Εισαγωγή στο Marketing!!

Εδώ "παίζουν" οι ηλικίες από 5 έως 555...!!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Εισαγωγή στο Marketing!!

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Οκ, αφού το σκέφτικα αρκετά, είπα να συνεισφέρω και εγώ με λίγο γέλοιο! Ιδού λοιπόν, η υπέρτατη επιστήμη του marketing με απλά λόγια!

Εισαγωγή στο Marketing

:arrow: Εισαι σε ενα παρτυ και βλεπεις εναν ωραιο αντρα. Τον πλησιαζεις και του λες "Ειμαι καταπληκτικος στο κρεβατι."
Αυτό λεγεται Direct Marketing.

:arrow: Εισαι σε ένα παρτυ με παρεα και βλεπεις έναν ωραιο αντρα. Ενας φιλος απ'την παρεα σου τον πλησιαζει, δειχνει εσενα, και του λεει: "Είναι καταπληκτικος στο κρεβατι."
Αυτό λεγεται διαφήμιση.

:arrow: Εισαι σε ενα παρτυ και βλεπεις εναν ωραιο αντρα. Tον πλησιαζεις και παιρνεις τον αριθμο του τηλεφωνου του. Tην επομενη μερα τον παιρνεις τηλεφωνο και του λες «Γεια, ειμαι καταπληκτικος στο κρεβατι.»
Αυτό λεγεται Telemarketing.

:arrow: Εισαι σε ένα παρτυ και βλεπεις έναν ωραιο αντρα. Σηκωνεσαι, φτιαχνεις το μαλλι σου. Τον πλησιαζεις και τον κερνας ένα ποτο. Του λες «Μπορω;» και του ισιωνεις τη γραβατα ενώ ακουμπας απαλα πανω στο μπρατσο του, και του λες «Α, επισης ειμαι καταπληκτικος στο κρεβατι.»
Αυτό λεγεται δημοσιες σχεσεις.

:arrow: Εισαι σε ένα παρτυ και βλεπεις έναν ωραιο αντρα. Σε πλησιαζει αυτός και σου λεει «Εμαθα πως εισαι καταπληκτικος στο κρεβατι.»
Αυτό λεγεται αναγνωρισιμότητα προιοντος.

:arrow: Εισαι σε ένα παρτυ και βλεπεις έναν ωραιο αντρα. Τον πλησιαζεις και τον πειθεις να παρει τον φιλο σου σπιτι του.
Αυτό λεγεται πωληση προιοντος.

:arrow: ...Αυτός όμως δεν είναι ευχαριστημενος με την αποδοση του φιλου σου, και ετσι σε παιρνει τηλεφωνο.
Αυτό λεγεται Τεχνικη Υποστηριξη.

:arrow: Πας σε ένα παρτυ, και στον δρομο διαπιστωνεις πως μεσα σε όλα αυτά τα σπιτια που περνας μπορει να υπαρχουν ωραιοι αντρες. Στέκεσαι έξω από ένα απ'τα σπιτια που βρισκονται ακριβως στο κεντρο της γειτονιας, και ξελαρυγγιαζεσαι φωναζοντας «Ειμαι καταπληκτικος στο κρεβατι!»
Αυτό λεγεται Spam.

8)

Υ.Γ.: Το κείμενο το πέτυχα σε ένα blog ενός φίλου μου: http://lamouni.blogspot.com/
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

χεχεχεχεχε πολύ καλό!!!!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Και μιας και ο Θοδωράκος λέει για Marketing και δουλειές...δείτε και αυτό...


Ξέρετε ποιές είναι οι αρμοδιότητες του αΐφερ- μανατζερ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;













Αΐ φερ' αυτό....Αΐ φερ' το άλλο.....Αΐ φερ' τη σκούπα....Αΐ φερ' το γραφείο απο δω εκει...!!!

:D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Επιστροφή στο “ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ...”