"Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από eirini »

Λυπόμουν και επειδή θα γκρέμιζα το σπίτι σε λίγο είπα αρκετά, χωρίς να σημαίνει ότι δεν το σέβομαι όλο αυτό.
τι δεν καταλαβα?
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειρηνάκι δεν κατάλαβες ότι συνδέθηκες μαζί με την σκιά στην λύπηση, γι' αυτό και έπαθες όλα αυτά...
Πιο βαθιά ένιωθες να γκρεμίζεται μια δική σου προσδοκία ότι η Αγάπη πάντα είναι Νικητής...Ναι έτσι είναι, αλλά ο τρόπος που το αντιλαμβάνονται πολλοί άνθρωποι είναι διαφορετικός...

Από την διαπίστωση που έκανες στην ομάδα "εδώ είναι φόρουμ Αγάπης", η σκιά σε πήρε είδηση στην προσδοκία και έψαξε σε εσένα να βρει συνενόχους, όπως προσπάθησε και αλλού...

Γι' αυτό είπα προστατευθείτε από αυτό που νιώθετε να σας πληγώνει...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από eirini »

και που να σου πω και τα χειροτερα δηλαδη....... ίσως να μην έχει σημασία όλα τελικά παιζουν το ρολο τους.. τσακωνομουν πριν μια βδομαδα με μια φίλη και μου έλεγε, εν περιληψει, οτι εχω χασει το εαυτο μου και ότι ολα αυτα ευθυνονται σε αυτα που διαβαζω εδώ. Ανοιξε τα ματια σου και μην εισαι μόνο εκεί, δες και τίποτε άλλο μπλα μπλα μπλα μπλα... και καπάκι μου πιάνει ο..... τη κουβεντα στο φεισμπουκ.... Σκέφτηκα,αρχικά,μήπως όλο αυτό είναι δικό μου και δε θέλω ουσιαστικά να βρίσκομαι εδω, αλλά δε νομίζω!!! μετά σκεφτηκα ότι, επειδή σου είχα κάνει επίθεση στο παρελθόν, το είδα να γίνεται από άλλο ατομο και είδα πόσο ασχημο είναι. Σε φάση: Δε γουστάρεις, Φεύγεις!!!!! τι κάθεσαι και κάνεις????Σα μάθημα..... Τώρα μου λες εσύ αυτό!!!!! Τέλεια !!!!!! Ολα καλά!!!!! Καλά μου είπες τις προάλλες οτι εχω λαλισει 8-} :)) :)) :)) Θα το βρω..... Συμβουλές δεκτές!!!!! ευχαριστώ!!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eirini την 21 Ιαν 2014 1:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειρηνάκι, δεν γίνεται να πω παραπάνω...Είμαστε δημόσιο φόρουμ...Σου κατέγραψα μόνο΄μια λέξη για να ερευνήσεις "προσδοκία"...

πάντως η φίλη σου που σου είπε ότι έχασες τον Εαυτό ΄σου με αυτά που διαβάζεις, είναι μια πρόκληση για εσένα, για να δεις τι νομίζεις ότι είναι η απώλειά σου...Αν νιώθεις ότι εκείνη είναι καλά και αρμονικά με την Ζωή της, ή απλά είναι μια ίδια κατάσταση που έχεις πια συνηθίσει σαν φυσιολογική...
Εκείνη έχει επιλέξει προς το παρόν την πορεία της...Αν εσύ δεν την έχεις επιλέξει ακόμα, θα καβαλάς δύο άλογα...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26021
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Είμαστε δημόσιο φόρουμ
Ωχ με συνεπήρε το συναισθημα.... :doh:
Vaso έγραψε:Αν εσύ δεν την έχεις επιλέξει ακόμα, θα καβαλάς δύο άλογα...
νομίζω έχω επιλέξει.....και γι αυτό και τσακώθηκα.
Vaso έγραψε:είναι μια πρόκληση για εσένα, για να δεις τι νομίζεις ότι είναι η απώλειά σου..
θα το επεξεργαστώ καλύτερα!!!!

:* :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23444
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Πιο βαθιά ένιωθες να γκρεμίζεται μια δική σου προσδοκία ότι η Αγάπη πάντα είναι Νικητής...Ναι έτσι είναι, αλλά ο τρόπος που το αντιλαμβάνονται πολλοί άνθρωποι είναι διαφορετικός...

Από την διαπίστωση που έκανες στην ομάδα "εδώ είναι φόρουμ Αγάπης", η σκιά σε πήρε είδηση στην προσδοκία και έψαξε σε εσένα να βρει συνενόχους, όπως προσπάθησε και αλλού...

Γι' αυτό είπα προστατευθείτε από αυτό που νιώθετε να σας πληγώνει...
@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ειρηνακι μου επειδη υποψιαζομαι ποια φιλη σου ειναι αυτη που τσακωθηκες, ενα εχω να σου πω...

Αυτη που σε χαρακτηριζει οτι εχεις χασει τον Εαυτο σου, ειναι στον Δρομο που θελει η Καρδια της???
Πως μπορω να χαρακτηρισω ή να κρινω εναν ανθρωπο οταν εγω δεν κοιταω τις δικες μου επιλογες???
Και τι σημαινει εχεις χασει τον Εαυτο σου επειδη συμμετεχεις σε ενα φορουμ με μοιρασματα και αναζητησεις Ψυχης???

Μηπως για εκεινην εχεις χασει τον Εαυτο σου επειδη δεν μοιραζεστε την ζωη που θα ηθελε???

Ερωτηματα πολλα χρειαζεται να σε απασχολησουν οταν καποιος σου καταδειχνει την δικη του ελλειψη...

Τον Εαυτο μας δεν τον χανουμε επειδη προσπαθουμε να μαθουμε, να διαβασουμε ή να αναζητησουμε...αλλα επειδη ακουμε τους αλλους να μας κρινουν χωρις Σεβασμο και χωρις καμια Ενσυναισθηση για το αν εμεις προσπαθουμε να βρουμε τις Ισορροπιες μας!!!!

Ειναι ο λογος που ο Δρομος μου χωριστηκε με πολλους ανθρωπους απο την Ζωη μου...ακριβως επειδη δεν ηθελαν να αλλαξω αυτο που αρχισα να Γινομαι!!!

@};- @};- @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Stefanos »

Emmanouela έγραψε:
Ειναι ο λογος που ο Δρομος μου χωριστηκε με πολλους ανθρωπους απο την Ζωη μου...ακριβως επειδη δεν ηθελαν να αλλαξω αυτο που αρχισα να Γινομαι!!!

@};- @};- @};-
:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26021
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Βικούλα »

Εμμάκι @};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Georgios
Δημοσιεύσεις: 5167
Εγγραφή: 14 Απρ 2010 11:38 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Georgios »

Εμμάκι έγραψε:Τον Εαυτο μας δεν τον χανουμε επειδη προσπαθουμε να μαθουμε, να διαβασουμε ή να αναζητησουμε…αλλα επειδη ακουμε τους αλλους να μας κρινουν χωρις Σεβασμο και χωρις καμια Ενσυναισθηση για το αν εμεις προσπαθουμε να βρουμε τις Ισορροπιες μας!!!!

Ειναι ο λογος που ο Δρομος μου χωριστηκε με πολλους ανθρωπους απο την Ζωη μου...ακριβως επειδη δεν ηθελαν να αλλαξω αυτο που αρχισα να Γινομαι!!!
Αχ Ψυχούλα μου… :cry: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
There's no point in Living if you can't feel the Life!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Vasoula »

ω Ειρηνάκι, μου τώρα κατάλαβα για ποιά φίλη σου λες...

Θα σου πω τούτο καρδούλα...Ο φυσικός άνθρωπος δεν ξέρει πως έχασε τον Εαυτό του, ούτε καν το υποψιάζεται...Όταν κάποιος από το περιβάλλον του διαφοροποιείται από την συνηθισμένη μπίχλα, νιώθει ανασφάλεια...Βλέπεις τα μαζικό δίνει στον καθένα ασφάλεια...Καλύτερα μαζί δηλαδή στον γκρεμό, παρά μόνος μου...Σίγουρα κανείς δεν νοιάζεται για εσένα...στο λέω με μεγάλη ειλικρίνεια...Η φίλη σου η συγκεκριμένη χέστηκε αν πονάς ή αν νιώθεις κενό, όταν ξαπλώνεις στο κρεβάτι και κλείνεις τα μάτια σου...γιατί και εκείνη αυτό κάνει...Αν εσύ διαφοροποιηθείς από αυτό που κάνει αυτή, νιώθει φόβο ότι έμεινε μόνη της...εκεί νιώθει την απώλεια, στο ότι διαφοροποιήθηκες ΄και δεν την ενδιαφέρει αν αυτό που σε διαφοροποίησε σου έφερε λίγο περισσότερο αρμονία μέσα σου...Η απώλεια είναι στην διαφοροποίηση που νιώθει από έσένα και όχι μέσα στον Ευατό της και στην κενότητα της...

Καρδούλα ο δρόμος της αυτογνωσίας είναι δύσβατος και δύσκολος...Συνήθως κάποιος μπαίνει σ' αυτόν σπρωγμένος από μια προσδοκία του...
Μην ξεχνάς ότι το πρώτο Αγάπη-Σοφία δημιουργήθηκε από τα ερωτήματα των κοριτσιών εδώ "εγώ πότε θα γίνω μάνα?"...

Στην πορεία, αν δεν ξεκαθαρίσουν τούτες οι προσδοκίες, θα γυρίσει ο καθένας, όπως ακριβώς έκανε και ο ασυνείδητος, να κατηγορήσει εμένα γι' αυτό που του έδωσα...και δεν είναι ο μόνος...Αυτό που μπορώ μόνο να προδώσω εγώ είναι οι προσδοκίες...Γιατί η αυτογνωσία χρειάζεται Πίστη, ότι αυτό που βιώνεις σαν κενότητα, μοναξιά και πόνο, έχει και μια πιο όμορφη οπτική και να την αναζητήσεις μέσα σου...

Με όλη μου την Αγάπη...απλά θέλω να καταλάβεις ότι δεν είναι η αγάπη έτσι όπως την ονειρεύτηκες...και αυτό χρειάζεται να το Θυμηθείς, για να μην τσακώνεσαι άδικα, υποστηρίζοντάς με...Εσένα χρειάζεται να υποστηρίξεις, γιατί εσύ κινδυνεύεις από την φίλη σου και από τον ασυνείδητο, όχι εγώ!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26021
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από Βικούλα »

Βασούλα @};- @};- :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: "Σηκώνομαι και φεύγω"!!

Δημοσίευση από AMALIA »

Εμμακι! @};- :x >:d<
..Γιατί η αυτογνωσία χρειάζεται Πίστη, ότι αυτό που βιώνεις σαν κενότητα, μοναξιά και πόνο, έχει και μια πιο όμορφη οπτική και να την αναζητήσεις μέσα σου...
Ετσι ειναι... @};- :x >:d<

Ειρηνη... >:d<

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”