Ότι θυμάμαι..... χαίρομαι....!

Εδώ "παίζουν" οι ηλικίες από 5 έως 555...!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Nα θυμασαι :

1. Υπάρχουν τουλάχιστον 2 άνθρωποι σ'αυτόν τον κόσμο που θα πέθαιναν για σένα.
2. Τουλάχιστον 15 σ'αυτόν τον κόσμο σ'αγαπούν με κάποιο τρόπο.
3. Ο μόνος λόγος που κάποιος μπορεί να σε μισήσει είναι επειδή θα ήθελε να είναι σαν κι εσένα.
4. Ενα χαμόγελό σου μπορεί να φέρει ευτυχία ακόμα και σε κάποιον που δεν σε συμπαθεί.
5. Κάθε βράδυ τουλάχιστον 1 άνθρωπος σε σκέφτεται πριν κοιμηθεί.
6. Είσαι ο κόσμος ολόκληρος για κάποιον.
7. Είσαι μοναδικός και ξεχωριστός άνθρωπος.
8. Κάποιος που μπορεί να μην τον ξέρεις καν, σε αγαπάει.
9. Ακόμα και όταν κάνεις το μεγαλύτερο λάθος, κάτι καλό βγαίνει από αυτό
10. Οταν σκέφτεσαι οτι όλος ο κόσμος είναι εναντίον σου, ξαναρίξε μια ματιά
11. Πάντα να θυμάσαι τους επαίνους που δέχεσαι και να ξεχνάς τις προσβολές.

Αν λοιπόν είσαι αγαπημένος φίλος, στείλ'το σε όλους, ακόμα και σ'αυτόν που σου το έστειλε. Αν το λάβεις πίσω τότε πραγματικά σε αγαπούν.

και πάντα να θυμάσαι....όταν η ζωή σου δίνει λεμόνια, ζήτα τεκίλα και αλάτι,
και κάλεσέ με να έρθω!8) 8) 8)
Οι καλοί φίλοι είναι σαν τα αστέρια........Δεν τους βλέπεις πάντα, αλλά ξέρεις οτι υπάρχουν.
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Οι καλοί φίλοι είναι σαν τα αστέρια........Δεν τους βλέπεις πάντα, αλλά ξέρεις οτι υπάρχουν.
πολύ καλό :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
xamogelo
Δημοσιεύσεις: 1020
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2008 8:17 am
Τοποθεσία: Κύπρος

Δημοσίευση από xamogelo »

Μου αρεσε πολυ Μαργαρίτα μου
σε ευχαριστώ
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

:-)) Ετσι απο περιεργεια ρωταω Μαργαριτα

Ποιος τα εχει πει , ή τα εχει γραψει αυτα ;;;

ΝαμασΤΕ
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Qisan έγραψε::-)) Ετσι απο περιεργεια ρωταω Μαργαριτα

Ποιος τα εχει πει , ή τα εχει γραψει αυτα ;;;

ΝαμασΤΕ
Αγνωστος :-? 8) :lol: :lol: :lol: :lol:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Υπάρχει κανεις που να μπορεί να καταλάβει τι σημαίνει το παραπάνω σχέδιο?
Τρία χρόνια προσπαθώ ..κατα καιρούς αλλα δεν.....
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ελα βρε Ελενιτσα ειναι τοσο απλο... δεν εχεις κανει στο λυκειο τρισδιαστατη γεωμετρια?
Στο παραπανω σχεδιο απεικονιζονται διαφορα διανυσματα στον τρισδιαστατο χωρο.. Το περιβαλλον που χρησιμοποιειται συνδυαζει πολλαπλές αναπαραστάσεις με τετοιο τροπο ωστε η οπτικη απεικονιση και η κατασκευη τρισδιαστατων σχηματων να συνδεεται αμεσα με ενα ορθο-κανονικο τρισδιαστατο συστημα αναφορας.
Ως βαση τουν αξονων αναφορας Χ,Ψ,Ζ, παρατηρουμε οτι εχουμε μια συμμετρικη διαταξη κυβων.. κατι σαν σκακιερα... Ο κυβος μπορει να θεωρηθει ως μαθηματικη οντοτητα, η οποία προσομοιωνει, κατα ενα τροπο, το σημείο σε ενα συστημα συντεταγμενων.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

silver29 έγραψε:Ελα βρε Ελενιτσα ειναι τοσο απλο... δεν εχεις κανει στο λυκειο τρισδιαστατη γεωμετρια?
Στο παραπανω σχεδιο απεικονιζονται διαφορα διανυσματα στον τρισδιαστατο χωρο.. Το περιβαλλον που χρησιμοποιειται συνδυαζει πολλαπλές αναπαραστάσεις με τετοιο τροπο ωστε η οπτικη απεικονιση και η κατασκευη τρισδιαστατων σχηματων να συνδεεται αμεσα με ενα ορθο-κανονικο τρισδιαστατο συστημα αναφορας.
Ως βαση τουν αξονων αναφορας Χ,Ψ,Ζ, παρατηρουμε οτι εχουμε μια συμμετρικη διαταξη κυβων.. κατι σαν σκακιερα... Ο κυβος μπορει να θεωρηθει ως μαθηματικη οντοτητα, η οποία προσομοιωνει, κατα ενα τροπο, το σημείο σε ενα συστημα συντεταγμενων.

Αυτά ήθελα να πω κι εγω βρε Γιαννάκη και με πρόλαβες! @-)
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Εγω παλι ζαλιστηκα , ολο αγνωστες λεξεις ειναι το κειμενο :-( :D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εκτός που στη Γεωμετρία ήμουν το κάτι αλλο [ ακόμη θυμάμαι που παραλίγο να μπλέξω τα χερια μου σχεδιάζοντας ενα τριγωνο στο πίνακα ] :oops: δεν μπορω να το συνδέσω με κάτι εσωτερικό....
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

silver29 έγραψε:Ελα βρε Ελενιτσα ειναι τοσο απλο... δεν εχεις κανει στο λυκειο τρισδιαστατη γεωμετρια?
Στο παραπανω σχεδιο απεικονιζονται διαφορα διανυσματα στον τρισδιαστατο χωρο.. Το περιβαλλον που χρησιμοποιειται συνδυαζει πολλαπλές αναπαραστάσεις με τετοιο τροπο ωστε η οπτικη απεικονιση και η κατασκευη τρισδιαστατων σχηματων να συνδεεται αμεσα με ενα ορθο-κανονικο τρισδιαστατο συστημα αναφορας.
Ως βαση τουν αξονων αναφορας Χ,Ψ,Ζ, παρατηρουμε οτι εχουμε μια συμμετρικη διαταξη κυβων.. κατι σαν σκακιερα... Ο κυβος μπορει να θεωρηθει ως μαθηματικη οντοτητα, η οποία προσομοιωνει, κατα ενα τροπο, το σημείο σε ενα συστημα συντεταγμενων.
:-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o
:-? :-? :D :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

εγω παλι θα αρκεστω να το κοιταζω να κουνιεται.Γιατι να μπω στην διαδικασια να ερμηνευω οτι κουνιεται :-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

AMALIA έγραψε:Εγω παλι ζαλιστηκα , ολο αγνωστες λεξεις ειναι το κειμενο :-( :D
Δηλαδη αν σου κανει ερωτικη εξομολογηση καποιος και σου πει τα εξης:

Αμφιμονοσήμαντη αγάπη μου, για μια ακόμη φορά θα ήθελα να σου περιγράψω τις συντεταγμένες του εφαρμοστού διανύσματος που έχει αρχή την καρδία μου και πέρας τα μάτια σου, μάτια που αποτελούν ταυτοτική συνάρτηση των δικών μου.

Όταν βλέπω τις καμπύλες της γραφικής σου παράστασης το μυαλό μου τείνει στο μέγιστο κάτω φράγμα της φραγμένης σκέψης μου. Όταν νιώθω το άγγιγμα σου η χημική μου ισορροπία διαταράσσεται. Το σύστημα μου μετατοπίζετε προς εκείνη την κατεύθυνση, που τείνει να αναιρέσει την επιφερόμενη μεταβολή που προκάλεσες.

Μα το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο 18gr. Αγάπης που καίγονται όταν τα χείλη μου ενώνονται με τα δικά σου. Λόγο πλαστικής κρούσης αυτών η κινητική μου ενέργεια μετατρέπετε σε δυναμική εξαιτίας των επτά ουρανών στους οποίους με ανεβάζεις με τα φιλιά σου. Η βελόνα του αμπερόμετρου της καρδιάς μου κοντεύει να σπάσει λόγω του υψηλού ρεύματος που με διαρρέει στο άγγιγμα σου.

Μα όταν βρίσκεσαι μακριά μου η ορίζουσα μου μηδενίζετε και το σύστημα γίνεται αδύνατο. Μόνο όταν σε έχω στην αγκαλιά μου είναι η ορίζουσα ±0 και έχω μοναδική λύση να σου δείξω την αγάπη μου . Μια αγάπη που όλα της τα σημεία ανήκουν στην ίδια κλάση ευθύγραμμων συγγραμικών διανυσμάτων.

Γι’ αυτό λατρεία μου, σου ζητώ να κρατήσεις για πάντα την αγάπη μου, ανεξάρτητα του όγκου και της συγκεντρώσεως σε Κ.Σ ( κανονικές συνθήκες) πίεσης και θερμοκρασίας...


Eσυ δεν θα καταλαβεις τιποτα??? :-? :-?

Επιστροφή στο “ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ...”