Πώς βιωνω το Ρέικι!...

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Πώς βιωνω το Ρέικι!...

Δημοσίευση από Giwrgos »

:-D Λενε οτι το Ρεικι ειναι καθαρη αγαπη! Οτι σε φερνει σε ευθυγραμμιση με την πηγη, με τον θεικο εαυτο σου και με την ιδια την ευτυχια! Οτι χαλαρωνει, αποτοξινωνει και αναζωογονει!
Πηρα τη μυηση το Δεκεμβριο (30 και 31 για την ακριβεια που ειχα και τα γενεθλια μου!). Μεχρι τον Ιουλιο δεν ειχα την ευκαιρια να δινω τακτικα θεραπειες στον εαυτο μου, λογω του φορτου της Γ Λυκειου. Με λιγα λογια, η ομορφη αυτη ενεργεια ηταν ενα ξεχασμενο κομματι του εαυτου μου...
Τωρα ομως, κατα το διαστημα του 1 μηνα, που κανω τακτικα αυτοθεραπειες βιωνω πολυ καθαρα την ενεργεια. Δεν αναφερομαι μοναχα στην ευαισθητοποιηση των χεριων για να αισθανεται τα μπλοκαρισματα. Πολυ περισσοτερο αισθανομαι την ενεργεια σαν ζεστη αγαπης και εκστασης να πλημμυριζει το κεφαλι και το λαιμο μου, και να ''αγκυροβολειται'' στην καρδια μου!
Ισως να ακουγεται απιστευτο, αλλα υπαρχουν μερες που απο την πρωινη αυτοθεραπεια μεχρι την ωρα που πεφτω να κοιμηθω βιωνω εκσταση και γαληνη. Χαρα και ηρεμια και διαυγεια και προστασια.
Αυτα τα συναισθηματα μου ηθελα να εκθεσω εδω!
Μαλιστα, θα παροτρυνα τον οποιο μυημενο, να μην περιμενει προσκαιρα αποτελεσματα, αλλα να εργαζεται τακτικα με τον εαυτο του, οχι μονο σε ενεργειακο επιπεδο, αλλα και κυριως στο να βγαλει στην επιφανεια ολες τις ''σκιες'' του, ετσι ωστε να τις μετατρεψει σε θετικοτητα.
Σκεφτηκα μια ασκηση για υλοποιηση στοχων. Μπορειτε να την διαβασετε και να μου πειτε τη γνωμη σας, αν θελετε.
Η εμπνευση μου ηρθε μια φορα, οταν συνειδητοποιησα οτι τελικα για να συνδεθεις με την ενεργεια και να την νιωσεις στο σωμα σου, δεν θελει ουτε συγκεντρωση, ουτε οραματισμο, ουτε τιποτα. Απλα, μια σκεψη. Πριν ακομα σκεφτω την περιφημη φραση : ''Kαλω το Φως για το Ανωτερο Καλο'', η ενεργεια ειναι ηδη εδω! Βεβαια, αυτο που βοηθαει απιστευτα ειναι η καθαρη καρδια! Μια καρδια αδεια απο μισος και εγωισμο και ζηλια, που να εχει ''χωρο'' για να υποδεχτει το Ρεικι.
Η ουσια της ασκησης εγκειται στην εξης σκεψη... Για τον οποιο στοχο θετω, πρωτα προσπαθω να μπω στο ''πνευμα'' του, νιωθω πως ειναι σαν να το εχω ηδη... Πως νιωθω? Ετσι εχω πιασει τον παλμο, εχω αντιληφθει την συνειδητοτητα που πρεπει να καλλιεργησω... Και ολα ειναι θεμα συνειδητοτητας και αντιληψης!... Επειτα λεω κατι σαν, οπως ευκολα και αμεσα η ενεργεια ρεικι ειναι εδω, ετσι ευκολα και αμεσα δεχομαι πχ. την ευτυχια στην ταδε σχεση μου. Στη συνεχεια ''κατεβαζω'' απο την κορωνα μαζι με το ρεικι και τον στοχο μου, αλλα τον φανταζομαι σαν ενεργεια... Πως δηλαδη θελω να νιωσω πχ με το καινουριο αμαξι, ε λοιπον κατεβαζω αυτο το συναισθημα... Και καθως κατεβαινει μαζι με το ρεικι, επομενο ειναι οτι ισχυροποιειται και απο ενεργειακης αποψης.
Επειτα, εχοντας κατεβασει το συναισθημα με το ρεικι οραματιζομαι οτι αυτα τα δυο αναμειγνυονται και γινονται μια ενεργεια που με διαποτιζει ολοκληρο και κατεβαινει προς στα ποδια για να γειωθει. Κλεινω με κατι σαν ''τωρα γειωσα την ευτυχια στον ταδε τομεα, την κατεβασα απο το χωρο του πνευματος και την εφερα στο εδω και τωρα!''.
Επειτα καθομαι 5 λεπτα να συνελθω και επαναφερω τη συνειδηση μου στο εδω και τωρα. =)) :))
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

o πειραματισμός με το ρέικι, Γνώθι Σαυτόν, είναι η καλύτερη έρευνα και τεκμηρίωση!

Ο κάθε άνθρωπος έχει κάποιον ιδιαίτερο τρόπο για να βιώνει την ενέργεια και να εργάζεται μαζί της! Αρκεί να το κάνει..!!

Χαίρομαι >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μπράβο! Χαίρομαι που ένα τόσο νέο παιδί μπορεί ν' αντιλαμβάνεται τα πράγματα μ' αυτό τον τρόπο! >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Γνώθι Σαυτόν , θέλω να σου πω και γω , ότι είναι πολύ όμορφο
που ασχολείσαι με το Ρέικι ,την ενέργεια .
Αν συνεχίσεις με υπομονή και επιμονή , νάσαι σίγουρος ότι έχεις πολλά να μάθεις και να λάβεις >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Πολύ όμορφα και ξεκάθαρα περιγράφεις την εμπειρία σου Γνωθι σαυτον. Δεν έχω πάρει ακόμα ρέικι αλλά μέσα απ' το κείμενό σου πήρα μια καλή γεύση σήμερα. Δε βλέπω την ώρα. Σ' ευχαριστώ @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Όμορφα Γνώθι σαυτόν!!! :x @};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Δεν ήξερα που αλλού να το γράψω... όχι ότι θα σας πω κάτι καινούριο δηλαδή..

Εχθές παρόλο που δεν ξύπνησα καθόλου καλά, βρέθηκα με μια φίλη μου μια και το είχαμε κανονίσει. Αφού τελειώσαμε τη βόλτα μας πήγαμε από το σπίτι της για ζεστή σοκολάτα μια και ήμουν κρυωμένη. Κάποια στιγμή ζήτησε από το φίλο της που έχει ρέικι να μου κάνει λίγο ρέικι. Δεν μου έκανε πολύ, όμως κι απ' αυτό το λίγο, ένιωσα 3-4 φορές κάποια κύματα ενέργειας. Παράλληλα είχα την επιθυμία να κλείσω τα μάτια. Μετά, μου έλεγαν τα παιδιά ότι από εκείνη την ώρα είχα γλαρώσει. Στο κρύωμα δεν είδα διαφορά. Το βράδυ όμως είπα να πειραματιστώ.

Λέω, αφού μου έκανε στο μέτωπο ρέικι και με το τρίτο μάτι βλέπει κάποιος την αύρα (εδώ και κάποιες μέρες προσπαθώ να την δω και βλέπω μόνο άσπρο φως), ας προσπαθήσω και σήμερα που ίσως είμαι πιο ανοιχτή ( ; )
Έτσι αφού συγκεντρώθηκα, είδα πάλι το άσπρο φως γύρω από τα δάχτυλά μου, αλλά αφού επέμεινα, στην αρχή είχα την εντύπωση ότι πρασίνιζε. Μετά από λίγη ώρα, το πράσινο φως, (ανοιχτό λαχανί -φωσφοριζέ κιόλας) ήταν εμφανές. Μάλιστα κάποιες στιγμές την έβλεπα μόνο στο ένα χέρι, ενώ όταν σήμερα το ξανάκανα, την είδα ακόμα πιο γρήγορα και από το ένα δάχτυλο μου έμοιαζε σα να φεύγει, σαν κάτι να την τραβάει. Δυστυχώς όμως όταν κουνήσω τα μάτια ή τα χέρια μου όλα εξαφανίζονται.

Λέτε αυτή να ήταν η αύρα μου; Και τί να σημαίνει, γιατί στο νετ βρήκα αντιφατικές πληροφορίες.

Επίσης πριν μέρες, κάνοντας διαλογισμό με κλειστά τα μάτια, είδα ένα δαχτυλίδι (με κάποιο πάχος), αχνό άσπρο, αλλά στην αριστερή πλευρά του, ένα σημείο του γινόταν πράσινο πάλι έντονο φωσφοριζέ αλλά μάλλον όχι τόσο ανοιχτόχρωμο. Σκέφτηκα μήπως το δαχτυλίδι ήταν η μνήμη της όρασής μου από κάτι που είδα πριν, αλλά το πράσινο που ήταν τόσο ζωντανό;;;

Δεν ξέρω τί λέτε για όλα αυτά, ήθελα να τα μοιραστώ και να ακούσω αν σκέφτεστε κάτι.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

η αύρα Μαράκι δεν αποτελείται μόνο από ένα πεδίο...

Αυτό που συνήθως "βλέπουν" χωρίς και μεγάλη προσπάθεια οι άνθρωποι, είναι το ενεργειακό σώμα...Σαν πρώτη αντίληψη (σε κάποιον που πειραματίζεται αρχικά) το χρώμα είναι λευκό και μετά γίνεται πράσινο ή μπλε... :x

Αυτό που επηρεάζει το ενεργειακό πεδίο και τα χρώματά του είναι το συναισθηματικό και νοητικό πεδίο, αλλά σπανίως γίνεται ορατό από τους φυσικούς οφθαλμούς των ανθρώπων, μια και χρειάζεται το ψυχικό και πνευματικό άνοιγμα μέσω της αναπτυγμένης ενόρασης!

Σε προχωρημένη κατάσταση πνευματικού ανοίγματος αντιλαμβάνεσαι την αύρα του άλλου διαισθητικά και γνωρίζεις τα συναισθήματά του και τις σκέψεις του, μέσω της δόνησης που εκπέμπει ο άλλος (το φάσμα συχνοτήτων της αύρας).

Αυτή είναι μια φυσιολογική λειτουργία του Ανθρώπου, που έχει αποκαταστήσει μέσα του το δίκτυο συμπαντικής ενότητας, που εγώ το ονομάζω "κατάσταση Αγάπης"...

Ο πειραματισμός βοηθά στην αρχή για να αντιληφθείς ότι το σώμα δεν είναι ένα συμπαγές ακίνητο "αντικείμενο", αλλά δονείται σε χαμηλές συχνότητες που χαρακτηρίζουν τον υλικό κόσμο. Είναι ένας ζωντανός οργανισμός με ενέργεια που δονείται, αλλά ο άνθρωπος δεν είναι μόνο αυτό!

Πειραματίσου και έχε την Ψυχή σου ανοιχτή για να συλλάβεις το μεγαλείο της ενέργειας!

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ωωω σ' ευχαριστώ Βάσω μου για την απάντηση... Είναι κι αυτό ένα μονοπάτι προς την αυτογνωσία. Θα ήθελα να μπορώ να δω την αύρα μου και να μάθω τί αντιπροσωπεύουν τα χρώματα.

Για το άσπρο χρώμα είχα μια υποψία ότι δεν ισχύει (παρόλο που μια φίλη μου με πείραζε ότι είμαι κρυστάλλινο παιδί :P ) Είχα δει στο ίντερνετ ότι το άσπρο ΔΕΝ είναι η αύρα. Γι' αυτό και επέμεινα και μετά πίστεψα ότι είναι το πράσινο που είδα. Οπότε συνεχίζω. Δεν πτοούμαι από το γεγονός ότι δεν έχω ρέικι, τρίτα μάτια ανοιχτά και άλλα τέτοια...

>:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν πτοούμαι από το γεγονός ότι δεν έχω ρέικι, τρίτα μάτια ανοιχτά και άλλα τέτοια...
Ποιός σου είπε ότι όποιος μυηθεί στο ρέικι, έτσι απλά θα ανοίξει την ενόρασή του? Μύθος...μην πιστεύεις τίποτα τέτοιο! Το ρέικι σου δίνει ευκαιρίες, εσύ τι κάνεις έχει σημασία!
παρόλο που μια φίλη μου με πείραζε ότι είμαι κρυστάλλινο παιδί
Μην βάζεις τον εαυτό σου ούτε καν στην υποψία της κατηγοριοποίησης, Μαράκι!

Και εγώ, λένε, ήμουν ίντιγκο! Ε και? σιγά το επίτευγμα... :?
΄Οτι είχα "ανοιχτό", στα 25 μου το μπλόκαρα...
Η ανθρώπινη διαδικασία, βλέπεις, δεν κάνει διακρίσεις...Μόνο εσύ μπορείς να έχεις εκείνη την υπεροχή της ώριμης διάκρισης, να αναγνωρίζεις την θεότητα στον πιο βαθύ πυρήνα σου και να ξαναβρείς τις "ρίζες" σου!

Να πειραματίζεσαι όσο θέλεις...Να μην σταματάς να νιώθεις την Ψυχή σου και τον θεό...Μόνο έτσι θα ανταμώσεις με την απλότητα της Ζωής!

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Για πλάκα το είπε γιατί είχε ακούσει ότι άσπρη αύρα έχουν οι ίντιγκο. Ξέρεις, του στυλ "λες να έχουμε ένα ίντιγκο στην παρέα μας;"

Λες και θα άλλαζε ξαφνικά τίποτα στη ζωή μου αν μάθαινα ότι είμαι ίντιγκο; Σα να μου λέγανε ότι είμαι υιοθετημένη και ότι στην πραγματικότητα είμαι ξέρω γω Γαλλίδα και ξαφνικά να νιώθω ότι κάτι πολύ ιδιαίτερο πλανάται γύρω μου... :)) :)) Όπως αισθανόμουν πάντα θα ήμουν και μετά.

Θα είχε βέβαια τότε ένα ενδιαφέρον να μάθω για τα χαρακτηριστικά των ίντιγκο και το ποιά από τα δικά μου χαρακτηριστικά θα οφείλονταν σ' αυτό.

Το να είσαι όμως ίντιγκο, όπως και το να έχεις κάποιο ταλέντο, πράγματα δηλαδή που για τους πολλούς φαντάζουν, απίστευτα, ασυνήθιστα και εντυπωσιακά, κανονικά θα πρέπει να το αντιλαμβάνεσαι σαν κάτι φυσιολογικό μια και μ' αυτόν τον τρόπο γεννήθηκες και ζεις.

Αχ πόση περιέργεια έχω να σε ρωτήσω ποιά χαρακτηριστικά των ίντιγκο έχεις! Θέλω να πω, έχεις κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο στις τέχνες; Έχεις αντιληφθεί κάποιο σκοπό για τη ζωή σου; Έχω ακούσει μέχρι και για τηλεπάθεια. Αλλά συνήθως ότι έχουν μια αίσθηση του ότι έχουν κάποιο σκοπό -συνήθως ηγετικό, ή πρωτοποριακό- που αφορά τους ανθρώπους γύρω τους.

Εννοείται ότι αισθάνομαι ότι μπαίνω σε προσωπικά μονοπάτια και αν δε θες δεν απαντάς, ή απαντάς μέχρι όπου και όπως θες
:x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μαράκι δεν υπάρχουν πια προσωπικά μονοπάτια...Είναι η Ζωή Μου, η Ζωή Μας...ότι είναι βιωμένο είναι και καταγραμμένο! @};-

Ποτέ δεν παραδέχτηκα την ιδιότητα που χαρακτηρίζει κάποιους ανθρώπους σαν "ιδιαίτερους" και ποτέ δεν ένιωσα έτσι!

Οποιοδήποτε "ταλέντο" εξουθενώθηκε μέσα στην ομοιότητα του ανθρώπινου πόνου και της κοινωνικής ασθένειας!
Είναι μύθος η εκ γενετής αφύπνιση...

΄Ολη η ανθρώπινη ιστορία είναι γραμμένη στα κύτταρά μας, αλλά καλύπτεται από το "λίπος" της μικρότητας. Για να νιώσεις τι είσαι, χρειάζεται να σταματήσεις να νιώθεις ότι ανήκεις σε διαφορετικό είδος και να αναπτυχθείς προς την Αλήθεια!
Χρειάζεται να ακολουθήσεις έναν Δρόμο, που συνεχώς σε διαχωρίζει και να τον υπομείνεις με αφοσίωση, μέχρι να σε ενώσει!

΄Ολα αυτά που έχεις ακούσει είναι ένας μύθος, που έπλασαν οι άνθρωποι κρίνοντας και όχι διακρίνοντας. Για να έχεις διάκριση, χρειάζεται πρώτα να έχεις γνώση, αλλιώς μπαίνεις σε συγκριτικές διαδικασίες και από εκεί αρχίζει το "λάθος"...

Συνήθως οι άνθρωποι λένε πως έχουν διαίσθηση, αλλά δυστυχώς αυτή λειτουργεί μόνο για τους άλλους! Για τον εαυτό τους έχουν πλήρη άγνοια...Γιατί το Ασυνείδητο μέρος τους δεν το αγγίζουν! Φοβουνται τον δαίμονα που κουβαλάνε...΄Ομως η πνευματική αυτοπραγμάτωση, η δεξιότητες και οι αρετές του θείου, είναι στον βαθύτερο πυρήνα μας, εκεί που τα πάντα απορρέουν από την Αγαθή Αρχή Μας!

΄Οσο για τον σκοπό στην ζωή μας, ένας είναι μόνο...
Να είμαστε ΄Ανθρωποι!

Αυτό δεν επιτυγχάνεται μέσα από κοινωνικές δεξιότητες, από ηγεσίες, διαισθήσεις, επαγγέλματα, σχέσεις, πεποιθήσεις, φιλανθρωπίες, αλλά μόνο μέσα από την εσωτερική μας Ζωή και την κάθετη ανέλιξή μας!
Τότε μόνό η οριζόντια έκφραση έχει νόημα αγαθό!

Και εκεί που σταματά η ανθρώπινη μνησικακία, ο θυμός και οι ενοχές για κάθε αμαρτία, εκεί αρχίζει η επαφή σου με την ιερότητα και την ευλάβεια για την Ζωή μέσα στην θεότητα, γιατί τότε μόνο γνωρίζεις μεσα σου ποιός είσαι και δεν περιμένεις να σε χαρακτηρίσουν οι άλλοι...
Τότε μόνο αντέχεις την Ελευθερία, γιατί έχεις μάθει να αγαπάς!

Οι χαρακτηρισμοί "ίντιγκο", "κρυστάλλινο", "ουράνιο τόξο" κλπ. δεν είναι παρά κάποιες βαθύτερες τάσεις την Ψυχής και του ταξιδιού της στον φυσικό κόσμο, που για να αναδυθούν χρειάζεται η ενότητα στο είναι μας πρωτίστως! Και αυτό σηματοδοτεί τον Δρόμο μας και την εσωτερική Αλήθεια, που δεν έχει προδιαγραφές, παρά μόνο Αρχέτυπα Ζωής μέσα στην θεότητα. ΄Οταν γνωρίσεις την Αλήθεια, τότε τίποτα δεν σε μετακινεί, καμία θεωρία, καμία πρόβλεψη, καμία κριτική, γιατί έχεις μετασχηματίσει την αόριστη και περιορισμένη συνείδησή σου, σε μια ολική συνειδητότητα.

Η μεγαλύτερη εκπλήρωση του Ανθρώπου είναι μόνο η αυτο-εκπλήρωση! Οτιδήποτε άλλο ανήκει στις φυσικές δραστηριότητες και στην ανθρώπινη δεισιδαιμονία!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

@};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Και εκεί που σταματά η ανθρώπινη μνησικακία, ο θυμός και οι ενοχές για κάθε αμαρτία, εκεί αρχίζει η επαφή σου με την ιερότητα και την ευλάβεια για την Ζωή μέσα στην θεότητα, γιατί τότε μόνο γνωρίζεις μεσα σου ποιός είσαι και δεν περιμένεις να σε χαρακτηρίσουν οι άλλοι...
Τότε μόνο αντέχεις την Ελευθερία, γιατί έχεις μάθει να αγαπάς!
@};- @};- @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Τόσα πολλά μέσα σε λίγες προτάσεις @};- @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”