ΤΡΙΤΟΣ ΒΑΘΜΟΣ-Υπέροχα!!

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Μπραβο Χριστινα για το θαρρος σου...οτι και να πουμε εινα λιγο @};-

Εισαι ''ετοιμη''...μη ρωτας σε τι..θα το ''δεις'' συντομα @};-
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

ο,τι και να πω θα ναι φτωχο Χριστινα... μονο μπραβο για το θαρρος σου και την επιλογη σου να μην το βαλεις κατω...
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Χριστινα μου, οι αναμνησεις και οι εμπειρίες είναι μονο τα πεπραγμένα του δρόμου σου, μα αν επιδιώκεις να τα αναβιώνεις συνεχως εγκλωβίζεσαι σε αυτα!

Ηρθε η ωρα να απελευθέρωσεις την ψυχή του αδελφού σου να συνεχίσει την πορεία της , και να εστιάσεις στη δική σου ψυχη, και τη ζωη σου στο εδώ και τωρα.

Να κατανοήσεις την ομορφιά της ζωης, που περιλαμβάνει μέσα της και το θάνατο, και την ασθένεια και τη θεραπεία σε βαθυτερο επίπεδο.

Ο χρόνος και η ζωη σου θα δειξουν και στη φίλη σου (αν είναι η δική της στιγμή να ξυπνησει) το δρόμο...
Λέω ΑΝ γιατι η "δασκαλα" αυτη βρισκει τα αδυναμα σημεια των ανθρωπων και τους χειρίζεται... σε σένα τις αναμνήσεις... σε αυτην κάτι άλλο...
Και ΑΝ δεν είναι ετοιμη να αναγνωρίσει την αδυναμία της, πως θα ανακτήσει τη δύναμη της όπως εσυ?

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

:x :x :x >:d< >:d< >:d<
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Danielli την 26 Φεβ 2011 10:17 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Χριστίνα είναι πολύ σημαντικό το μοίρασμα σου @};- @};-

ειλικρινά τι να πω για την συγκεκριμένη :? :? :? :-(

νομίζω ότι η επαναφορά σου ειναι ότι πιο ευλογημένο και σε καλώς ορίζω και εγω με την σειρά μου στην παρέα μας >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Χριστίνα έχω μείνει άφωνη!! :-o :-o :-o :-o :-o

Ευχαριστώ για το μοίρασμά σου!μπράβο σου για όλα όσα είσαι και για τη δύναμη που έδειξες να ξεφύγεις απο όλα αυτά και να είσαι εδώ μαζί μας!!

όσο για αυτήν δεν έχω λόγια.....!!ΑΙΣΧΟΣ!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Θαυμάζω την δύναμη της Ψυχής σου Χριστίνα! Δεν ξέρω αν θα άντεχε άλλος άνθρωπος, όλα όσα άντεξες εσύ! Είναι τόσο οδυνηρά όλα αυτά που έζησες. Όμως όλα έχουν το λόγο τους..

Θα συμφωνήσω απόλυτα μ' αυτό που λέει η Ντάννυ:
μα αν επιδιώκεις να τα αναβιώνεις συνεχως εγκλωβίζεσαι σε αυτα!

Ηρθε η ωρα να απελευθέρωσεις την ψυχή του αδελφού σου να συνεχίσει την πορεία της , και να εστιάσεις στη δική σου ψυχη, και τη ζωη σου στο εδώ και τωρα.
Η Ζωή είναι μπροστά σου και μέσα στο παρόν και στο μέλλον που σου ανοίγεται, θα δεις ότι θα πάρεις όλες τις απαντήσεις που σου υπολείπονται..

Να'σαι πάντα καλά! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Χριστίνα μου
καθώς σε διάβασα θυμήθηκα την εμπειρία μου
που ήταν ίδια με την δική σου , αν εξαιρέσω την ταλαιπωρία στο εξωτερικό και
τα λιγότερο έντονα συμπτώματα της αρρώστιας.

Μετά το θάνατο του εικοσιτετράχρονου αγαπημένου αδελφού μου που
έφυγε στα χέρια μου ,πέρασα δυο βασανιστικά χρόνια και στην πραγματικότητα δεν ζούσα , απλώς επιβίωνα μέσα στο πένθος ,
το μίσος και την άρνηση.

Μετά αρχισα να συνέρχομαι , αλλά η ανάμνηση του ήταν μέσα μου και με
έκαιγε κάθε μέρα σαν καυτό κάρβουνο.
Αναρωτιόμουν γιατί και απάντηση δεν έπαιρνα.
Τις απαντήσεις τις πήρα όταν άρχισα να ψάχνω μέσα μου να βρω σε μένα την αιτία για την δυστυχία που ένοιωθα και τότε απελευθερώθηκα
από το βάρος αυτού θανάτου που τόσο επηρέασε τη ζωή μου.

Γλυκιά μου Χριστίνα αυτό που εγώ κατάλαβα , από όλη αυτή την οδυνηρή εμπειρία είναι ότι η ψυχή του αδελφού μου ακολούθησε το δρόμο της , αποφάσισε να φύγει για τους δικούς της λόγους , πήγε εκεί μου ήθελε στο δικό της τόπο , είναι ήρεμη και ακολουθεί το σχέδιο της.

Για μένα όμως πιστεύω ότι αυτός ο θάνατος ήταν η αφορμή να ξεκινήσω την δική μου διαδρομή , πράγμα που τότε δεν αντιλήφθηκα
και πέρασα δύσκολα χρόνια.

Μετά από αρκετό καιρό ήρθε και άλλος παρόμοιος θάνατος στην ζωή μου , του πατέρα μου και τότε επιτέλους άρχισα να βλέπω και να καταλαβαίνω , ότι όλος αυτός ο πόνος για τις απώλειες αφορούσε στην ουσία δικές μου ελλείψεις και φόβους και με έκανε δυστυχισμένη γιατί αισθανόμουν θυμό που έφυγαν και με "εγκατέλειψαν", επειδή ήμουν κατά βάθος εγώ η αδύναμη και φοβόμουν το θάνατο ενώ πίστευα το αντίθετο.

Σήμερα μετά από πολλή εργασία με το βαθύτερο είναι μου , μπορώ να σου πω ότι όλα αυτά τα πολύ δυσάρεστα που πέρασα , τώρα είναι για μένα αναμνήσεις και μάλιστα αισθάνομαι ευγνωμοσύνη που στάθηκαν η αφορμή να αλλάξω εντελώς να ανακαλύψω το Θεό μέσα μου και να αρχίσω να Ζω.

Ομως πιο πολύ αισθάνομαι ευγνωμοσύνη , γιατί από την αρχή βρέθηκα εδώ μέσα συντροφιά με συνοδοιπόρους της ψυχής μου και που όλα αυτά συντελέστηκαν χάρις την βοήθεια ενός Ανθρώπου που ήρθε κοντά μου για να με βοηθήσει , να με οδηγήσει και να μου δείξει με την δική της Ζωή , το δρόμο στην Αγάπη .

Εσύ όμως ταλαιπωρήθηκες και πέρασες πολύ άσχημα στο δρόμο της μαθητείας σου , αλλά βλέπω ότι έχεις δύναμη , θάρρος και αποφασιστικότητα να ξεπεράσεις όλα όσα σε πλήγωσαν βαθιά
και πιστεύω πως θα βρεις απαντήσεις
θα αφήσεις πίσω σου τα παλιά και θα προχωρήσεις. !!!

Και να ξέρεις
εδώ μέσα που ήλθες στην παρέα μας , είσαι καλοδεχούμενη από όλους μας και έχεις την υποστήριξη μας.!!!

:-D :-D >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Χριστίνα καλώς ήρθες κοντά μας! >:d< >:d< :x :x
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Danny έγραψε:Χριστινα μου, οι αναμνησεις και οι εμπειρίες είναι μονο τα πεπραγμένα του δρόμου σου, μα αν επιδιώκεις να τα αναβιώνεις συνεχως εγκλωβίζεσαι σε αυτα!

Ηρθε η ωρα να απελευθέρωσεις την ψυχή του αδελφού σου να συνεχίσει την πορεία της , και να εστιάσεις στη δική σου ψυχη, και τη ζωη σου στο εδώ και τωρα.
:x @};- @};- @};- @};- >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σας ευχαριστώ πολυ για την υποστήριξη!!!!
Ολους!

ΑΧΙΑ σε ευχαριστώ πολυ για το μοίρασμα σου!
Σε καταλαβαίνω πολυ όταν λες
΄'.... αυτό που εγώ κατάλαβα , από όλη αυτή την οδυνηρή εμπειρία είναι ότι η ψυχή του αδελφού μου ακολούθησε το δρόμο της , αποφάσισε να φύγει για τους δικούς της λόγους , πήγε εκεί μου ήθελε στο δικό της τόπο , είναι ήρεμη και ακολουθεί το σχέδιο της.
Για μένα όμως πιστεύω ότι αυτός ο θάνατος ήταν η αφορμή να ξεκινήσω την δική μου διαδρομή ΄'

Καταλαβαίνω πλέον τις επιλογές του αδερφού μου..

Αλλαξε τελείως ο προσανατολισμός στη ζωή μου σε όλα τα επίπεδα.
Αρχισα ένα μεταπτυχιακό στην nutritional medicine και σκοπεύω να αφοσιωθώ στην ενημέρωση των ανθρώπων αναφορικά με τροφές /προιόντα /δραστηριότητες/ σκέψεις που προάγουν την δημιουργία καρκίνου , ή την καταστέλλουν.
Το αξιοπερίεργο είναι ότι όλα αυτά τα χρόνια είχα μετανοιώσει οικτρά που σπούδασα βιολογία( μου την έσπαγε ακόμη και το κτίριο της σχολής, τα πάντα) και οχι ψυχολογία, ή δεν ασχολήθηκα με τις τέχνες.
Τώρα συνειδητοποιώ οτι αν δεν είχα γνώσεις βιολογίας δεν θα μπορούσα να βοηθήσω τον Λεωνίδα, ούτε να ασχοληθώ με την διατροφική ιατρικη ωστε να βοηθήσω άλλους ανθρώπους.
Εδεσε....με επίπονο τρόπο.
Απο την άλλη μεριά αγαπησα τον άντρα μου περισσότερο και πήρα μαθηματα αυτογνωσίας που χρειαζόμουν...

Ανυπομονω να σας συναντησω όλους από κοντά!!!
Είστε τόσο εγκάρδιοι!!!!!
Σας φιλώ πολυ!!









@};- @};- :x
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

΄'.... αυτό που εγώ κατάλαβα , από όλη αυτή την οδυνηρή εμπειρία είναι ότι η ψυχή του αδελφού μου ακολούθησε το δρόμο της , αποφάσισε να φύγει για τους δικούς της λόγους , πήγε εκεί μου ήθελε στο δικό της τόπο , είναι ήρεμη και ακολουθεί το σχέδιο της.
Για μένα όμως πιστεύω ότι αυτός ο θάνατος ήταν η αφορμή να ξεκινήσω την δική μου διαδρομή
Και πολυ καλα τα λες νομιζω @};- >:d< :-D
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Χριστινα ετσι συνεχισε με δυναμη, θαρρος , επιμονη και πιστη την δικη σου διαδρομη!!!

Και εγω θα χαρω πολυ σε καποια παννελαδικη συναντηση που κανουμε να σε γνωρισω απο κοντα!!!

:x :x :x >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Χριστίνα χαίρομαι που είσαι Εδώ :-( >:d< >:d< >:d< >:d< :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πολύ χαίρομαι Χριστίνα μου που προχωράς ,
και που οι άσχημες εμπειρίες σε βοήθησαν
να αλλάξεις τη ζωή σου. :-D >:d<
Χαίρομαι που είσαι στην παρέα μας @};-
Ολα θα πάνε όπως τα θέλεις. @};-

Πιστεύω πως αφού το θέλεις θα συναντηθούμε
πολύ γρήγορα και μάλιστα όλοι μαζί :* :* >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Christinak έγραψε: Τώρα συνειδητοποιώ οτι αν δεν είχα γνώσεις βιολογίας δεν θα μπορούσα να βοηθήσω τον Λεωνίδα, ούτε να ασχοληθώ με την διατροφική ιατρικη ωστε να βοηθήσω άλλους ανθρώπους.
Τίποτα τυχαίο Χριστίνα...
Να είσαι καλά και πάντα δυνατή και αποφασισμένη να συνεχίζεις στον δρόμο που επέλεξες! :x >:d< >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”