τους μέχρι να τελειώσει ή μεχρι να χορτάσουν..
ΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ: Τα σκυλιά πρέπει να τα ταΐζει κάποιος ενήλικας τον οποίο να ξέρουν καλά .. να είναι του σπιτιού και στην καθημερινότητα του σκυλιού..
ποτέ δεν έχουμε κλειστές τις χούφτες των χεριών όταν τους πάμε φαγιτό ή όταν φευγουμε..(νομίζουν ότι κάτι πήραμε..)
τα σκυλάκια απλα αμύνονται μην ξεχνάτε ότι έχουν ενστικτα πολύ ισχυρα δεν καταλαβαίνουν ότι ένα μικρό παιδάκι είναι άκακο..
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Πριν κάποια χρόνια είχαμε με τη μητέρα μου ένα σκυλί διασταύρωσης μπόξερ με μολοσσό(καταλαβαίνετε...άλογο)... εγώ ήμουν αρκετά μικρή και σαν παιδάκι το πείραζα πολύ το σκυλάκι. Γι'αυτό όταν ήμουν εγώ στο σπίτι το έκλειναν στο μπαλκόνι και όταν ερχόταν η μαμά μου το έβαζε μέσα..

Μια μέρα ήθελα να το βάλω μέσα για να το έβρισκε μέσα η μαμά μου όταν θα γύριζε απο τη δουλειά... του άνοιξα την πόρτα και αυτό μπήκε μέσα τρελλαμένο.. χοροπηδούσε πάνω στον καναπέ, έτρεχε...

Τότε έιχαμε ένα γυάλινο τραπέζι στο σαλόνι φτιαγμένο απο χοντρό κρύσταλλο. Όπως προσπάθησα να το σταματήσω, πήγα μπροστά στον καναπέ και προσπάθησα να το πιάσω...το σκυλί απο τη χαρά του πήδηξε πάνω μου και με έριξε πάνω στο γυάλινο τραπεζάκι το οποίο έγινε μικρά, μικρά μυτερά γυαλάκια πάνω μου.
Όλο το τραπέζι είχε γίνει θρύψαλα... ήμουν πεσμένη στο πάτωμα μέσα στα γυαλιά... το σκυλάκι λοιπόν δεν ήξερε οτι αυτό που έκανε ήταν κακό!!!
Και κανένας δε μπορούσε να το μαλώσει επειδή ήταν χαρούμενο!!! 8)
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Οι περισσότεροι που είχαν ή έχουν σκυλάκια μικρού ή μεγάλου μεγέθους είχαν τέτοιες ή παρόμοιες εμπειρίες.. αλλά τα σκυλάκια δεν φταίνε..
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Μα φυσικά τα σκυλάκια δεν φταίνε... είναι αγνά..ποτέ δεν έχουν κακή πρόθεση, εκτός και αν τα προκαλέσουμε εμείς!!Αν ήθελαν να μας βλάψουν, δεν θα χαρακτηρίζονταν ως οι πιο πιστοί φίλοι του ανθρώπου!!!!!! :lol:

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”