AΓΑΠΗ

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

AΓΑΠΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μόλις πριν λίγο έλαβα από τον Νίκο ένα πολύ όμορφο μήνυμα.

Θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, γιατί είναι πραγματικά συγκλονιστικό!

Μετά από αυτό δεν θα μπορούσα να γράψω τίποτα στο θέμα ΑΓΑΠΗ!
Τίποτα άλλο. Μου φαίνονται όλα τόσο λίγα!

Με αγάπη
Βάσω

  • Κάποτε ήταν ένα τυφλό κορίτσι που μισούσε τον εαυτό της επειδή ήταν τυφλή. Μισούσε όλο τον κόσμο, εκτός από τον αγαπημένο της φίλο. Αυτός ήταν πάντα εκεί για εκείνη. Εκείνη λοιπόν του είπε ότι αν μπορούσε να δει τον κόσμο, θα τον παντρευόταν.

    Μια μέρα, κάποιος δώρισε ένα ζευγάρι μάτια στην κοπέλα και μετά μπορούσε να δει τα πάντα, συμπεριλαμβανομένου και του αγοριού της. Το αγόρι της, τη ρώτησε "τώρα που μπορείς να δεις τον κόσμο, θα με παντρευτείς?"

    Το κορίτσι σοκαρίστηκε όταν είδε ότι και το αγόρι της ήταν τυφλό και αρνήθηκε να τον παντρευτεί.

    Το αγόρι έφυγε κλαίγοντας και μετά της έγραψε ένα γράμμα που έλεγε:

    "ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ"

    Αυτό δείχνει πως αλλάζουν οι άνθρωποι, όταν αλλάζει η κατάστασή τους. Μόνο λίγοι θυμούνται τι ήταν η ζωή πριν και ποιοι ήταν πάντα δίπλα τους στις πιο δύσκολες στιγμές τους.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ακριβως το ίδιο Βάσω μου ενοιωσα κι εγω διαβάζοντας το.Οτι ηταν πολυ δυνατο αλλά και πολυ σκληρό ταυτόχρονα.
Άβαταρ μέλους
Katerina
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 12:43 am

Δημοσίευση από Katerina »

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!ΕΧΩ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ........
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Οχι μόνο συγκλονιστικό.... πραγματικά σοκαριστικό!!! Όταν το διάβασα ήθελα να κλάψω πολύ... πάρα πολύ!!! Χωρίς υπερβολή...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτό το μηνυμα
ούτε κάτι ακόμα που θα έπρεπε να πεί κάποιος για την αγάπη..
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

LOVE.......HURTS !!!!!!ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ !!!!ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ :!: :!:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Χαιρετώ την παρέα...
Θα έβαζα θαυμαστικά μιας και είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ, όμως το παραπάνω γραπτό με συγκλονίζει κάθε φορά που το διαβάζω...
Προσωπικά έκλαψα όταν έφτασε στο μέιλ μου,μιας και τη στιγμή αυτή ήρθε ως "απάντηση" μέσα μου πάνω σε συναισθηματικό ζήτημα.
Όπως λέει ο φίλος Ilias δεν υπήρχαν λόγια... μόνο η ανάγκη για προώθηση και μοίρασμα!
Φιλικά
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Δημοσίευση από JOANNA »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
Όντως ειναι πολυ συγκλονιστικό αυτο που διαβάσαμε και φαντάζομαι οτι όλους μας, μας άγγιξε.Δυστυχώς όμως, το πιο συγκλονιστικό, και σκληρό, ειναι οτι αυτο συμβαίνει καθημερινά, υπάρχει γυρω μας, το βλέπουμε, το ακουμε, και ισως οι περισσότεροι απο εμάς μπορεί να έχουν βιώσει μια τέτοια επμπειρια απο κοντινους τους ή γνωστους τους ανθρώπους. Ας βοηθήσουμε αν μπορουμε και οπως μπορουμε αυτες τις καταστασεις μόλις τις εντοπισουμε, για το καλό όλων μας.....
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Πολύ "δυνατό" συναίσθημα.

Αλλά επειδή δε μπορώ να κρατηθώ, θα πω (μεταξύ αστείου και σοβαρού, μη μου κρατάτε κακία!) ..............

...........

Γυναίκες.... όλα δικά τους τα θέλουν μερικές φορές!
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πολλές φορές και οι άντρες έτσι είμαστε....
Δεν είναι θέμα φύλου αλλά εγωισμού...
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Έχεις δίκιο, απλά ήταν η πρώτη μου σκέψη. Φταίνε τα πρότυπα... αλλά βελτιωνόμαστε, υπάρχει ισοροπία, τις βλακείες τις κάνουν και τα δύο φύλα!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:) :)
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ "ΔΡΟΣΕΡΗ" ΑΓΚΑΛΙΑ Σ ΟΛΟΥΣ!!!(ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΤΡΕΛΕΣ ΖΕΣΤΕΣ)

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΤΕΙΧΗ ΤΩΝ "ΛΑΘΟΣ" ΠΡΟΤΥΠΩΝ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΟΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟ :!: :!: :!: ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΟΨΙΑ ΓΕΝΟΣ ΘΗΛΥΚΟ :!: :!: :!:


ΦΙΛΙΑ :D :D :D :D :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΟΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟ Exclamation Exclamation Exclamation ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΟΨΙΑ ΓΕΝΟΣ ΘΗΛΥΚΟ Exclamation Exclamation Exclamation
Με βάση την παραπάνω πρόταση, προτείνω να ακούσετε το τραγούδι "4εις Δαίμονες" του Hip-hop group Στίχοιμα. Οι στίχοι είναι εκπληκτικοί!
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Τι να πει κανείς μετά από αυτό...?

Τα λόγια φτωχά για να πουν όσα νοιώθω...
:) :( :cry: :) :( :cry:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”