Από τα καλύτερα...

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Από τα καλύτερα...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Γρηγοράκο >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Από τα καλύτερα...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Γρηγοράκο >:d< >:d< >:d<

Βασούλα :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Από τα καλύτερα...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Θοδωράκος έγραψε:Δεν ξέρω αν μ'αρέσει τόσο η λέξη "θυσία". Προτιμώ την λέξη "επιλογή". Όταν λες "θυσιάζω" επικεντρώνεσαι σε αυτό που φεύγει, όταν λες "επιλέγω" επικεντρώνεσαι σε αυτό που έρχεται. @};-
>:d< >:d< >:d<
ωραιο μου αρεσε πολυ... :x @};-
Vasoula έγραψε:η λέξη "θυσία" Γρηγοράκο μου, ερμηνεύεται μόνο με τους στόχους σου... Δηλαδή αν στοχεύεις στον "Άνθρωπο", λογικά χρειάζεται να εγκαταλείψεις τον "ανθρωπάκο"...Και αυτό γιατί να έχει πόνο? Είναι θέμα στόχου μόνο και του τι είσαι διατεθειμένος να εγκαταλείψεις για να τον πετύχεις.

Δεν μπορείς να έχεις δύο επιλογές, όταν ο στόχος είναι ένας. Μία επιλογή έχεις και αυτό απαιτεί ΞΕΒΟΛΕΜΑ...Αυτό είναι η θυσία που σε κάνει να φοβάσαι μήπως πονέσεις...Δεν πονάς, απλά ξεβολεύεσαι...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
:x :x @};-
Greg έγραψε:Αχ αυτό το ξεβόλεμα!!! Όλα εκεί καταλήγουν!!!
Έχεις δίκιο Βασούλα! Σκεφτόμουν πόσες φορές πόνεσα, έχοντας στόχο...καμία!! Κι αν κάτι με ενόχλησε στην πορεία, δεν με επηρέασε ιδιαίτερα!!!
:x :x :x >:d< >:d< >:d<
οντως... :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”