Πώς βιωνω το Ρέικι!...

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Πόσο συμφωνώ με όλα αυτά.. Ξέρεις, αυτός ο μοναδικός τρόπος εκφρασης σου, εμπνέει και τους άλλους να συνεχίσουν τον Δρόμο τους, όσες δυσκολίες και αν συναντούν! :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

΄Ολα αυτά που έχεις ακούσει είναι ένας μύθος, που έπλασαν οι άνθρωποι κρίνοντας και όχι διακρίνοντας. Για να έχεις διάκριση, χρειάζεται πρώτα να έχεις γνώση, αλλιώς μπαίνεις σε συγκριτικές διαδικασίες και από εκεί αρχίζει το "λάθος"...

Συνήθως οι άνθρωποι λένε πως έχουν διαίσθηση, αλλά δυστυχώς αυτή λειτουργεί μόνο για τους άλλους! Για τον εαυτό τους έχουν πλήρη άγνοια...Γιατί το Ασυνείδητο μέρος τους δεν το αγγίζουν! Φοβουνται τον δαίμονα που κουβαλάνε...΄Ομως η πνευματική αυτοπραγμάτωση, η δεξιότητες και οι αρετές του θείου, είναι στον βαθύτερο πυρήνα μας, εκεί που τα πάντα απορρέουν από την Αγαθή Αρχή Μας!

΄Οσο για τον σκοπό στην ζωή μας, ένας είναι μόνο...
Να είμαστε ΄Ανθρωποι!

Αυτό δεν επιτυγχάνεται μέσα από κοινωνικές δεξιότητες, από ηγεσίες, διαισθήσεις, επαγγέλματα, σχέσεις, πεποιθήσεις, φιλανθρωπίες, αλλά μόνο μέσα από την εσωτερική μας Ζωή και την κάθετη ανέλιξή μας!
Τότε μόνό η οριζόντια έκφραση έχει νόημα αγαθό!


:x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Vaso έγραψε: Σε προχωρημένη κατάσταση πνευματικού ανοίγματος αντιλαμβάνεσαι την αύρα του άλλου διαισθητικά και γνωρίζεις τα συναισθήματά του και τις σκέψεις του, μέσω της δόνησης που εκπέμπει ο άλλος (το φάσμα συχνοτήτων της αύρας).


>:d< >:d< >:d<
Kαμια φορα αισθανομαι πως καταλαβαινω το πως αισθανεται ο αλλος μεσω της οσμης, αλλα δεν αναφερομαι σε κολονιες και τα συναφη, αλλα στη προσωπικη μυρωδια του ατομου. Θα μπορουσε αυτο να ειναι αξιοπιστο?
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Γνωθι σαυτόν έχω ακούσει για την διοσφρηση, ότι πρόκειται για μια εκδήλωση της διάισθησης, οπως και η διακοη
αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία @};-
Θα μπορουσε αυτο να ειναι αξιοπιστο?


αν εσενα σε εκφράζει μεσα στην αλήθεια σου σαν πνευματική εμπειρία και σου κουμπωνει τοτε δεν εχεις λόγο να αμφισβητήσεις κάτι

είναι αλήθεια πάντως ότι όταν σε προσεγγίζει ενας ανθρωπος μπορέις να νοιωσεις τα συναισθήματα του, ακομα και αν δεν έχει ξεκινησει μια αναλογη κουβεντα που να τα εκφραζει, και αυτο πιστευω ότι συντελειται μονο σε περιβαλλον Αγάπης,

δεν ξερω όμως αν μονο η μυρωδια ενος ανθρωπου μπορει να σου εμπνευσει να νοιωσεις το βαθυτερο πονο ενος ανθρωπου

:x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Fotini έγραψε:Γνωθι σαυτόν έχω ακούσει για την διοσφρηση, ότι πρόκειται για μια εκδήλωση της διάισθησης, οπως και η διακοη
αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία @};-
Διόσφρηση δεν είναι όταν μυρίζεις (χωρις να υπάρχει εμφανης λόγος ) την μυρωδιά από(π.χ) τριανταφυλλο , και διακοή όταν "ακους" λόγια τόσο καθαρά , σαν να ακούς από μια υλική πηγή?(εν μέσω διαλογισμού) :-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ντανιελάκι σου έχει συμβεί ποτέ αυτό ,δηλ έχεις κάποια προσωπική εμπειρία ?
είναι αλήθεια πάντως ότι όταν σε προσεγγίζει ενας ανθρωπος μπορέις να νοιωσεις τα συναισθήματα του, ακομα και αν δεν έχει ξεκινησει μια αναλογη κουβεντα που να τα εκφραζει, και αυτο πιστευω ότι συντελειται μονο σε περιβαλλον Αγάπης,
νομίζω ότι αυτό μου συμβαίνει με ένα συγκεκριμένο άτομο,αλλά πάλι μπορεί νεα είναι η ιδέα μου επειγή νιώθω ένα περίργο δέσημο μαζί του.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Danny έγραψε:
Fotini έγραψε:Γνωθι σαυτόν έχω ακούσει για την διοσφρηση, ότι πρόκειται για μια εκδήλωση της διάισθησης, οπως και η διακοη
αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία @};-
Διόσφρηση δεν είναι όταν μυρίζεις (χωρις να υπάρχει εμφανης λόγος ) την μυρωδιά από(π.χ) τριανταφυλλο , και διακοή όταν "ακους" λόγια τόσο καθαρά , σαν να ακούς από μια υλική πηγή?(εν μέσω διαλογισμού) :-?
Νταννιέλι να σου πω τι γνωρίζω όχι όμως απο προσωπική εμπειρία, η διακοή και η διόσφρηση είναι απο αίσθηση φυσική σε μια υπέραίσθηση και είναι μέρος της ανάπτυξης της πνευματικής διαίσθησης ενός ατόμου

δλδ μπορεις να μυρίσεις πχ λεω τωρα, όπως λες ενα τριαντάφυλλο αλλα να μυρίσεις πέρα απο την απλή φυσική σου αίσθηση πιο βαθιά

η όπως θυμαμαι η Βασω που έλεγε ότι ακουει τον ήχο, την αρμονια του ηλιοβασιλέματος
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

όχι όμως απο προσωπική εμπειρία
μωρε δίκιο έχεις Νταννιέλι, έχουμε προσωπική εμπειρία απο αυτό

είναι το μότο τον τελευταιο καιρό :-( @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όπως θυμαμαι η Βασω που έλεγε ότι ακουει τον ήχο, την αρμονια του ηλιοβασιλέματος
το άκουγα και με κορόιδευαν... :-D :-D :-D
Αλλά αυτήν την δική μου εμπειρία κανείς δεν μπορεί να την προσβάλλει :x :x

και ω...ήρθε και η ΝΑΣΑ και με επιβεβαίωσε... :)) :)) :))

οι αισθήσεις μας κινούνται ανάλογα με την δόνησή μας...όσο πιο χαμηλή η συχνότητα, τόσο πιο βαριά αντιλαμβανόμαστε τις εικονες, τις οσμές τους ήχους...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

το άκουγα και με κορόιδευαν...
Αλλά αυτήν την δική μου εμπειρία κανείς δεν μπορεί να την προσβάλλει
:-D :-D :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Εγώ ακούω ένα βουητό όταν μένω στην σιωπή, και μ'αρέσει να διαλογίζομαι πάνω σε αυτό :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε: το άκουγα και με κορόιδευαν... :-D :-D :-D
Αλλά αυτήν την δική μου εμπειρία κανείς δεν μπορεί να την προσβάλλει :x :x

και ω...ήρθε και η ΝΑΣΑ και με επιβεβαίωσε... :)) :)) :))

οι αισθήσεις μας κινούνται ανάλογα με την δόνησή μας...όσο πιο χαμηλή η συχνότητα, τόσο πιο βαριά αντιλαμβανόμαστε τις εικονες, τις οσμές τους ήχους...

@};-
:-D :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Φωτεινούλα... >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
julia
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 07 Μάιος 2010 9:44 am
Τοποθεσία: Γέρακας

Δημοσίευση από julia »

Αχ. Αυτή η ΝΑΣΑ πόσο μπροστά είναι....χιχιχιχιχιχι
Εγώ νιώθω ότι σε λίγο θα με βάλουν σε γυάλα στο πανεπιστήμιο να μου κάνουν πειράματα....
Έχω αρχίσει να νιώθω και νιώθω πολύυυυυυ ωραία. >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”