Περι μαγειας - Ενα συμβαν

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

να σου πω την αληθεια μου Αφανή Ηρωα εγω μια μαγεία ξέρω και δεν την ονομαζω καν μαγεία, ειναι η ομορφια του να ΕΙΣΑΙ, να εισαι εαυτος σου, να νοιωθεις μεσα σου την ευλογια να εισαι Ανθρωπος και να εισαι η ουσια σου εκδηλωμενη με ολες τις ποιοτητες της στην ζωη

τωρα απο εκει και περα όλα εκδηλωνονται "μαγικα" και ο τροπος που αφηνεσαι στην ζωη εκδηλωνεται με τετοια συγχρονικοτητα που εντοπιζεις ετσι και αυτο που αποκαλειται θαυμα

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Οι αρχαγγελοι μας βοηθανε σε αυτο στο να θιμιθουμε αλλα δεν το κανουν αν δεν προσπαθουμε και εμεις.
Αφανή Ήρωα χαίρομαι που αναφέρεις τη δική μας προσπάθεια σε αυτή τη διαδρομή της γνωριμίας μας με τον Εαυτό μας, γιατί όλα εξαρτώνται απο τη δική μας θέληση τελικά!!οι άγγελοι και όλο το σύμπαν, ενισχύουν την προσπάθεια που εμείς έχουμε επιλέξει να κάνουμε για να αντικρίσουμε με αλήθεια τον εαυτό μας!! >:d<

να σου πω την αληθεια μου Αφανή Ηρωα εγω μια μαγεία ξέρω και δεν την ονομαζω καν μαγεία, ειναι η ομορφια του να ΕΙΣΑΙ, να εισαι εαυτος σου, να νοιωθεις μεσα σου την ευλογια να εισαι Ανθρωπος και να εισαι η ουσια σου εκδηλωμενη με ολες τις ποιοτητες της στην ζωη

τωρα απο εκει και περα όλα εκδηλωνονται "μαγικα" και ο τροπος που αφηνεσαι στην ζωη εκδηλωνεται με τετοια συγχρονικοτητα που εντοπιζεις ετσι και αυτο που αποκαλειται θαυμα

Φωτεινή πόσο συμφωνώ!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το οτι ξυπνας το πρωι και βλεπεις ηλιο ειναι μαγεια το βραδυ οπου βγενη το φως του φεγγαριου ειναι και αυτο μαγεια ..τα ονειρα μας η φαντασια μας ειναι μαγεια η φυση ειναι μαγεια ,ο ηχως απο τα δεντρα ειναι μαγεια .Ολα ειναι μαγικα γυρω μας ...απλα εμεις δεν ξερουμε να τα χρισιμοποιουμε με αρμονια.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

...απλα εμεις δεν ξερουμε να τα χρισιμοποιουμε με αρμονια.
Χρήστο θεωρώ πως για να τα χρησιμοποιήσουμε όλα αυτά με αρμονία, θα πρέπει πρώτα εμείς οι ίδιοι να έχουμε βρει την αρμονία μέσα μας έτσι πιστεύω αποφεύγονται και οι κίνδυνοι!! ;)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

δεν ειναι δυσκολο να βρης αρμονια ..
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Αρκεί να μην είναι επιφανειακή και προσωρινή! Αλλά για να πετύχεις κάτι τέτοιο σε βάθος απαιτεί, μια διαδρομή, και συνήθως καθόλου εύκολη.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Vaso έγραψε: γιατί εγώ είμαι ο "θεός" και κανείς δεν μπορεί να μου κάνει τίποτα...
Με κοίταζε σαν χαζή...
Την έστειλες!!Στο φεγγάρι! =)) =)) =)) :)) :)) :)) :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :))

ε, μα βρήκε κι αυτή άνθρωπο να απευθυνθεί! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”