Εχασα την δουλεια μου σημερα

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Εχασα την δουλεια μου σημερα

Δημοσίευση από Nick »

Οπως ειπα και σε αλλο thread, σημερα εχασα την δουλεια μου.

Το εβλεπα να ερχεται εδω και καιρο. Ψαχνο για δουλεια αλλα τιποτα ακομη.

ημουνα εκει για 2 χρονια, και το ηξερα απο τον πρωτο μηνα. Απο τον πρωτο μηνα ο προισταμενος μου ειχε πολυ ασχημη συμπεριφορα απεναντι μου, και δεν μπορουσα να το καταλαβω.

Ειναι τοσο δυσκολη η κατασταση δουλειας στην χωρα μας. Αλλαζω δουλεια καθε 2 χρονια περιπου. Και η γυναικα μου. Και η δυο μας εχουμ ε ανωτερα πτυχια αλλα δυσκολα στεριονουμε καπου. Ιδικα η γυναικα μου που ειναι παρα πολυ καλη σε αυτο που κανει, παει σε δουλειες τις συμπεριφερονται ασχημα, φευγη και μετα την κυνυγουν.

Τι να πω? Κουραστικο το ολο θεμα. Τοση πολιτικη σε ολες τις δουλειες εδω. Αν δεν γλυφεις, η να δεχεσαι την υποβαθμηση που σου κανουν , τοτε δεν στεργιωνεις ευκολα.

παντος καλα νεα ειναι πως πηρα πολυ καλο βαθμο στην πτυχιακη μου, και ετσι εχω τωρα MBA! σημερα το εμαθα και αυτο.

:cry:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Αγαπητε νικ!
Αυτη ειναι απλως μια διαδρομη ,ειδες οτι μετα απο κατι <κακο>
ηρθε κατι <καλο>.
Εχε εμπιστοσυνη οτι ολα γινονται για το καλο ακομα και αυτο που φανταζει η χειροτρη καταστροφη :cry:
Θα περασουν τα δυσκολα :wink: :wink:
Εμπιστοσυνη και υπομονη :) :wink: :wink:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ντίνο μου έτσι είναι τα πραγματα... δυστυχως..

Συγνωμη αν γίνομαι αδιακριτος.. αν θες μου απαντας.. αλλα τι πτυχειο έχεις και σε τι δουλειές δούλευες μεχρι σημερα.... εννοω σε μεγαλες εταιριες; μαγαζια τι;;
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

χα με ειπες Ντινο!!!! πολυ πλακα. νασε καλα βρε Ιλια!

Πηρα MBA σε Project Management εκανα την πτυχιακη μου. και εχω πιστοποιση PMP σε Project Management.

Δουλευα σε PCsystems, European Dynamics και τωρα ημουνα Altec.

δεν με πειραζει, ρωτα οτι θες...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ουπςςς... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Συγνωμη ρε Νίκο.....

Στην Altec telecoms?
μαλιστα.. Project management.. απο την όποια πείρα που έχω στον τομέα Project management.. δυστυχως αν πιάσεις δουλεια με αυτον τον τίτλο.. δεν κραταει πολύ..μπες σε άλλη θεση και προσπάθησε να εξελιχτεις... ξέρεις άλλωστε ότι το ρίσκο σε αυτό που επέλεξες είναι μεγαλο.. το project management δεν είναι κάτι απλό για τις εταιριες.. εμένα η συμβουλή μου αυτή είναι.. μπες σε μια αλλη θεση και εξελήξου.. είναι πιο καλο.. με την έννοια ότι σαν προξεψτ μαναγερ και ξερω αυτη τη στιγμη απο τον πατερα μου.. που εκτελεση χρεη project manager στην εξαγορα μις εταιρίας απο μια άλη.. δεν είαι και ο πιο δημοφιλής χαρακτηρας...
αν εδραιωθείς πρωτα.. και βασικό.. να αγαπήσεις αυτό που κάνεις.... τοτε ολα θα πανε καλα..
Σίγουρα στην αρχη σε μια δουλεια και το ξέρεις αυτό.. σχεδον παντου γίνεται.. σε αντιμετωπίζουν περίεργα.. αλλα αν ανοιχτεις.. γίνονται καλύτερα τα πράγματα... αγαπη θέλουν όλοι.. δωστους την..
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Ρε παιδια αυτο το θεμα της δουλειας ειναι πολυ σοβαρο...

Δεν μπορουμε να κανουμε "κατι" να τραβηξουμε τις δουλειες με το μερος μας;
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Βέβαια μπορούμε....

Στείλτε ενέργεια παιδια...
Ζητητε το ... απλά....
πιστεψτε το...
Οταν θές κατι πολύ όλο το σύμπαν συνομωτει για να στο δωσει... :wink:
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Ilia, κοιτα να δεις, το τι αγαπη εχω δωσει δεν λεγεται. ΔΕΝ ειναι θεμα αγαπης. ημαρτων. Ειναι θεμα το πως ειναι στημενη η χωρα μας σε αυτον τον τομεα.

Το εχω ακουσει απο ΠΑΡΑ πολυ κοσμο το θεμα τις εργασιας. Ειναι ο νο. 1 λογος που θα εγκατελιπα την ελλαδα. Ειναι τοσο κουραστικο να γινεται αυτο το πραγμα συνεχεια.
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Οταν θές κατι πολύ όλο το σύμπαν συνομωτει για να στο δωσει... Wink

Δεν νομιζω οτι ειναι ολα ετσι απλα. Το ειπα αλλωστε και πριν απο καιρο. Θα πανε ολα καλα ομως.

Απλα ειναι πολυ κουραση και στεναχωρια. Αντι για χαρα και δημιουργεια.
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

γιαυτο στην χωρα μας βλεπεις τοση 'λαμογια' και κλεψιμο, γιατι ΔΕΝ αναγνωριζεται το καλο. Και αν αναγνωριζεται ( για να μην τα ισοπεδωνω ολα) ειναι σε ελαχιστες περιπτωσεις.

Συν, το οτι ολη θελουν να γινουν δημοσιοι υπ.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Νίκο μου δεν είναι τυχαίο που βρίσκεσαι σε αυτή τη χώρα τη δεδομένη στιγμή που μιλάμε!Όσο και άν η Ελλάδα είναι αυτή που είναι επέλεξες να βρίσκεσαι εδώ και αν αναρωτηθείς το γιατί θα ερθουν πολλές απαντήσεις!Δεν είναι επίσης τυχαίο που έχεις μια πιο σφαιρική άποψη για την ύπαρξη του ανθρώπου και ασχολείσαι με το Ρέικι!Γείωσε τη σοφία της ενέργειας αυτής στην καθημερινότητα σου!Δούλεψε με στοχοθέτηση και σύμβολα!Αίτεισαι την καλλίτερη δυνατή δουλειά για σενα και το κατάλληλο περιβάλλον!Αφουγκρασου κατόπιν η Θεική Συγχρονικότητα για να λάβεις απαντήσεις!Νομίχεις πως αυτά που σου λέω είναι αγείωτα μπροστα στο χαμό που σε περιβάλλει αυτή τη στιγμή?Όταν φύγει η συναισθηματική φόρτιση ξαναδιάβασε τα!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Βρε συ αγγελε μου, τα εχω κανει αυτα αμετρητες φορες και με πολυ πιστη.
δεν ειναι οτι δεν πιστευο. αλλα δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτο το προβλημα εδω.
Καθε φορα ζηταω αυτα που λες και καθε φορα αντιμετωπιζω τις ιδιες καταστασεις.
Μιλαμε στην παρουσα δουλεια πηγα οχι απλα θετικος αλλα απογειομενος. ηταν η συγκεκριμενη στιγμη πολυ θετικη για μενα. αλλα να που βρεθηκε μπροστα μου ενας μ........ που δεν επαιρνε απο λογια ουτε αγαπη ουτε τιποτε.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Είναι δύσκολος ο τομάεας που έχεις διαλέξει!Έχεις διαπραγματευτεί να κάνεις αλλαγή δουλειάς τελείως???Για να σου συμβαίνει βρε Νικ μου συχνά να πικρένεσαι ή αλλάζεις αντικείμενο ή μουλαροποιέισαι και γγίνεσαι σαν κι αυτούς!Εγώ δούλευα 7 χρόνια σε φροντιστήριο Αγγλικών και κάποια στιγμή έπαψα να είμαι συμβατη με όλα αυτά!ή θα γινόμουνα λαμόγιο ή θα την έκανα!Φυσικά ο καθένας μας έχει το δρόμο του και τα δικά του μαθήματα να πάρει!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

γιατι λες οτι ειναι δυσκολος ο τομεας που εχω? ποιος τομεας ειναι πιο ευκολος?
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Nick έγραψε:Βρε συ αγγελε μου, τα εχω κανει αυτα αμετρητες φορες και με πολυ πιστη.
δεν ειναι οτι δεν πιστευο. αλλα δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτο το προβλημα εδω.
Καθε φορα ζηταω αυτα που λες και καθε φορα αντιμετωπιζω τις ιδιες καταστασεις.
Μιλαμε στην παρουσα δουλεια πηγα οχι απλα θετικος αλλα απογειομενος. ηταν η συγκεκριμενη στιγμη πολυ θετικη για μενα. αλλα να που βρεθηκε μπροστα μου ενας μ........ που δεν επαιρνε απο λογια ουτε αγαπη ουτε τιποτε.
Για περιμενε λιγο Νικολα...

Εχεις ενεργησει οπως λεει η Δωρα και εχεις δει αποτελεσμα πραγματικα;

Ποσες φορες εχει γινει αυτο;

Αν εχει γινει αρκετες φορες με επιτυχια και παντα εχεις την ιδια καταληξη, τοτε αυτο σημαινει οτι κατι κανεις εσυ λαθος σε ολες τις περιπτωσεις...

Διοτι δεν μπορει να ειναι ολοι αυτοι συννενοημενοι εναντιον σου...

Αν εχεις λοιπον δυο τρεις τετοιες περιπτωσεις, τοτε θα πρεπει να εξετασεις και τη δικη σου την αντιμετωπιση των πραγματων μεσα στις δουλειες.

Και αν και η γυναικα σου εχει το ιδιο προβλημα, τοτε μαλλον θα πρεπει να το συνεξετασετε το θεμα...

Ισως θα επρεπε ( λεω εγω ) να κανετε κατι μαζι...

Ισως λεω, ετσι;

Μια αποψη διατυπωνω :D

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”