"Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16541
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από margaritarenia »

.
Γιατί η αυτογνωσία χρειάζεται Πίστη, ότι αυτό που βιώνεις σαν κενότητα, μοναξιά και πόνο, έχει και μια πιο όμορφη οπτική και να την αναζητήσεις μέσα σου...
@};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Εμμάκι @};- @};- @};-

Βασούλα @};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ειρηνάκι πάρε πολλές >:d< >:d< >:d<

(να σε δω να μαλλιοτραβιέσαι και τιποτε άλλο :)) )
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ειρηνάκι >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από eirini »

Eπειδή τελικά μάς βγήκε γνωστή απλά θέλω να επισημάνω το εξής: H συζήτηση ξεκίνησε λόγω αναφορών μου σε εσάς. Εκείνη επειδή δε με έβλεπε γενικά καλά (λογω μετακόμισης και διαφόρων αλλαγών στη ζωή μου) τα συνδύασε. Ξέρω πολύ καλά Βασούλα ότι δε χρειάζεσαι υποστήριξη αλλά εκνευρίστηκα διότι επειδή της πήγα κόντρα σε αυτό το θέμα και δεν την άκουγα σε αύτα που μου έλεγε(με την εννοια ότι δε ρωτησα την αποψη σου,οπότε άσεμε να κάνω ότι νομίζω εγώ καλύτερο για εμένα), έπιασε εσένα στο στόμα της μιλώντας σα να σε ξέρει. Θα μπορούσα κάλλιστα να την ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον της και να το σταματήσω. Εκεί έχεις δίκιο!!!
Vaso έγραψε:.Εσένα χρειάζεται να υποστηρίξεις, γιατί εσύ κινδυνεύεις από την φίλη σου και από τον ασυνείδητο,
Ενας ένας θα φεύγει. Είμαι αποφασισμένη γι αυτό απλά δεν το χω βρει ακριβώς μέσα μου. Το ξέρω όμως.
Γιατί η αυτογνωσία χρειάζεται Πίστη, ότι αυτό που βιώνεις σαν κενότητα, μοναξιά και πόνο, έχει και μια πιο όμορφη οπτική και να την αναζητήσεις μέσα σου...
@};-
Emmanouela έγραψε:Αυτη που σε χαρακτηριζει οτι εχεις χασει τον Εαυτο σου, ειναι στον Δρομο που θελει η Καρδια της???
Πως μπορω να χαρακτηρισω ή να κρινω εναν ανθρωπο οταν εγω δεν κοιταω τις δικες μου επιλογες???
Δε μπορείς να φανταστείς πόσο πολυ έβλεπα το ασυνείδητό και τις εντολες που έχει πάρει. Και δεν το πίστευα όταν μου έκανε νύξη για το οτι χάνω τον εαυτό μου.Εχω φρικάρει με όλα.
Emmanouela έγραψε:Τον Εαυτο μας δεν τον χανουμε επειδη προσπαθουμε να μαθουμε, να διαβασουμε ή να αναζητησουμε...αλλα επειδη ακουμε τους αλλους να μας κρινουν χωρις Σεβασμο και χωρις καμια Ενσυναισθηση για το αν εμεις προσπαθουμε να βρουμε τις Ισορροπιες μας!!!!
Εμμάκι :cry: :cry: :cry: Σε ευχαριστώ @};- @};-
Βασούλα :cry: :cry: :cry:
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Giotoula »

Ειρηνάκι >:d< >:d< >:d<

Βασούλα @};- :x Εμμάκι @};- :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από eirini »

Θοδωρής έγραψε:Ειρηνάκι πάρε πολλές >:d< >:d< >:d<

(να σε δω να μαλλιοτραβιέσαι και τιποτε άλλο :)) )
τι εννοείς?? δε με χεις ικανή??? :-w
:)) :))
Παιδάκια >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Τον Εαυτο μας δεν τον χανουμε επειδη προσπαθουμε να μαθουμε, να διαβασουμε ή να αναζητησουμε...αλλα επειδη ακουμε τους αλλους να μας κρινουν χωρις Σεβασμο και χωρις καμια Ενσυναισθηση για το αν εμεις προσπαθουμε να βρουμε τις Ισορροπιες μας!!!!

Ειναι ο λογος που ο Δρομος μου χωριστηκε με πολλους ανθρωπους απο την Ζωη μου...ακριβως επειδη δεν ηθελαν να αλλαξω αυτο που αρχισα να Γινομαι!!!
@};- >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Vasoula »

έπιασε εσένα στο στόμα της μιλώντας σα να σε ξέρει
Ειρηνάκι μου δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται έτσι...σαν να με ξέρουν! Αλλά δεν με ξέρουν, ευτυχώς γι' αυτούς, γιατί ίσως τότε ερχόντουσαν στην πολύ δύσκολη θέση, να χρειάζεται να αποφασίσουν να αλλάξουν αυτό που δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι δεν τους αρέσει...

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Ειναι ο λογος που ο Δρομος μου χωριστηκε με πολλους ανθρωπους απο την Ζωη μου...ακριβως επειδη δεν ηθελαν να αλλαξω αυτο που αρχισα να Γινομαι!!!
μωρε και θα χωριστει και με αλλους τοσους αν χρειαστει @};- @};- @};- Εμμακι @};- :x :x :x
Γιατί η αυτογνωσία χρειάζεται Πίστη, ότι αυτό που βιώνεις σαν κενότητα, μοναξιά και πόνο, έχει και μια πιο όμορφη οπτική και να την αναζητήσεις μέσα σου...
Βασουλα @};- :x :x :x
Ειρηνάκι μου δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται έτσι...σαν να με ξέρουν! Αλλά δεν με ξέρουν, ευτυχώς γι' αυτούς, γιατί ίσως τότε ερχόντουσαν στην πολύ δύσκολη θέση, να χρειάζεται να αποφασίσουν να αλλάξουν αυτό που δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι δεν τους αρέσει...
:D :D :D :D

Ειρηνακι @};- >:d< >:d< >:d<
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Ειρηνάκι μου δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται έτσι...σαν να με ξέρουν! Αλλά δεν με ξέρουν, ευτυχώς γι' αυτούς, γιατί ίσως τότε ερχόντουσαν στην πολύ δύσκολη θέση, να χρειάζεται να αποφασίσουν να αλλάξουν αυτό που δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι δεν τους αρέσει...
:* :x :x :x :x :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:) >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33564
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Annoula »

Ειρηνάκι >:d< >:d< :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17576
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Ειρηνακι >:d< >:d< >:d< >:d<
Οταν μπηκα στην ομαδα περυσι και αρχισαν να φαινονται οι πρωτες αλλαγες πιστεψε με, κανενας δεν χαρηκε...Βλεπεις το γνωριμο δυσκολα το αποχωριζεσαι, ακομα κι αν σε κανει δυστυχισμενο!!! Και αυτοι που στρεφονται εναντιον σου πρωτοι ειναι αυτοι που ορκιζονται οτι σε αγαπανε. Απλα ημουν τοσο αποφασισμενη να μη συνεχισω την ιδια αθλια ζωη που ζουσα που οσο κι αν με ποναγε που τους εβλεπα να ειναι εναντιον μου, εγω προχωρουσα στο Δρομο μου...
Τωρα βεβαια τους εχω ολους γραμμενους σε ενα πολυ σκιερο μερος...να δεις πως το λενε, πως το λενε :eusa-think: :eusa-think: :eusa-think: :eusa-think:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Vasoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”