Η αλήθεια μου για το ρέικι

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ντανυ, εκτός του να προσπαθούμε να μην στέλνουμε αρνητισμό στο περιβάλλον μας με οποιοδήποτε τρόπο δεν νομίζω οτι μπορεί κανεις να βοηθήσει κάποιον αν δεν είναι η στιγμή η να δεν θέλει..
Οι σκεπτικιστές φίλοι , (πχ οι άντρες μας) , ΤΙΚ νομίζουν ότι έχει ο Θεός!!!
Δεν ειναι όλοι οι άνδρες υλιστές..οι δικοί μας είναι αλλά γιατί δεν ξέρω...!!!
Πάντως και οι άλλοι που ασχολούνται με τα δικά μας....δεν είναι και τίποτα το πολύ διαφορετικό...απο τα λίγα που γνωρίζω... :wink:
)τί πιο καλό απο ένα αντρικό μυαλό με γυναικίο υποσεινήδητο
Επιτρέψτε μου να μιλήσω λίγο γειωτικά παιδιά ...παρακαλώ... :P

Φίλε μου εξαρτάται τι θέλουμε να κάνουμε μαζί με αυτά τα υπέροχα πλάσματα [ τα αγοράκια]...δλδ
Αντρικό μυαλό με θηλυκό υποσυνείδητο .....μπρρρρρρρ να μου λείπει.....όλο θα νταντεύω....αλλά για φίλος είναι τέλειος .....για μπαμπάς ανεπαρκής....για γιός καταστροφή.. :twisted: ....για ψυχική επαφή αγνή και αμόλυντη ..η απέραντη ομορφιά.. :flower:

Τα λέμε
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν ήξερα ότι το υποσυνείδητο έχει φύλο!!! :roll:

Αυτό μάλλον που σας διαφεύγει είναι ότι τα φύλα εργάζονται με πρότυπα, που έχουν να κάνουν με την κοινωνική τους έκφραση...

Αλλιώς, βρε παιδιά, ο φόβος είναι ουδέτερος!!! Δεν έχει γένος!
Το ίδιο και ο εγωισμός!!!

Τα άρθρα δεν προσδίδουν στα συναισθήματα και φύλο!!!

Τα χαρακτηριστικά της φύσης δεν έχουν να κάνουν με τις εκδηλώσεις της στην πραγματικότητα.

Πως κατέληξε η αλήθεια μου για το ρέικι σε συμπεριφορές, δεν το κατάλαβα ακόμα! :roll: :roll:

Αλλά μια και το αναφέρετε....ας μην γελιόμαστε με τα φύλα και ότι αυτά μας έχουν μάθει ότι είναι...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Βρε παιδιά, τον άντρα τον δικό μου και της Αμαλίας εννοούσα ως παράδειγμα, διότι σε αυτούς εχουμε πεί τα μικρά θαύματα της συγχρονικότητας, και μας αντιμετωπίζουν με σκεπτικισμό !!! :roll:

αλλά για να μην είμαι τελείως άδικη, ο άντρας μου ακούει, σκέφτεται αυτά που λέω, και πολλές φορες καμαρώνει κάτω απ΄τα μουστάκια του.
:lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πάντως και οι άλλοι που ασχολούνται με τα δικά μας....δεν είναι και τίποτα το πολύ διαφορετικό...απο τα λίγα που γνωρίζω...
χαχαχα!! οεο!!!! αετέ... :D :D :D :D :D :D :D :D

τι σημαίνει διαφορετικός άραγε?

Απλά ρωτάω, γιατί κι εγώ "υπολόγιζα" ότι ένας άνθρωπος που έχει αγγίξει το πνευμα του με αυθεντικότητα, δεν μπορεί να εργάζεται με πρότυπα! Θα ήθελα να νιώσω αγνότητα και καθαρότητα στην δράσή του...Και δυστυχώς... :cry: η αλήθεια μου μάλλον είναι περίεργη!!

Η ψυχή μου μάλλον δεν ανταποκρίνεται στο ίδιο πρότυπο πια!!! :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι να σου πω Βάσο μου....χιχιχι :D

Ανθρωποι είμαστε όλοι..... :oops:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σε κάποιους φαίνεται, ο θεός έσπασε το καλούπι!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Danny έγραψε:
Vaso έγραψε: Ο θεός πάντα "κλείνει" το μάτι του...Το θέμα είναι να μην νομίσουμε ότι έχει τικ!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καταπληκτικό!!!!!!

Οι σκεπτικιστές φίλοι , (πχ οι άντρες μας) , ΤΙΚ νομίζουν ότι έχει ο Θεός!!! :lol: :lol:
-Οταν έσβησε η μηχανή του Σμάρτ που θα πατούσε την Αμαλία στη μέση του δρόμου.
-Οταν έκανα 50 χιλιόμετρα με τα κλειδιά μου στον ουρανό του αυτοκινήτου, χωρίς να κουνηθούν , και μου τα έδωσε στο φανάρι ένας Χριστιανός.
-Οταν ο πυρετός του παιδιού μου από 40 έπεσε στο 37!

Η Θεική συχρονικότητα είναι γιαυτούς .... σύμπτωση!!!!
Ολοι περιμένουν ένα θαύμα, αλλά κανένας δεν πιστεύει ΄΄οταν αυτά γίνονται, μικρά και καθημερινά ή μεγάλα....

Δεν πέτυχε...έτυχε!!! :mrgreen:
ειχε γραψει η Ντανυ.........
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:θα ήθελα πολύ να μιλήσω με τους σκεπτικιστές σας, Ντάννυ μου!

Για να τους διηγηθώ την ζωή τους με το νι και με το σίγμα...Τόσο κοινότυπη, που καταντάει μονότονα ίδια σε όλους, όσοι θεωρούν θεϊκή "παραγγελιά" τον χορό του βολέματος, που σέρνουν!!! :(

Και να πω ότι ήταν βολεμένοι...άντε να το καταλάβω...
Μες τον πόνο και την ανασφάλεια ζούνε...΄Ελεος πια μ' αυτό το βόλεμα της ζωής που φεύγει...!!!!!!
Ειχε απαντησει η Βασω........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Oλα αυτα γραφτηκαν 1/6/2008..
Εκει που χαζευα κατι χωρις να εχω συνδεθει σαν μελος... επεσα πανω στην σελιδα αυτη...
Λοιπον Βασουλα θα ηθελες λες ε???
Ε κοιτα την συγχρονικοτητα θα τους εχεις ..... καταλαβες τι λεω!!!!!!!!!!!!!!!!

>:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

χμ...τι τυχερή τους μέρα που θα με γνωρίσουν! :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:χμ...τι τυχερή τους μέρα που θα με γνωρίσουν! :))

εχω πεσει κατω....... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
empneustns
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 26 Οκτ 2008 11:33 pm

Δημοσίευση από empneustns »

το γεγονος πως καποια στιγμη εγινε ενα κλικ σε ορισμενους ανθρωπους για να ξεκινησουν να ξεφευγουν απο την υλιστικη τους βαση δεν σημαινει πως γινεται ταυτοχρονα και στον περιγυρο τους.θα μπορουσε να γινει το αντιθετο.ουτε ειναι απαραιτητο πως θα μπορεσει καποιος να "εκπαιδευσει" εναν συνανθρωπο του να "νοιωθει".ολα αυτα ειναι αποφασεις ξεκαθαρα του ατομου που κατεχει την ψυχη του,πως θα προχωρησει και πως θα την διαχειριστει,τι θα ειναι σημαντικο για αυτον και κυριως τι βιωματα εχει μεχρι τοτε στη ζωη του....
empneustns
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 26 Οκτ 2008 11:33 pm

Δημοσίευση από empneustns »

και κατι ακομα,οσο κινουμαστε προς την αγνοτητα και την αγαπη,οσο ανοιγουμε την ψυχη μας σε θετικες αναζητησεις,τοσο νοιωθουμε την σιγουρια και την αισθηση πως κανουμε κατι σωστο.απο ρεικι δεν γνωριζω τιποτα,δεν ξερω αν θελω να μαθω,αυτο που ειδα απο μια μικρη περιηγηση στο φορουμ ειναι πως σιγουρα σε αυτο το φορουμ υπαρχουν ατομα με αγνοτερο ψυχολογικο υποβαθρο και μονο απο αυτο το γεγονος αποφασισα ναγραψω και εγω 2 κουβεντες.καθε θρησκεια εχει τους "γκουρου" τους.απο οσο ξερω οι περισσοτεροι ειχαν ενα κοινο σημειο,ανωτεροτητα,αυτογνωσια,υποβιβασμο του εγωισμο τους.ο καθενας κατα τη γνωμη μου μπορει να μετεφρασε αυτα που νοιωθει σε διαφορετικες αιτιες και σε διαφορετικες εκδοχες.παρολα αυτα βλεπουμε πως οπως ολοι οι ανθρωποι γελαν σε κατι χαρουμενο,ετσι υπαρχει και ενας κοινος σκοπος στη ζωη μας που ο καθενας παλευει να τον ανακαλυψει μεσα στα χρονια που ερχεται σε αυτη την ζωη.(αν τον ενδιαφερει να ψαξει βεβαια,μπορει να θελει να αναλωθει μονο στα ομορφα αυτης της ζωης τρεμοντας μη του τυχει κατι ασχημο).θα συνεχισω αλλη στιγμη καθως πρεπει να φυγω τωρα,καλη συνεχεια σε ολους,χαρηκα που σας βρηκα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πως θα μπορεσει καποιος να "εκπαιδευσει" εναν συνανθρωπο του να "νοιωθει".ολα αυτα ειναι αποφασεις ξεκαθαρα του ατομου
συμφωνώ απόλυτα με το δεύτερο μέρος της πρότασής σου, αγαπητέ φίλε, δεν συμφωνώ όμως με το πρώτο...

Δεν ξέρω τι εννοείς με το "εκπαίδευση", αλλά αν εννοείς την διεύρυνση της συνειδητότητας, εγώ θεωρώ ότι μπορείς να βοηθήσεις στην αναζήτηση της "πόρτας" που οδηγεί στην ψυχή...και μετά στο πνεύμα...

Μόνο όμως από την δική σου ζώή...από το ατομικό σου φως...

αλλιώς λόγια, λόγια, λόγια...

Το αν θα ανοίξει κανείς αυτήν την "πόρτα" που τον βοηθήσες να βρει, είναι καθαρά δική του υπόθεση...
΄Ομως πολλοί άνθρωποι δεν ξέρουν καν την ύπαρξή της...

ο θεός, μην ξεχνάς, βρίσκεται εν δυνάμει μέσα μας...Πίσω ακριβώς από αυτήν την "πόρτα"...

καλώς ήρθες κοντά μας! :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
empneustns
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 26 Οκτ 2008 11:33 pm

Δημοσίευση από empneustns »

το ιδιο εννοουμε οταν λεω "εκπαιδευση".πως οσο και να θελουμε το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι απλα να δειξουμε τον δρομο και ειναι επιλογη του αν θα τον επιλεξει.οσο για τον θεο εν δυναμει ισως να γινουμε εναν με αυτον απλα να εχουμε συνεχεια την επιγνωση πως ειμαστε και διαφορετικοι του(σε κατωτερο επιπεδο)

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”