Καθημερινη αυτοθεραπεια 1ου βαθμου?

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Καθημερινη αυτοθεραπεια 1ου βαθμου?

Δημοσίευση από Giwrgos »

Φετος ημουν Γ Λυκειου και πηρα τη μυηση τα Χριστουγεννα. Λογω φορτου εκανα αυτοθεραπεια περιπου 10 λεπτα τη μερα. Απο το καλοκαιρι αρχισα να κανω 2,5 ωρες τη μερα (ειναι και τα τοσα μπλοκαρισματα pffff). Το θεμα ειναι : Το οτι δεν εξασκηθηκα αρκετα την περιοδο των 21 ημερων θα εχει καμια επιπτωση στην ικανοτητα μου να διοχετευω ενεργεια? Ή στο να αντιλαμβανομαι την αυρα?

Ευχαριστω!
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θα σου ελεγα ενα μεσο ορο 30 λεπτων την ημερα ειναι αρκετα για την αυτοθεραπεια σου, το 2,5 ωρες το βλεπω λιγο υπερβολικο και θα σε κουρασει γρηγορα οσον αφορα τη διαδικασια.
Το οτι δεν εξασκηθηκες την πρωτη σου περιοδο δεν εχει καμια σημασια και ουτε θα σε επηρεάσει στην εξελιξη σου, τα παντα ειναι εκπεδευση , αν δεν δουλεψεις με την ενεργεια και τον εαυτο σου δεν θα δεις προκοπη.
Να σου πω και ενα τελευταίο μην επικεντρώνεσαι στις ικανοτητες που μπορει να αναπτύξεις μεσα απο την διαδρομη σου, αλλα στον ιδιο σου τον εαυτο και να τον γνωρισεις.
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

dimitrios έγραψε:Θα σου ελεγα ενα μεσο ορο 30 λεπτων την ημερα ειναι αρκετα για την αυτοθεραπεια σου, το 2,5 ωρες το βλεπω λιγο υπερβολικο και θα σε κουρασει γρηγορα οσον αφορα τη διαδικασια.
Κανω 2,5 ωρες αυτοθεραπεια, επειδη σε καποιες θεσεις, πχ στομαχι μενω για κανενα μισαωρο. =)) :))
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

μην επικεντρώνεσαι στις ικανοτητες που μπορει να αναπτύξεις μεσα απο την διαδρομη σου, αλλα στον ιδιο σου τον εαυτο και να τον γνωρισεις.
:x :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

dimitrios έγραψε:Θα σου ελεγα ενα μεσο ορο 30 λεπτων την ημερα ειναι αρκετα για την αυτοθεραπεια σου, το 2,5 ωρες το βλεπω λιγο υπερβολικο και θα σε κουρασει γρηγορα οσον αφορα τη διαδικασια.
Το οτι δεν εξασκηθηκες την πρωτη σου περιοδο δεν εχει καμια σημασια και ουτε θα σε επηρεάσει στην εξελιξη σου, τα παντα ειναι εκπεδευση , αν δεν δουλεψεις με την ενεργεια και τον εαυτο σου δεν θα δεις προκοπη.
Να σου πω και ενα τελευταίο μην επικεντρώνεσαι στις ικανοτητες που μπορει να αναπτύξεις μεσα απο την διαδρομη σου, αλλα στον ιδιο σου τον εαυτο και να τον γνωρισεις.
Συμφωνώ και εγώ στον 1ο βαθμό περίπου 40 λεπτά έκανα αυτοθεραπεία ,δεν νομίζω ότι χρειάζεται παραπάνω @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”