Áèáíáóßá

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

χι χι χι χι χι !!!!
=))

Μου προκλήθηκε το ιδιο συναίσθημα που ειχα χθες το πρωι οταν μια συνάδελφος που περιμενει να γεννήσει σε ενα μηνα μου ειπε....<< θέλω ενα αυτοκίνητο που να χωράει ολα τα πράγματα του μωρού που θα γεννηθεί, στο πορτ μπαγκάζ και στην οροφή να εχει τις σανίδες του σερφ.....χι χι χι ......
και εγω της ειπα ξεκαρδισμένη....<< καλα ολα τα αυτά ,αλλα το μωρό που θα το βάλεις ...? >>
Ασυμβίβαστον......

Πάμε να πάιξουμε στο ...φως.... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αετούλη...να παίξουμε...ναι!

τώρα είπες την λέξη που ταιριάζει στην αθανασία... :x :x :x

είμαστε φόρουμ ανοιχτό...μην το ξεχνάμε ε?

"Εύκολοι πελάτες" για κάθε είδους αθανασία, θεοποίηση, φώτιση...

Μα αν έμπαιναν στον κόπο να δουν λίγο καλύτερα, θα μας είχαν αποκλείσει σαν "μωρούς", για να διαλαλήσουν την "πραμάτεια" τους!!!

;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μα αν έμπαιναν στον κόπο να δουν λίγο καλύτερα, θα μας είχαν αποκλείσει σαν "μωρούς", για να διαλαλήσουν την "πραμάτεια" τους!!
Μα δεν μπορουν να δουν Βάσω μου. Δεν ξέρουν πως να κοιτάνε..
Δεν βαριέσαι .... >:d<
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

aetos έγραψε:<< καλα ολα τα αυτά ,αλλα το μωρό που θα το βάλεις ...? >>
:)) :)) :))
Της είπες ότι μόνο όρεξη για σέρφ δεν θα έχει για αρκετό καιρό??? :D :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μπα εστιαστηκα στα πρακτικά ζητηματα...πχ την αμμο που θα φαει το μωρο στην Αναβυσσο [ εκει πάει] οσο θα περιμενει.....τα γάλατα και τα αντιηλιακά που θα κουβαλάει ....τα παμπερς κλπ ...λέγοντας οτι καλύτερα να το αφήνει στη μαμα της , οταν θα πηγαίνει γαι σπορ....οποτε δεν χρειάζεται φορτηγό για να μετακινηθεί....

Το εφερα παραδειγμα επειδή την ωρα που μου ελεγε ολα αυτα....δεν μπόρεσα να κρατηθώ [ σχηματισα στο μυαλό μου την εικόνα που ελεγε] και γελούσα πολύ...σαν ανεκδοτο το είδα..
οπως και το παραπάνω κείμενο..

Όλες οι εισηγμένες στίχοι έχουν ένα βαθύτερο νόημα.


Ω ναι!!! λέω να παω να βάλω καμια σκούπα ....μπας και γειωθω και συνελθω...χι χι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Και γω λίγο διάδρομο.... μιάς και η κορμάρα μου είναι ... φθαρτή!! :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Alchemist_Muppu
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 25 Απρ 2009 6:53 pm

Δημοσίευση από Alchemist_Muppu »

:-D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alchemist_Muppu την 26 Απρ 2009 2:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Alchemist_Muppu
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 25 Απρ 2009 6:53 pm

Δημοσίευση από Alchemist_Muppu »

:-D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alchemist_Muppu την 26 Απρ 2009 2:38 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Αθανασία πάντως δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση ούτε εγώ.

Αυτό που θέλω είναι να ζήσω τη ζωή μου όσο πιο όμορφα γίνεται γεμάτη με γνώση, να καταφέρω να έχω μέσα μου την αγάπη δίχως όρους και όρια για μένα και για όλους γύρω μου.

Να ολοκληρώσω τα μαθήματα που ήρθα να πάρω και να φύγω από δω ήσυχα και ωραία. :x :x :x :x

Σαν τυραννία την αισθάνομαι την Αθανασία εγώ προσωπικά.

Ευχαριστώ δεν θα πάρω. >:\ >:\ >:\
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Alchemist_Muppu
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 25 Απρ 2009 6:53 pm

Δημοσίευση από Alchemist_Muppu »

:-D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alchemist_Muppu την 26 Απρ 2009 2:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Θα μου επιτρέψεις φίλε Alchemist_Muppu να σου πω ότι το φόρουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων.

Έτσι λογικό είναι όταν θέλεις να πεις κάτι να περιμένεις και τον αντίλογο.

Δεν γίνεται να μην πω τη γνώμη μου, σαφώς και είναι αποδεχτή η δική σου άποψη όμως εγώ προσωπικά δεν την ασπάζομαι την αθανασία δεν είπα ότι δεν την πιστεύω ή ότι δεν σε πιστεύω. Απλώς δεν θα την ήθελα για μένα. @};- @};-
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Alchemist_Muppu
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 25 Απρ 2009 6:53 pm

Δημοσίευση από Alchemist_Muppu »

:-D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alchemist_Muppu την 26 Απρ 2009 2:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Alchemist_Muppu
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 25 Απρ 2009 6:53 pm

Δημοσίευση από Alchemist_Muppu »

:-D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alchemist_Muppu την 26 Απρ 2009 2:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Alchemist_Muppu
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 25 Απρ 2009 6:53 pm

Δημοσίευση από Alchemist_Muppu »

:-D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alchemist_Muppu την 26 Απρ 2009 2:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Εγώ πιστεύω ότι η αθανασία και η αιώνια ζωή δεν είναι μέσα σε ένα σώμα ανθρώπινο αλλά σε ένα μη υλικό, αυτό που όλοι έχουμε όταν δεν είμαστε σε αυτή την διάσταση την 3τη.

Ο θάνατος είναι μια μύηση και κάτι που είναι απαραίτητο για τους ανθρώπους. Για τους μερικούς όπως λες που θα ζήσουν 400-500-800 χρόνια, θα είναι σε ένα πιο φωτεινό σώμα και όχι τόσο υλικό όσο το ανθρώπινο. Και για να γίνει το σώμα μας τόσο φωτεινό ώστε να αναληφθούμε αν θέλουμε δεν νομίζω να χρειάζεται αποχή από τπτ.
Αντιθέτως το σεξ είναι κάτι που σε εκτοξεύει σε μεγάλες δονήσεις. ’σε που καθαρίζει και τα τσάρκα.
(Πάντα με το άτομο που αγαπάς όχι άιντε, να σκορπάς την ενέργειά σου από δω και από κι....)

Τον Ιησού δεν κατάλαβα για ποιον λόγο των αναφέρεις έτσι αλλά ok...

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”