nervous breakdown...

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
smile
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 22 Οκτ 2013 11:04 pm

nervous breakdown...

Δημοσίευση από smile »

ε καλα οχι και τοσο τραγικα αλλα μεσα στο κεφαλι μου το εγω και ο νους παιζουν τουμπερλεκι ,φλιμπερακι κατι τετοιο δεν εξηγειτε αλλιως...πηρα το δευτερο βαθμο τον ιουνιο νομιζω, πριν 1 μηνα τελειωσα και την περιοδο 21 ημερων και ολα πηγαιναν υπεροχα και χαλαρα... με ρεικι και διαλογισμους χαλαρα, καποια ξεσκαρταρισματακια ανωδυνα αλλα οκ...πριν δυο βδομαδες διαπιστωσα τη συνηδειτοτητα μου...οτι κανω πραγματα πια συνηδειτα οτι ακομα και οι σκεψεις μου ειναι συνηδειτες και αισιοδοξες και θετικες παντα,το πώς επιλεγω να περναω τη μερα μου,γενικα ολα κυλουσαν οπως θα ηθελα παντα να ειναι φωτεινα ,ηρεμα και ομορφα...κοιμομουν σα πουλακι κλπ κλπ ε εδω και μια βδομαδα η προσωπικοτητα ο εγωισμος ο νους και ολο τους το σοι μαζι με εχουν διαλυσει! :)) :)) ξερω πως πολεμανε για να μη χασουν τη θεση τους αλλα δε θα τους περασει!η καρδια και η διαισθηση θα νικησει αλλα τωρα ειναι που σας χρειαζομαι γι'αυτο σας βρηκα...εδω που μενω δεν ασχολειτε πολυς κοσμος με το ρεικι μαλλον ή οι δρομοι μας δεν εχουν διασταυρωθει ακομα,η δασκαλα μου βεβαια που της μιλησα ηταν μεσα στην καλη χαρα ΄΄και τι υπεροχη περιοδος ειναι αυτη που περνας ΄΄και τετοια :) :) αλλα...nervous breakdown και λιγα λεω!χαχαχχααχχα το παθατε κι εσεις?(υγ τα συμβολα θα με βρισουν τα εχω τρελανει) ;) με την καλη την ενοια ! :bounce:
γινε η αλλαγη που θελεις να δεις στον κοσμο...
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: nervous breakdown...

Δημοσίευση από panos »

ολοι λιγο πολυ "παθαινουμε "οτι ζηταμε
το εσωτερικο ψαξιμο φερνει και αναταραξεις παντα
να ανησυχείς αν ολα ειναι μονο καλα O:-)
οσο για τα συμβολα αν ειχαν στομα θα σου ελεγαν κι αλλο κι αλλο γιατι αυτα οσο τα εμπιστευεσαι τοσο λειτουργουν
προσωπικα αυτη η περιοδος ειναι μια απο αυτες που η μαχη με το εγω και το ασυνηδητο ειναι στο φουλ
και εκει που λεω οτι οκ καταλαβα η ολα καλα ερχεται απο πισω και μου χτυπαει την πλατη και μου λεει hellooooo ειμαι και εγω εδωωωω :)) :)) :))
αλλα οκ βαθιες ανασσες και παλι βουτια στην μαχη και στην παρατηρηση O:-)
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: nervous breakdown...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Σε όλους μας μπορεί να συμβεί, μην τρελαίνεσαι! :)) >:d< >:d<

Το μόνο που ήθελα να σου πω, έτσι που σε διάβασα, είναι μήπως αυτή η προσπάθεια να παραμείνεις "θετική" και "αισιόδοξη", σε αποτρέπει από το να αντιληφθείς και να αντιμετωπίσεις κάποιες από τις "δυσλειτουργίες"-συγκρούσεις που υπάρχουν μέσα σου, οι οποίες πιθανώς και να δημιουργούν αυτήν την υπερένταση μέσα σου.

>:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
smile
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 22 Οκτ 2013 11:04 pm

Re: nervous breakdown...

Δημοσίευση από smile »

θοδωρη μου παντα ημουν αισιοδοξο παιδι με θετικη σκεψη και με εμπιστοσυνη σε κατι ανωτερο που δεν ηξερα τι ειναι... ;) αλλα στο φλου,τωρα το συνηδειτοποιω απλα καθε λεπτο, μαλλον το αναγνωριζω σε καθε εκφανση της ζωης μου,δεν το προσπαθω ,απλα συμβαινει,παντα συνεβαινε,αλλα τωρα πια μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι κομματι του εαυτου μου και οχι προσπαθεια...η προσπαθεια ειναι οτι οντως προσπαθω να συγκαλυψω συγκρουσεις γιατι οι μεγαλες που περιμενω δεν εχουν βγει στην επιφανεια ακομα και με πιεζουνξερω πως ειναι ο καιρος τους...αλλα την απαντηση σου ηθελα για να το δω μπροστα μου!σ'ευχαριστω! ^:)^ ηρθε η ωρα!ε ρε γλεντια! :violin: (εννοειτε θελω κι αλλες απαντησεις... μπορει... να μην ειναι μονο αυτο το ποταμι...) ;)
γινε η αλλαγη που θελεις να δεις στον κοσμο...
Άβαταρ μέλους
smile
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 22 Οκτ 2013 11:04 pm

Re: nervous breakdown...

Δημοσίευση από smile »

panos έγραψε: οσο για τα συμβολα αν ειχαν στομα θα σου ελεγαν κι αλλο κι αλλο γιατι αυτα οσο τα εμπιστευεσαι τοσο λειτουργουν
;) ;) ;)
γινε η αλλαγη που θελεις να δεις στον κοσμο...
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: nervous breakdown...

Δημοσίευση από lazaros »

smile ψυχραιμία...μια χαρά είσαι.. ;) .με προβλημάτισε η δασκάλα σου λίγο γιατί ένιωσα ότι όταν δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις τα ψυχολογικά περιεχόμενα ενός ανθρώπου του λες όλα είναι μια χαρά..βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή δασκάλα αλλά μου έκανε κάπως... :eusa-think: τι ωραία...εγώ δεν ξέρω αν είναι ωραία ή ασχημα όσο ότι είναι ο δικός μου δρόμος...νομίζω πως θα σε βοηθήσουμε πολύ περισσότερο αν μας εμπιστευτείς και μοιραστείς ποιο συγκεκριμμένα πράγματα στο τι σου συμβαίνει μέσα σου...εξάλου όλος αυτός ο χώρος μια βοήθεια είναι για όλους...ένας χώρος αγάπης...τώρα αν κάτι από μέσα σου ήρθε στην επιφάνεια είναι επειδή εσύ τα ψάχνεις...και πριν τα ψάξεις εκεί ήταν..τώρα όμως τα βλέπεις...οπότε είσαι σίγουρα σε καλό δρόμο... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”