ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Vasoula »

Το έγραψα το 2007, όντας κι εγώ ανάμεσα στα 27 ιδρυτικά μέλη...

Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Ρέικι είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος για Πρακτικούς και Δασκάλους του Ρέικι στην Ελλάδα. Ιδρύθηκε επίσημα την 1 Φεβρουαρίου του 2007 από 27 έμπειρους Θεραπευτές και Δασκάλους του Ρέικι και σήμερα συγκεντρώνει ένα πολύ μεγάλο αριθμό ατόμων που ασχολούνται με την ενεργειακή τέχνη του Ρέικι. Δρα υποστηρικτικά και ενημερωτικά για όλα τα μέλη του και από το έτος 2008 θα διοργανώσει εκδηλώσεις και άλλες δραστηριότητες που αφορούν το Ρέικι.
Σήμερα έλαβα από τον Σύλλογο ένα απαράδεκτο (κατά την άποψή μου) μήνυμα και το παραθέτω δημόσια και στην κρίση του καθενός



Ανακοίνωση

Αγαπητά μας μέλη, ο Σύλλογός μας επιθυμεί να ενημερώσει σχετικά με τις διεργασίες στις οποίες επικεντρώνεται τον τελευταίο καιρό.

1) Ο άμεσος στόχος του Πανελληνίου Συλλόγου Ρέικι είναι να στεγάσει όλα τα μέλη κάτω από μια «κοινή σκέπη». Αυτό ως προπαρασκευαστικό υποχρεωτικό στάδιο, καθώς μακροπρόθεσμα ο Σύλλογος εργάζεται για την σύμπλευση με αδερφούς Συλλόγους του Εξωτερικού, με απώτερο στόχο την αναγνώριση του Ρέικι από το Ελληνικό κράτος ως συμπληρωματική αγωγή και την εισαγωγή του στα νοσοκομεία.

2) Κρίνεται λοιπόν απαραίτητο να ακολουθούν όλα τα μέλη μια κοινή γραμμή και να υπάρχει ένας κοινός σκελετός εις τις Μυήσεις των μαθητών στους Βαθμούς του Ρέικι, καθώς και να διανέμεται κοινό έντυπο υλικό. Πολύ σύντομα ο Σύλλογος θα εκδώσει εγχειρίδια δια τους Δασκάλους του Ρέικι συνοδευόμενα από ηχητικό υλικό (cd καθοδηγούμενου διαλογισμού ) τα οποία και θα είναι αυτά που θα μοιράζονται στους μαθητές. Θα εκδοθούν βεβαίως εγχειρίδια Α΄, Β΄, Γ΄και Μάστερ βαθμού. Αν κάποιος επιθυμεί να δίδει και κάποιο δικό του εγχειρίδιο, cd ή βιβλίο, επιτρέπεται αρκεί να δίδει και αυτά του Συλλόγου.

3) Ήδη βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε πως πάρα πολύ σύντομα ο Σύλλογος θα διαθέτει πτυχία MASTER εις στην Αγγλική ,για τους Δασκάλους μας που δραστηριοποιούνται στο εξωτερικό ή για Μυημένους που θα επιθυμούσαν να έχουν το πτυχίο τους εις στην Αγγλική.

4) Από 1η Νοέμβρη 2017, δικαίωμα εγγραφής στο Σύλλογό μας θα έχουν όσοι Μυημένοι λαμβάνουν Βαθμούς μόνο από πιστοποιημένους Δασκάλους μας και δη , από Δασκάλους που είναι ενεργοί , δηλαδή ταμειακά εντάξει ως προς τις συνδρομές τους, μέχρι και τη στιγμή εγγραφής των μαθητών τους.

5) Όλα τα ενεργά μέλη μας – δάσκαλοι που διδάσκουν το Ρέικι, οφείλουν να προμηθεύουν τους μαθητές τους με Πτυχία μόνον του Συλλόγου, μαζί βεβαίως με το χαρακτηριστικό «Αστεράκι» .

6) Δια αυτούς οι οποίοι φέρουν από παλαιά ΠΤΥΧΊΟ ΜΑΣΤΕΡ εκτός Συλλόγου, θα μπορούν να το αλλάξουν κατόπιν συνεννοήσεως και ενδελεχούς ελέγχου από τη γραμματεία ( για παράδειγμα θα ελέγχεται η γενεαλογία του δασκάλου τους )

7) Οι νέοι όμως Μυημένοι στο Ρέικι που δεν θα φέρουν πτυχίο και αστεράκι από τον Πανελλήνιο Σύλλογο του Ρέικι , δεν θα έχουν πια την δυνατότητα να εγγράφονται σε αυτόν!

8) Όποιο νέο μέλος μας κατά την εγγραφή του ΔΕΝ επιθυμεί να εμφανίζεται στον ιστότοπο ως θεραπευτής ή Δάσκαλος θα πρέπει να ενημερώνει , γιατί διαφορετικά θα εμφανίζεται αυτόματα στον ιστότοπο κατά την εγγραφή του.

9) Η ετήσια συνδρομή των 20 ευρώ αφορά στην παρακολούθηση όλων των δωρεάν σεμιναρίων του συλλόγου κατά τη διάρκεια του έτους και σε μια ανάρτηση του μέλους μηνιαίως ( 12 εν συνόλω) στον ιστότοπο, αν αφορά εκπαιδευτικά σεμινάρια. Αν το μέλος επιθυμεί να υπερβεί το όριο των 12 αναρτήσεων ετησίως και ένα μηνιαίως αυτό θα κανονίζεται κατόπιν συνεννοήσεως με τη γραμματεία .

10) Οι αναρτήσεις άρθρων ή σεμιναρίων για Ρέικι , στον ιστότοπο και facebook , θα αφορούν μόνο στο Ουσούι Ρέικι και τα λοιπά σεμινάρια θα μπαίνουν στο κουμπί λοιπές δραστηριότητες των μελών στον ιστότοπο και αυτό κατόπιν εγκρίσεως.

11) Παρακαλούμε λάβετε υπόψη, ότι για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας, η ενημέρωση της γραμματείας για ανάρτηση - εμφάνιση της εκδήλωσής σας στον ιστότοπο οφείλει να γίνεται τουλάχιστον 10 ημέρες πριν την εμφάνιση της εκδήλωσής σας στο site.

12) Ήδη και παρόλο που ο Σύλλογος έκανε και τηλεφωνικές επαφές δια την επιβεβαίωση των mail, το σύστημα «γυρίζει» πίσω κάποια από αυτά. Αν λοιπόν επιθυμείτε να είστε ενεργό μέλος του Πανελλήνιου Συλλόγου Ρέικι και για κάποιο λόγο δεν λαμβάνετε ενημερώσεις μέσω mail, ελάτε άμεσα σε επικοινωνία μαζί μας.

13) Καλούμε ,τέλος, τα μέλη μας να δίνουν πιο δυναμικά το στίγμα τους , α)στέλνοντας τακτικά αρθρογραφία τους καθώς β) και με την τακτική παρουσία τους στα Δωρεάν σεμινάρια του συλλόγου μας ,κάτι που θα ενισχύσει το αίσθημα συλλογικότητας και αλληλεγγύης και θα στηρίξει επί της ουσίας το έργο και την κοινή μας πορεία!

Η κρατική αναγνώριση του Ρέικι στην Ελλάδα, δεν είναι μακρινό όνειρο, είναι όμως ένα Μεγάλο Όνειρο. Χρειάζεται να ακολουθήσουμε κάποιους κανονισμούς. Σας χρειαζόμαστε όλους, για να κάνουμε την φωνή μας μεγάλη και δυνατή! Είθε να γίνουμε μια μεγάλη Οικογένεια Αγάπης και Προάσπισης του Δασκάλου μας, Ουσούι .
Είθε να γίνομε συνεχιστές του Ονείρου Του!

ΦΩΣ ΡΕΙΚΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !
ΝΑΜΑΣΤΕ


ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ


Και η δική μου απάντηση


Καλησπέρα συνοδοιπόροι
Λυπάμαι πάρα πολύ για το παρακάτω μήνυμα που μου στείλατε.
Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ήμουν από τους πρώτους ρέικι δασκάλους που είχα δικά μου διπλώματα και βιβλία (Reikicenter), τον καιρό που οι δάσκαλοι ρέικι δεν έδιναν τίποτα από τα δύο και σαν βιβλίο, εγώ προσωπικά, πήρα φωτοτυπίες.
Αρνούμαι την κοπαδοποίηση που επιχειρείτε και θα ήθελα να στείλετε αυτήν την άποψή μου σε όλους τους παραλήπτες-μέλη σας, γιατί είναι αστείο να λέτε ότι δεν θα αναγνωρίζονται διπλώματα που δεν έχουν την σφραγίδα του Συλλόγου, την στιγμή που πολλοί δάσκαλοι δεν έχουν καν γενεαλογία.

Θα ενημερώσω όλους τους μαθητές μου που είναι μέλη σας ότι δεν αναγνωρίζω αυτήν την δραστηριότητα σαν έγκυρη και αν δεν υπάρξει υγιής διάλογος μεταξύ μας θα αποσύρω και από το σάιτ μου όλα τα σχετικά με τον Σύλλογο ρέικι, του οποίου ήμουν και ιδρυτικό μέλος και οφείλω να ομολογήσω ότι καθόλου δεν είμαι υπερήφανη για αυτήν του την συνέχεια.

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση

Βάσω Νικολοπούλου
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Θυμάμαι τότε που ιδρύθηκε ο Σύλλογος το πνεύμα ήταν να υπάρχει μια εγκυρότητα σε αυτά που διδάσκονταν γιατί υπήρχαν αρκετές αυθαιρεσίες τόσο όσο αφορά τις μυήσεις όσο και τα εγχειρίδια
Όμως από την αυθαιρεσία στην ομαδοποίηση σε ένα σύστημα που η κεντρική του ιδέα είναι η αγάπη για τον εαυτό και η θεραπεία σε όλα τα επίπεδα είναι μεγάλη απόσταση.
Εάν δηλαδή δεν υπάρχει αστεράκι ή ό,τι άλλο η μύηση που έχει δοθεί με αγάπη είναι άκυρη;;
Έχουν σκεφθεί οι υπεύθυνοι του Συλλόγου, ότι η ομορφιά του Ρέικι είναι αυτή η ελευθερία χωρίς δογματισμούς και τυποποιήσεις αλλά με απόλυτο σεβασμό στην δόνηση της Αγάπης;;
Έχουν αναλογιστεί, ότι για να γίνει ευρέως αποδεκτό το Ρέικι ακόμα και στα νοσοκομεία το μόνο που χρειάζεται δεν είναι οι διάφορες πιστοποιήσεις που θα βεβαιώνουν, ότι είσαι "πρακτικός" σε αυτή την μέθοδο αλλά πόσο ανοιχτή είναι η καρδιά σου στο να πλησιάσεις, να αγγίξεις και να ανακουφίσεις τον πάσχοντα γνωρίζοντας βαθιά μέσα σου, ότι δεν μπορείς να αλλάξεις μια κατάσταση που έχει αποφασίσει ο ασθενής αλλά να τον βοηθήσεις να απαλύνει τα όποια συμπτώματα.
Η κατανόηση του τι είναι Ρέικι πρέπει να είναι πρωτεύουσα σε κάθε κίνηση και όχι η τυπική διαδικασία που πολλές φορές γίνεται τροχοπέδη στην προώθηση μιας τόσο σημαντικής δόνησης.
:-? :-? :-?
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Ο στόχος να μπει το ρεικι στα νοσοκομεία όπως στις ΗΠΑ όμορφος. Ο τρόπος που επιλέγεται ασχημός. Μου θυμίζει την χειρότερη προσέγγιση του συνδικαλισμού. Να φτιαξουμε μια κλειστή και οργανωμένη ομάδα με κοινά συμφέροντα. Και μετά να πιέσουμε με τον "καλύτερο " τρόπο για να παρουμε το αποτέλεσμα που θελουμε. Ομως το ρεικι δεν είναι κατι τέτοιο. Το ρεικι είναι φως και αγάπη.

Το ότι δεν υπήρχαν διαδικασίες και ανοιχτές συζητήσεις αναμεσα σε όλα τα μέλη πως μπορεί να δικαιολογηθεί;

Ο βελονισμός και η ομοιοπαθητική που έχουν γίνει αποδεκτοί απο την Ιατρική κοινότητα και απο πολιτειακες ενώσεις όπως η Ε.Ε. το κατάφεραν μεσα απο την εξαπλωση τους και απο την αποδοχή απο τους ανθρώπους μέσα απο την παροδο των χρόνων.

Κρίμα. :-(

@};- @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω... :-(

Με κάτι τέτοια πράγματα θα "κλείσει" στο τέλος το ρέικι, και θα σταματήσει η διάδοσή του... @};-

Πραγματικά στεναχωριέμαι... :-(

Σε λίγο δηλαδή θα μας πουν ότι ο σύλλογος έχει και την αποκλυστικότητα του ρέικι στην Ελλάδα, γιατί για εκεί το πάνε... :?

Και αυτή η γλώσσα με την οποία είναι γραμμένο το κείμενο, ούτε καν αυτή μου αρέσει...

Κρίμα. Γιατί εγώ έχω μέσα στην καρδιά μου το ρέικι ως ελευθερία, χαρά, δημιουργικότητα. Και όχι ως τυποποιημένο προϊόν με "σφραγίδα γνησιότητας" και... ISO πιστοποιήσεις!!

:-( @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα απαντήσω, απλά περιμένω να μου απαντήσουν...

Αν δεν έχω απάντηση από τον Σύλλογο στην επιστολή μου έως τέλος της εβδομάδας, η απάντηση μου θα βγει στο φβ και επίσης θα διαγραφεί από το σάιτ Reikicenter η σελίδα που αναφέρεται στον Σύλλογο

:cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Annoula »

Πραγματικά λυπάμαι :-(

μου θυμίζει τελεσίγραφο και άσχημα διατυπωμένο κιόλας. Αυτή η ανακοίνωση μόνο διαχωρίζει και δεν προσπαθεί να ενώσει @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Fotinoula »

λυπάμαι πολύ... :-(

διδαχτήκαμε και αγαπησάμε το Ρέικι για την Ελευθερία του και την ανοιχτή αγκαλιά
αλλά έτσι είναι η ανάγκη να πιστέψεις κάτι που δεν πιστεύεις σε βάθος σε κάνει να θέλεις να έχει χίλιες πιστοποιήσεις
και κανονισμούς
ποτέ καμία πιστοποίηση δεν θα σου φέρει βαθιά Πίστη και Αγάπη

λυπάμαι πολύ :-(
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Απαράδεκτη η ανακοίνωση του συλλόγου... :-(
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Ellaki »

απλά απαράδεκτοι :-(
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:-( :-( :-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Οπως το διάβασα πιο πολύ εμπορικος
μου φαίνεται να ειναι ο λογος που γίνεται για αρχή ολο αυτό με το ενδεχόμενο για οποία κρατική αναγνώριση κατα πολύ δευτερεύον.....Για αγάπη ενότητα και σεβασμό λογος ουδείς...... =(( :-(
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πολύ λυπάμαι πραγματικά :-(
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Απαράδεκτη η ανακοίνωση του συλλόγου, λυπάμαι πολύ :cry:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Απαράδεκτη αυτή η κίνηση και η απόφαση του συλλόγου ,που αποτελείται από δασκάλους του Ρέικι , οποίοι θα περίμενε κανείς
να μεταδίδουν τις αρχές ,την ενέργεια της αγάπης και της θεραπείας που προσφέρει το Ρέικι.
Μέλημα του κάθε συλλόγου είναι να ενεργεί συλλογικά και όχι διχαστικά .Εδώ συμβαίνει το αντίθετο. Αποφασίζουμε και διατάζουμε !!!! Καμία συζήτηση , γιατί δεν βολεύει. Χορτάσαμε από σωτήρες και ανθρώπους να αποφασίζουν για μας.Χορτάσαμε από διπλώματα και πιστοποιήσεις .
Το εμπόριο και η επαγγελματική αποκατάσταση δεν είναι ο δρόμος του Ρέικι .
Ο δρόμος αυτός έχει Αγάπη , Θεραπεία , Αγνότητα , Ελευθερία, και άλλα πολλά και όμορφα. Τέτοιες αποφάσεις δεν συνάδουν και είναι αντίθετες με το Φως ,την Ενότητα , τις Αρχές και την προσφορά του Ρεικι, είναι διχαστικές ,απαράδεκτες και δεν τις αποδέχομαι. :-(
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από VasilisM »

Τραγικοί οι τύποι. Κατάλυση των βασικών Αρχών του Ρέικι σημαίνει αυτή η απόφαση. :?
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”