Η αλήθεια μου για το ρέικι

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Η αλήθεια μου για το ρέικι

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα σας πω τι μου συνέβη, τις ημέρες που ήμουν στο Μόναχο...

Πάντα ένιωθα την ενέργεια σαν ωκεανό, και εγώ μια σταγόνα του...
Από μικρό παιδάκι μπορούσα να την αντιληφθώ, μα δεν ήξερα τι ήταν...΄Εμαθα για το ρέικι και έζησα με αυτό, στην ηλικία των 18 ετών! Χωρίς μυήσεις όμως...

΄Οταν επιτέλους μπόρεσα και προχώρησα στις μυήσεις, όσα έμαθα για το ρέικι δεν με κάλυπταν, σε σχέση με αυτήν την εσωτερικότητα που μπορούσα να αντιληφθώ στην ενέργεια...
΄
Πήρα τις εκπαιδεύσεις και τις μυήσεις δύο φορές, μήπως και κάτι άλλαζε...

Δεν άλλαξε τίποτα!!!

Μου πήρε αρκετό χρόνο για να μπορέσω να οριοθετήσω την διαφορετικότητα που μου προέκυπτε...

Και όταν αναγνώρισα ότι αυτή η διαφορετικότητα ήταν η αποκλειστική "θεραπεία"...αποφάσισα να το διδάξω! ΄Ετσι όπως το ένιωσα εγώ...

΄Ηρθα σε αντίθεση με οτιδήποτε "παραδοσιακό"...Με αποτέλεσμα να εγείρω την "κριτική" και την αμφισβήτηση για την παράδοση του ρέικι!

Μα δεν ήταν ο σκοπός μου το ρέικι! ΄Ενιωσα ότι απλά βρήκαν όνομα οι αναζητήσεις μου με το θεϊκό και την ενέργεια του!
΄Οτι γνώρισα για μένα, μπήκε σε πλαίσιο και έτσι μου έδωσε την δυνατότητα να το μεταδώσω...

Η αδερφή μου μού είπε..."γιατί το λες ρέικι? Αυτό δεν είναι ρέικι, αλλά ολίγον ρέικι και πολύ αυτογνωσία..."

Ζορίστηκα...και άρχισα να επανεξετάζω...

Λες? :roll: Σκέφτηκα πόσο αληθινή ήμουν σε αυτό που έκανα!!!

΄Ενιωσα την "αγκαλιά" του Ουσούι σε κάθε μύηση...Και όχι μόνο!!!

Λες? Αναρωτήθηκα πολλές φορές...

Γνώριζα ότι ο Ουσούι "δίδασκε" τους "μαθητές" του, όχι πως θα κάνουν καλά το σώμα τους, αλλά πως θα οδηγηθούν στην "φώτιση"...
Ο Αρζάβα μου έδωσε και το υπόβαθρο της ιστορίας του...

Ο Χαγιάσι δεν πήρε "έγκριση" από τον Ουσούι...Απλά άνοιξε την δική του σχολή, βασιζόμενος στις δικές του δυνάμεις!!!!
Το ρέικι που έφτασε στην δύση ήταν από τον Χαγιάσι...
Οι παραδόσεις του Ουσούι παρέμειναν "κρυφές" για την δύση...

Που, σαν δύση, δεν μπορούσε να εντρυφήσει στην πνευματικότητα του ρέικι και παρέμεινε στην επιφανειακή του ωφελιμότητα!!!
Γιατί οι δυτικοί, δεν αναγνωρίζουν την φώτιση...λόγω της θρησκείας τους!!!

Δεν μου έκανε η "επιφάνεια"...Δεν την αναγνώριζα!
΄Οπως δεν αναγνώρισα ποτέ την "φώτιση", σαν νιρβάνα!!!!

Κάποια στιγμη η αδερφή μου, γνωρίζοντας πολυ καλά αγγλικά, μπήκε σε σάιτ ιαπωνικά, και διάβασε για την αλήθεια του Ουσούι...
Μου είπε..."συγνώμη, σε παρεξήγησα! Αυτό είναι το ρέικι! Συνέχισε λοιπόν έτσι, έστω και αν έρχεσαι σε αντίθεση με ό,τι παραδοσιακό!!"

Η "θεραπεία" που επιφέρει το ρέικι, δεν έχει να κάνει με το σώμα!
΄Εχει να κάνει με την ανθρώπινη φύση και αυτή χρειάζεται ολική "θεραπεία"...

Συνέχισα...αλλά πάντα ήθελα να γνωρίζουν οι άνθρωποι που έρχονταν σε μένα, τι ακριβώς θα πάρουν! Και έτσι έδινα εξηγήσεις!!!
Τους έδινα την δυνατότητα να ωριμάσουν για την "θεραπεία" τους!!!

΄Ημουν στο Μόναχο! Είχα καθίσει σε ένα πάρκο στο Perlach, για να καπνισω ένα τσιγάρο, μια και απαγορεύεται παντελώς σε οποιοδήποτε χώρο της εταιρίας μου!!!

Δέχτηκα, εκείνη ακριβώς την στιγμή (και το τονίζω αυτό, γιατί οποιαδήποτε άλλη στιγμή δεν θα μπορούσα να απαντήσω) ένα τηλέφωνημα από έναν άγνωστο φίλο...

΄Ηταν ρέικι μάστερ...Κουβεντιάσαμε για το ρέικι

Μου είπε ότι το ρέικι που έχουμε στην δύση, βασίζεται στον Χαγιάσι, ο οποίος δεν ήταν καθόλου πνευματικός! ΄Ηταν απόστρατος αξιωματικός και δεν μπορούσε να νιώσει την πνευματικότητα, γι' αυτό και ο Ουσούι ποτέ δεν θα του επέτρεπε να έχει δικούς του "μαθητές", με την θέλησή του...

Η καρδιά μου άρχισε να χτυπάει δυνατά...

Ο Ουσούι, μου είπε, ήταν ένας πολυ πνευματικός άνθρωπος, που ήθελε να βοηθήσει τους ανθρώπους στο θέμα της "θεραπείας", για να τους οδηγήσει με αφοσίωση στην φώτιση...
Η διδασκαλία του, δεν έχει σχέση με το επιφανειακό υπόβαθρο του ρέικι, έτσι όπως το μαθαίνουμε...Βασίζεται στην πνευματικότητα του Τσι Γκονγκ και οι μυήσεις ήταν το "κλειδί" για το άνοιγμα σ' αυτήν...

Να σας πω ότι ένιωσα μεγάλη ευγνωμοσύνη, δεν χρειάζεται!!! Νομίζω το νιώθετε...

Και ο άγνωστος αυτός φίλος, ήταν μόνο 19 ετών!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν έχει ηλικια η αλήθεια της ψυχής μας!!!
Και γι' αυτό τον ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τόσο πολύ!

Τον ευχαριστώ γιατί μίλαγα μαζί του, σαν να μιλάω με τον Εαυτό μου...Ο ήχος της φωνής μου, έγινε σιωπή και Λόγος!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΟ!!!!!!! :D :D :D :D

΄Ηθελα απλά να το μοιραστω μαζί σας!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παίρνοντας αφορμή απο την κατάθεση καρδιάς της Βάσω , θα ήθελα να γράψω μια άποψη μου σχετική...

Κατα την γνώμη μου κανενας δρόμος είτε είναι δυτικός , είτε ανατολικός είτε ..δεν ξέρω τι άλλο, δεν εχει την δυνατότητα να οδηγήσει πουθενά χωρίς την αυτογνωσία.

Η ωραιτότερη και η πιο σοφή διδασκαλία δεν θα είναι κατανοήσημη αν δεν εχουμε παράλληλα κάποια εξέλιξη ως πρός το είναι μας.
Μεσα απο την διαδρομή μου στον εσωτερισμό και παρατηρώντας τους ανθρώπους που ''γνωρίζουν'' και ''μη'', το μόνο για το οποίο βεβαιώθηκα είναι το αυτό το γεγονός.

Δεν ξέρω τι θα έπρεπε να κάνεις και τι όχι Βάσο μου αλλά εμένα αυτό που βλέπω , μου αρέσει και δεν με ενδιαφέρει που κατατάσσεται και πως ονομάζεται...
Άβαταρ μέλους
Morgan
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 3:35 pm

Δημοσίευση από Morgan »

Βασω
σημερα το προϊ ετοιμαζομουνα να γραψω καποια απαντιση στο ποστ σου , οταν το σερβερ , η , η συνδεση , η δεν ξερω ποιο τεχνολογικο μπικλιμπιδι με πεταξε εξω απο το ιντερνετ !
Ισως καλα εκανε για να με μποδιζει να μπλεκω τα νευρονια μου σε μεγαλες φρασεις ... για αυτο , τωρα λεω μονο : :D :D :D :D :D .
Χαιρομαι πραγματικα με ολη μου την καρδια .
Ξερεις πως συνηδητοποιησα εγω αυτην την " διασταση " του Ρεικι ? Απλως χαρη στο Forum . Οταν εγινα μελος και εκανα την 1η δημοσιευση μου με την εμπηρια μου με το ρεϊκι , πηρα πολες απαντησεις απο μελους που ροταγανε ολοι πως ειναι τωρα η υγεια μου .... χαρηκα πολυ ασφαλως αυτην την γλυκια υποδοχη ..ομως κατι εκανε " κλικ " μεσα μου ....ξαναδιαβασα το κειμενο μου , και καταλαβα πως πραγματι , δεν ειχα πει ουτε μια λεξη για την εξελιξη της σωματικης μου καταστασης ....σαν να μην με απασχολουσε πια αυτο το θεμα . Ημουνα εκθαμπομενη απο την πνευματικη εξελιξη μου και ειχα ξεχασει τις σωματικες μου μιζεριες .....
Ετσι , οπως ειπες εσυ ευχαριστω στο " Πανο " . λεω εγω ευχαριστω στο Forum , γιατι χρειαζεται παντα ενα γερο " κλικ " για να συνηδητοποιησει ο νους μας αυτο που η ολοτητα μας εχει καταλαβει απο την πρωτη στιγμη .
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Aχ γλυκειά μου Morgan...

Εμένα δεν έγινε το κλικ της συνειδητοποίησης για το ρέικι...Ούτε το είχα καν ανάγκη...πίστεψέ με!!! Γνωρίζω ό,τι γνωρίζω και κάνω ότι κάνω με απόλυτη σιγουριά πια...!!!!


απλά με απογοητεύει καμιά φορά αυτό που ακούω για το ρέικι!!! Και πόσο απέχει από το ρέικι!!!
Ψάχνονται οι άνθρωποι για αυθεντικοτητες στο ρέικι, και δεν μπορούν να δουν δύο σπιθαμές μέσα τους! Γιατί αυτό έμαθαν!
΄Οπως έμαθαν ότι ο Ιησούς ειναι θρησκεία...
Και δεν βλέπουν πόσο άνθρωπος ήταν!! :cry:

Η συγκίνηση που είχα είναι γιατί μου λείπει αυτό!!! Η ταύτιση, η συνοχή, η ίδια κατεύθυνση, η εσωτερική γνώση, η αλήθεια...Και το βρήκα σε έναν άνθρωπο 19 χρόνων...όταν το "ψάχνω" σε μεγαλύτερους!! :cry:

Συμφωνώ μαζι σου αετέ, δεν ξέρεις πόσο!!! ΄Η μάλλον ξέρεις!

Ανατολικο, δυτικό, μεσαίο, δεξί, τίποτα δεν διαχωρίζεται από τον άνθρωπο και την φύση του, όσο ο ίδιος ο άνθρωπος και η φύση του!!!

ευχαριστώ κι εγώ το φόρουμ με την σειρά μου!!! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:cry: :cry: :cry:
Και μου θύμισες....
μιά βραδιά πριν 'ερθω Αθήνα για τον πρώτο βαθμό:::
Νόμιζα ότι αυτό το Ρεικι θα με βοηθούσε στη σωματική μου υγεία.... και ερχόμουν με μεγάλη αδημονία αλλά και μεγάλες επιφυλάξεις :?
Αλλά όπως πήγαινα σπίτι είδα ένα αστέρι να πέφτει: Και η ευχή που μου βγήκε ασυναίσθητα ήταν στα γρήγορα.
""Να βρώ το Θεό εκεί που πάω αύριο""" :shock: :shock:
Και αναρωτιόμουν όλη νύχτα μετά: Τι δουλειά έχει ο θεός με το σεμινάριο?? Τι στο καλό μου ήρθε, και τι προσδοκίες έχω???
Τις είχε η ψυχή μου , όμως , που αν μπορούσες να πείς ότι ήταν Ρεικο-Θεό-ναρκομανής και πολύ έτοιμη να προσπαθήσει να με φέρει σε επαφή!!! :cry:
Σε ευχαριστώ :cry: :cry:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Και μου θύμισες....


o θεός? τι σχέση είχε? :wink:
εκτός από την συγκίνησή μου?
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Και... ας πάμε στην ουσία της ιστορίας!! :wink:
Η ενέργεια ήρθε ξανά στους ανθρώπους!
Κάποιοι το βλέπουν ως εργαλέιο για να επισπέυσουν την ''αυτογνωσία'' τους, κάποιοι άλλοι όχι.
(Εγώ βρίσκομαι ακόμα στην αρχή , αλλά ωστόσο θα χρειαζόμουνα 4 ζωές για να καταλάβω όσα έχω ήδη συνηδειτοποιήσει τον τελευταίο 1,5 χρόνο με το Ρεικι :P Εξού και η απέραντη ευγνωμοσύνη που μου βγαίνει κάθε φορά)
Η ουσία είναι: Σε αυτό το μεταβατικό σταδιο της ανθρωπότητας:
Πως μπορούμε με το Ρεικι να βοηθήσουμε αυτούς που τουλάχιστον είναι ώριμοι να κάνουν το ''κλίκ'' στο ''Θεό'' ή στην πνευματικότητα΄, ώστε να μην ''χασουν '' αυτό το τρένο??
Η απλά το τρένο αν είναι να χαθεί , θα χαθεί, και αν είναι να το προλάβουν, θα το προλάβουν??
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πως μπορούμε με το Ρεικι να βοηθήσουμε αυτούς που τουλάχιστον είναι ώριμοι να κάνουν το ''κλίκ'' στο ''Θεό'' ή στην πνευματικότητα΄, ώστε να μην ''χασουν '' αυτό το τρένο??


κανείς δεν χάνει το ταξίδι.. Ακόμα κι άλλο "μέσον" να πάρει, ταξίδι κάνει...

Το ξέρουμε πια!

Ο θεός πάντα "κλείνει" το μάτι του...Το θέμα είναι να μην νομίσουμε ότι έχει τικ!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε: Ο θεός πάντα "κλείνει" το μάτι του...Το θέμα είναι να μην νομίσουμε ότι έχει τικ!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καταπληκτικό!!!!!!

Οι σκεπτικιστές φίλοι , (πχ οι άντρες μας) , ΤΙΚ νομίζουν ότι έχει ο Θεός!!! :lol: :lol:
-Οταν έσβησε η μηχανή του Σμάρτ που θα πατούσε την Αμαλία στη μέση του δρόμου.
-Οταν έκανα 50 χιλιόμετρα με τα κλειδιά μου στον ουρανό του αυτοκινήτου, χωρίς να κουνηθούν , και μου τα έδωσε στο φανάρι ένας Χριστιανός.
-Οταν ο πυρετός του παιδιού μου από 40 έπεσε στο 37!

Η Θεική συχρονικότητα είναι γιαυτούς .... σύμπτωση!!!!
Ολοι περιμένουν ένα θαύμα, αλλά κανένας δεν πιστεύει ΄΄οταν αυτά γίνονται, μικρά και καθημερινά ή μεγάλα....

Δεν πέτυχε...έτυχε!!! :mrgreen:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα ήθελα πολύ να μιλήσω με τους σκεπτικιστές σας, Ντάννυ μου!

Για να τους διηγηθώ την ζωή τους με το νι και με το σίγμα...Τόσο κοινότυπη, που καταντάει μονότονα ίδια σε όλους, όσοι θεωρούν θεϊκή "παραγγελιά" τον χορό του βολέματος, που σέρνουν!!! :(

Και να πω ότι ήταν βολεμένοι...άντε να το καταλάβω...
Μες τον πόνο και την ανασφάλεια ζούνε...΄Ελεος πια μ' αυτό το βόλεμα της ζωής που φεύγει...!!!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Και μιας και λέμε αλήθειες για το ρέικι, θυμάμαι ότι το ρέικι ήρθε στη ζωή μου ξαφνικά, δεν το έψαξα, δεν αναζητούσα κανενός είδους ίαση, τίποτα πιο ενδιαφέρον στη ζωή μου.....

την επαφή με την ενέργεια την είχα, με το δικό μου τρόπο, είχα βουλιάξει στον πάτο του πηγαδιού και είχα δώσει και τη φόρα που με είχε βγάλει στην επιφάνεια πάλι.

Έδινα ρέικι, χωρίς να το γνωρίζω, λειτουργούσα τη μεταφορά ενέργειας, χωρίς μυήσεις και άλλα τέτοια......

ώσπου μια μέρα, έτσι ξαφνικά, μια λέξη μιας συναδέλφου, μια σύμπτωση στο ιντερνετ, σφήνωσε στο μυαλό μου.........:
"θα μυηθώ στο ρέικι". Γιατί? δεν ξέρω να απαντήσω με ακρίβεια ακόμα......

Με όλη την αλήθεια μου όμως μπορώ να πω: βρήκα ένα κανάλι να μπορώ να επικοινωνώ, να λέω την αλήθεια μου κι ας διαφέρει, χωρίς να με λένε χαζή ή ανάποδη, βρήκα επιτελους ανθρώπους έξω από πρότυπα.........!

και ναι............χαίρομαι που έγινε έτσι, χαίρομαι που είμαι εδώ......σήμερα.........!

Δεν με νοιάζει αν το λένε ρέικι ή αμαλία........με νοιάζουν όμως όλα αυτά που βρήκα πίσω από αυτό......! όλα αυτά που βρήκα μέσα σε αυτό.........!

Ευχαριστώ τη Θεϊκή συγχρονικότητα για ότι είμαι και ότι έχω....ΣΗΜΕΡΑ.......!

:oops: :oops: :oops:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Έδινα ρέικι, χωρίς να το γνωρίζω, λειτουργούσα τη μεταφορά ενέργειας, χωρίς μυήσεις και άλλα τέτοια......
εμ! Αυτή είναι η αλήθεια!
Μέσα μας όλα...ένα τσικ χρειάζεται!

Στην αρχή τουλάχιστον...Μετά το "τσικ" γίνεται επίγνωση και στην συνέχεια η επιγνωση γίνεται αλήθεια!

Και όταν ζούμε με αλήθεια, ποιόν να φοβηθούμε μετά? :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πόσο χαίρομαι Βάσω για τις τόσες επιβεβαιώσεις! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Ωραία τα λέτε και σοφά ,να σας ρωτήσω όμως κάτι κυρίες μου?

3 γυναίκες πρωί πρωί τέτοιο όρμιγμα στούς άντρες?
Δε λέω υπερτερήτε των αντρών και επιστημονικά και δονητικά όμως το αιθερικό σώμα του αρσενικού είναι το θηληκό.
Οσο είμαστε υπάρξεις του δυαδικού συστήματος(και δέ νομίζω τυχαία)το ίδιο τέλειο είνε ήτε΄είσε Αρσενικό ήτε Θηλικό.
Οπότε (μπιχτή για τα δικά σας σχόλια 8) )τί πιο καλό απο ένα αντρικό μυαλό με γυναικίο υποσεινήδητο :thumbsup: :thumbsup:

Για να ταράξω λίγο το πηγαδάκι που στήθικε :roll:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:roll: :roll:

ποιό πηγαδάκι?
Που είδες να γράφετε κάτι υπέρ ή κατά του ανδρικού φύλου?

Παρεξήγησες WonderBoy!!!

Εγώ, προσωπικά, δεν ξεχωρίζω τα φύλα!

Αναφέρομαι σε ανθρώπους! :wink:

όσο για το διπολικό σύστημα της ύλης, ε, αυτό είναι ένα θέμα, που δεν έχει σχέση όμως με το τόπικ αυτό! :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”