Ωρα για ρεικι, ηρεμια, και αυτογνωσια

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αχ Qisan μου σ' ευχαριστώ...

Κελαηδάει το πουλί αυτό?

Μπήκα στην Google για να το δω, αλλά... :cry:

Πάντως νιώθω καλά που μου λες ότι υπάρχει...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Ναι , κελαιδαει και μαλιστα ομορφα .....

ειναι δυσκολο να το κτυπησουν οι κυνηγοι γιατι πεταει γρηγορα ...

Δηλαδη αν σου δειχνει κατι για σενα εισαι σπανιο πουλι , κελαιδας ομορφα , εισαι αποδημητικο , πλησιαζεις καποιον οταν εχεις να του πεις κατι αλλιως κανεις την δουλεια σου , σ αρεσουν τα ωριμα συκα και εισαι απιαστη ...

χεχεχεχεχε
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ααααααααααααααααααααααα, τι μου λες τώρα? :shock:

Ποτέ δεν θα το έβλεπα έτσι...

Σ' ευχαριστώ γλυκέ μου Qisan, είσαι πολύτιμος!!!!!! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Το Ρεικι στη ζωη μας δεν ειναι θεωρια .. ειναι εσωματομενο και ξεχασμενο .... ο αγωνας μας ειναι να το ξαβρουμε - θυμηθουμε .

Να πως καποιοι εκαναν την ΓΕΙΩΣΗ τεχνη .

http://fr.youtube.com/watch?v=0W2duTA5k ... re=related

Σημ: και ακομα δεν σηκοσαν τα χερια ..εε !;!

Ας ξεκολαμε γιατι χανομαστεεεΕΕΕΕεεεεεεεεεεεε

http://fr.youtube.com/watch?v=eJ-oFv2jN ... re=related

χαχαχαχαχα Αν ειναι τρελλοι οι Ρωμαιοι τι ειναι οι Ιρλανδοι ;;;;; χαχαχαχαχαχα
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Συνεχιζεται η βουτια μου παλι στην ενεργεια.

Πολλα συναισθηματα βγαινουν εδω και δυο βδομαδες.


Ειχα ξεχασει που και που οταν συμβαινουν και τα 'περιεργα' στην πρακτικη. Πριν ξεκινισω, μου ηρθε να κανω εναν καθαρισμο με λιγο Aura-Soma και ξεκινισα μετα να κανω συμβολακια δυναμης ξεκινοντας απο το 7 κεντρο (Κορυφη). Μετα εκανα και στο 6ο,5ο και στο 4ο ( καρδια) ενιωσα σαν να εξεραγη μια βομβα απο θερμοτητα. Ενταξη δεν ηταν βιαο αλλα αρχισε να ζεστενεται η περιοχη παρα πολυ.

Καμια φορα οταν συμβαινουν αυτα τρομαζουμε γιατι ειναι πολυ δυνατα. Ειπα στον εαυτο μου "αφισου, εχε εμπιστοσυνη στην ενεργεια και την πηγη της". Αφεθηκα, και συνεχισε η ζεστη. Θερμοτητα και συναισθηματηκη 'θερμοτητα' ειχε. Μεχρι και στο τριτο κεντρο το αισθανομουν. Το αφισα να κανει οτι θελει και διερκισε αρκετη ωρα. Οταν τελιωσε εκανα και συμβολακια στα αλλα κεντρα.

Μεσα στα πολλα συναισθηματα που βγηκαν ηταν και η αναμνηση και η επιθημια να ανταλλαξουμε ρεικι και εμπηριες παρομιες. Group Therapy που λενε! Λολ!

Αληθεια πολυ μου βγαινει αυτο το συναισθημα και η ωραια μνημη να κανεις ρεικι μερικες φορες με ομαδες και να το ζεις σαν 'ενεργιακοι φιλια'. φανταστηκη εμπειρια.

φιλια πολλα


εχω πολλη δουλεια να κανω με τον εαυτο μου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νικ, έτσι είναι όπως το λες... :D :D :D :D

Ξεχνάμε καμιά φορά, αλλά ευτυχώς για λίγο!

Πέρασα κι εγώ, παλαιότερα, φάσεις αμφισβήτησης, του εαυτού μου, της ενέργειας, του σκοπού...Τώρα μόνο μπορώ να αξιολογήσω την ουσιαστική συμβολή αυτής της αμφισβήτησης...
Είναι ακριβώς, η "σπρωξιά" μας, στο μεγαλείο του Εαυτού μας!
Το ρέικι είναι πάντα μαζί μας και στην βουτιά μέσα μας! :)

Φιλιά και από μένα! :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Τώρα μόνο μπορώ να αξιολογήσω την ουσιαστική συμβολή αυτής της αμφισβήτησης...
Ναι ειναι η απαρχη της βεβαιότητας αρκει να στρεφεται προς τα μεσα κι οχι προς τα εξω.
Νικ διπλα σου.Σταδια ειναι που οδηγουν στον Εαυτό μας.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

εχω πολλη δουλεια να κανω με τον εαυτο μου!
Νίκο μου η δουλειά του εαυτού μας δε σταματάει ποτέ!!Και εμείς μαζί σου είμαστε σε αυτη την ενδοιαφέρουσα διαδικασία!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
dino
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 28 Σεπ 2007 7:09 pm

Δημοσίευση από dino »

Εγώ πάλι λέω, η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη.
Χωρίς να θέλω να γίνω αντιδραστικός προτείνω την "μή δουλειά" σάν μιά πνευματική διέξοδο.
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

προτείνω την "μή δουλειά
Κι αυτό που προτείνεις, Ντίνο, "δουλειά" είναι...
η κυριότερη...η σιωπή!!! :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μια χαρά τα λέτε...!!! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

Η αληθεια ειναι οτι για μενα μερικες φορες ειναι δουλεια, αλλες φορες ειναι παιχνιδι, αλλες φορες διασκεδαση,κτλ.....


πολλες φορες και ο καθαρισμος ειναι........ουφ...........δυσκολος!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Συμφωνώ Νικ, δύσκολος, αλλά και πόσο ευεργετικος μετά ε? :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πολύ ευεργετικός.... μετά τους καθαρισμούς βγαίνεις άλλος άνθρωπος....
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ωρα για ρεικι, ηρεμια, και αυτογνωσια

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Ασε την ενέργεια να μπει μέσα σε κάθε κύτταρο...
να διαπεράσέι την σάρκα...
να μπει βαθιά...
και να κάμψει όλες τις αντιστάσεις.

Μην ορθώσεις τίποτα απέναντί της...
΄Ασε την να μπει στο πιο σκοτεινό σημείο της ύπαρξής σου.
Νιώσε την πέρα από την "επιφάνεια"...
Διαβάζοντας τα παραπάνω μοιράσματα σας, ένιωσα μια απογοήτευση και μια ανυπομονησία! Απογοήτευση γιατί είμαι τόσο ερμητικά κλειστός στο να αντιληφθώ πράγματα και επικοινωνίες... Ούτε έναν διαλογισμό δεν μπορώ να κάνω καλά καλα!!! Και ανυπομονησία γιατί θέλω επιτέλους κι εγώ να αρχίζω να έρχομαι σε απαφή με τον Ανώτερο Εαυτό μου, με τους αγγέλους μου... Ξέρω ότι είναι εδώ και περιμένουν από εμένα μια γέφυρα επικοινωνίας, αλλά εγώ τίποτα... Ξέρω θέλει χρόνο... Θέλει πολύ χρόνο! Μέχρι τότε όμως πως πορεύεται κανείς;;;

Πολλές φορές μου έχει περάσει από το μυαλό η ιδέα να τα βροντίξω όλα και να γυρίσω Ελλάδα! Να σας γνωρίσω όλους σας παιδάκια, να γνωρίσω από κοντά την Βάσω, να την αγγίξω, να την αγκαλιάσω, να την κοιτάξω στα μάτια και να καταλάβω πως με νιώθει... Ξέρετε πόσο σημαντικό είναι να νιώσεις πως ένας άνθρωπος σε νιώθει, σε καταλαβαίνει, σε αφουγκράζεται...!

Φαίνεται όμως πως δεν είναι αρκετό, όταν σκέφτομαι και τα υπόλοιπα... Να γυρίσω πίσω να κάνω τι; Να δουλέψω που; Να μείνω πάλι με τους γονείς; Να συντηρηθώ πως; Θα μου πείτε, αν είναι να προγραμματίζεσαι, τότε να μην έρθεις καθόλου! Το ταξίδι όμως Μελβούρνη Ελλάδα, είναι ένα μεγάλο ταξίδι το οποίο δεν γίνεται εύκολα, ώστε στη χειρότερη να πω τι είχα τι έχασα, στο φινάλε ξαναγυρνάω Μελβούρνη! Είναι κάτι που πρέπει πρώτα να το σκεφτώ καλά και να πάρω τη σωστή απόφαση! Είναι μέρες τώρα που ζητάω βοήθεια από πάνω, να μου δώθεί ένα μύνημα για την σωστή απόφαση, αλλά τίποτα... Εκτός και αν μου δίνεται η απάντηση κι εγώ δεν την βλέπω, οπότε ερχόμαστε πάλι σε ότι λέγαμε πριν...

Αν μείνω εδώ μέχρι να λήξει η βίζα μου (Μάρτιος 2015) και κάνω αίτηση για παράταση, θα πάρω ακόμα ένα χρόνο ΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝΕ! Εδώ έχω τη δουλειά μου και συντηρώ τον εαυτό μου, το ενοίκιο μου, τους λογαριασμούς μου, το κολλέγιο μου... Δεν μπορείς να αφήσεις έτσι εύκολα κάτι που δεν μπορείς να το βρείς πάλι! ...Γιατί σκεφτείτε πως όλα αυτά τα κάνω μόνο με τέσσερις ώρες δουλειάς την ημέρα! Δεν αποταμιεύω φυσικά τίποτα, αλλά επιβιώνω. Δεν λέω πως είμαι ευτυχισμένος με τη ζωή μου εδώ πέρα, αλλά τουλάχιστον υπάρχει κάτι με το οποίο μπορείς να παλέψεις! Πάει πολύς καιρός που ψάχνω μια δεύτερη δουλειά, αλλά είναι πολύ δυσκολό να τη βρώ καθώς ΚΑΙ η Αυστραλία έχει κρίση! Όχι βέβαια σαν την Ελλάδα, αλλά έχει! Άλλο ένα εμπόδιο στο να βρώ δουλειά είναι η βίζα μου η οποία είναι φοιτητική. Και σε αυτή τη βίζα επιτρέπεται να δουλεύεις μόνο μέχρι 20 ώρες την εβδομάδα! Εγώ παρ όλο που δουλεύω, δεν είμαι δηλωμένος στα βιβλία, οπότε στο κράτος φαίνεται σα να μη δουλεύω... Συνεπώς αν κάνω αίτηση για παράταση της βίζας παίζει και να μην την δεχτούνε για αυτόν ακριβώς τον λόγο! Επείδη "δεν δουλεύω". Επιπλέον αν βρω δουλειά δεύτερη πρέπει υποχρεωτικά να είναι νόμιμη (είκοσι ώρες) γιατί πρέπει να φαίνεται ότι δουλεύω και είμαι χρήσιμο μέλος της Αυστραλιανής κοινωνίας, πληρώνοντας τους φόρους μου... Έλα όμως που κανένα άλλο είδος δουλειάς δε σε δέχεται γιατί δε σε θέλει μόνο για είκοσι ώρες, αλλά για παραπάνω! Ένα μπάχαλο! Το ένα είναι αλληλένδετο με το άλλο...

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. Είναι λίγο εφιαλτικό να γυρίσω στην ανεργεία της Ελλάδας και στο σπιτάκι της μανούλας και του μπαμπάκα... Εδώ τουλάχιστον δε βασίζομαι σε κανένα! Αυτό δεν θα μπορεί να γίνει στην Ελλάδα... Εν πρώτοις φαίνεται να είναι σα να επιλέγω το υλικό κομμάτι της ζωής και όχι το πνευματικό... Όμως εδώ δεν είναι ότι κάνω περιουσία ούτε ότι βγάζω τρελά χρήματα! Απλά επιβιώνω στηριζόμενος στις δικές μου πλάτες και μόνο!!! Δεν είναι λίγο για μένα αυτό! Επιλέγω να μένω σε κάτι "σίγουρο" όσο κρατήσει. Ταυτόχρονα όμως χάνω πολλά από εσάς, με ότι συνεπάγεται αυτό (το ρέικι, τις συναντήσεις σας, τις συζητήσεις σας, τα μοιράσματα σας, τους προβληματισμούς σας...)
Συγνώμμη αν σας ζάλισα...
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”