ΜΙΑ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΡΕΙΚΙ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΜΙΑ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΡΕΙΚΙ

Δημοσίευση από Vasoula »

H εποχή που διανύουμε, αποτελεί μια υπέροχη συμπαντική συγχρονικότητα που θα φέρει την ανθρωπότητα σε ένα άλλο επίπεδο συνείδησης. Οι βαθιές συνειδησιακές αλλαγές επιτελούνται με ταχύτατους ρυθμούς, ώστε όλοι οι άνθρωποι να προετοιμαστούν εσωτερικά με ωριμότητα γι’ αυτήν την νέα οπτική της ζωής και να περάσουν ομαλά σε έναν άλλο τρόπο εκδήλωσης της θεϊκής δημιουργίας.

Ο τρόπος που έχει εξελιχτεί μέχρι τώρα η ανθρωπότητα φαίνεται άνισος και άδικος. Σε κάποια μέρη η πείνα, ο πόλεμος, οι αρρώστιες και η έλλειψη των βασικών αγαθών φαίνεται ανισόρροπη, έναντι του πλούτου άλλων και κάνει την ζωή να απειλείται από την πόλωση, δημιουργώντας υποψίες για την κοσμική δικαιοσύνη και την θεϊκή συμπόνια, καθώς και την σοφία της δημιουργίας.

΄Όμως, αυτή είναι μια φαινομενική πραγματικότητα…

Στην ουσία όλοι οι άνθρωποι, σε όλα τα μέρη του πλανήτη βιώνουν την πόλωση, που τους ελέγχει την ζωή, είτε μέσα από τον έναν τρόπο διαβίωσης, είτε μέσα από τον άλλον!
Στην αντικειμενική πραγματικότητα, δεν υπάρχουν φτωχοί ή πλούσιοι, πεινασμένοι ή χορτάτοι, ασθενείς ή υγιείς, αλλά υπάρχουν άνθρωποι που ελέγχονται, μέσα από την δυστυχία τους, από ένα εξουσιαστικό σύστημα.
΄Ετσι σε όλα τα μέρη του πλανήτη οι άνθρωποι είναι δυστυχισμένοι και βιώνουν την ζωή τους ελεγχόμενοι, είτε από την έλλειψη αγαθών, είτε από την υπερβολική αφθονία. Κανείς δεν είναι ελεύθερος τελικά, είτε ανήκει στους κατακτητές, είτε στους κατακτημένους. Το μόνο που διαφοροποιείται είναι ο υπαρκτός πόνος!

Αν εμβαθύνει κανείς στην ζωή μπορεί να αντιληφθεί ότι αυτή δεν διαφοροποιείται από τον τρόπο που εκδηλώνεται, αλλά από το επίπεδο αγωνίας που βιώνεται.
Η αγωνία λοιπόν είναι το κοινό σημείο όλων των ανθρώπων στον πλανήτη και το ευαίσθητο σημείο ελέγχου τους!

Αυτήν την εποχή οι άνθρωποι έχουν περισσότερο ανάγκη να γεμίσουν με πνευματική τροφή, από το να γεμίσουν απλά τα στομάχια τους!
Και αυτό που λέγω, δεν είναι ασέβεια προς την πείνα, αλλά σεβασμός προς την ελευθερία στην εσωτερική της μορφή, απαλλαγμένη από την αγωνία της ίδιας μας της άγνοιας!
Το σύστημα ελέγχου το γνωρίζει…Γνωρίζει ότι όταν ελέγχει συναισθηματικά την ανθρωπότητα, μπορεί να την ελέγξει και υπαρξιακά. Και έτσι, με κάθε τρόπο θέλει να κρατήσει τον έλεγχο, επιχειρηματολογώντας υπέρ του.

Μα κάθε ευνομία που δεν εναρμονίζεται με το κοσμικό, είναι ασέβεια προς τον θεό και την ίδια την δημιουργική δύναμη της ζωής. Και ο φόβος που ασκείται δεν εναρμονίζεται με τον κοσμικό νόμο της ελεύθερης βούλησης.

Τα κράτη βρήκαν τρόπο να ελέγχουν μέσα από το οικονομικό σύστημα, καθώς και μέσα από το σύστημα υγείας και η θρησκεία βρήκε τρόπο να ελέγχει μέσα από τον υπαρκτό σατανά και τους δαίμονες.

΄Ετσι κάθε απόφαση αυτονόμησης των ανθρώπων, ώστε να μπορέσουν να βρουν την πνευματική τους αρμονία, μέσα στην ενότητα και την ειρήνη, φαίνεται να εξουσιάζεται από μια μεθοδευμένη κίνηση που αυτήν την εποχή έχει ενταθεί, όσο ο κίνδυνος να χαθεί ο έλεγχος γίνεται περισσότερο φανερός.

Ο έλεγχος χάνεται όταν οι άνθρωποι μπορούν να συνηχήσουν με το θεϊκό μέσα τους, επιλέγοντας τον πνευματικό τους δρόμο που θα τους φέρει πληρότητα και θα τους ολοκληρώσει μέσα στον θεό! ΄Όταν το βαθύτερο είναι των ανθρώπων αφυπνιστεί, τότε ο έλεγχος που μπορεί να ασκηθεί πάνω τους, σταματά. Ο φόβος για το άγνωστο κακό, γίνεται ολοκληρωμένη αγάπη για τον θεό μέσα στον οποίο κινείται όλη η δημιουργία.

Τελευταία, μέσα από την μεθοδευμένη αυτή κίνηση εξουσιαστικών κύκλων, να κρατηθεί ο έλεγχος μέσα από την συναισθηματική επιρροή του φόβου, κυκλοφόρησε ευρέως η φήμη ότι με το ρέικι ανοίγονται πύλες για να εισχωρήσουν δαίμονες! Το ρέικι και τα σύμβολά του έγιναν δαιμονικοί δρόμοι και φυσικά και άλλα συστήματα έχουν την ίδια τύχη με το ρέικι, μπαίνοντας στην λίστα των αιρέσεων, μαζί με σχολές του δυτικού εσωτερισμού!

Ο σατανάς και οι δαίμονες είναι μέρη του κάθε ανθρώπου, ανεξάρτητα από τον κοσμικό του ρόλο! Το καλό και το κακό υπάρχει μέσα μας, ενόσω βιώνουμε την ζωή στον φυσικό κόσμο και ένας παράγοντας που ενισχύει τον φόβο είναι η αφέλεια και η άγνοια για την ίδια μας την ύπαρξη!

Αυτή η εποχή είναι η ευκαιρία μας να αυτοπραγματωθούμε σαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ!
Σ’ αυτό, ουδέποτε υπήρξε εμπόδιο η αγνή σχέση των ανθρώπων με τον θεό!

Δεν θέλω να πω, σε καμία περίπτωση, ότι αυτό θα επιτευχθεί με το ρέικι, γιατί δεν είναι η ανάγκη μου να υποστηρίξω το ρέικι, που δεν αποτελεί παρά μόνο ένα μέσον για να οδεύσουμε προς την πνευματική μας αυτοπραγμάτωση. Υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να θυμηθούμε ποιοι είμαστε και να υπηρετήσουμε το Πνεύμα μας, μέσα από την αγάπη και την συνήχηση με τον θεό, κάτι που κανένας εξωτερικός παράγοντας δεν μπορεί να καταφέρει, μια και είναι μοναδικά δική μας απόφαση.

Το ρέικι δεν έχει καμία αναφορά ή επίκληση σε Αγγέλους ή Αρχαγγέλους, είναι καθαρά ένας δρόμος αυτονόμησης, που μπορεί ο άνθρωπος να χρησιμοποιήσει για να αποκαταστήσει την δύναμη του, μέσα από την αρμονία με τον ίδιο του τον Εαυτό!

΄Ετσι πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως μπορεί ένας εξωτερικός παράγοντας κακού να βρει χώρο να βλάψει έναν άνθρωπο, που αντί να φοβάται, απλά μαθαίνει να αγαπάει τον θεό και να ενώνεται μαζί του, μέσα από την ίδια του την ομοιότητα!

Είμαι σίγουρη, πέρα από το ρέικι, ότι ο άνθρωπος θα βρει το σθένος να αγαπήσει τον θεό, μαζί με την αλήθεια. Αυτή η εποχή του προσφέρει αυτήν την δυνατότητα να νικήσει τον δαίμονα του φόβου και να ελευθερωθεί από την εξουσία που του ασκείται, χωρίς να το αντιλαμβάνεται, υπηρετώντας πια το φως της Δημιουργίας, αντί να μάχεται τον ίδιο του τον Εαυτό!

Υπάρχει χρόνος ακόμα!


@};-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 28 Δεκ 2009 12:19 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Re: Μια μεθοδευμένη κίνηση ενάντια στο ρέικι

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:Αν εμβαθύνει κανείς στην ζωή μπορεί να αντιληφθεί ότι αυτή δεν διαφοροποιείται από τον τρόπο που εκδηλώνεται, αλλά από το επίπεδο αγωνίας που βιώνεται.
Η αγωνία λοιπόν είναι το κοινό σημείο όλων των ανθρώπων στον πλανήτη και το ευαίσθητο σημείο ελέγχου τους!

Ο σατανάς και οι δαίμονες είναι μέρη του κάθε ανθρώπου, ανεξάρτητα από τον κοσμικό του ρόλο! Το καλό και το κακό υπάρχει μέσα μας, ενόσω βιώνουμε την ζωή στον φυσικό κόσμο και ένας παράγοντας που ενισχύει τον φόβο είναι η αφέλεια και η άγνοια για την ίδια μας την ύπαρξη!

Ετσι πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως μπορεί ένας εξωτερικός παράγοντας κακού να βρει χώρο να βλάψει έναν άνθρωπο, που αντί να φοβάται, απλά μαθαίνει να αγαπάει τον θεό και να ενώνεται μαζί του, μέσα από την ίδια του την ομοιότητα!-
Και ρωτάω εγώ τώρα αυτή ακριβώς η αγωνία δεν είναι που πλάθει τους εσωτερικούς δαίμονες, που δημιουργεί ανθρώπους κακοποιούς και τρομοκράτες, και που δημιουργεί την πόλωση; Οι παράγοντες τους κακού δεν δημουργούνται από τον φόβο και την αγωνία της επικράτησης μιας πραγματικότητας ξένης προς εμάς;
Φυσικό δεν ειναι να επηρεαζόμαστε από όλο αυτό το κλίμα; Εμένα προσωπικά δεν με τρομάζουν όλοι αυτοί οι ηλίθιοι που σαμποτάρουνε το ρέικι, μέσα από συντηριτικά ρεύματα, γιατί ξέρω πολύ καλά από τους ρυθμούς που εξαπλώνεται το ρέικι και άλλοι ενναλλακτικοί πνευματικοί δρόμοι, ότι τούς έχει χεσμένους ο κόσμος, αλλά η υποκρισία που κρύβεται πίσω από ανθρώπους του κάθε πνευματικού δρόμου, είτε λέγεται ρέικι είτε οτιδήποτε άλλο που προσπαθούν να περάσουνε μηνύματα που δεν ανήκουνε καν στον πνευματικό δρόμο και στην αυθεντική πνευματική αναζήτηση. Τι θα γίνει αν αποκτήσουνε κι αυτοί εξουσία;;; Κί άλλη αγωνία και άλλη ΄πόλωση κι άλλη πνευματική ανέχεια!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Yπάρχει συγκεκριμένη γυναίκα, το όνομα της οποίας θα σκεφτώ αν δώσω στην δημοσιότητα, η οποία συστήνει στους δικούς της μαθητές να κλείσουν το κανάλι του ρέικι! :-( :-(

Συνεχώς φτάνουν μέιλ σε μένα, από ανθρώπους που με αγωνία ζητάνε την γνωμη μου για όλη αυτή την λασπολογία. :-( :-(

Υπάρχει συγκεκριμένη γυναίκα στην Κόρινθο, που με 180 Ευρώ κλείνει το κανάλι του ρέικι :?

Και αναρωτιεμαι...Τι ξέρουν άραγε για τον θεό? Μάλλον τίποτα...
Αν έχεις βιώσει τον θεό στην ζωή σου, δεν φοβάσαι τίποτα!

΄Ομως πιστεύω ότι η εποχή που διανύουμε δεν σηκώνει τους πνευματικους "αγύρτες"...Θα γκρεμιστεί κάθε σύστημα που φέρνει τον άνθρωπο αντιμέτωπο με τον θεό, μέσα από τον φόβο!

Η διδασκαλία της αγάπης θα ανθίσει, σφραγίζοντας την πύλη του κακού μέσα μας!
Αλίμονο σε όσους περιμένουν το κακό έξω από αυτούς! Θα τους πιάσει η εποχή στον ύπνο! Και αυτό θα είναι η μεγαλύτερη ήττα των ανθρώπων.... :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:
΄Ομως πιστεύω ότι η εποχή που διανύουμε δεν σηκώνει τους πνευματικους "αγύρτες"...Θα γκρεμιστεί κάθε σύστημα που φέρνει τον άνθρωπο αντιμέτωπο με τον θεό, μέσα από τον φόβο!

Η διδασκαλία της αγάπης θα ανθίσει, σφραγίζοντας την πύλη του κακού μέσα μας!
Αλίμονο σε όσους περιμένουν το κακό έξω από αυτούς! Θα τους πιάσει η εποχή στον ύπνο! Και αυτό θα είναι η μεγαλύτερη ήττα των ανθρώπων.... :-( :-(

@};- :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Καλέεεε σοβαρολογούμε τώρα;;;; γίνεται να κλείσει το κανάλι του ρέικι;;; Κι αν αυτή τους το άνοιξε γιατί το κλείνει τώρα; Δεν πιστεύει πιά στο ρέικι; Τι βλακείες είναι αυτές θεέ μου!!! Τόσο ηλίθιοι είναι οι άνθρωποι;;;;
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Στα χρόνια που έχουν περάσει από τον 1ο βαθμό, μέχρι σημερα, δεν έχω συναντησει κανέναν, ούτε έναν διαμονα, εχω νιώσει απίστευτη υποστηριξη και αγάπη από το Συμπαν για να γνωρίσω, και να ρίξω Φως στις δικές μου αδυναμίες, και στην πορεια είδα πόση ασφάλεια περιέχει η ακτίνα του Ρεικι, ακριβώς γιατι δεν γνώρισα ποτέ τίποτα εξω από μένα που να με προβληματίσει.@};-

Η μόνη απόδειξη Ειμαι Εγω και δεν μπορώ να πεισω κανέναν γιαυτο, αν η ανάγκη του κόσμου είναι να υποκείψει στο φόβο όταν βρεθει σε κομβική στιγμή εσωτερικά, και να "κλεισει" την προσβαση προς τον Ανωτερο Εαυτο του και το Θείο, τότε τι μπορει κανεις να κάνει για να αποτρέψει την πνευματική αυτοκτονία του άλλου? :-?
Και δεν εννοώ με την κυρα-Κατίνα που παιρνει 180€ για ξόρκια και λιβάνια, αλλά λόγω της ανυπακοής στην εσωτερική ανάγκη και καθοδηγηση! @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ντανουλα!!! @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Η κάθε εξουσία πολιτική ή θρησκευτική χρησιμοποιεί τους φόβους
των ανθρώπων για να τους ελέγχει και αυτό
γίνεται από πάντα με διαφορετικά σενάρια κάθε φορά
ανάλογα με τις συνθήκες κάθε εποχής .
Η πολιτική εξουσία προσπαθεί με την οικονομική κρίση
να ελέγξει και να περιορίσει τους πολίτες στα όρια που αυτή επιθυμεί.
Η θρησκευτική εξουσία στη ημερινή εποχή προσπαθεί να διατηρήσει τα κεκτημένα της , απορρίπτοντας και ονομάζοντας αιρετικό οτιδήποτε πέρα από τα πιστεύω και τα δόγματά της , σπέρνοντας το φόβο στους πιστούς της , ότι αν έστω κοιτάξουν κάτι διαφορετικό θα χαθούν.
Τον Μεσαίωνα ήταν η ιερά εξέταση που κυνηγούσε τις "μάγισσες"
σήμερα είναι οι δαίμονες που θα καταλάβουν όσους ψάχνονται και ακολουθούν άλλους δρόμους για να βρουν οι ίδιοι το θεό μέσα τους,
μακριά από δόγματα .
Γιαυτό αποφασίζουν ότι είναι αιρετική και απορριπτέα όχι μόνο κάποια άλλη θρησκεία αλλά και οποιαδήποτε άλλη πνευματική ενασχόληση και φυσικά και το Ρέικι , γιατί χάνουν τα πρόβατα από το μαντρί τους.
Πιστεύω όμως ότι τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα , όλο και περισσότεροι άνθρωποι αφυπνίζονται και ακολουθούν τον δρόμο της ολοκλήρωσης που διαλέγουν οι ίδιοι και είναι
προσωπική υπόθεση του καθενός μας να ξεφύγουμε από τον φόβο και τον έλεγχο , να βρούμε το θεϊκό μας Εαυτό και ζήσουμε σαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ. @};- @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ντάνυ @};-

Αλεξία @};-

Πόσο συμφωνώ μαζί σας!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά αν το πάρουμε έτσι, κι εγώ, για τους ορθοδόξους, αιρετική είμαι!!! Και έχω φάει γερή προσβολή όταν μια φορά είμουν μακριά από την εκκλησία μου στο εξοχικό μου και πήγα να κοινωνήσω σε ορθόδοξη εκκλησία ! Κάποια το σφύριξε στον παππά και με πρόσβαλε αισχρά μπροστά στον κόσμο!!! Κι είμαι ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ όσο κι αυτοί!!! Τι μου λέτε τώρα...ιστορίες και πράσινα άλογα!!!Χέσμενη την έχω την όρθοδοξη παρωδία!!! Τι μου λέτε εσέις τώρα για το ρέικι αν τους ίδιους τους χριστιανούς άλλου δόγματος τους θεωρούνε αιρετικούς!!!
Αν το ρέικι είναι κανάλι δαιμόνων οι θρησκευτικοί ηγέτες είναι οι ίδιοι οι δαίμονες (απανταχού των θρησκειών). Αλλά τότε πως εξηγούνται τα σύμβολα που προστατεύουν από κακκές ενέργειες; Ο διάβολος διώχνει τον διάβολο!! Ας απαντάμε λοιπόν με τον ίδιιο τρόπο που απάντησε ο Ιησούς στους Φαρισαίους όταν τον κατηγόρησαν ότι διώχνει τους δαίμονες με την δύναμη των δαιμόνων!!! Αμαν ρε παιδιάαααααα Ε Λ Ε Ο Σ!! Αν αύριο μου έλεγε ο πνευματικός μου κάτι τέτοιο, προσωπικά δεν θα ξαναπατούσα σε εκκλησία !!!!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναταλι υπαρχουν και παπαδες ορθοδοξοι που εχουν το ιδιο ανοικτο μυαλο με τον πνευματικο σου τον καθολικο (ή μπορει και την διπλωματια)..
Η ορθοδοξη παρωδια δεν ειναι ο παπας που δεν σε κοινωνησε. θα μπορουσε να το κανει και ενας καθολικος παπας αυτο..

Μη κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος...
Ολοι στο ιδιο καζανι βραζουν.. τι να λεμε τωρα.. τις σταυροφοριες απο παλια? τα σεξουαλικα οργια? τις παιδεραστιεςς? τα χρυσα παλατια στο βατικανο? τις αμυθυτες περιουσιες της ορθοδοξης εκκλησιας?
ποιος θεος? ποιος χριστος? ποια εκκλησια?


Η Νταννυ και η Αλεξια τα ειπαν ολα :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Αλεξιουλα!!! @};- :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ακου τι τραγικό επινόησαν για να μην χάσουν οπαδούς!!

Οι δαίμονες λένε περνάνε από το κανάλι του ρέικι που ανοίγει με τις μυήσεις!

Αν είναι δυνατόν, να μιλάνε για τέτοιες ηλιθιότητες και να τους πιστεύουν κιόλας! Που??? στην εποχή 2010!!!!!!!

Κανονικά χρειάζεται να τους φυλακίσουν για διαταραχη του ψυχισμού των ανθρώπων, αντί να τους ακουνε...

Και μάλιστα διάβασα σήμερα ένα άρθρο από μια κυρία που έλεγε γιατί δεν επεμβαίνει το κράτος στις αποστολές ενέργειας από απόσταση... :? :? :?

΄Ομως ζυγώνει ο καιρός...!!!! :x :x :x

Κανείς δεν μπορεί να παίζει με το όνομα του Ιησού πια...!!! :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:Και μάλιστα διάβασα σήμερα ένα άρθρο από μια κυρία που έλεγε γιατί δεν επεμβαίνει το κράτος στις αποστολές ενέργειας από απόσταση... :? :? :?
Χαχαχαχααχααχααχαααααααααα!!!! Ναι βέβαια! Δίκιο έχει η ευγενής κυρία! Εμεις δεν πληρώνουμε τα ταχυδρομικά τέλη αποστολής!! Ανήκουστη παρανομία!!!!
Αχ βρε γλυκό μου Βασουλίνι!! ΜΗ ΣΚΟΤΙΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΙΜΑ@@@@ΕΣ! Ο κόσμος που τους πιστεύει, σύγουρα δεν είναι καν έτοιμος για αυτή την νέα εποχή!! Θα πίστευαν οποιονδήποτε!! Μα γιατί να χάνεις την ησυχία σου για τέτοιους ηλίθιους;;; Δεν είναι μήπως το ίδιο υπέυθυνοι αυτοί που πιστεύονε τέτοιες ηλιθιότητες με εκείνους που τις λένε;;

Α!! Γιαννάκη, πληροφοριακά στο λέω, ότ η καθολική εκκλησία αποδέχεται ΟΛΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ, και αν είμαστε μακριά από την εκκλησία μας μας προτρέπει να κοινωνήσουμε στους ορθοδόξους! Με την ίδια λογική μπορεί κανείς να καταγγείλει έναν καθολικό ιερέα που δεν δίνει κοινωνία σε έναν ορθόδοξο πιστό αφού την θεωρεί αδελφή εκκλησια ως προς τα μυστήρια!! Γι' αυτό τον λόγο δεν νοείται ιερέας να αρνείται των αχράντων μυστηρίων σε οποιοδήποτε βαφτισμένο χριστιανό!! Αυτα προς απλή ενημέρωση καλέ μου Γιάννη!! Οσο για τα αίσχη του παρελθόντος νομίζω ότι και παράπανω το είπα εγώ η ίδια για τους ηγέτες ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ και για τα αίσχη τους!! Δεν μου λες κάτι κανούριο λοιπόν!!! Το θέμα μου ήταν όμως άλλο, αλλά δεν το κατάλαβες!! Το θέμα ήταν ότι αν θεωρούνε αιρετικούς ακόμα και άλλους χριστιανούς, πως μπορεί οποιοσδήποτε να απορεί για την εναντίωσή τους με το ρέικι, και με οτιδήποτε εναλλάκτικό, που ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΞΟΥΣΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΟΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ;;;;;;
Αυτό ήταν ουσιαστικά το θέμα μου παραπάνω και όχι η Θεία Κοινωνία που δεν έλαβα!! ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλάκι, ο φοβισμένος πνευματικά είναι σαν το μικρό παιδί! Μπορείς να κατηγορήσεις ποτέ ένα παιδί ότι φοβάται, αν μεγάλωσε με τον μπαμπούλα?

Σαν παιδιά νιώθω όλους αυτούς που μου στέλνουν μέιλ και με ρωτάνε... :-( :-( και δεν ξέρω από που να αρχίσω!

Κανονικά, ένας γονιός που φοβίζει το παιδί του με τον μπαμπούλα διαταράσσει τον ψυχισμό του! Δεν φταίει λοιπόν το παιδί που φοβάται, δεν μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο υπεύθυνο για κάτι που του μάθανε ότι έτσι είναι...Θέλει κόπο για να διορθώσεις τις πνευματικές διαστρεβλώσεις, γιατί αγγίζουν και ένα ασυνείδητο φόβο και χρειάζεται μεγάλη ευαισθησία για να τις προσεγγίσεις!

Μην τους κατηγορείς λοιπόν σαν ανεύθυνους! :-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”