Ο Μεγαλύτερος Φόβος μας

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ελισσάβετ μου, είναι τέλεια αλλά δυστυχώς το ξεχάσαμε...
συμφωνώ Δήμητρα... @};-

μάλλον η ΄Ελλη εννοούσε ότι η έκφραση μπορεί να φαίνεται ατελής, μέχρι την τελική επανασύνδεσή, αλλά και αυτή η διαδρομή της μη-τελειότητας μας εμπεριέχει... ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ελισαβετ σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ για τισ απαντησεισ σου,εχεισ πολυ δικιο,μου ειναι πολυ δυσκολο να δουλεψω με αυτο το κομματι,μου φενεται σαν μια ανηφορα χωρισ τελειωμο. @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Vaso έγραψε:
Ελισσάβετ μου, είναι τέλεια αλλά δυστυχώς το ξεχάσαμε...
συμφωνώ Δήμητρα... @};-

μάλλον η ΄Ελλη εννοούσε ότι η έκφραση μπορεί να φαίνεται ατελής, μέχρι την τελική επανασύνδεσή, αλλά και αυτή η διαδρομή της μη-τελειότητας μας εμπεριέχει... ;)
Ευχαριστώ κορίτσια, σωστή η παρατήρηση >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:ελισαβετ σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ για τισ απαντησεισ σου,εχεισ πολυ δικιο,μου ειναι πολυ δυσκολο να δουλεψω με αυτο το κομματι,μου φενεται σαν μια ανηφορα χωρισ τελειωμο. @};- @};- @};-
κι εγώ στην ανηφόρα βρίσκομαι, μόνο που οραματίζομαι το τέλος >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Elisavet έγραψε:κι εγώ στην ανηφόρα βρίσκομαι, μόνο που οραματίζομαι το τέλος >:d<
^ ^:)^ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Γι αυτό και θα φτάσεις κούκλα μου!! Οταν αρχίσω να οραματίζομαι το τέλος θα φθάσω κι εγώ, και το ξέρω!!! :* :*
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

κι εγώ στην ανηφόρα βρίσκομαι, μόνο που οραματίζομαι το τέλος
ελισαβετ ελπιζω συντωμα να οραμαστιστω το τελοσ τισ ανηφορασ μου.ευχαριστω και παλι! @};- @};- @};- :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Γλυκιά μου Ναταλία δεν γνωρίζω που θα φτάσω και έπαψα να αναρωτιέμαι γιατί τελικά δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλά η διαδρομή.
Είμαι ευτυχής να ζω κάθε στιγμή της ημέρας μου με γαλήνη και αρμονία.

Η ζωή μας είναι το σύνολο των στιγμών και στο τέλος της ανηφόρας βρίσκεται αυτή ακριβώς η συνειδητοποίηση......... να ζω την κάθε στιγμή χωρίς να προσδοκώ την επόμενη..........
με ευγνωμοσύνη και πληρότητα.........με σεβασμό στην ύπαρξη.........με εμπιστοσύνη στο σχέδιο της ψυχής μου........

Όταν ένας μπορεί.........μπορούν όλοι. @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ιωάννα, οι φοβίες προέρχονται από μη αποδεκτές καταστάσεις του παρελθόντος. Ο πόνος από το παρελθόν δεν εξουδετερώνεται με την απώθηση, τον βρίσκουμε μπροστά μας στο μέλλον και έτσι το παρόν γίνεται μη ευχάριστη εμπειρία.

Αν αφήσουμε τα συναισθηματικά μπλοκαρίσματα να υπάρχουν, χωρίς να τα ελευθερώνουμε, τότε το αυρικό μας πεδίο επιδρά με τα αρνητικά φορτισμένα σωματίδια στο υλικό μας σώμα και εξουδετερώνει τα θετικά, με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να είμαστε χαρούμενοι και δεκτικοί στην ζωή μας. Κατ' επέκταση αυτό σημαίνει α-σθένεια! Υπάρχει τρόπος με φυσικά μέσα να καταπολεμήσεις μια α-σθένεια, δεν υπάρχει όμως τρόπος με φυσικά μέσα, να καταπολεμήσεις ένα ασθενές συναισθηματικό πεδίο, που μπλοκάρει τις σκέψεις μας και τις πράξεις μας.

Οι περισσότεροι άνθρωποι θεωρούν τα μη αποδεκτά συμβάντα, επιδράσεις κάποιων άλλων ανθρώπων και έτσι παραμένουν σε έναν συναισθηματικό πόνο, που λαμβάνει χώρο μέσα τους, και εκδηλώνεται σαν προσωπικό δράμα.

Το ρέικι ενεργοποιεί έντονα τα θετικά σωματίδια της ύλης, ώστε ερχόμενα σε επαφή με τα αρνητικά σωματίδια της αντι-ύλης (αυρικό πεδίο) να μην εξουδετερωθούν, αλλά να ενωθούν μέσα στην ενέργεια της αγάπης και να ελευθερωθούν.

Αυτό όμως είναι μια δράση προς τον Εαυτό μας, δεν γίνεται μαγικά!
Εμείς επιτρέπουμε στην μύηση να συντελεστεί μέσα μας, αυξάνοντας την πρόθεσή μας για να ανοίξουμε χώρο στην πνευματική ενέργεια της αγάπης και να ελευθερώσουμε τα "βάρη" του παρελθόντος που μας έφεραν σε μια δυσχερή θέση με τον εαυτό μας.

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

ωραια οσα λες Ελλη μου :x

Και παλι ομως θα ξαναρωτησω την Ιωαννα ,κι αν θελει απανταει...

Τι ακριβως φοβασαι Ιωαννα μου???
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Εχω αμετρητες φοβιες ,τοσες που εχω χασει πια τον αριθμο...

Αυτο το διαστημα προεκυψε κατι νεο..

Φοβαμαι τα τροφιμα....με αποτελεσμα να μη τρεφομαι

Βλεπω στα φαγητα απειλη ,αλεργιας,δυσπεψιας,κολιτιδας,φουσκωματος ,δυσφοριας....και ενω πειναω ,πιανω απλα μια φριγανια με μαρμελαδα και αυτο ηταν....

χανω κιλα συνεχεια και δεν εχω δυναμη ενος πουλιου.

Και τι κανω γι αυτο???

Τ Ι Π Ο Τ Α..
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Μαρία, δεν νομίζεις όμως πως πρέπει να κάνεις κάτι; Δεν το βαρέθηκες το ίδιο σκηνικό συνέχεια με τις φοβίες.. ; Πάρε φόρα και πέσε πάνω τους, θα πονέσεις, αλλά θα λυτρωθείς.. Βαθιά ανάσα και έφυγες! Τώρα, μην το αναβάλεις άλλο! Αν το αποφάσισες, τώρα είναι η καλύτερη στιγμή, όχι αυτές τις μέρες κλπ κλπ.. αλλά τώρα! @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μαρία, δεν νομίζεις όμως πως πρέπει να κάνεις κάτι; Δεν το βαρέθηκες το ίδιο σκηνικό συνέχεια με τις φοβίες.. ;
Έχει δίκο ο Βασίλης, Μαρία μου! Επιτέλους κάνε κάτι κορίτσι μου! Μην αφήνεις την ζωή σου να περνάει έτσι...
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Βασιλη γραψε μου το σε παρακαλω με μεγαλα γραμματα αυτο που εγραψες....ξανα και ξαναααααα
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Και παλι ομως θα ξαναρωτησω την Ιωαννα ,κι αν θελει απανταει...

Τι ακριβως φοβασαι Ιωαννα μου???
ξανθουλα μου εξηγησα οσο μπορουσα καλυτερα τι ακριβωσ φοβαμαι,στην προηγουμενη σελιδα του τοπικ αυτου. @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Αν αφήσουμε τα συναισθηματικά μπλοκαρίσματα να υπάρχουν, χωρίς να τα ελευθερώνουμε, τότε το αυρικό μας πεδίο επιδρά με τα αρνητικά φορτισμένα σωματίδια στο υλικό μας σώμα και εξουδετερώνει τα θετικά, με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να είμαστε χαρούμενοι και δεκτικοί στην ζωή μας. Κατ' επέκταση αυτό σημαίνει α-σθένεια! Υπάρχει τρόπος με φυσικά μέσα να καταπολεμήσεις μια α-σθένεια, δεν υπάρχει όμως τρόπος με φυσικά μέσα, να καταπολεμήσεις ένα ασθενές συναισθηματικό πεδίο, που μπλοκάρει τις σκέψεις μας και τις πράξεις μας.

Οι περισσότεροι άνθρωποι θεωρούν τα μη αποδεκτά συμβάντα, επιδράσεις κάποιων άλλων ανθρώπων και έτσι παραμένουν σε έναν συναισθηματικό πόνο, που λαμβάνει χώρο μέσα τους, και εκδηλώνεται σαν προσωπικό δράμα.

Το ρέικι ενεργοποιεί έντονα τα θετικά σωματίδια της ύλης, ώστε ερχόμενα σε επαφή με τα αρνητικά σωματίδια της αντι-ύλης (αυρικό πεδίο) να μην εξουδετερωθούν, αλλά να ενωθούν μέσα στην ενέργεια της αγάπης και να ελευθερωθούν.
βασω μου καντο μου λιγο πιο κατανοητο αυτο,με ποιον τροπο μπορει κανεισ να ελευθερωσει συναισθηματικα μπλοκαρισματα απο το παρελθον? :-? :-? :-? :-? :-? δυσκολευωμαι πολυ με αυτο το κομματι. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”