Ρέικι και τσάκρας

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

που ξερετε τοσα πολλα κι εγω δεν ξερω την τυφλα μου... :D
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Εδω που βρεθηκες θα μαθεις....
:)) :)) :)) :))
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

που ξερετε τοσα πολλα κι εγω δεν ξερω την τυφλα μου...
Γιαννάκι μην ανησυχείς θα τα θυμηθείς.......!!όλα τα ξέρεις!! >:d< :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Deukalion
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2008 4:21 am

Δημοσίευση από Deukalion »

Το 6 πιστευα οτι δεν μπλοκάρει αλλά οπως ειπε η Βασω δεν μπλοκάρει απο μονο του άρα μπλοκάρει...Πχ εγω που νιώθω εκει πολυ ενταση μπορει να ειναι αποτελεσμα αλλων μπλοκαρισμάτων απο αλλα "κέντρα" η σημεια ας πουμε ,το αποτέλεσμα;Το εχω αναλύσει το θεμα αλλα στην κλειστή ομάδα.
Εχω δυσκολια να γειωθω αλλά για να πειραματιστω ειπα να δοκιμάσω και το αντίθετο..Μου ηταν παρα πολυ ευκολο..Και ένιωσα απιστευτα άσχημα .Και συναισθηματικά και όλα! Μου ηρθε ζαλη και ανακατοσούρα.Οπως νιώθω μερικές φορες οταν πιεζομαι πολύ.
Επισης τα καταφέρνω να γειωθώ σε καποιο βαθμό απλά μετα είμαι πολύ καλά για μια μέρα αλλά μετα κάτι συμβαίνει και μου ερχεται μεγάλη ενταση.Βέβαια παλαια ηθελα βδομάδα να συνέρθω πάλι και μπορέσω να ξαναπροσπαθήσω!..Η προσπάθεια και μονο μου φαινόταν εφιαλτική σαν να έβλεπα εφιάλτη ηταν και προτιμούσα να προσθέτω ένταση !αλλιως ενιωθα χάλια..
Τουλάχιστον τωρα παρατήρησα πως η υπερενταση στη κεφάλα μου :-o υστερα απο προσπάθεια γειωσης την μεθ - επόμενη μέρα κρατάει μια μέρα περίπου και ύστερα μπορω να ξαναπροσπαθήσω.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πάρη μου δεν πολυκατάλαβα τι κάνεις για γειώση...

Το 6ο κέντρο δεν μπλοκάρει από μόνο του σημαίνει, ότι η ενόραση και οι εσωτερικές αισθήσεις δεν μπλοκάρουν ποτέ σε έναν άνθρωπο.

΄Ομως όταν είναι μπλοκαρισμένα τα άλλα κέντρα, δεν εμπιστεύεσαι ούτε τους ανθρώπους, ούτε τον εαυτό σου, ουτε την εσωτερικη καθοδήγηση, ούτε την αγαπη, ουτε καν μπορείς να την εκφράσεις.

Οπότε τι να το κάνεις που δεν μπλοκάρει το 6ο κέντρο?

Η συμβουλή μου: στο είχα πει και τότε...Να κάνεις καθημερινά ρέκι και να παρατηρείς...
Να μην έχεις προσδοκίες
Να είσαι ανοιχτός στα ευρήματα της παρατηρήσης

Τώρα για την γείωση. Συνήθως οι άνθρωποι δεν ζουν μέσα στην ζωή τους, αλλά έξω από αυτήν. ΄Ετσι είναι φυσικό να μην τους αρέσει και η καθημερινότητά τους.
Η δύσκολη ζωή, ενεργειακά σε αποσπά από τις ενέργειες της γης και ζεις αποκομμένος από αυτές, με αποτέλεσμα να μην έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και γενικά στην ζωή...

Μπες μέσα στην ζωή σου και ανέπτυξε όλη την δυναμική της.

Θα μου πεις, πώς??? Η δράση της ζωής έχει πολύ όμορφα πράγματα να σου δώσει...
εργασία, παρέα, έρωτας, γέλιο, χαρά, ευθύνη, δημιουργία...

θα βρεις άλλα τόσα και μόνος σου, όταν σταματήσεις να θεωρείς τον εαυτό σου ένοχο και προέκταση των γονεϊκών αντιδρασεων.

Δεν έχεις ευθύνη εσύ για την ζωή των γονιών σου, και σου την έχουν φορτώσει χωρίς καν να το καταλάβεις...

Σκέψεις με αγάπη @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δευκαλίωνα ....μια αγκαλίτσα για σενα >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γλυκέ μου Δευκαλίωνα αγκαλιτσα κι από μενα.... >:d<
Deukalion
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2008 4:21 am

Δημοσίευση από Deukalion »

:D :D :D :D :D :D
Αγκαλίτσες :-D
>:d< >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γιατι μου εβγαλες δοντια Παρικο? @};- :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

κανει διαφημηση στην κολγκειτ ισως? =)) =))
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αυτην με τους μπλε κοκκους προφανώς =)) γιατι ειναι δοντια μπλε!!!!!!!!!!
Deukalion
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2008 4:21 am

Δημοσίευση από Deukalion »

8) 8) 8) 8) Χωρίς δόντια!
Αυτα τα δοντια πρέπει να ανανεονονται λογικά τουλάχιτον επιφανειακά.. ΤΟσο τριψιμο ! :-?
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Θεωρώντας κανείς ότι η ανταλλαγή ενέργειας από το 2ο κέντρο, έχει στόχο και σκοπό, αξιολογεί τα συναισθήματα των άλλων και μπλοκάρει από φόβο.
Ο χειρισμός μέσα από την σεξουαλικότητα, δηλώνει την ανάγκη μας για παρέα, για ένταξη στο σύνολο και είναι η μεγάλη υποχώρηση του εαυτού μας, για να είναι μαζί με τους άλλους...
΄Η απομονώνεται γιατί θεωρεί τους άλλους δυνατότερους και χειριστικούς.

Το μοίρασμα των συναισθημάτων γίνεται με δυσκολία και αυτό έχει σαν συνέπεια το μπλοκάρισμα στο κέντρο του λαιμού, ώστε η αλήθεια της ψυχής να μην μπορεί να εκφραστεί.
ετσι ακριβως νιωθω Βασουλα μου κι αν σκεφτω ποσο υποφερω κι απο την μεση μου , μου δινει ακομα πιο ξεκαθαρη εικονα ,για το μπλοκαρισμα στο 1ο και 2ο κεντρο μου...
επακολουθο αυτων ειναι το μπλοκαρισμα και στο 5ο κεντρο αλλα μπλοκαροντας το 5ο απευθειας μπλοκαρω και το 4ο???

τελικα ειναι ολα τα κεντρα τοσο αλλυλενδετα μεταξυ τους που καταληγουμε να ειμαστε παντου μπλοκαρισμενοι?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ω ναι!!!!γιαυτό και τα κέντρα μας τα δουλέυουμε σε συνάρτηση και όχι αποκομένα το ένα απο το άλλο!!για παράδειγμα, αν υποθέσουμε πως ξεκινάμε να δουλέψουμε το 2ο, παράλληλα θα μας έρθουν επιγνώσεις και απο το 3ο και απο το 5ο και απο το 4ο, τις οποίες θα συμπεριλάβουμε μεσα μας ως γνώση της ολότητάς μας!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”