Ρεικι και σωμα!!!

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D :D :D

το πιο φανταστικό είναι να βλέπεις και μέρος από την αυρα ανθρώπων που αγαπιούνται...ώ πόσο φωτεινη είναι...

και επίσης είναι τραγική σε ανθρώπους που έχουν ψυχικές ασθένειες... :cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

και επίσης είναι τραγική σε ανθρώπους που έχουν ψυχικές ασθένειες
και αυτή η μυρωδιά που βγάζουν :cry:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για όποιον ξέρει και μπορεί... :-?

Προβλήματα με το γόνατό μου...ξεκίνησε από πέρισυ με έντονους πόνους και δυσκολία στο να το λυγίσω..Με έχει πιάσει δυνατά 2-3 φορές από πέρισυ και η τελευταία φορά ήταν πάλι πριν 4-5 μέρες (δεν έχω αξιωθώ να πάω σε γιατρό...παίρνω για 1-2 μέρες voltaren και..άντε πάλι..)

"Μόλις διάβασα στο βιβλίο του Ρέικι το εξής: "Αν η περηφάνια, ο εγωισμός ή οι υποσυνείτηδοι φόβοι σε εμποδίζουν μερικές φορές να υποχωρήσεις και να υποταχτείς, το αποτέλεσμα ειναι αλυγιστα και άκαμπτα γόνατα. Αν καταφέρεις να αναπτύξεις διαλλακτικότητα και κατανόηση και να μάθεις πως να συγχωρείς τότε..κ.α."

χμ..η αλήθεια είναι ότι περνάω την φάση του να μην υποχωρήσω και να μην υποταχτώ..αλλά όχι λογω εγωισμού ή περηφάνιας...

Από την άλλη είμαι έως και πολύ διαλλακτική και επίσης μπορώ και συγχωρώ..

Ισως κάποια άλλη εξήγηση από κάποιον που γνωρίζει καλύτερα το πρόβλημα?? Στο τέλος του βιβλίου διαβάζω επίσης: "Μόλις διδαχθείς ξανά την ταπεινότητα, θα σου φανεί πιο εύκολο να λυγίζεις τα γόνατά σου."

χμ..??

Σας ευχαριστώ πολύ..για όποιον-α.. ξέρει κάτι παραπάνω...:)
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Κώδικας: Επιλογή όλων

χμ..η αλήθεια είναι ότι περνάω την φάση του να μην υποχωρήσω και να μην υποταχτώ..αλλά όχι λογω εγωισμού ή περηφάνιας
Μήπως Μαράκι μου αυτός είναι ο ενδόμυχος φόβος σου, ότι ίσως τελικά υποχωρήσεις και υποταχτείς σε κάτι που η ολότητα σου δεν το αποδέχεται γιατί το έχει γνωρίσει σαν εμπειρία και γνωρίζει την κατάληξη.... ???Ίσως και ο πόνος να είναι μια προειδοποίηση για να σταθείς στα πόδια σου αληθινά..... Η αρρώστεια όπως γνωρίζουμε δημιουργείται, όταν σε κάποιο σημείο υπάρχει μπλοκάρισμα....Τότε ανατρέχουμε στην αιτία.... Αν κατανοήσεις την αιτία που σου προκαλεί τον πόνο, αυτό δεν είναι πάντα εύκολο, χρειάζεται βαθιά ενδοσκόπηση, τότε έχεις κάνει το πρώτο βήμα προς την θεραπέια σου.
Το ψυχολογικό βάρος από την εργασία μου αλλά και την οικογένεια μου δημιούργησαν πρόβλημα στην μέση....Έμεινα 21 ημέρες ακίνητη στο κρεβάτι χωρίς να μπορώ να κουνηθώ....
Χρειάστηκε να πάρω σκληρές αποφάσεις για να ισορροπήσω.
Όταν πήγα στον ορθοπεδικό για εξέταση δεν πίστευε στα μάτια του... Μου είπε, έτσι που με είδε ,νόμιζε, ότι δεν θα απέφευγα το χειρουργείο.....
Σήμερα πηγαίνω γυμναστήριο και κάνω βάρη....

Αυτά στα λέω για να βάλεις το νυστέρι βαθιά και να βγάλεις το απόστημα..... Το Ρέικι είναι μεγάλη βοήθεια!!!!!!!!!
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ισως να έχει να κάνει και με το να επιτρέψεις στον εαυτο σου ,να καμφθεί,να λυγίσει,σε σχεση με μια σταση "δηθεν δυναμικά όρθια".Πόσες φορες εχουμε πιστεψει το ψεμα μας και μενουμε σταθερα κι άκαμπτοι σε αυτό;
Μήπως το να αποδεχθείς να σκύψει σε σενα στηναληθεια σου που αρνείσαι........ :-? :-?
Καληεμρα Μαρια! :x
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το κυριότερο μήνυμα που δίνει η ασθένεια της ψυχής, είναι ότι δεν είμαστε δυνατοί σε κάποια κατάσταση της ζωής μας.

Η δύναμη, όσο και να μας κάνει εντύπωση, εξαρτάται από το πόσο έτοιμοι είμαστε να "δούμε" την αδυναμία μας και να νιώσουμε καλά και μέσα σ' αυτήν, παίρνοντας την ευθύνη της.

"Δεν είμαι έτσι" ή "είμαι αυτό", είναι πάντα μια δικαιολογία που βρίσκουμε, νοητική, για να αποφύγουμε να δούμε το πόσο αδύναμοι είμαστε να αντιμετωπίσουμε μια κατάσταση στην ζωή μας και έτσι μένουμε στάσιμοι...

Μαράκι μου, μερικές φορές το βάρος που αισθανόμαστε από την ζωή, κάνει τα σωματικά μας στηρίγματα να "μπλοκάρουν"

μέση, γόνατα, αστράγαλοι, βάλλονται από την έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό μας ή ακόμα και από την υπερεκτίμηση της δύναμης μας.

Το αργό αλλά σταθερό "βήμα", γεμάτο επίγνωση και θάρρος ελευθερώνει την ασθένεια.

Αυτό που γράφει το βιβλίο, σχετικά με τα γόνατα και την ταπεινότητα, είναι μια αρχική ένδειξη...

Η ταπεινότητα δεν είναι μια εξωτερική εκδήλωση, όπως μας έχουν μάθει...
Η ταπεινότητα είναι μια εσωτερική ποιότητα και ετοιμότητα να νιώσεις τον εαυτό σου και τις αδυναμίες του και να τις επεξεργαστείς με αγάπη.

Είναι δύσκολο, μα απαραίτητο, να νιώσεις την αδυναμία που σε κάνει να στηρίζεσαι σε "λάθος" πόδια...

Να ξέρεις ότι η ασθένεια δεν είναι συνειδητή, αλλά έχει υποσυνείδητες εξαρτήσεις.

Ουσιαστικά ο φόβος μας καθηλώνει...
Συνειδητά δεν τον αποδεχόμαστε, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με τον εαυτό μας, αφού το συνειδητό μας μέρος είναι μόνο το 10% της εκδήλωσης του εαυτού μας προς τα έξω...
Το 90% δυστυχώς έχει υποσυνείδητες εξαρτήσεις...

Ο σκοπός κάθε εσωτερικής εργασίας, είναι να είμαστε συνειδητοί στην ζωή μας 100%

Κάθε φορά και ένα ποσοστό αύξησης...
Και η ψυχή μας μάς βοηθά με την ασθένεια, να ζήσουμε στο παρόν με όλον τον Εαυτό μας...

Σκέψεις... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Η δύναμη, όσο και να μας κάνει εντύπωση, εξαρτάται από το πόσο έτοιμοι είμαστε να "δούμε" την αδυναμία μας και να νιώσουμε καλά και μέσα σ' αυτήν, παίρνοντας την ευθύνη της.
ΑΥΤΟ!
Σε ευχαριστω γιατι το παλευω μεσα μου και δεν ηξερα να ΜΟΥ το πω ώστε να ειναι Φως. :-D :-D :-D :-D :-D
Αχ ποσο με κανει να παιρνω ανασες.!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

:x :x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

Καλημέρα σε όλους σας..
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας….:) Διάβασα με μεγάλη προσοχή όσα γράψατε και κάτι μέσα μου «χτύπησε» πολύ δυνατά..σαν να μην ήθελα να τα διαβάσω ξανά και να τα κατανοήσω..σαν να έλεγα από μέσα μου… «ωχ.. έχουν δίκιο»…
Μήπως Μαράκι μου αυτός είναι ο ενδόμυχος φόβος σου, ότι ίσως τελικά υποχωρήσεις και υποταχτείς σε κάτι που η ολότητα σου δεν το αποδέχεται γιατί το έχει γνωρίσει σαν εμπειρία και γνωρίζει την κατάληξη.... ???
Αχ.. Haridea, είναι λές να με ξέρεις…λές και έχουμε μιλήσει…! Ναι υπάρχει ο ενδόμυχος φόβος μου τελικά, και ακόμη και που το γράφω εδώ και το σκέφτομαι και το διαβάζω «ζορίζομαι» πολύ. Είναι κάτι που δεν θέλω πια να το συζητάω και αφήνω το χρόνο να γιατρέψει μόνος του τις πληγές αλλά είναι προφανές πως δεν γίνεται έτσι. ΤΟ ΞΕΡΩ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Η ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ) ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΟΡΜΕΣ ΠΟΛΛΕΣ.
Γράφω με κεφαλαία γράμματα για πείσω τον ευαυτό μου και να του πω «ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΙΑ..ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΣ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!! Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΣΤΟ ΜΑΡΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΗΝ ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ..ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ»
Ίσως και ο πόνος να είναι μια προειδοποίηση για να σταθείς στα πόδια σου αληθινά.....

Ωχ…να και άλλη ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ!
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!! ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ! ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ..ΓΙΑΤΙ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ!
Από την άλλη όμως, και αυτό που καταφέρνω αυτό το διάστημα, μέσα από την καθημερινότητά μου είναι ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ για εμένα, γιατί απλά…. πριν δεν μπορούσα.
ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΩ–ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ.. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΑ ΔΕΙΧΝΩ ΣΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΕΣΩ-ΑΝΑΦΟΡΑ, Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ.
Ισως να έχει να κάνει και με το να επιτρέψεις στον εαυτο σου ,να καμφθεί,να λυγίσει,σε σχεση με μια σταση "δηθεν δυναμικά όρθια".Πόσες φορες εχουμε πιστεψει το ψεμα μας και μενουμε σταθερα κι άκαμπτοι σε αυτό;
Καλημέρα κορίτσι μου…ναι αυτή είναι μια στάση "δηθεν δυναμικά όρθια" αλλά ακόμη και αυτή την «δήθεν» την έχω παλέψει πολύ για να την καταφέρω…για να είμαι ΟΡΘΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ! Αποδεικνύεται όμως ότι δεν είναι αρκετό και το ήξερα….ΑΛΛΑ….!
Η δύναμη, όσο και να μας κάνει εντύπωση, εξαρτάται από το πόσο έτοιμοι είμαστε να "δούμε" την αδυναμία μας και να νιώσουμε καλά και μέσα σ' αυτήν, παίρνοντας την ευθύνη της.
Βασούλα μου σ’ ευχαριστώ πολύ που είσαι εδώ... Διάβασα πολλές φορές κάθε σου πρόταση, την διάβασα φωναχτά για να την κατανοήσω καλύτερα. Γιατί πάντα έχεις δίκιο???

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ! Τώρα που ΝΟΜΙΖΩ ότι είμαι καλά και ΚΑΠΩΣ δυνατή, ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ «ΜΑΡΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΑΔΥΝΑΜΗ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΟΚ..ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΑΥΣΤΗΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ..ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. ΝΙΩΣΕ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ». «ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΜΟΥ» Ναι Βάσω μου ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ…ΟΚ…ΤΟ ΞΕΡΩ...
Μαράκι μου, μερικές φορές το βάρος που αισθανόμαστε από την ζωή, κάνει τα σωματικά μας στηρίγματα να "μπλοκάρουν" μέση, γόνατα, αστράγαλοι, βάλλονται από την έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό μας ή ακόμα και από την υπερεκτίμηση της δύναμης μας.
Ναι Βάσω μου…αισθάνομαι πραγματικά δύσκολη τη ζωή! Όχι πάντα…αλλά κάποιες φορές, που αυτές οι κάποιες φορές με διαλύουν… και το πιο πρόσφατο δυσάρεστο γεγονός της αναπάντεχης απουσίας με ταρακούνησε και ξύπνησαν και εγωιστικοί φόβοι μου για ανθρώπους που έχω και με στηρίζουν και με βοηθάνε…
Είναι δύσκολο, μα απαραίτητο, να νιώσεις την αδυναμία που σε κάνει να στηρίζεσαι σε "λάθος" πόδια...
………ναι.... και εδώ και όλα όσα πιο κάτω γράφεις τα κατανοώ Βάσω μου… σ' ευχαριστώ...

Εχω μια αρκετά πεσιμιστική διάθεση σήμερα Κυριακή..και αυτά που διάβασα με ταρακούνησαν ακόμη πιο πολύ. Σας ευχαριστώ πολύ..έγραψα πολλά αλλά ήθελα να το κάνω για να τα ΠΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ.

Είναι ανάγκη να βρω την ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ μου δύναμη, και μέχρι στιγμής όμως καλά τα πήγα..πήρα αποφάσεις..ξεπέρασα αρκετά εμπόδια…

ΤΩΡΑ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΜΑ..!

Σωστά Βασούλα μου..? Νόμιζα ότι μπορώ να κρυφτώ ακόμη και από τον ίδιο μου τον εαυτό, ή να του δώσω μια παράταση για να συνέλθει για λίγο ακόμη..αλλά μου έστειλε ΣΗΜΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x :x :x :x :x :x :x :x :x

έλα ψυχή μου, κανείς δεν σε στηρίζει καλύτερα από εσένα!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βασούλα μας δειχνεις το δρομο ομως....

Δικη μας η απόφαση δικη μας η διαδρομη.....

Βαζεις ομως εκεινα τα βελάκια που κάτι δειχνουν...

Και εχεις πάντα δικηο....

Σ΄αγαπω πολύ
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

έλα ψυχή μου, κανείς δεν σε στηρίζει καλύτερα από εσένα!
Το ξέρω κοριτσάκι μου και συμφωνώ, αλλά συμφωνώ και με την Gilda...
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγώ αυτο νοιώθω για τη Βάσω αλλα προσπαθώ και να μην εξαρτηθω....γιατι πολλες φορες στη ζωη μας πέφτουμε σ΄αυτή την παγιδα....Ετσι , δημιουργούμε προβλημα και σε αυτον από τον οποίο εσφαλμενα περιμενουμε να μας δώσει τη λυση σε ολα με το μαγικο ραβδι του και εμεις βαλτώνουμε μην ενεργοποιώντας τον εσωτερικο μας μηχανισμο που ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Εχεις πίστη σ' αυτό Τζιλντάκι?
ή απλά το γνωρίζεις?

Πιστεύεις ότι ειναι δικαίωμά σου η ευτυχία ή απλά το γνωρίζεις?

Πιστεύεις στον θεό, ή απλά τον γνωρίζεις?

Πιστεύω, σημαίνει...δεν περιμένω να μου επιβεβαιώσεις την ύπαρξή σου θέε μου, με κάτι που ενώ στο ζητάω, δεν πολυπιστεύω ότι θα μου το παρέχεις...

Ζήτησε Τζιλντάκι, αλλά πίστεψε ότι θα το λάβεις! Οραματίσου το! Είναι δικό σου από τώρα...

αυτό σημαίνει ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”