reiki

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ντάννυ, σας το έχω πει χίλιες φορές! Στον Δρόμο μας είμαστε μόνοι μας!

Σε ενόχλησε κάτι της το είπες!
Την ενόχλησε κάτι, έφυγε...

περισσότερα δεν χρειάζονται...Ούτε μου είπες, σου είπα!

Αν καθίσουμε με τον Εαυτό μας, θα δούμε ότι του λέμε ακριβώς ότι λέμε και στους άλλους και εκεί βρίσκεται το όφελος μας! Ετσι μπορούμε να ξετυλίξουμε τις αδυναμίες μας! Αναγνωριζοντάς τες!

Αλλιώς θα μπλέξουμε στις συναναστροφές και δεν έχει νόημα...

Ας καθίσει η Ναταλί και ο καθένας μας, να βγάλει τα συμπεράσματά για τον Εαυτό του όμως, όχι για τους άλλους!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

galazia_sfaira έγραψε:
Λυπαμαι ειλικρινα που αντικριζω συνεχως "κακοηθεις" ανθρωπους που καλυπτουν την ανασφαλεια και τον φοβο τους κατω απο το πεπλο της αγαπης....σπρωχνοντας την ευθυνη για οτι τους συμβαινει στους αλλους...
Αυτο δεν παει για τη Ναταλι συγκεκριμενα...ειναι μια γενικη παρατηρηση μου....με αφορμη αυτο που σου ειπε η Ναταλι,
Θα συμφωνήσω μαζι σου Εμμα!!

Σε ποιό πράγμα συμφωνείς Καλλιόπη?

Γιατί δεν είδα κάτι τέτοιο να πράττεις εσύ!
Μάλλον σε εμένα το έσπρωξες κι εσύ! :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:Ναι Τάσο μου, έτσι είναι...


Και αυτό αφορά σε όλες τις εκφράσεις της ζωής, είτε πρόκειται για φόρουμ ρέικι, είτε πρόκειται για φόρουμ μαγειρικής!

:x
Στο φορουμ μαγειρικης θα πεταγαμε καμια μελιτζανα στην μουρη του αλλου και θα λυναμε τις διαφορες μας =))
Χιουμορακι να σπασει λιγο ο παγος :x

Πραγματικα δεν ξερω σε τετοιες περιπτωσεις αν ειναι καλυτερο να προσπαθουμε να εξηγησουμε στον αλλον το λαθος του η απλα να τον αφηνουμε σε αυτα που πιστευει αδιαφορωντας :-?

Αν και το αποτελεσμα παλι παρεξηγησιμο θα ειναι πιστευω. :?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εγώ πάντως προτιμώ το δεύτερο Τασούλη, και πραγματικά δεν με ενδιαφέρει τι θέλει ο άλλος να είμαι εγώ!
΄Ετσι κάθε εξήγηση περιττεύει, ας κρατήσει ο καθένας τις απόψεις του για τον εαυτό του! Σίγουρα δεν έχει νόημα να συζητάς, για ένα λάθος που κανένας δεν αναγνωρίζει! Ο καθένας κάπου θέλει να σπρώξει τον πόνο του! ΄Οχι σε εμένα!!

ξέρεις η Εύη είπε ένα σημαντικό ρητό, δεν ξέρω από που είναι, ούτε ποιός το είπε, αλλά το υιοθετώ γιατί με αντιπροσωπεύει...

Ουτε ένα μόριο Κόλασης δεν θα επιτρέψω να μολύνει το όραμά μου!
:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

>:d< O:-) >:d<
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Δε μπορω να βλεπω την Βασω στεναχωρεμενη ...... :-(

Ειπα, να μην τοποθετηθω καν σε αυτη την αποφαση της Ναταλιας, να αποχωρησει απο το φορουμ .Επιλογη της και να ναι καλα οπου κι αν ειναι ...ΑΛΛΑ.. δε μπορω να νιωθω την Βασω ετσι...............

ΟΛΟ το φορουμ το εχω διαβασει ΟΛΟΟΟΟΟ

Πουθενα δε συναντησα μια Βασω αδιαφορη ,μια Βασω ασεβη ,μια Βασω που κανει διακρισεις σε παλαιους και νεους του φορουμ.Ολους τους αγκαλιασε,απαντησε σε αποριες τους ,τοποθετηθηκε ,εκφραστηκε.Την δικη της αποψη ελεγε παντα,τα δικα της πιστευω, χωρις να στερει σε κανενα το δικαιωμα εκφρασης.

Αν, σ' ενα τριανταφυλλο δε βλεπεις την ομορφια ,αλλα μονο τα αγκαθια ,τοτε φυγε απο τον κηπο γιατι το μονο που μπορεις να παθεις, ειναι να πληγωθεις!!
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μαράκι... :-(


σ' ευχαριστώ! από την ψυχή μου! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Danny έγραψε:
Που είναι η αυτογνωσία σας και η εξέλιξή σας?
Αυτοί που παλευουν με την αυτογνωσία τους , πρεπει δηλαδή να ανέχονται τις επανειλλημένες διαχωριστικες και υβριστικές απόψεις , αυτων που δεν ασχολούνται?? :-?

Και αντε και να μην ασχολεισαι, να μην απαντας!!!!
Αυτο τι εξυπηρετει? τους μέν ή τους δε??
Αυτον που προσπαθει να πάψει να καταπίνει αμάσητο αυτο που του πετάει ο άλλος στη μούρη , (μίσος, απέχθεια, διαχωρισμό), η αυτον που στο όνομα της "αγάπης" ξερνάει σε κάθε ευκαιρία τη χολή του στους πρώτους με την απαιτηση να γίνεται ανεκτός, χωρις να αξιολογει την συναισθηματική κατασταση του και την επιχειρηματολογία του??


Σκέψεις... @};-
Τα πράγματα είναι πολύ απλά Ντάννυ μου.
Όταν θέλεις να πεις κάτι, το λες.
Όταν δεν θες δεν το λες.

Όλα τα άλλα είναι άχρηστες περιπλοκές που σίγουρα δεν εξυπηρετούν εσένα.
Το τί θα σκεφτεί ή θα πράξει ο άλλος, είναι δικό του θέμα και άρα έτσι πρέπει να αντιμετωπιστεί.
Αν κάτι λέγεται στο όνομα του ο,τιδήποτε, έχει να κάνει με την επιχειρηματολογία του εγώ, που απλά θέλει να καλύψει τα νώτα του.
Συμβουλή μου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Όταν λες κάτι, να το λές μόνο εις το όνομα της Ντάννυ... :-D
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

galazia_sfaira έγραψε:
Λυπαμαι ειλικρινα που αντικριζω συνεχως "κακοηθεις" ανθρωπους που καλυπτουν την ανασφαλεια και τον φοβο τους κατω απο το πεπλο της αγαπης....σπρωχνοντας την ευθυνη για οτι τους συμβαινει στους αλλους...
Αυτο δεν παει για τη Ναταλι συγκεκριμενα...ειναι μια γενικη παρατηρηση μου....με αφορμη αυτο που σου ειπε η Ναταλι,
Θα συμφωνήσω μαζι σου Εμμα!!
θα συμφωνησεις Καλλιοπη σε τι ακριβως!!!!!

σιγουρα συμφωνεις με την σταση της Ναταλι φανταζομαι να παιρνει καποιος τον σκουπιδοτενεκε του, και να το αραζει στην αυλη του αλλου

και αν ο αλλος δεν τον επιτρεπει στην αυλη του, τοτε να τον θεωρεις υπευθυνο, υπολογο για αυτο και να τον λασπολογεις
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

ksan8oula έγραψε: Αν, σ' ενα τριανταφυλλο δε βλεπεις την ομορφια ,αλλα μονο τα αγκαθια ,τοτε φυγε απο τον κηπο γιατι το μονο που μπορεις να παθεις, ειναι να πληγωθεις!!
@};-
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ααααχ βρε παιδια....ποσο ευκολο ειναι να βλεπουμε την "καμπουρα" των αλλων.......η δικη μας ειναι παντα ευθεια και σωστη!!!!!!

Αρνουμαστε να δουμε περα απο αυτα που βλεπουμε με τα εξωτερικα μας ματια και αποκαλουμε τους εαυτους μας...σκληρα εργαζομενους με τα πνευματικα επιπεδα!!!!!

Τι να πω.....καλη ψευδαισθηση!!!!!!!

:-(
Αν, σ' ενα τριανταφυλλο δε βλεπεις την ομορφια ,αλλα μονο τα αγκαθια ,τοτε φυγε απο τον κηπο γιατι το μονο που μπορεις να παθεις, ειναι να πληγωθεις!!
Μαρακι.. @};- @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Emmanouela έγραψε:Ααααχ βρε παιδια....ποσο ευκολο ειναι να βλεπουμε την "καμπουρα" των αλλων.......η δικη μας ειναι παντα ευθεια και σωστη!!!!!!
Γι' αυτό ο θεός μας έκανε πολλούς ............... για να καθρεπτίζουμε την καμπούρα μας ............ στα μάτια των άλλων .......... και ........... μας έδωσε και τα χαρίσματα να το διαχειριστούμε. @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

''Οταν η σφαιρα καρφωθει στο μυαλο νομιζεις οτι τη σκανδαλη την πατησε ο αλλος, αλλα το περιστροφο εσυ το κρατας!!!!!..''
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

^:)^ ^:)^ ^:)^

Μηπως εχουμε και εικονιδιακι με θρονο κ υποκλιση??????????

=)) =))
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Εικόνα

όχι, δεν έχουμε
μήπως σου κάνει αυτό ?
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”