Ανθρωπος Α-Διδακτος = Ερμαιο Της Κολασης !

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Όταν όλα αυτά είναι μπερδεμένα ή αόριστα, τότε και η ζωή μας αρχίζει να γίνεται μπερδεμένη, κουραστική, μη-πλήρης και, τέλος, ατελείωτο βασανιστήριο.
Tί είναι όμως αυτό που κάνει τις επιλογές να είναι άλλοτε μεπερδεμενες κι αόριστες κι αλλοτε όχι;
Τι είναι αυτο που καθορίζει την επιλογή σε σχεση και με τον χρόνο και το επιλεχθέν "ανικείμενο";
Ποιες "φωνές" ακούγονται σαν καμπανες πολλες φορές ώστε να επισκιάσουν έναν ψίθυρο,αυτον της ψυχής μας;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Tί είναι όμως αυτό που κάνει τις επιλογές να είναι άλλοτε μεπερδεμενες κι αόριστες κι αλλοτε όχι;
Θα σου απαντήσω σαν παρατηρητής της ζωής μου, σφαιρούλα...

Είναι η ακολούθηση των προτύπων που σε κάνει να μην ακούς την σιγανή φώνη...
Είναι η επλογή του "πρέπει" και όχι του "θέλω"...
Είναι η απόφαση του νου και όχι της καρδιάς...
Είναι οι αξίες που χρειαζόμαστε για να είμαστε αποδεκτοί...

όλα αυτά είναι οι "δυνατές φωνές" που μας αποπροσανατολίζουν από το αγνό θέλημά μας!!!

Γι' αυτό έχει μέγιστη σημασία ο καθαρισμός των προτύπων...

Βασανίζεται η ανθρωπότητα...Στηριζόμενη πολύ στην λογική της ζωής και όχι στην αποδοχή της ζωής.

΄Ετσι ότι δεν είνα "αποδεκτό" από την συσσωρευμένη μνήμη των προτύπων, δεν είναι για τον άνθρωπο "επιλέξιμο"...

Είναι η βαθιά μου αλήθεια αυτή...αυτή που με οδήγησε να αποδεχθώ την ζωή μου ολικά και όχι μεμονωμένα...
΄Οτι περιείχε, έγινε με μιας αλήθεια...Και έτσι μπορώ να νιώσω ουσιαστικά τις σχέσεις μου με τους άλλους ανθρώπους. Σημαντικές σχέσεις στην ζωή μας που χωρίς τον περιορισμό της σημερινής ενσάρκωσης, γίνονται "η ζωή μου...η ζωή μας"....!!!!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 13 Φεβ 2008 10:32 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Το πιο φυσικό είναι, οι άνθρωποι να θεωρούν ανεδαφικά αυτά που λέγω...
Ποιά πρότυπα και κουραφέξαλα?

Μου είπε μια φίλη μου "αν η κόρη μου παντρευτει αλλόθρησκο, θα την ξεγράψω..." :wink: :wink:

Για σκέψου λοιπόν πως μεγαλώνει το παιδί της...

Και για σκέψου πως θα μεγαλώσει το παιδί της το παιδί του...

Κρυφά και ύπουλα λειτουργούν τα πρότυπα...Γι' αυτό υπάρχει ακόμα η "κόλαση" και θα υπάρχει, όσο σαν ανθρωπότητα δεν κάνουμε το εξελικτικό βήμα που χρειαζόμαστε, για να περάσουμε σαν "φυλή" στην επόμενη δόνηση...

Ομαδικά βαδίζουμε, μέσα από την ατομικη εξέλιξη...

Η "κόλαση" πρέπει να γίνει ένα! Φως-σκοτάδι ενωμένο!

Κάποιοι είναι "υποχρεωμένοι" να το κάνουν για τους αλλους...
Κάποιοι είναι "υποχρεωμένοι" να το σταματήσουν...
Κάποιοι είναι "υποχρεωμένοι" να μένουν σταθερά σαν "φάροι φωτός"...

γιατί οι περισσότεροι δεν μπορούν να "απεγκλωβιστούν" και παραμένουν στον φόβο...και τον παλεύουν!

Η ζωή είναι θεϊκή...είναι όμορφη...είναι αιώνια...

άντε πέστο σε κάποιον που μόλις "έχασε" κάποιον δικό του!
άντε πέστο σε κάποιον που ζει γιατί έτσι του έτυχε...
άντε πέστο σε κάποιον που είναι "ασθενής"...

η σταθερότητα στην ομορφιά της ζωής, φαίνεται σ' αυτούς "σκληρότητα", αδιαφορία και εγωισμός!!!

Η "θεραπεία" περιορίζεται...και έτσι η ζωή γίνεται ο μεγαλύτερος ασθενής! :cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Η ψυχη Θεοδωρε δεν μπορει να κανει λαθη !
Αυτη ειναι η θεση μου !

ΣΩΣΤΑ !Η ψυχή δεν κάνει λαθος αλλά αγαπημενε μου Σκαπανέα,ποιός αποφασίζει ,επιλεγει την δεδομένη στιγμή;Πωςξερουμε,δια-κρίνουμε μια επιλογή ως επιλογή ψυχής και όχι του Εγω;Πότε μια επιλογή μας εχει αποτέλεσμα την δημιουργία και την εξέλιξη καί πότε την δέσμευση και τον πόνο;

Διοτι θεωρω οτι η Ψυχη ειναι ο Ανωτερος Εαυτος και η σπιθα της θεοτητας μεσα μας.

Αλλο η ψυχή μας , αυτη η πνοή που μας ακολουθεί σεκαθε ζωή,κι αλλο ο Ανώτερος Εαυτος της καθε ενσαρκωσης,νομιζω.Ο Ανώτερος Εαυτος εχει να κανει με την σπιθα που λες ,με την ύπαρξη του Θεού μεσα μας,μεσα σε καθε άνθρωπο ,σε καθε ψυχή.

Αυτος που μπορει να κανει "λαθη" ειναι ο μικρος εαυτος μας, η προβολη της Μεγαλης και Αθανατης Ψυχης μας μεσα στον κοσμο.

Εδω κάτι είνα μπερδεμένο!ΑΥτος που κάνει λαθη ειναι σίγουρα ο μικρός μας εαυτος,ειναι σιγουρα το Εγωικό μας κομάτι Είναι σίγουρα ότι δημιούργησε τοΕγω του καθενός μας ξεχωριστά και απόλυτα μοναδικά,
ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΜΙΚΡΟς ΕΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΠΩς ,ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ;ΠΟΙΟς ΠΡΟΒΑΛΕΤΕΑΙ ΤΕΛΙΚ’ Η ΨΥΧΗ Η Ο ΜΙΚΡΟς ΕΑΥΤΟΣ;

Αυτό που προβάλεται ειναι ησκοτεινη μας πλευρα ,η αθέατη πλευρά,η εγωική πλευρά στο ΦΩΣ ,για να μπορεσει κανείς να την δεί,να την ενοπίσει και να την απελευθερώσει αποτα δεσμά της.Και μόνο τότε γίνετια φωτεινή συνειδητότητα.


Αυτη η προβολη ειναι σαν μια τεραστια πετονια εμπειριας μεσα στον κοσμο, που επιλεγει τις εμπειριες που θελει να αποκομισει δρωντας σ' αυτον και να τις μεταφερει στον Ανωτερο Εαυτο.

Ναι,οι εμπειρίες αυτον τον λογο έχουν αλλά το πως κανείς καταφέρνει να τις μετουσιώσει και να αντιληφθεί ότι δενειναι παρα μόνο οι προβολες του Εγω και να τις μετουσιώσει,απαιτείται "αναγνώριση" απαιτείται βίωμα, αποδοχή και ενσωμάτωση!


Για να μην ειναι λοιπον ολα αυτα με τις επιλογες μας μπερδεμενα και αοριστα, χρειαζομαστε την επικοινωνια με τον Ανωτερο Εαυτο μας.

Για να μπορουμε να λαμβανουμε καθοδηγηση επι των επιλογων μας.

Οχι βεβαια αρνητικα, πραγμα που μπορει να συμβαινει καποιες φορες, αν Η Ψυχη μας το κρινει αναγκαιο, αλλά βασικα για να καθοδηγουμαστε επι του τροπου που θα τις πραγματοποιησουμε με τον ασφαλεστερο και λιγοτερο επωδυνο τροπο.

Για να έχουμε καθοδήγηση Σκαπανέα πρώτα θελει να ξεφλουδιστούμε για να μπορούμε να εχουμε καθοδήγηση αποτην ψυχή κιόχι απο το Εγω μας με τους μυριους τόσους φόβους που μας καθοδηγουν τις περισσοτερες φορες μακρια κι απο τον Εαυτο μας και απο την Ζωή που αυτος κληθηκε να ζήσει.Γιατι λεμε λεμε κι απολεμε και στο τέλος ξεχνάμε ότι μιλαμε γαι την κόλαση ΑΠΛΑ γιατι ψάχνουμε τον παραδεισο,κι ο παράδεισος είναι εδω στην Ζωή.

Να μη ξεχναμε φυσικα οτι ως μικροι εαυτοι, προσωπικοτητες δηλαδη, ειμαστε πρεσβευτες ή αντιπροσωποι του Ανωτερου Εαυτου μας μεσα στον κοσμο και αρα τα δικα του θεληματα πρεπει να εκτελουμε, με ελευθερο φυσικα τροπο οσον αφορα στις επιλογες που αποφασιζουμε να κανουμε.

Μεσα στην ελευθερια μας λοιπον και για να αποφυγουμε την Κολαση και το Βασανιστηριο, το οποιο μπορει να εκτεινεται για πολλες ενσαρκωσεις, εχουμε υποχρεωση να καταφευγουμε σε δασκαλο για την ανασκευη των επιλογων μας !

Αρχικα σε εγκοσμιο Δασκαλο μεχρι να μαθουμε τα καθεκαστα και στη συνεχεια στον εσωτερικο μας Δασκαλο, τον οποιο συνηθως δεν ακουμε γιατι τα αυτια μας ειναι βουλωμενα απο τα εγκοσμια στρωματα !

Ο θεμελιωδη στοχος σε καθε ενσαρκωση ειναι η ολοκληρωση των εμπειριων που εχει συσσωρευσει ο μικρος εαυτος, σε ενα ενιαιο και λειτουργικο ολο το οποιο να μπορει να εκφραστει αποτελεσματικα και ολοκληρωμενα μεσα στον κοσμο !

Αυτο ακριβως συνιστα και την Αυτογνωσια του Ανθρωπου μεσα στον κοσμο !

Η ολοκληρωμενη συνθεση των αποσπασματικων εμπειριων, σε μια "μορφη", που κατω απο την καθοδηγηση του Ανωτερου Εαυτου πραγματωνεται σε χειροπιαστο εργο δια του οποιου ολοκληρωνεται η ζωη του ανθρωπου ![/quote]

Αυτο το χειροπιαστό έργο δεν μας το εξηγείς με κανένα παραδειγμα σαν καλος δασκαλος που είσαι,Τί εννοείς;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Γι' αυτό έχει μέγιστη σημασία ο καθαρισμός των προτύπων...

Βασανίζεται η ανθρωπότητα...Στηριζόμενη πολύ στην λογική της ζωής και όχι στην αποδοχή της ζωής.

΄Ετσι ότι δεν είνα "αποδεκτό" από την συσσωρευμένη μνήμη των προτύπων, δεν είναι για τον άνθρωπο "επιλέξιμο"...


ΤΟ ΒΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!
τΟ ΝΟΙΩΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!
θΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΩ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ!!!!!!!!!!!
θΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΖΩΗ ΜΟΥ!
ΞΕΡΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟ ΤΙ ΛΕΣ,ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Ηθελα με ενα ρητορικο τρόπο να απαντησω και να συνεχισω στον καλο μου Σκαπανέα αλλα ακριβως γιατί ολα εχουν ένα λογο ήρθε η δικη σου οπως παντα σοφά και απολυτα αναλυτική θέση.
Φιλουρες πρωινές απο μια απεργουσα!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΤΟ ΒΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!
τΟ ΝΟΙΩΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!
θΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΩ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ!!!!!!!!!!!
θΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΖΩΗ ΜΟΥ!
Δεν φοβάμαι, σφαιρούλα μου αγαπημένη, σημαίνει ζω!!!

θέλεις να το κερδίσεις? :shock:
Μα δικό σου είναι...απλά επέλεξέ το!!! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Είναι η ακολούθηση των προτύπων που σε κάνει να μην ακούς την σιγανή φώνη...
Είναι η επλογή του "πρέπει" και όχι του "θέλω"...
Είναι η απόφαση του νου και όχι της καρδιάς...
Είναι οι αξίες που χρειαζόμαστε για να είμαστε αποδεκτοί...
Κρυφά και ύπουλα λειτουργούν τα πρότυπα...Γι' αυτό υπάρχει ακόμα η "κόλαση" και θα υπάρχει, όσο σαν ανθρωπότητα δεν κάνουμε το εξελικτικό βήμα που χρειαζόμαστε, για να περάσουμε σαν "φυλή" στην επόμενη δόνηση...
Τα λόγια σου φέρνουν ανακούφιση στην ψυχή μου.
Είναι αυτό ακριβώς που ανακάλυψα στην προσπάθεια να βρω τον δρόμο μου.
Δίσταζα να το εκφράσω γιατί ακόμη ψάχνω τα κρυφά και τα ύπουλα.
Και είναι τόσο πολλά !!!! μόλις ξεκαθαρίζω το ένα μούρχεται το επόμενο.
Ευτυχώς σταμάτησα να αδημονώ για το τέλος και την κατάληξη.
Απλά τα καλωσορίζω και προχωρώ. Αρκετή κόλαση έζησα και νομίζω ότι μου φτάνει.

Είχα πάντα την επιθυμία να διδαχτώ Σκαπανέα και η κόλαση ήταν επιλογή μου για να μπορέσω να περάσω στην άλλη όχθη.
Η κόλαση με δυνάμωσε και μούδειξε τον δρόμο. Δεν έγινα έρμαιο.
Τώρα πια είμαι σε θέση να επιλέξω..........


Επέλεξα το φως και το πλησιάζω με μικρά βηματάκια.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Eλλη μου θες να πεις ότι κανείς διδάσκεται μεσα στην "κολασή του";

Η ότι εσύ είχες επιλογή στην κόλαση και στον παράδεισο, κι επέλεξες την κόλαση.

Εγω ας πουμε εζησα την κόλασή μου βάσει προτύπων και πεποιθήσεων που δεν γνωριζα και θεωρουσα δικά μου "θελω" κι αυτά που ηταν πραγματικά "θελω μου",δικά μου και μόνο δικά μου, για τους υποδελοιπους ηταν κολαση και για μενα παραδεισος στα όνειρα.Εμαθα μέσω της "κολασεως" και δεν ηταν επιλογή μου.
Τωρα μπορω να επιλεξω γιατι απλά γνωρισα τα προτυπα και πως λειτουργουν μεσα μου και ποιος ξερει και τι αλλο θα ανακαλύψω δηλαδή...Εικόνα

Ευτυχώς που δεν λειτουργησα στην βαση να ειαι αρεστή και αποδεκτή ,ευτυχως και παλι ευτυχώς απο κει την σκαπουλαρισα και αυτο με σωνει μεχρι τωρα.

Εικόνα
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21680
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Kαλή μέρα σε όλους και όλες σας.
Σας διαβάζω τόσο πολύ καιρό που νομίζω πως σας ξέρω προσωπικά, ποιός ξέρει μπορεί και να γνωριζόμαστε :)
Καταλαβαίνω πλήρως αυτά που λέτε και μου δίνετε δύναμη για να συνεχίσω. Τα μηνύματα έρχονται από παντού άλλωστε.
Εγώ σε αυτή τη φάση της ζωής μου, δυσκολεύομαι να αποδεχθώ το τώρα.
Πετάω στο αύριο, στο θέλω, στο εύχομαι.
Είναι μερικές φορές που είμαι "ανοιχτή" και πράγματι βλέπω και αποδέχομαι το "τώρα" και τον εαυτό μου και μαθαίνω.
Αλλες πάλι πελαγώνω. Μπερδεύομαι και φυσικά εύκολα ολισθαίνω στην προσωπική μου αυτομαστίγωση.
Ένα μέρος μου είναι σίγουρο για αυτό που κάνει, εμπιστεύεται, προχωράει.
Ένα άλλο κλωτσάει σαν μουλάρι, αμφιβάλλει, φοβάται.
Μερικές φορές το αποδέχομαι και το αφήνω να συμβεί και να μου "μιλήσει".
’λλες πάλι μπλέκομαι στα θέατρα ελέγχου μου, θυμώνω και αδυνατώ να δω.
Νοιώθω σαν ένα πέπλο να μου σκεπάζει τα μάτια και οργίζομαι με τον εαυτό μου που δεν το παραμερίζει.
Ευτυχώς τώρα πια έχω μάθει να ζητάω βοήθεια και να την παίρνω.
Αλλά αντιλαμβάνομαι πως ο δρόμος είναι μακρύς και περίπλοκος.
Οι λαβύρινθοι του Εγώ έχουν πολλά μονοπάτια.
Και κει που φωτίζω το ένα και νοιώθω πως ξεμπέρδευα, έρχονται καταιγιστικά τα μηνύματα πως ο δρόμος συνεχίζεται...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλώς ήρθες Εύη! :D

Ο λαβύρινθος κάποια στιγμή γίνεται ολοένα και φωτεινότερος!!!
Το ξέρεις άλλωστε, γι' αυτό συνεχίζεις... :D :D

άντε όλοι μαζι...που θα πάει ε? :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21680
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Το ξέρω βρε Βάσω, το ξέρω... :)
Όλοι μαζί.
Αυτό το "όλοι μαζί" είναι το κλειδί. :D
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Καπου σε ξερω εσενα εγω Πατρινιά μου πέρδικα ............
Ευάκι μου:::::::: :D :D :D :D :D :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πατρινιά
Ναι? :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21680
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Χαχα! Ναι εγώ είμαι...
Όχι και τόσο Πατρινιά αλλά πέρδικα σίγουρα...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εδεσε το σύκο Βάσω
Μια Πατρινιά κι ένας Πατρινιος .....ουχ ουχ ουχ :D :D :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”