ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑ ΜΑΣ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Χρειαζομαι μια διευκρινηση στο* υπολειτουργεί* και *υπερλειτουργει*.

Ας αναφερθουμε για παραδεγμα στο πρωτο κεντρο !Το να υπολειτουργει το καταλαβαινω!Την διαφορα του υπερλειτουργει δε μπορω να καταλαβω!!!
Αν ειναι ευκολο να μου δωσετε καποια παραδειγματα!!!! :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

υπο - υπέρ, Μαράκι...!! σημασία έχει η δυσλειτουργία

αν κάποιος φοβάται την ζωή ή κάποιος τρέχει να την ξοδέψει γρήγορα, σημασία έχει ότι δεν Ζει...

Στην συμβατική ιατρική έχει σημασία, πχ. αν η βλάβη του θυρεοειδούς οφείλεται σε υπερ ή υπο λειτουργία του, για να δοθεί η σωστή δώσει θυρορμόνης...

στην λειτουργια των κέντρων δεν έχει τόσο σημασία η λεπτομέρεια, αλλά το μπλοκάρισμα που επεμβαίνει στην ψυχική ισορροπία ενός ανθρώπου και που, δυστυχώς, δεν αφορά έναν τομέα μόνο, αλλά σχεδόν όλους της Ζωής...

΄Ετσι το μπλοκάρισμα στο 1ο κέντρο είναι σχεδόν αδύνατον να μην έχει επηρεάσει και τα άλλα λίγο έως πολύ.

Κατά την δική μου άποψη έχει δοθεί υπερβολική σημασία στα ενεργειακά κέντρα μας, χωρίς μεγαλύτερη εσωτερική αξιολόγηση της "θεραπειάς" και πως προκύπτει...

Τον παν δεν είναι να ξεμπλοκάρεις τα ενεργειακά κέντρα, ούτε απλά να τα φέρεις στην σωστή λειτουργία μέσω τεχνικών, αλλά να δεις βαθιά τον Εαυτό σου και να φέρεις αρμονία στην ΄Υπαρξή σου.

΄Οσο η ζωή παραμένει υλική, τόσο τα ενεργειακά κέντρα θα τροφοδοτούν το σώμα με ενέργεια μέχρι εκεί που επιτρέπουμε στην Ψυχή μας να μας ενώνει με τον θεό.

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε: Τον παν δεν είναι να ξεμπλοκάρεις τα ενεργειακά κέντρα, ούτε απλά να τα φέρεις στην σωστή λειτουργία μέσω τεχνικών, αλλά να δεις βαθιά τον Εαυτό σου και να φέρεις αρμονία στην ΄Υπαρξή σου.

΄Οσο η ζωή παραμένει υλική, τόσο τα ενεργειακά κέντρα θα τροφοδοτούν το σώμα με ενέργεια μέχρι εκεί που επιτρέπουμε στην Ψυχή μας να μας ενώνει με τον θεό.
:x :x :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Αυτο σκεφτομουν Βασω!Ειτε ετσι ,ειτε αλλιως αν ενα κεντρο μας ειναι μπλοκαρισμενο τοτε σημασια δεν εχει το *υπερ* ή το *υπο* .Και στις δυο κατηγοριες ασθενης θα νιωθεις! Αλλα κι αν ακομα ξεμπλοκαρουμε καποια απο αυτα στην ουσια δε θα ειμαστε απολυτα υγιεις!

Θα φερω ενα ξανθο-χαζο παραδειγμα !!

Οταν καποτε εφραξαν στα σπιτι οι σωληνωσεις ,φεραμε ιδικο και διορθωσε το προβλημα .Ξεμπλοκαρε με λιγα λογια τα σημεια που ηταν φραγμενα!
Μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια κι ακομα χειροτερα, με αποτελεσμα να κανουμε απο την αρχη εγκατασταση !

Επιτελους σκεφτηκα ,ολα μια χαρα......αμ δε!!!!!
Ουτε χρονος δε περασε και το προβλημα εκανε παλι την εμφανιση του!
Οταν πηραμε τηλεφωνο τον υδραυλικο να ερθει μας ειπε το εξης:<Εγω οσες φορες και να με φωναξετε ,θα ερχομαι αλλα αν εσεις συνεχισετε να ριχνετε οτι βρειτε μεσα, τοτε θα εχετε παντα προβλημα!!!!

Ετσι λοιπον εχω καταλαβει την σημασια των κεντρων και αν κανω λαθος διδαξε με!!
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι Μαράκι μου δεν κάνεις λάθος! :x

σαν σε θυμάμαι στην αρχή που πρωτομπήκες που δεν ήξερες τι είναι ενεργειακά κέντρα...

τώρα έχεις αλάνοιχτο τον δρόμο της "θεραπείας" και ας μην έχεις ρέικι...Είδες που τελικά δεν έχει σημασία? Ή μεγαλύτερη μύηση είναι η Ζωή...Και ο μεγαλύτερος μύστης είναι η Ψυχή...

μεταξυ των δύο υπάρχουν χιλιάδες επιγνώσεις και άλλες τόσες συνειδητοποιήσεις για να νιώσεις την δική σου Αλήθεια...

έτσι για να διακρίνεις αμέσως και την πλάνη...

Γιατί το ξέρω ότι η ερώτησή σου δεν ήταν τυχαία... :-D

και δεν νομίζω ότι περίμενες την δική μου απάντηση για να το ξεδιαλύνεις...

Επικοινωνούμε Μαράκι σε όλα τα επίπεδα... :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Καποτε ,οταν μπηκα για πρωτη φορα εδω ,σκοπος μου ηταν να παρω με καποιο τροπο τον πρωτο βαθμο,να μυηθω ..
Αυτο θεωρουσα θεραπεια και ιδικα οταν γνωρισα την Βασω ηθελα να μυηθω μονο απ αυτην!

Στην συνεχεια και παντα με την βοηθεια της ΖΩΗΣ και την δικη σας καταλαβα οτι ειχα παρει λαθος δρομο και παλι!
Η μυηση δεν θα βοηθουσε σε τιποτα απο μονη της!

Διδαχτηκα πολλα απο τοτε και το πιο σημαντικο ηταν οτι εμαθα να αναγνωριζω και να ξεχωριζω!

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους και Βασουλα.......ειτε βρεθουμε απο κοντα ειτε οχι ,να ξερεις οτι μου εδωσες την πιο σημαντικη μυηση ,αυτη της αγαπης..σας αγαπω!!!!!!!!!!!!




:x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-( άντε τώρα και θα βγουν μαύρα δάκρυα...

έτσι Μαράκι για να αποδείξουμε ότι η Αγάπη δεν γνωρίζει αποστάσεις... :x :x :x

παρ' όλα αυτά θα έρθω στον Αγιο Νικόλαο...Γιατί και το Σώμα θέλει να συμμετάσχει στην αγκαλιά της Ψυχής...

έτσι για να μην νομίζεις ότι θα περιμένω άλλα 400 χρόνια για να σε γνωρίσω από κοντά...έλεος πια :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μαράκι.... :-( @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

ψυχουλες μου !!! :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαράκι

Βασούλα

:* :* :* >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

ksan8oula έγραψε:ι Βασουλα.......ειτε βρεθουμε απο κοντα ειτε οχι ,να ξερεις οτι μου εδωσες την πιο σημαντικη μυηση ,αυτη της αγαπης..σας αγαπω!!!!!!!!!!!x
Μαρακι.. @};- :-( >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βασουλα.......ειτε βρεθουμε απο κοντα ειτε οχι ,να ξερεις οτι μου εδωσες την πιο σημαντικη μυηση ,αυτη της αγαπης..σας αγαπω!!!!!!!!!!!!
Μαρια!! @};-

>:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Μαράκι :-( :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Αχ Μαράκι γλυκό :x :x >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ειτε βρεθουμε απο κοντα ειτε οχι ,να ξερεις οτι μου εδωσες την πιο σημαντικη μυηση ,αυτη της αγαπης..
Γιατί και το Σώμα θέλει να συμμετάσχει στην αγκαλιά της Ψυχής...
Aχ! Πολύ μ' αρέσουν αυτά! :-( :-( @};- >:d< @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”