Περι μαγειας - Ενα συμβαν

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Deukalion
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2008 4:21 am

Περι μαγειας - Ενα συμβαν

Δημοσίευση από Deukalion »

Γεια σας. Δεν ξέρω αν γράφω σε καταλληλο μέρος αλλά πιστεύω πως εδώ ταιριάζει.
Είχα πάει να αγοράσω κάτι εισητήρια για πλοίο κόντα στη πύλη 8 στο Πειραιά μιας και εκεί είναι ενα μαγαζί που πουλάει πολύ φτηνά εισητήρια. Ξαφνικά καθως εψαχνα το μαγαζί ηταν μια γύφτισα που ήρθε κοντά μου και εγώ προσπαθουσα να τη διώξω αλλά μετά με φώναξε με το ονομα μου(δεν το είχα γραμμένο πουθενά απάνω μου) και μου δίνει ενα χαρτομαντηλο που είχε κοψει ένα κομάτι. Με το ζόρι. Εγώ εστριψα και κοιτούσα το ΄χερι μου με το χαρτι που είχε και μου ελεγε κλείσε τη παλάμη σου.Οταν το εκλεισα και ήξερα πως είχα χάρτή μεσα μετά εγινε μια μαύρη ελιά.Δεν ξέρω πως εγινε αυτό.Για να είναι ταχυδακτυλουργικό μπορεί αλλά εκείνη τη στιγμη οταν το εκλεισα το κοιτούσα. Και εχω αμφιβολίες μήπως πρόκειται για μαγεία μιας και ήξερε και το ονομα μου. Υστερα επειδή μου αρπαξε πριν το εικοσαευρω και πήγα να το πάρω με πήγε πίσω απο τη μάντρα του λιμανιου και ήταν γυφτοι διαφοροι γύρω και συνενοούνταν με σήματα.Στη συνέχεια μου το έδωσε το εβαλα στη τσέπη μου και μου το επιανα και μετά χωρις να με αγγιξει κανει κατι και το κρατάει στο χερι της.Και είδα πως ελειπε.Και μου λέει πως μου έχουν κάνει μάγια καποιοι και πως δώσαν πολλά λεφτά για να είμαι στο κρεβάτι 9 χρόνια κτλ.Ειχα μπερδευτεί πολύ και ήθελα να φύγωαλλά είχαν πιάσει τις γωνίες διαφοροι και εγώ δεν ήμουν πολύ καλά γιατι είχα λίγο πυρετό και είχα πιαστεί γενικά και δεν είχα αντοχές επειδή είχα βγει στο κρύο ενω ειχα ιδρώσει.Μου λεγαν στη συνέχεια πως μου είχαν κανει μαγια και είχα διαφορα προβληματα κτλ.Μου κάναν και καποια αλλα κόλπα στη συνέχεια.Υστερα είχε ερθει ενας γυφτος με μαχαίρι και μου είπε πως πρέπει να κανω οτι μου λενε.Τελος πάντων ήξεραν ακριβως πόσα χρήματα είχα στη τσαντα μου(δεν τα ειχα βγάλει καθόλου εξω απο το σπίτι μου) δεν ξέρω πως τα μαντεψε. Και μου είπε να της τα δώσω καπως και θα μου τα δώσει πίσω.Με την απειλή δεν ήξερα τι αλλο να κανω και δεν είχα χωρο να φύγω.Τελος βγάζω 600 ευρώ μου και μου δίνει ενα χαρτομαντηλο να τα τυλίξω .Μετα μου λέει ξετυλιξε το.Μολις το εκανα ήταν μέσα στο κεντρο μια προκα.Και μου λέει η πρόνγκα. Μετά τελος πάντων με εβαλε να τα κρατήσω στο χερι μου στη παλάμη και ενω τα κρατούσα σφιχτά με ακουμπάει απο πάνω και μου ελεγε να φυσίξω κ να πω καποια λόγια και κατα κάποιο τρόπο εξαφανίστικαν.Μου είπε πως αν πάω σε μια συγκεκριμένη εκκλησια μετα απο μιση ωρα θα εμφανιστούν.Βεβαια δεν την πίστεψα αλλά δεν ξέρω απο την απειλή δεν μπορούσα να κανω τιποτα και ηταν και ενα αμαξι τίγκα σε γυφτους.
Ομως δεν ξέρω ενα πραγμα.Αυτά είναι ταχυδακτυλουργικά η καποιο είδος μαγείας;Γιατί αν δε το βιώσετε δεν το καταλαβαίνετε.Θα ήθελα τη γνώμη σας
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α Πάρη μου...Ειδικά το καρφί είναι σήμα κατατεθέν των γύφτων...

Το έπαθα κι εγώ αυτό πριν πολλά χρόνια...Ευτυχώς όχι με όλο το σόι της γύφτισσας... :D

Εγώ ειχα πάει στα μαγαζιά στο Χαλάνδρι...
΄Οταν στάθηκα σε μια βιτρίνα, ήρθε δίπλα μου και μου τράβηξε το χέρι, χωρίς να περιμενει...

Μου είπε ακριβώς τα ίδια περί μαγείας και άλλες μπούρδες...
Φύσηξε στο χέρι μου που μου είχε βάλει ένα χαρτομάντηλο και μόλις το άνοιξα είχε μια πρόκα...
Βλέπεις? μου είπε, σου έχουν κάνει μάγια για να αρρωστήσεις...

Δεν είχα πολλά χρήματα εγώ...παρ' όλα αυτά επειδή με είδε καλοντυμένη, μου είπε να της δώσω τις 50.000 δρχ. που είχα μαζί μου!!!
Εγώ δεν είχα, ούτε 5.000 μαζί μου!! Την πάτησε...

Δεν της έδωσα τίποτα, γιατί δεν πιστεύω (ποτέ δεν πίστευα) στα μάγια...Είναι ηλιθιότητα και πρότυπο που ξεκινά από την θρησκεία...

Της είπα να πάει στο καλό και να με αφήσει ήσυχη, γιατί εγώ είμαι ο "θεός" και κανείς δεν μπορεί να μου κάνει τίποτα...
Με κοίταζε σαν χαζή... Της είπα ότι δεν έχει να πάρει από μένα ούτε δραχμή και της έδωσα πίσω την πρόκα...Ακόμα γελάω...

Μετά από λίγη ώρα την εντόπισα σε έναν άλλον δρόμο να έχει πιασει μια κυριούλα, καλοντυμένη, και να της λέει ακριβώς τα ίδια...

΄Ολο το Χαλάνδρι εκείνη την χρονιά φαίνέται τελούσε υπό μαγεία!!!

Είναι αστείο ακόμη και να το σκεφτείς!

Προσοχή χρειάζεται μόνο, για να μην μπλέξεις με το σόί της γύφτισσας...γιατι είναι επικίνδυνο!

Μην ψάχνεις να βρεις πως έγιναν όλα...Η ταχύτητα της δράσης τους δεν μπορεί να την συλλάβει ο νους... Πάντως για ένα σε βεβαιώνω...Τα μάγια είναι χειρισμός και λειτουργία "αυθυποβολής" του χειρίστου βαθμού...

΄Οταν σπούδαζα, μια εργασία μου είχε θέμα "μαγεία και μάγισσες"... Είχα κάνει έρευνα γι' αυτο. Την "πατάνε" συνήθως άνθρωποι που φοβούνται τον σατανά και όλο του το σόι!
Εχει να κάνει με τις σκεπτομορφές που έχουμε αναφέρει σε άλλη ενότητα.

Χρειάζεται να έχουμε την δύναμή μας, μέσα στην αγάπη, ώστε να μην μπορούν να μας αγγίξουν, αφ' ενός τα "κόλπα" των επιτήδειων, αφετέρου η ενεργειακή τους παρεμβολή! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Απόψε δυο άτομα απανωτά που συνάντησα μου ανέφεραν συμβάντα μαγείας στη ζωή τους και όχι πρόκα και γύφτισες!!!!πούπουλα απο περιστέρι και η καρδιά του κομμένη απο κάτω, δεμένες μωβ κορδέλες με τούφες απο μαλλιά και ότι άλλο μπορεί να σκεφτεί ο νους του ανθρώπου που να αφορά όλο αυτό!!!

τι ακριβώς συμβαίνει σε τέεοιες περιπτώσεις???τι είναι αυτό που πρέπει να κατανοήσει κάποιος που θεωρεί ότι έχει πέσει θύμα μαγείας??γίνεται πραγματικά να πέσεις θύμα τέτοιων πραγμάτων????αναρωτιέμαι και προβληματίζομαι!!! :-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δωρούλα θα πω την δική μου άποψη επί του θέματος της μαγείας...

Αν πάμε πίσω στον χρόνο, θα γνωρίσουμε ότι η μαγεία προήρθε από τον ζωροαστρισμό.
Η λέξη magus είναι αρχαία περσική και σημαίνει ιερέας...

Οι ιερείς στα παλιά χρόνια κατείχαν την μεταφυσική γνώση του θεού και αυτό το γνωρίζουμε από όλες τις αρχαίες παραδόσεις των ινδιάνων, των αιγύπτιων, των αρχ. ελλήνων κλπ.

Συμπερασματικά λοιπόν μπορούμε να ονομάσουμε "μαγεία" εκείνη την εσωτερική επιστήμη με την οποία κάποιος έρχεται σε επαφή με την αρχέγονη θρησκεία, και εμβαθύνει στον μυστικισμό της δημιουργίας του σύμπαντος κόσμου.

Σ' αυτήν την εποχή, η μαγεία έχει εκφυλιστεί, και αναφέρεται στην επέμβαση επί της θελήσεως ενός ανθρώπου να ζήσει με την ελεύθερη βούληση.
΄Οπως όμως ήδη γνωρίζουμε, η ελεύθερη βούληση έχει αναφορά στο σχέδιο της ψυχής μας και όχι στην συνείδησή μας, το εγώ...

Οι άνθρωποι που ταυτίζονται με το "εγώ" δεν έχουν καμία επαφή με τα ψυχικά τους πεδία, και είναι αδύναμοι να στηρίξουν το σχέδιο της ψυχής τους, που αναφέρεται στην ισορροπία των ψυχικών σωμάτων τους με τον ανώτερο εαυτό τους.
΄Ετσι είναι επιρρεπείς σε αυθυποβολή, μια και η ανθρώπινη φύση, χωρίς την πνευματική σύνδεση φαίνεται ότι κινείται από κάποια «αόρατα» χέρια.

Οι άνθρωποι που έχουν αναπτύξει γνώση των αστρικών πεδίων, χρησιμοποιούν τις δικές τους δυνατές σκεπτομορφές για να επιβληθούν στις αδύναμες θελήσεις των ανθρώπων. Στις επιθυμίες τους κυρίως, που συνδέονται με το συναισθηματικό σώμα, δηλαδή το αστρικό. Αυτό είναι εφικτό…
Η μόνη δράση σ’ αυτό είναι η δική μας ισορροπία και επαφή με την ψυχική βούληση, για να μην μπορεί κανείς να μας υποβάλει την θέλησή του και να γίνεται μέσα από την δική μας «υποταγή» ισχυρότερος.

Αυτές οι σκεπτομορφές τις περισσότερες φορές στρέφονται εναντίον του ίδιου τους του δημιουργού…Ο «μαύρος» μάγος δεν έχει και πολλές ελπίδες να αποκαταστήσει μέσα του το θεϊκό σχέδιο που είναι έργο του «λευκού» μάγου, ο οποίος δρα μέσα από την ένωση με το πνεύμα του, επί της πίστης και όχι επί της θέλησης…


«Λευκοί» μάγοι είναι όσοι επιδρούν στο σύνολο μέσω της αγάπης και όχι μέσω της επιθυμίας.
Πολλές φορές οι άνθρωποι που ασχολούνται με τον εσωτερισμό, δεν μπορούν να κατανοήσουν την διαφορά της δράσης τους, και επεμβαίνουν επί της θέλησης.
Γι’ αυτό σας έχω πει, ότι την ενέργεια δεν την στέλνουμε ούτε την κατευθύνουμε σε ανθρώπους που δεν το έχουν ζητήσει, όσο δύσκολα κι αν νιώθουμε πως περνάνε…
Προσοχή στην αγάπη και την επιθυμία…

Η προστασία μας επί των «μαύρων» μάγων, είναι μόνο η ισχυροποίηση της αγνής θέλησης του πνεύματος, μέσα από την εναρμόνιση όλων των ψυχικών πεδίών μας, που είναι συναίσθηματικό-νοητικό-πνευματικό και τα οποία δραστηριοποιούν και την συνείδηση προς την θεϊκή της προέλευση και δεν την αφήνουν «έρμαιο» του φόβου.

αγάπη και φως η μόνη μας ισχύς! :x

Σκέψεις... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Γι’ αυτό σας έχω πει, ότι την ενέργεια δεν την στέλνουμε ούτε την κατευθύνουμε σε ανθρώπους που δεν το έχουν ζητήσει, όσο δύσκολα κι αν νιώθουμε πως περνάνε…
Προσοχή στην αγάπη και την επιθυμία…


ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ!
Παρακαλω ιδιαίτερα!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Οι άνθρωποι που έχουν αναπτύξει γνώση των αστρικών πεδίων, χρησιμοποιούν τις δικές τους δυνατές σκεπτομορφές για να επιβληθούν στις αδύναμες θελήσεις των ανθρώπων
Σε περίπτωση λοιπόν Βάσω που κάποιος ζητήσει τη βοήθειά μας σύμφωνα με τα παραπάνω δεδομένα και αφού του εξηγήσουμε πως έχουν τα πράγματα, εμείς σε επίπεδο συνεδρίας δουλεύουμε με αυτή την σκεπτομορφή???? :? :-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δωρούλα όχι!
Εσύ εργάζεσαι επί της πίστης...

δεν μπορείς να τα "βάλεις" με την σκεπτομορφή που επιδρά πάνω του...Μόνος του θα το κάνει...


Μέσα από την συνεδρία ισορροπείς τα πεδία του για να ενισχύσει την θέλησή του και να "θεραπευτεί"....

φυσικά εξηγείς, γιατί η κατανόηση παίζει σημαντικό ρόλο στην δραστηριοποίηση της "θεραπείας"...

μια συνεδρία ρέικι, χαλαρώνει και ενισχύει την θέληση για αυτοθεραπεία, μέσα από την εναρμόνιση των πεδίων...
Ενισχύει όμως, δεν την ισχυροποιεί...αυτό το κάνει κανείς μόνος του...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βάσω η σκεπτομορφή πως ακριβώς λειτουργεί πάνω σε έναν άνθρωπο???έχει νοημοσύνη και συναίσθημα??είναι δηλαδή ένα όν αυτόβουλο???και πως κάποιος την τρέφει και δεν μπορεί να απαλλαχτεί απο αυτην????? :-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εγω ξερεις πως την φαντάζομαι;
Σαν ενα κεφαλι λερναιας υδρας μεσα στο αστρικο μας πεδίο,που εχει το ονομα του φοβου μας ,τροφοδοτείται απολυτα απο αυτον,και παλι εμεις δινουμε δικα μας σκέψεις και συναισθηματα.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Απο οτι εχω κατανοήσει απο τις εμπειρίες μου....η σκεπτομορφή είναι μια σκέψη που υπάρχει μεσα στο μυαλό μας και που γίνεται για ενα διάστημα κατεύθυνση η εμμονή η απλως παρότρυνση.

Ο τρόπος εισαγωγής της είναι ως επι το πλείστον γνωστός εκτός απο τις ''προχωρημένες'' καταστάσεις που περιγράφονται στα βιβλία αλλα που ελάχιστοι μπορουν να πραγματοποιήσουν.

Οπως είχαμε ξαναπεί στο θέμα << ενέργεια αυτή η αγνωστη>> ....
΄μπορεί να γίνουμε βορα σκέψεων δικών μας που είτε είναι φόβοι μας προερχόμενοι απο το υποσυνείδητο , είτε είναι ιδέες η ολόκληρες θεωρίες που κάποιος ''πέταξε'' στο μυαλό μας.

Αυτές οι ιδεες μπορούν να εισέλθουν η συνειρμικά η προγραμματισμένα με στόχο πάλι να διεγείρουν τα υποσυνείδητα πρότυπα μας η κάποια ανάγκη μας η φόβο μας που ο άλλος θα εχει αντιληφθεί.

Αν εμείς είμαστε μηχανικοί , δλδ δεν είμαστε σε εργήγορση ωστε να αντιληφθούμε που ''χτυπάει'' αυτό που ακούμε η που βλέπουμε , τότε μπορεί η σκεπτομορφή[ ιδεα] να βρεί εδαφος να στερεωθεί και μετα να τρέφεται με την ενεργεια μας δλδ με το οτι την σκεφτόμαστε , την επεξεργαζόμαστε, την φανταζόμαστε , κλπ.. οπότε την μεγαλοποιούμε..

Σε αυτό το μηχανισμό , βασίζονται σχεδόν όλων των ειδών οι χειρισμοί, οι πωλήσεις, διάφοροι ''ερωτες'' , σχηματισμός ομάδων κλπ... αρκεί να υπάρξουν κάποιοι που να χρειάζονται την ίδια μορφή.

Προσωπικά θεωρώ την εισαγωγή σκέπτομορφών , ανήθικο αν και σε κάποια στιγμή της δικής μου ζωής , οταν μου συνέβει με διευκολυνε επειδή με μια ιδεα που εγινα δέκτης , κατάφερα να απαλλαγω απο μια άλλη πολύ χειρότερη....αλλα δεν πιστεύω οτι τελικά βοηθάμε κανένα με αυτή την μέθοδο.
Ετσι περίπου δρα και ο υπνωτισμός [ δίνουνε στο ατομο τις ''σωστες ιδεες για να αντικαταστήσει τις λανθασμένες] ....σε θεραπείες κλπ..

Κατα την γνωμη μου είναι πιο σημαντικό να μπορέσει κάποιος να γνωρίσει τον μηχανισμό του νου του ...τον τρόπο σκέψης του και την σύνδεση με τ συναισθήματα του , ετσι ωστε να καταφέρει να σταθεί μόνος του , παρα να πρέπει να εχει πάντα κάτι ως σημείο στήριξης απ ΕΞΩ.

Μεχρι εδω ξέρω .... :)
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Σαν ενα κεφαλι λερναιας υδρας μεσα στο αστρικο μας πεδίο,που εχει το ονομα του φοβου μας ,τροφοδοτείται απολυτα απο αυτον,και παλι εμεις δινουμε δικα μας σκέψεις και συναισθηματα.
:thumbsup: Έτσι και εγώ!!!

ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο!!σκεπτομορφή απο σκεπτομορφή έχει διαφορά όσον αφορά την ισχύ της και τη δόνησή της??? :-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αγγελούδι , εχει διαφορά . Οσο πιο πολύ ανάγκη την εχουμε τόσο πιο πολύ την φορτίζουμε...δικό μας είναι το παιχνίδι ουσιαστικά.
Το ζήτημα ομως είναι πρώτον να την αντιληφθούμε και μετα [ το πιο δύσκολο] να αντισταθούμε .
Καμια φορα , ναι μεν καταλαβαινουμε οτι αυτό που γίνεται είναι εξω απο εμας και απο την προσωπικότητα μας, αλλα υπερισχύει το ενστικτο και με την προτροπή της σκεπτομορφής , πράττουμε οτι είναι ....αν και νιώθουμε οτι κάτι δεν ΄πάει καλά....
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αετούλι!!!πολλές επιβεβαιώσεις!!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Οσο πιο πολύ ανάγκη την εχουμε τόσο πιο πολύ την φορτίζουμε...δικό μας είναι το παιχνίδι ουσιαστικά.
Δεν εχουμε ανάγκη απο την σκεπτομορφή,αυτή εχει ανάγκη απο μας.
Εχουμε απλά ΑΝΑΓΚΗ και ΕΞΑΡΤΗΣΗ των φοβων της ανασφάλειαςτων λανθασμενων προγραμματισμών μας.Ολα αυτά δημιουργουν σκεπτομορφες,πουπαγιώνονται μαζι με τα παραπάνω.
ΑΠοτην στιγμη που θα εξαλειφθούν φοβοι ανασφάλειες ανάγκες,τότε αυτοματα οι σκεπτομορφες μαραίνονται και αποσαθρούνται μαζι με οσα συνετέθησαν!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”