4ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ρέικι

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88497
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κρίμα, γιατί ξέρω με πόσο κέφι ο Γιώργος και η Διονυσία προετοίμασαν το φεστιβάλ, μόνο και μόνο για να γίνει το ρέικι πιο ευρέως γνωστό...

Το μόνο που ενδιαφέρει είναι το εύκολο, το γρήγορο και το ραβδάκι...
Και αφού αυτό ενδιαφέρει, αυτό πουλιέται...

Μην ακούσω όμως τίποτα ξανά για ακριβές παροχές!
Η ελπιδα, μάλλον πληρώνεται ακριβά...
Η συμπεριφορά όμως δεν αγοράζεται, δυστυχώς! ΄Οποιος είναι αγενής, αγενής θα παραμείνει, ακόμα και αν κατεβάσει 8 χιλιάδες τόνους "πνευματικότητας"...

Ευτυχώς παιδιά που δεν "πάθαμε" τίποτα άλλο, εκτός από λίγη κούραση...

Τελικά ο Μπάκας είναι καλύτερος τόπος για τις συναντήσεις μας! :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Η αρπαχτή κυριαρχεί σε αυτήν την χώρα... ας το αποδεχτούμε για να μην απογοητευόμαστε κιόλας..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88497
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, ναι! δεν απογοητεύομαι για μένα, αλλά για την προσπάθεια!

και μάλλον κάνεις λάθος Βασίλη μου!

Δεν κυριαρχεί η αρπαχτή σ' αυτήν την χώρα...Η αρπαχτή μάλλον απαιτείται, και γι' αυτό προσφέρεται με τόση ευκολία :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

εμιλησαν οι προλαλησαντες για το φεστιβαλ.....
αρα κι εγω 8 ωρες εσπρεσσακι με ομορφη παρεα.. ;) >:d< @};-
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31544
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ναι δυσυτχως το πιο πιθανο ηταν να ειναι μια απογοητευση

@};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88497
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σήμερα είναι μια άλλη μέρα... :-D

Το φεστιβάλ ήταν ακριβώς ρέικι...
Περιείχε όλα τα ανθρώπινα στοιχεία, τα συναισθήματα και τις σκέψεις, που δεν έχουν προλάβει να εξοικειωθούν με το πνευματικό...

Δεν είχε αρνητική ενέργεια, αλλά ενέργεια!

΄Ενιωσα πόνο από ανθρώπους, που ήρθαν για να βρουν τρόπους να τον απαλύνουν.
΄Ενιωσα χαρά από ανθρώπους, που στην πορεία τους με το ρέικι βοηθήθηκαν.
΄Ενιωσα περιέργεια, αλαζονεία, επικριτική διάθεση, φόβο...όμως ένιωσα και φαντασία, φιλία, αγάπη, χαμόγελο...

΄Ολα όμορφα μοιρασμένα και ζυγισμένα...

Οι ανθρώπινες συμπεριφορές συνάδουν ακριβώς με τα ανθρώπινα συναισθήματα...Η υπεροψία και η αλαζονεία είναι αυτά ακριβώς που κρύβουν πίσω τους τον φόβο και την πιο βαθιά άγνοια.

Η ευγένεια δεν έχει να κάνει με το ρέικι, όπως και η αγάπη το ίδιο.

Γιατί και τα δύο είναι ποιότητες που αναδύονται από τον ψυχικό πλούτο και όχι από τον νοητικό πλούτο.
Και επειδή η ψυχή είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την ύλη, όσο ασύνδετη φαίνεται να είναι με το πνεύμα, αναγνωρίζω ότι οι συμπεριφορές είναι μόνο εκείνες οι ιδιότητες των ανθρώπων που αυτοχαρακτηρίζονται «πνευματικοί» ή «υλιστές»…

Κατά βάθος όλοι μας είμαστε η ανθρωπότητα!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31544
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-D :-D @};- >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27287
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

΄Ολα όμορφα μοιρασμένα και ζυγισμένα...
κρατάω το λόγο σου μέχρι να το νιώσω >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88497
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτός ο λόγος με εμπνέει πάντα, Ελισαβετί...

κι ας το ξεχνάω μερικές φορές και εγώ...Δεν κρατάει για πολύ! :-D

έγραψα σήμερα...

Υπάρχει ένα θεϊκό κύτταρο που λέγεται «ανθρωπότητα»…
΄Οσο και διαφορετικά να προβάλλει το κάθε μεμονωμένο μόριο αυτού του κυττάρου τον εαυτό του, δεν παύει να είναι ένα ολόγραμμα του ΟΛΟΥ…Περιέχει τις μνήμες του ΟΛΟΥ, την αγάπη του ΟΛΟΥ, την φιλία του ΟΛΟΥ…
Η διαφορετικότητα είναι η ψευδαίσθηση της μοναξιάς μας.
Γιατί μας έμαθαν ότι αυτό που αποκτιέται όταν βιώνεις την μοναξιά στην ύλη έχει και την μεγαλύτερη αξία.
΄Όταν κλείνουμε όμως τα μάτια για να ονειρευτούμε και να στοχαστούμε, όταν η καρδιά ανοίγει και ο νους ηρεμεί, τότε όλα μας οδηγούν στην αιώνια φιλία μας με τον θεό και εκεί βρισκόμαστε όλοι μαζί!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

>:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
MARIELA
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009 1:15 pm

Δημοσίευση από MARIELA »

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΗΡΘΑ.
ΓΝΩΡΙΣΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ, ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΑ (ΛΙΓΑ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ) ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ, ΗΠΙΑ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΜΟΥ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΣΤΗ ΛΙΑΚΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ Τ' ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ Τ' ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΥΛΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΟ. @};-
ΟΠΟΙΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ, ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΣΤΟΧΟ.
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

Vaso έγραψε:Ôï ìüíï ðïõ åíäéáöÝñåé åßíáé ôï åýêïëï, ôï ãñÞãïñï êáé ôï ñáâäÜêé...
Êáé áöïý áõôü åíäéáöÝñåé, áõôü ðïõëéÝôáé...
Íïìßæù üôé áõôÞ åßíáé ç ðéï ÷áñáêôçñéóôéêÞ ðåñéãñáöÞ ãéá ôï ÷ôåóéíü öåóôéâÜë.

Êáé åßíáé áêüìá ðéï ëõðçñü íá âëÝðåéò üôé ìáæß ìå ôá îåñÜ, êáßãïíôáé êáé ôá ÷ëùñÜ.
Ãéáôß óôç ëïãéêÞ åíüò áíèñþðïõ ðïõ äåí ìðïñåß íá êáôáíïÞóåé åýêïëá ôï ðüóï åôåñüêëéôïé ìðïñåß íá åßíáé ïé óõíôåëåóôÝò åíüò êáëïóôçìÝíïõ ôóßñêïõ, ìðïñåß Üíåôá íá õðïèÝóåé üôé üëïé Ý÷ïõí ôá ßäéá êßíçôñá êáé ôçí ßäéá áöåôçñßá - êÜíïíôáò ðÜíôá ôç ìåôÜöñáóç óå ïéêïíïìéêïýò üñïõò. ËÜèïò êñßóç?
Êé üìùò, üôáí ìüíï ï ðÜãêïò óôïé÷ßæåé óôïí åêèÝôç Ýíá 3øÞöéï íïýìåñï, åðüìåíï åßíáé ç ðëçñïöüñçóç ãýñù áðü ôï ñÝéêé êáé ôéò åíáëëáêôéêÝò èåñáðåßåò ãåíéêüôåñá íá Ýñ÷åôáé äåýôåñç, Þ íá ðëáéóéþíåé ìå Ýíôå÷íï ôñüðï ìéá åéóáãùãÞ ðñïò ôï ïéêïíïìéêü óêÝëïò (êé áõôü åßíáé áêüìá ÷åéñüôåñï êáôÜ ôç ãíþìç ìïõ).

...ìå ôéò õãåßåò ìáò! :-|
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88497
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιώργο μου ( :)) ) δεν ξέρω τελικά αν η ενημέρωση συνεργάζεται αρμονικά με τον πάγκο.
Εγώ πάντως αποφάσισα να επιλέξω την επόμενη φορά μόνο την ενημέρωση, αφού τελικά δεν έχω να "πουλήσω" και τίποτα σπουδαίο...

Όμως μην ξεχνάς ότι οι πάγκοι χρειάζονται για να καλύψουν ένα μεγάλο μέρος των εξόδων, και δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να γίνει αλλιώς...

΄Ισως αν ξεχωρίζαμε τους πάγκους πώλησης ειδών, από την ενημέρωση και την υπηρεσία μας στην "θεραπεια" , θα λυνόταν το θέμα, και αυτή η αίσθηση που έμεινε σε εμάς, να ήταν λιγότερο "οδυνηρή" σχετικά με το νόημα ενός φεστιβάλ ρέικι.

Μπερδέψαμε τα αυγά με τα καλάθια, στην προσπάθειά μας να στηρίξουμε οικονομικά τους διοργανωτές, αλλά έχω καποιες λυσεις να τους προτείνω... ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Κατ' εμέ προσωπικά χάρηκα που είδα κόσμο αν ενδιαφέρεται,αλλά εγώ είμαι και λιγάκι τρελαμένη και ενθουσιώδης!! Ειπώθηκαν σημαντικές απορίες σε κάποες διαλέξεις και αυτό μου δίνει κάθε δικαίωμα να ελπίζω ότι εκεί μέσα ήταν με όλες τους τις ατέλειες άτομα που θέλουνε να πάνε μπροστά!! Ας μην περιμένουμε...αγιοσύνες!! ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΕΓΓΥΟΜΑΙ!! Γι αυτό ας χαιρόμαστε με τ΄τετοια φεστιβάλ γιατί τέσσερα χρόνια πριν ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ!!! Εγώ εχτές γέμισα ευγνωμοσύνη και για τον Γιώργο και για την Διονυσία για ότι κάνουνε για το Ρέικι στην Ελλάδα!!!
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Vaso έγραψε:κρίμα, γιατί ξέρω με πόσο κέφι ο Γιώργος και η Διονυσία προετοίμασαν το φεστιβάλ, μόνο και μόνο για να γίνει το ρέικι πιο ευρέως γνωστό...

Το μόνο που ενδιαφέρει είναι το εύκολο, το γρήγορο και το ραβδάκι...
Και αφού αυτό ενδιαφέρει, αυτό πουλιέται...

Μην ακούσω όμως τίποτα ξανά για ακριβές παροχές!
Η ελπιδα, μάλλον πληρώνεται ακριβά...
Η συμπεριφορά όμως δεν αγοράζεται, δυστυχώς! ΄Οποιος είναι αγενής, αγενής θα παραμείνει, ακόμα και αν κατεβάσει 8 χιλιάδες τόνους "πνευματικότητας"...

Ευτυχώς παιδιά που δεν "πάθαμε" τίποτα άλλο, εκτός από λίγη κούραση...

Τελικά ο Μπάκας είναι καλύτερος τόπος για τις συναντήσεις μας! :x :x :x
>:d< >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”