Ενότητα: Συλλογικη Συνειδητοτητα Θέμα: Εισαγωγικα

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ρε με επρηξε τα συκώτια μου με αυτο το απλά κι απλά.......δεν καταλαβαινω τωρα ουτε τα απλά τι να κανουμε πωπωπω!!!!!!!!!!!!!Με εσκασες!!!!!!!!!!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σκαπανέα,

θα ήθελα πολύ να συμμετάσχω στην κουβέντα για την Συλλογική Συνειδητότητα όμως δεν έχω αντιληφθεί ακριβώς πως πρέπει να επικοινωνήσω στα ποστ!
Για να απαντήσω χρειάζεται να ανοίξω και εγώ ένα καινούργιο???
Θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε παρακαλώ????

σ'ευχαριστώ
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

ELIAN

Στο εισαγωγικο topic εδω, υπαρχουν τρια σημεια που διευκρινιζουν αυτα που ρωτας.

Για να μπεις στη συζητηση χρειαζεται μονο να εχεις...ορεξη ( 1o σημειο ).

Αν θες να ανοιξεις δικο σου σχετικο topic τοτε ακολουθεις το 2ο σημειο.

Το 3ο σημειο το αφηνουμε προς το παρον.

Επομενως γραψε οπου θες, οπως τωρα, σε οποιο απο τα υπαρχοντα θεματα επιθυμεις και αργοτερα αν το κρινεις σκοπιμο, και αν μιλησει η καρδια σου βασικα, ανοιγεις καποιο "δικο" σου θεμα.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

όμορφα!

σ'ευχαριστώ πολύ :lol:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αντρέ μου λίγο χρόνο χρειάζομαι να κατανοήσω ..... θα ζητήσω και βοήθεια απο σενα αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Δωρα, στη διαθεση σου παντα... :P
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Λοιπόν...αφιερώνοντας χρόνο σε όλο αυτό, το χρόνο που του πρεπει και που τιμά όλη αυτή την προσπάθεια η οποία είναι εξαιρετική, με μεγάλη μου χαρά διαπιστώνω, άν δεν κάνω λάθος, ότι εδώ δίνεται μια εξαιρετική ευκαιρία να μπω κανονικά τόσο εγώ όσο και όλα τα μέλη του φόρουμ σε μια διαδικάσία διακανάλωσης και επικοινωνίας με τον Ανώτερο Εαυτό!Και ενώ αυτό γινεται συχνά, ίσως και καθημερινά σε πολλούς απο εμάς,τώρα δίνεται συγχρόνως η ευκαιρία να δημοσιεύσουμε μια τέτοιου είδους επαφή σε ένα δικό μας ποστ και να συζητηθεί!!!Είναι μεγάλη προκληση....!!!Θα το κάνω....!Συντομα.....!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Ορθα το θετεις Δωρα το ζητημα και χαιρομαι ιδιατερα που το αντιλαμβανεσαι κατα αυτο τον τροπο
σε μια διαδικάσία διακανάλωσης και επικοινωνίας με τον Ανώτερο Εαυτό
Να διευκρινησω ομως οτι, εδω προκειται για μια επικοινωνια με τον ανασκευασμενο συλλογικο εαυτο του forum, ο οποιος τωρα πλεον μετα την ανασκευη του μπορει να θεωρηθει Ο Ανωτερος Εαυτος του, ο οποιος εμπεριεχει ή συνισταται ή συνδεεται αμεσα με τους Ανωτερους Εαυτους μας.

Πανω σε ολη αυτη τη διαδικασια προσεγγισης με αυτο τον τροπο του Ανωτερου Εαυτου του forum, σκοπευω να κανω στο αμεσο μελλον μια κατατοπιστικη και κατα το δυνατο λεπτομερη δημοσιευση...

Περιμενω μονο το αποτελεσμα μιας εικονικης ερευνας απο τον Ηλια και μετα... θα προχωρησω...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

O λόγος που κάποιες φορές ίσως αργώ να απαντήσω ή να ανταποκριθώ είναι γιατι πραγματικά διαλογίζομαι πάνω σε αυτά που γράφεις και αισθάνεσαι και λες!Στο δικόσου ποστ κατανόησα την επαφή με τον συλλογικό Ανώτερο Εαυτό του φόρουμ, τώρα κιόλας που το αναφέρεις είναι απολυτα κατανοητό!Της Βάσως όμως επειδή φαινόταν επαφή με κάτι πιο προσωπικό και όχι τόσο συλλογικό παραπλανήθηκα!Στην ουσία όμως και η δική της ερωτοαπάντηση όταν την ξανακοίταξα είχε να κάνει με επαφή συγχρόνως ατομική και συλλογική!Έχω αρχίσει και κατανοώ....!Θα μελετήσω πάλι τα ποστ και τα ξαναλέμε!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”