έκφραση...?

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

aetos έγραψε: ......κάνω επίτηδες ''αποσύνδεση'' απο την συζήτηση μέχρι να ξαναδιαβάσω ήρεμα το κείμενο....
Πολύ Σοφό!!! Γενικότερα... η αποσύνδεση!!! :wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

χαχαχα με κάνατε και γέλασα πρωινιάτικα και κλαίω......
Σκέψου!! να πάρει μπροστά και να εκφραστεί ο Σκαπανέας!!!
Που στόμα έχει και μιλιά δεν έχει.....

Καλλιόπη , τι θα πεί δυσλεκτική??Δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο....
Τι διαφορετικό έχει ο Σκαπανέας μας στην έκφραση βρε Danny μου;
:roll: και στο πώς τα γράφει;
Εγω παντως οταν τον διαβαζω κλείινω τα ματια για να τον νοιώσω,γιατί τ αγραφει τοσο τελεια που καίει τις "φλαντζες"του μυαλου μου ....ακριβως λόγω απόλυτα τέλειας έκφρασης.

οσο για την δυσλεξία είναι αυτο που λεω παραπανω.........κλείνω τα μάτια και νοιώθω.Το μυαλο μου δημιουργεί εικόνες με χρώματα με κίνηση.Και τις περισσότερες φορές νομίζω πως αυτο που εγω βλεπω εικόνα μεσα στην ψυχή μου,κι ο αλλος την βλεπει....
Εμ έλα ντε που εγω μιλαω με τις εικόνες μου και οι αλλοι .......διαβαζουν να καταλαβουν....
Ρωτα τον Σκαπανέα να σου πεί.... :wink: :roll:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

galazia_sfaira έγραψε: ...οσο για την δυσλεξία είναι αυτο που λεω παραπανω.........κλείνω τα μάτια και νοιώθω.Το μυαλο μου δημιουργεί εικόνες με χρώματα με κίνηση.Και τις περισσότερες φορές νομίζω πως αυτο που εγω βλεπω εικόνα μεσα στην ψυχή μου,κι ο αλλος την βλεπει....
Εμ έλα ντε που εγω μιλαω με τις εικόνες μου και οι αλλοι .......διαβαζουν να καταλαβουν....
Ρωτα τον Σκαπανέα να σου πεί.... :wink: :roll:
Σαν΄’’δώρο’’ μου ακούγεται!! :wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΕΥΛΟΓΙΑ !!!!!!!!!!
Αρκει να το νοιώσεις και να την αποδεχθείς ανάμεσα στους λειτουργούντες με το αριστερό ημισφάιριο,τουτέστιν με την λογική και το 1+1= 2...........εγω ας πουμ εμπορώ να νοιώσω ότι 1+1 μας κάνει ΕΝΑ.......πώς;;;;;;;;;;;Βλεπω ενα ζευγαρι που γίνεται ΕΝΑ.
Κατάλαβες;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:lol: :lol: :lol: :wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

aetos έγραψε: Για μενα το κλειδί είναι η αποστασιοποίηση απο το συναίσθημα [ οσο μπορούμε και η συγκέντρωση αποκλειστικά στο κείμενο η στον ομιλητή]. Βέβαια οταν έπικοινωνούμε απο του πλησίον όλα αυτα είναι σαφώς πιο δύσκολα επειδή τότε εμπλέκονται πολλά....
Νομιζω οτι αυτο το εχεις ξαναπει και το εχω "καταγραψει"...

Και ναι καποιες φορες η αποστασιοποιηση ειναι ΛΥΣΗ !

Τωρα για το αλλο που λες, αυτο που με "τσαντιζει" πραγματικα, ειναι που μερικες φορες επιχειρεις να μιλησεις σοβαρα και ο αλλος σε "γραφει" κανονικα...

Ειτε γιατι δεν μπορει να παρακολουθησει και αυτο εν μερει ή και εξ ολοκληρου διακαιολογει το "γραψιμο", ειτε γιατι επιλεγει να μεινει "μακρια"...

Και αν παλι μενει "μακρια" γιατι ειναι σταση ζωης παει "καλα"...

Καποια στιγμη το παιρνεις αποφαση και τον "αφηνεις" στην ησυχια του... και στον υπνο του :wink:

Αλλά αν ομως νομιζω, και εδω εχω προσωπικη ευθυνη βεβαια, οτι γινεται σκοπιμα και επιλεκτικα με στοχο "σκοτεινο" και "επιληψιμο" τοτε ειναι που "θυμωνω"...


Και τωρα που "εξομολογηθηκα" ειλικρινα, αναμενω και την αφεση των "παραπτωματων" μου, γιατι βεβαια δεν προκειται για αμαρτηματα 8) ( νομιζω )
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αλλά αν ομως νομιζω, και εδω εχω προσωπικη ευθυνη βεβαια, οτι γινεται σκοπιμα και επιλεκτικα με στοχο "σκοτεινο" και "επιληψιμο" τοτε ειναι που "θυμωνω"...
Σκαπανέα μου δεν ξέρω αν κάθε φορα που πιστεύουμε οτι ο στόχος είναι σκοτεινός και επιληψιμος, αυτό ισχύει η αν εμείς οι ίδιοι το βλέπουμε έτσι.
Είναι δύσκολο να ''δείς '' την διάθεση και τον τόνο του άλλου αποκλειστικά μεσα απο το γραπτό κείμενο.
Αναφέρω ενα γεγονός που θυμαμαι απο τις περιπέτειες μου στο διαδίκτυο ... 8)

Οταν άρχισα να ασχολούμε με τον εσωτερισμό, δεν μπορούσα να ξεχωρίσω ποιός εχει γνώσεις και ποιός απλά πληροφορίες...επίσης αφου δεν γνώριζα το στυλ γραφής του καθενός δεν διαχώριζα τα δικά του απο τις αντιγραφές .
Διάβαζα λοιπόν κάποιον που μου δημιουργούσε την εντύπωση του μεγάλου μύστη...[ εδω δεν υπάρχει εικονίδιο που να εκφράζει την βλακεία ...ασε] .
Οποτε δε, γράφαμε αντιμετώπιζε τους πάντες απο ενα ύψος δασκάλου σούπερ ντούπερ...
Ηθελα κι εγω να ακούσω το ίνδαλμα μου , πιστεύοντας οτι ετσι θα άγγιζα την τελειότητα....
Βλέπεις δεν έβλεπα αυτό που εγραφε και το ακατανόητο μερικών αλλά εβλεπα αυτό που ηθελα να δω και που εκρινα ως σωστό με κριτήρια που ηταν για άλλο πράγμα..
Για να μην χρονοτριβω οταν κάποτε επικοινωνήσαμε τηλεφωνικως κατάλαβα οτι μιλούσα με ενα νεαρούλη εξυπνο και συμπαθητικό με τρεμάμενη φωνή... καιρό μετά που γίναμε φίλοι....ο μύστης με ρώτησε << δεν μου λες εσύ που είσαι γυναίκα....πως θα καταλάβω αν μια κοπέλα σε ένα μπαράκι θέλει η δεν θέλει να της μιλήσω?>>

Αυτό για να γελάσεις και να δείς πως καμία φορά κρίνουμε εξ ιδίων...
Ομως ακόμη και να εχει κάποιος την διάθεση να σε κοντράρει δεν θα μπορέσει να το κάνει αν αναγνωρίσει την δική σου σταθερότητα....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, αετέ, με έκανες και γέλασα...


Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από φόρουμς... έχω όμως μεγάλη εμπειρία από τους "μεγάλους μύστες"... :lol:

Η ανωριμότητα σε όλο της το μεγαλείο!

Η παπαγαλία εννοιών και προτάσεων για εντυπωσιασμό...

Η γνώση σε φαστ φουντ!!

και επίσης το ένστικτο στα ύψη... :wink:

χαχαχαχαχα!!!

Γι' αυτό λέω...απόδειξε μου την βαθιά σου γνωση με την ζωή σου μωρέ!!!

Μην έχεις σαν ιδανικο, με πόσες/ους θα ξαπλώσεις στο κρεβάτι!
Δεν λέω, καλός ο έρωτας, θεϊκος, αλλά με ωριμότητα που αξίζει στις εσωτερικές σου αλήθειες, βρε αδερφέ...
δεν μου λες εσύ που είσαι γυναίκα....πως θα καταλάβω αν μια κοπέλα σε ένα μπαράκι θέλει η δεν θέλει να της μιλήσω
:D :D :D :(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

aetos έγραψε: Διάβαζα λοιπόν κάποιον που μου δημιουργούσε την εντύπωση του μεγάλου μύστη...[ εδω δεν υπάρχει εικονίδιο που να εκφράζει την βλακεία ...ασε] .
Οποτε δε, γράφαμε αντιμετώπιζε τους πάντες απο ενα ύψος δασκάλου σούπερ ντούπερ...
Παντως εδω μεσα ειδικα, δε... θα βρεις μεγαλους μυστες... :wink:

Ουτε και μικρους... :evil:

Θα βρεις ομως ανθρωπους που παλευουνε, να τα φερουν βολτα με τον εαυτο τους, ο οποιος ειναι σκληρο καρυδι και ξερει τι θελει...

Γι ΄αυτο και εχουν σαν "βοηθεια" τον Ανωτερο Εαυτο, μπας και καταφερουν να βαλουν σε λογαριασμο τον κατωτερο εαυτο.

Θα βρεις ανθρωπους που ρωτανε...

Κι ας μην παιρνουνε απαντηση αμεσα μερικες φορες :twisted:

Θα βρεις ανθρωπους... :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skapaneas την 22 Μάιος 2008 4:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Κι ας μην παιρνουνε απαντηση αμεσα μερικες φορες
όπως επίσης αετέ θα βρεις ανθρώπους που δεν ακούνε...

ακριβές οι μπατονέτες γμτ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Vaso έγραψε:
Κι ας μην παιρνουνε απαντηση αμεσα μερικες φορες
όπως επίσης αετέ θα βρεις ανθρώπους που δεν ακούνε...
Γιατι αετε αυτοι οι μη ακουοντες ακουνε μονο τον εαυτο τους :roll:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιατι αετε αυτοι οι μη ακουοντες ακουνε μονο τον εαυτο τους



που δεν τον εμπιστεύονται όμως...
γι' αυτό ρωτάνε και ξαναρωτάνε...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Vaso έγραψε:
Γιατι αετε αυτοι οι μη ακουοντες ακουνε μονο τον εαυτο τους


που δεν τον εμπιστεύονται όμως...
γι' αυτό ρωτάνε και ξαναρωτάνε...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ακριβως αετε... 8)

Μπας και βγαλουν ακρη με το εσωτερικο τους χαος... :roll:

Οπως επισης υπαρχουν και εκεινοι που δε ρωτανε ποτε τους τιποτα το σοβαρο γιατι τα ξερουν ολα... :shock:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οπως επισης υπαρχουν και εκεινοι που δε ρωτανε ποτε τους τιποτα το σοβαρο γιατι τα ξερουν ολα...
...τα ξέρουν όλα γιατί δεν φοβήθηκαν να δουν τα συναισθήματα, να βουτήξουν μέσα τους κι ας πονούσαν...

...τα ξέρουν όλα, γιατί εμπιστεύθηκαν τον Εαυτό τους και την γη!!!

έτσι πήραν και παίρνουν όλες τις απαντήσεις, ώστε να μην χρειάζονται να τις αναζητάνε στα βιβλία και στα "θαύματα"... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”