Δωρα 1 : Εκπορευση των Ανώτερων Εαυτων απο την πηγη του Ολου

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δωρα 1 : Εκπορευση των Ανώτερων Εαυτων απο την πηγη του Ολου

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ερώτηση
Τι σημαίνει αποδέχομαι τον Εαυτό μου και τους ’λλους ως ίσο μεταξύ ίσων?

Εισπραττομενη απάντηση
Η Ενωτική Πηγή Όλων, εκπνέοντας, δημιουργεί εκπορεύσεις της, που προβάλλονται σε όλες τις συμπαντικές διαστάσεις, ξεκινώντας απο τα παραπάνω στρώματα των πιο λεπτοφυών ενεργειών και προχωρώντας έως και την πυκνότερη ύλη της δικής μας διάστασης. Η ανθρώπινη ύπαρξη είναι κομμάτι του Όλου με Θεϊκό σπινθήρα, Θεϊκή υπόσταση και Θεϊκή δύναμη να ορίσει την ζωή της σύμφωνα με τις επιλογές της. Οι προβολές της στις παραπάνω διαστάσεις έχουν τάση ενωτική, απόλυτης ευθυγράμμισης και τελειωτικής επιστροφής στο Όλον κατα την περίοδο της μεγάλης εισπνοής, την οποία και διανύει η ανθρωπότητα τώρα! Όλοι λοιπόν είσαστε εκπορεύσεις του Ενός Όλου, όλοι πορευόσαστε απο την ίδια και μοναδική πηγή, είσαστε συμπορευτές στους δρόμους και στις ατραπούς των συμπαντικών κόσμων, αλλάζετε ρόλους, αλλάζετε σκηνικά, γινόσαστε πρωταγωνιστές σε διαφορετικές παραστάσεις. Η ουσία σας όμως είναι ενιαία, μοναδική, ενωτική, θεϊκή σαν σταγόνα σε ένα μεγάλο συμπαντικό Ωκεανό, όπου όλες οι σταγόνες του είναι μοναδικές και ταυτόχρονα μέρη ισότιμα του Όλου. Προς τι λοιπον ο διαχωρισμός, τα συναισθήματα επιβολής στους άλλους αλλά και κατωτερότητας? Κάθε ένας απο σας και όλοι μαζι αποτελείτε την ενότητα που αποδέχεται τα κομμάτια της ως ίσα αλλά και γεμάτα διαφορετικότητα!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

  • Τ Ε Λ Ε Ι Ο !
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :idea: :!:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D :D :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Αυτο ομως που οφειλω να επισημανω και αφορα ολους μας, ειναι το διπλο ερωτημα στο τελος:
Προς τι λοιπον ο διαχωρισμός, τα συναισθήματα επιβολής στους άλλους αλλά και κατωτερότητας?
Και αυτο αφορα ολους μας και καλουμαστε να παρουμε θεση.

Γιατι αυτες ειναι οι "αιτιες" που μας αποκοπτουν απο την Πηγη.

Και παραπεμπω επισης σε αυτη τη σχετικη δημοσιευση, η οποια δινει μια αλλη διασταση στα πραγματα και αποκαλυπτει τις "υποχρεωσεις" μας μεσα στο Μεγαλο Σχεδιο των πραγματων.

Ως θειων δηλαδη εκπορευσεων οι οποιες ειναι προορισμενες να επανελθουν ελευθερως στην Πηγη τους.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σκαπανέα, εγώ θα θέσω αλλιώς την ερώτηση...

΄Ισως είναι το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά ουσιαστικά αυτό είναι το πρόβλημα του διαχωρισμού...

Πως "γειώνουμε" την ενότητα...
΄Οταν είμαστε ενωμένοι με τον ανώτερο Εαυτό μας, ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει "ένα"...

Η μεταφορά αυτού του "ένα" στην καθημερινή μας ζωή είναι που δημιουργεί και συνεχίζει το φαινόμενο της υλικής διάστασης του δυαδισμού και της χωριστικότητας...

Για μένα ήταν η δύσκολη διαδρομή...
Δεν είχα κατανοήσει καλά το "ένα" στην υλική διάσταση και τι σημαινει για την ψυχή μου.

Μου ήρθε η ευλογημένη βοήθεια γι' αυτό!!!

Το μεγαλύτερο μπέρδεμα γίνεται με την "αγάπη" που οι άνθρωποι θεωρούν συναίσθημα απαραίτητο της ενότητας και ενοποίησης...

Η αγάπη όμως δεν είναι συναίσθημα, αλλά χώρος...

Φανταστείτε δύο κύκλους εξέλιξης...Ο ένας ο θεϊκός και ο άλλος ο ανθρώπινος...Ο ένας μπαίνει σιγά σιγά μέσα στον άλλον, δημιουργώντας έναν καινούργιο...
΄Οσο προχωράει ο ένας μέσα στον άλλον, ο χώρος της αγάπης μεγαλώνει...΄Οταν οι δύο κύκλοι γίνουν ένας, ο χώρος που βρίσκεσαι είναι μόνο ο χώρος της αγάπης και εσύ έχεις ενώσει τις δύο φύσεις σου...χωρίς όμως να έχεις απορρίψει κάποια από τις δύο.. Αυτό σημαίνει ότι έχεις ενσωματώσει μέσα σ' αυτόν τον χώρο όλα τα ανθρώπινα συναισθήματα, τα οποία "υπάρχουν" πια σε υψηλότερη δόνηση, αφού έχουν "ενωθεί" με την θεϊκή...

Αυτή είναι η βασική μας εργασία για τον εαυτό μας. Γιατί η ενότητα ξεκινά μόνο από εμάς...΄Οταν εμείς είμαστε πλήρεις, τότε μπορούμε πολύ πιο εύκολα να νιώσουμε και τα πάντα σαν εκπορεύσεις του ΕΝΟΣ...
Αναγνωρίζοντας τους δύο "κύκλους" και στους άλλους ανθρώπους, κατανοούμε τα εμπόδια και τις δυσκόλίες που έχουν με την χωριστικότητα. Και κύριο μέλημά μας είναι να στεκόμαστε σαν φωτεινό παράδειγμα γι' αυτούς που δεν έχουν καταφέρει να ενοποιήσουν τους δύο κύκλους...
Αναγνωρίζουμε σε ποιό στάδιο βρίσκονται, δηλαδή πόσο έχουν πλησιάσει οι δύο κύκλοι μέσα τους και έτσι τους δίνουμε τα σωστά κίνητρα για να συνεχίσουν σ' αυτήν την πορεία της εξέλιξης...

Η συμπεριφορά μας δεν είναι κοινότυπη για όλους.
Είναι ακριβώς αυτή η συμπεριφορά που θα τους πάει ένα βήμα παραπέρα...

Αυστηρή? Τρυφερή? Φιλική? Προσαρμόζουμε και τις λέξεις, γιατί γνωρίζουμε τι θα τον βοηθήσει...Γνωρίζουμε πως θα τον προσεγγίσουμε, γιατί μπορούμε, λόγω της δικής μας ενοποίησης, να νιώσουμε τον ανώτερο Εαυτό των άλλων και να βρούμε εκείνον τον λόγο που θα είναι για εκείνη την στιγμή "ευλογία" για την παραπέρα ανέλιξή τους...

΄Οπως επίσης αναγνωρίζουμε όσους δεν ενδιαφέρονται για την ενοποίησή τους, ουσιαστικά, αλλά "παπαγαλίζουν" όσα έμαθαν από βιβλία ή από γήινους δασκάλους...Και κρατούν "αμυντική" στάση σε όσα τους λες...Και επειδή ακριβώς η ενοποίηση είναι εργασία ατομική, κρατάμε τις αποστάσεις μας από αυτούς τους ανθρώπους που δεν μπορούν να κατανοήσουν, όχι γιατί δεν μας ενδιαφέρει, αλλά γιατί αυτή η εργασία προϋποθέτει την βαθιά εμπιστοσύνη στον εαυτό τους, σαν βασική παράμετρο της αντίληψης της θεότητας!!!

Ο καθένας έχει τον χρόνο του για να αντιληφθεί το "ΕΝΑ"...

Πολλοί θεωρούν ότι είναι "ευλογημένοι" γιατί παίρνουν μηνύματα από τις πνευματικές διαστάσεις...Και έτσι θεωρούν ότι έχουν ενοποιηθεί...΄Ομως το μήνυμα περνώντας από τον θεϊκό κύκλο, καταλήγει στον ανθρώπινο και εκεί επεξεργάζεται...΄Όσα λοιπόν έρχονται στην συνείδησή τους σαν "πνευματικά μηνύματα" περιέχουν, δυστυχώς, και ανθρώπινα συναισθήματα στην χαμηλή δόνηση και έτσι δεν έχουν αντίκτυπο στους ανθρώπους, που αναγνωρίζουν μαγικά (δεν ξέρω πως γίνεται αυτό αλήθεια) την θεϊκή δόνηση σε κάποιο μήνυμα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
yannis
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Δημοσίευση από yannis »

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΑΣΩ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΔΟΘΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!
ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ????
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Φανταστείτε δύο κύκλους εξέλιξης...Ο ένας ο θεϊκός και ο άλλος ο ανθρώπινος...Ο ένας μπαίνει σιγά σιγά μέσα στον άλλον, δημιουργώντας έναν καινούργιο...
΄Οσο προχωράει ο ένας μέσα στον άλλον, ο χώρος της αγάπης μεγαλώνει...΄Οταν οι δύο κύκλοι γίνουν ένας, ο χώρος που βρίσκεσαι είναι μόνο ο χώρος της αγάπης και εσύ έχεις ενώσει τις δύο φύσεις σου...χωρίς όμως να έχεις απορρίψει κάποια από τις δύο.. Αυτό σημαίνει ότι έχεις ενσωματώσει μέσα σ' αυτόν τον χώρο όλα τα ανθρώπινα συναισθήματα, τα οποία "υπάρχουν" πια σε υψηλότερη δόνηση, αφού έχουν "ενωθεί" με την θεϊκή...
[quote][/quote]

Μεγάλη εκπαίδευση η διαδικασία ενοποίησης των δυο αυτών κύκλων!Στην αρχή αυτής της διαδικασίας για μενα η παρανόηση και οι παγίδες εμφανίζονταν συνέχεια!!Γίνε ένα με τον Ανώτερο Εαυτό σου σήμαινε, μη θυμώσεις, μην κλάψεις, απαρνήσου την ανθρώπινη φύση σου, κριτίκαρε τους άλλους που κάνουν ΄λάθη΄(και εδώ έρχεται η χωριστικότητα)!Γιατί πως θα αγαπήσεις και θα συμπονέσεις τους άλλους αν έχεις απαγορεύσει στον ίδιο σου τον εαυτό να ζει τη Θεϊκότητα μέσα στην ανθρώπινη μορφή της??Πως θα συγχωρέσεις αν δεν συγχωρείς τον εαυτό σου???Πως θα αποδεχτείς τον άλλο ως έχει άν εσύ έχεις καταπιεί το θυμό σου, την θλίψη σου και νομίζεις ότι κατα αυτόν τον τρόπο έχεις αγγίξει την τελειώτητα???Και δως του οι ψευδαισθήσεις, δως του η δυστυχία!Μακρύς ο δρόμος της ενοποίησης, αλλά συνάμα ότι πιο πολύτιμο υπάρχει στην πορεία μας αυτή!!Εγώ προχωράω με το κεφάλι ψιλά, αλλά και χαμιλά πολλές φορές και το μόνο που μπορώ να προσφέρω στον συνάνθρωπό μου είναι η αποδοχή και το μοίρασμα εμπειριών που κατακτιούνται κατα τη διάρκεια αυτής της εξέλιξης και της αέναης πορείας προς το φως της ενοποίησης!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Nαι Δωρούλα μου...

΄Οσοι είμαστε ρέικι, περάσαμε από το στάδιο της προτροπής "κατάπιε τον θυμό σου"...

Η αξία του ρέικι "μόνο για σήμερα μην θυμώνεις" πέρασε κι αυτή στους "new age" όρους, που θέλουν τον πνευματικό άνθρωπο τελείως διαχωρισμένο από τους υπόλοιπους...

Με θλίβει αυτό το γεγονός! Γιατί κανείς δεν καθισε να εμβαθύνει στο "μόνο για σήμερα μην θυμώνεις" και πριν μπορέσουν οι άνθρωποι να δουν βαθύτερα το συναίσθημα του θυμού, άρχισαν να κρίνουν όσους θύμωναν, γιατί? Γιατί αυτό το συναίσθημα των άλλων χτύπαγε το δικό τους κρυμένο!!!

Η ενότητα μέσα μας ξεκινά ακριβώς από την αποκωδικοποίηση των συναισθημάτων χαμηλής δόνησης...Και όλα μα όλα τα συναισθήματα χαμηλής δόνησης κρύβουν μονο φόβο...

΄Οσοι λόγω του πνευματικούς τους δρόμου θέλουν να ξεχωρίσουν, είναι ακριβώς γιατί θεωρούν ότι με αυτόν τον τρόπο "ξεγελούν" το πνεύμα τους (στην ουσία ξεγελούν μόνο τον εαυτό τους) και όταν έρθει η στιγμή να εγκαταλείψουν το σώμα τους, μαγικά θα πάνε στον "παράδεισο"... :D

Η ενότητα δεν επιτυγχάνεται όμως με εξωτερική γνώση, ούτε με τρόπο ζωής επιβαλλόμενο!
Η ενότητα επιτυγχάνεται με γνώση εσωτερική και η ζωή σου μετά είναι απόλυτα φυσιολογική...΄Ετσι όπως θα έπρεπε να είναι η ζωή όλων των ανθρώπων, αν δεν είχαν "αποκοπεί" από το πνεύμα τους, λόγω της άγνοιας-λήθης και των προτύπων...

Το σημαντικότερο επίτευγμα σ' αυτήν την διαδικασία ενοποίησης είναι η ενσωμάτωση του φόβου...

Ετσι όταν αυτός έχει ενσωματωθεί, τότε δεν φοβάσαι εξωτερικούς "εχθρούς", κακά πνεύματα, κακούς ανθρώπους, το άγνωστο μέρος σου, μετά την αποχώρηση της ψυχής...Γιατί δεν υπάρχει "κακό" στον θεϊκό-ανθρώπινο κύκλο σου!!!

Ξέρεις Δωρούλα, αυτό το γνώρισα καλά, και με προβληματίζει ένας άνθρωπος που ενώ είναι ενωμένος με τον Ανώτερο Εαυτο του, συνεχίζει να φοβάται το "κακό πνεύμα" και να δίνει και φόβο στους ανθρώπους που "καθοδηγεί"...Με προβληματίζει πολύ για την ουσιαστική εργασία του με τον Εαυτό του!!!

Με καταλαβαίνεις ε? :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, και εγώ έχω φάει εργατοώρες προβληματισμού!Τουλάχιστον μπορώ να είμαι σίγουρη για μενα ότι θα μετουσιώσω όλα αυτά που βίωσα στη δική μου δόνηση και συχνότητα, που μπορεί να χαρακτηριστεί με πολλά αλλά όχι με τρομολαγνεία!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δωρούλα σαν φως να μεταδώσεις το φως!!!

Αυτή η γνώση δεν είναι μόνο για εμάς ε?

Αν εσύ το γνωρίζεις βαθιά, μετάδωσέ το! ΄Ο,τι και να σημαίνει αυτό...

Εγώ το λέω όπου μπορώ, όταν με ρωτάνε...Ακόμα και αν με αυτό, "ακυρώνω" αυτόν τον άνθρωπο, που αγαπώ!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αυτό σημαίνει ότι έχεις ενσωματώσει μέσα σ' αυτόν τον χώρο όλα τα ανθρώπινα συναισθήματα, τα οποία "υπάρχουν" πια σε υψηλότερη δόνηση, αφού έχουν "ενωθεί" με την θεϊκή...

Αυτή είναι η βασική μας εργασία για τον εαυτό μας. Γιατί η ενότητα ξεκινά μόνο από εμάς...΄Οταν εμείς είμαστε πλήρεις, τότε μπορούμε πολύ πιο εύκολα να νιώσουμε και τα πάντα σαν εκπορεύσεις του ΕΝΟΣ...
Τι σημάινει να βιώνουμε τα συναισθηματα μας;
ι σημαίνει απελευθερώνουμε τα συναισθηματα μας;
Τι σημαινει και πως επιτρεπουμε την κυκλική φύση των συναισθημάτων;
Τι αποτέλεσμα μπορεί να εχει στην ενοποίηση των δυο κύκλων και στη συνδεση με το όλον η άρνηση και η αντισταση των συναισθημάτων μας;
Τι σημαίνει αποδέχομαι και βιώνω τα συναισθηματα μου;
Τι σημαίνει εκρήγνυμι ως ηαφαιστειο μεσα μου και με πλημμυρίζει ενεργεια και δυναμη;
΄Ποση δυναμη κρύβεται στη απελευθέρωση των συναισθημάτων και στην αποδοχή των ώστε να δημιουργηθεί διαυλος συνδεσης με το Ολον;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Εγώ το λέω όπου μπορώ, όταν με ρωτάνε...Ακόμα και αν με αυτό, "ακυρώνω" αυτόν τον άνθρωπο, που αγαπώ!!!!
Βάσω όσο και αν και εγώ αγαπώ αυτό τον άνθρωπο και τον αποδέχομαι όπως είναι και έχω αναρωτηθεί πολλές φορές για όλα αυτά!Ένα είναι σίγουρο επειδή έχω στο παρελθόν ξεπουληθεί πολλές φορές και δεν ντρέπομαι να το ομολογήσω, το κόστος όμως ήταν τόσο πάρα πολύ μεγάλο που πλέον δεν αντέχω να το κάνω!Και τελικά ξέρεις τι έχω συνειδητοποιήσει???Όταν κάποια συνήθεια του παρελθόντος κοστίζει πολλά με τα σημερινά δεδομένα τότε έρχεται και η ώρα που την κόβεις μαχαίρι!!!το κόστος του ξεπουλήματος του Εαυτού μου είναι τόσο ανυπέρβλητα μεγάλο πλέον που δεν θα κάνω τη χάρη σε κανέναν όσο και αν τον αγαπώ!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Δωρούλα μου...κανένα ξεπούλημα...!!!!!! :D :D :D

Η αγάπη υπάρχει έτσι κι αλλιώς...΄Ομως "εγκρίσεις" στο ανθρώπινο εγώ δεν δίνουμε...Αυτό ακριβώς λέω...

Γιατί μόνο το εγώ του ανθρώπου μπορεί να φοβάται!!!
:(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλλιόπη μου σκέψου ότι κάθε χρώμα έχει μια δονητική συχνότητα....

φαντάσου ένα χρώμα...

το κόκκινο πχ.

΄Εχει δόνήση χαμηλή, δηλαδή πολύ κοντά στην δόνηση της ύλης

Βάλε τώρα λευκό χρώμα στο κόκκινο...

γίνεται ροζ..., δηλαδή αποκτά μια υψηλότερη δόνηση...

Το κόκκινο χρώμα σαφώς συμπεριλαμβάνεται...΄Ομως υπάρχει σε υψηλότερη δόνηση...

΄Ετσι και τα συναισθήματα...΄Οταν τα "ενσωματώνεις" στον κύκλο-χώρο της αγάπης, αυτόματα ανεβάζεις την δόνησή τους...

Αυτό γίνεται σαφώς με καθημερινή άσκηση...Τίποτα δεν γίνεται χωρίς εργασία.

΄Οσο περισσότερο φως ελκύεις στην ύπαρξή σου, τόσο πιο ανώτερη δόνηση δίνεις σε ότι υπάρχει μέσα σου...

Η πρόταση "βρήκα τον θεό΄μέσα μου" δεν έχει ουσία, παρά μόνο όταν η ύπαρξή σου έχει βρεθεί στον χώρο αυτόν της αγάπης.

Ο θυμός μετά πάει περιφερειακά, δεν "ενοχλεί" το εσωτερικό του κύκλου, που βιώνει την γαλήνη...

Αυτό σημαίνει ότι ναι μπορεί να θυμώνεις, χωρίς να "σπας" το στομάχι σου...
Το συναίσθημα δεν πάει σε βάθος…

Δεν ξέρω αν στο έδωσα να το καταλάβεις…
:D :D :D :D :D :D :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”