Περι Αγαπης . . .

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re:

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: "Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω, να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω, να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου..."
Vasoula έγραψε: Και έχει "έρθει" μέσα από άλλους ανθρώπους που σε μια δύσκολη στιγμή μου, μου λένε αυτές τις λέξεις που δεν μπορώ να "ακούσω" από αυτόν την συγκεκριμένη στιγμή...
Είναι απίστευτο!

Γιατί είναι μέσα σε όλους μας! Και ο ένας λειτουργεί για τον άλλον σαν "θεός"...όταν πρέπει!!!
Vasoula έγραψε: Να τι σημαίνει "μοίρασμα"...Κανέναν δεν πρόκειται να καταπιεί ο λαβύρινθος, αν εμείς δίνουμε όλο το φως μας, εκείνη την δύσκολη ώρα...΄Εστω και από μακρυά...
:x :x :x @};-

Μανουκο >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Περι Αγαπης . . .

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Οταν σηκώθηκα να φύγω παρατήρησα έναν ηλικιωμένο να με κοιτά από το απέναντι πεζοδρόμιο...Οι ματιές μας συναντήθηκαν...Πλησιάσε προς το μέρος μου, φοβήθηκα λίγο, για να είμαι ειλικρινής...όμως δεν έφυγα...
΄Ηρθε κοντά μου, έβαλε το χέρι του στους ώμους μου. ΄Ενιωσα μεμιάς λες και με άγγιζε ο θεός...΄Ετρεμα.
Με πήρε αγκαλιά και μου ψυθίρισε...
"Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω, να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω, να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου..." Τα έχασα...Τον κοίταζα με γουρλωμένα μάτια...Τι μου είπε ο άνθρωπος, τι μου είπε τώρα?
Δεν κατάφερα ούτε να χαμογελάσω...Τον κοίταζα σαν μαρμαρωμένη...
Ξαφνικά με άφησε και άρχισε να απομακρύνεται...Τον κοίταζα...και μέσα στο σκοτάδι τον έχασα...΄Αρχισα να προχωράω γρήγορα προς το μέρος που είχε πάει, αλλά δεν τον βρήκα πουθενά...΄Ανοιξε η γη και τον κατάπιε, ή εγώ ήμουν τόσο ταραγμένη που δεν μπορούσα να τον δω?

΄Οταν γύρισα σπίτι κάθησα και σκεφτόμουν...Τι έγινε θεέ μου?
"΄Ετσι λέω σ' αγαπώ" μου είπε...
Δεν το ξεχνώ ποτέ από τότε...Και ήταν μια από τις πιο σημαντικές στιγμές στο ξεκίνημά μου...Τώρα πια αυτές οι στιγμές είναι η καθημερινότητα...Είναι... εσείς!!!
Ε θα τρελαθώ!!!!
Που πήγα και έπεσα σήμερα!!!!!!!
O:-) O:-) O:-)

Αχ μωρέ Βασουλάκι μου!!!!
Πόσα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Σ' αγαπώ πολύ πολύ!!!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Demaki
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2018 12:39 am

Re: Περι Αγαπης . . .

Δημοσίευση από Demaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Περι Αγαπης . . .

Δημοσίευση από Annoula »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Kellaki
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2015 2:35 pm

Re: Περι Αγαπης . . .

Δημοσίευση από Kellaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”